• CZiko

    nemohli by jste mi popsat jednotlivé skoky? Jsem začátečník a různým slovlům jako je drop, lavice, atd. atd. nějak nerozumím :) Díky

    0 0
    •  

      Drop, no jak to říct česky propad? pád dolů?, lepší bude obrázek http://mtb.netbox.cz/photos.php3?…

      lavice je je vlastně odraz, pak je rovna placka ve vyši odrazu a dopad, prostě takovej lichoběžník no. Sem taky začátečník, ale bylo by dobrý upřesnit dotaz

      0 0
    • fousac  

      http://www.astral.freehosting.cz/bmxpanorama.jpg

      schvalne jestli se trefim, kdyztak me opravte…

      zleva po draze: postupak(?), dvojak (double), klopenka, dvojak, postupak, klopenka, lavice, roleta, klopenka, 2× dvojak, lavice, klopenka, roleta, postupak…

      0 0
      • CZiko  

        aha… já už to chápu… ovšem.. jaký je rozdíl mezi postupákem a dvojákem… vypadají skoro stejně…

        0 0
        • fousac  

          bych to videl zhruba takhle..

          dvojak ma uprostred „diru“ a oba ty hrby vicemene stejne vysoky, postupak nema „diru“ (nebo mozna malou) a ten druhej hrb je vetsi nez ten prvni…

          uvidime, co na to reknou odbornici… ;)

          0 0
          • CZiko  

            aha… teď když se na to dívám tak už je mi to jasný…

            0 0
            • CZiko  

              jo… mimochodem dáme anketní otázku: Který skok je podle vás nejtěžší? A který nejlechčí?

              0 0
              • TinkTink  

                No primo na tedle bikrosce je pro me kriticky ten dvojak po startu (nemyslim ten postupak…ten me bavi :) )…ale ten dvojak…to je pro me krize…od doby co jsem se na nem rozsekal jsem se na nej jeste neodhodlal :o))

                0 0
                • pitelboy  

                  nejtesi je salto vpred …

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Bych rekl, ze double flair taky nebude nic lehkyho.

                    0 0
                    • fousac  

                      a to je???

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        2× Backflip 360 (salto vzad s otockou kolem sve vertikalni osy)

                        0 0
                        • fousac  

                          ze se vubec ptam.. no me se akorat jednou poved half-front flip… :/ docela to bolelo…

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Frontflip jsem zkousel jen jednou a na snb. Vsadil jsem se s manasem. Mohutne jsem se na odrazu rozmachnul, skrcil a vlastnim kolenem si rozbil nos. V tu chvili jsem se prestal tocit a dopadnul na hlavu. Frontflip uz umyslne nikdy :)

                            0 0
                • CZiko  

                  fakt? vždy? nevypada, že je nějaký fakt velký… nebo to tak vypadá jen na té fotce?

                  0 0
                  • TinkTink  

                    Az budes tak sikovnej jako ja, tak uz se ptat nebudes :o)

                    0 0
                    • McBlacky  

                      malá rychlost po přejezdu postupáku a následná štípačka na hraně doskoku?

                      0 0
                      • TinkTink  

                        Ne ne :))

                        Dobra rychlost na postupaku, preskoceni dvojaku a dopad tak, ze bereme-li bajka jako jednu plochu a zem jako druhou, tak na sebe nebyly navzajem kolmy :o)…uhel byl docela velky, ale 90 se moc neblizil, tak jsem se zemi priblizil rychlosti rovnajici se rychlosti kola…

                        Necelej tejden na to jsem odjel do Chorvatska…kdo vi, jak je neprijemny rozleptany koleno (tehdy bez chranicu) a rozleptany rameno (proste strupy sly do haje a pak to slo dal…) od vody v mori, vi proc na todle mam neprijemny vzpominky :)

                        Jinak – nechat na tom dvojaku zadni kolo je muj bezny problem… :o)

                        0 0
                        • McBlacky  

                          to je v poho, já neskáču a přesto mám ruce a nohy samou jizvu, to víš XC :-) to moře je blbý…

                          0 0
                          • rhuman  

                            kdyz jsme se ja odrel na dovce u more, tak to spis more zahojilo mnohem lip nez normalne, az jsme se divil ..... nevim no, mozna jiny more ;) (spanelsko)

                            0 0
                          • JohnLee  

                            Ale zase to krasne vycisti sul…ja jsem na Korfu spadl pod auto na enduru a trochu si upravil koleno,trosicku to hnisalo a po mori to bylo dycky lepsi…

                            0 0
                          • Jogador  

                            Já proti moří taky nic nemám, ale hory mám radši:)Taky dobrý je místo moře používat sliny, taky pomáhají uzdravovat…

                            0 0
                            • JohnLee  

                              Anebo to rovnou pocurat…

                              0 0
                              • Jogador  

                                Chci vidět, jak si čůráš na rameno, ikdyž Ti může v tomto pomoct někdo jiný:)

                                0 0
                                • JohnLee  

                                  hehehe…pry by clovek mel jen svoji pouzit…v tom pripade by si clovek musel pomoct jinak…treba obetovat flasku…:))

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Kamarád si dokázal počůrat mikinu na rameni. De to… :o) Pánové, ten Standa vás nakazil.

                                    0 0
                            • McBlacky  

                              hory jsou the best, u moře vydržím max den, ani to ne.. jinak mě říkal kámoš co měl velký strupy, že mu je to sežralo a fakt to dost štípalo :-(

                              0 0
                              • Jogador  

                                Zkus tam ponořit slimáky, ty to taky sežere, mi se jich tak zbavujem, dát do slaného nálevu.:) ( doporučuji polévku, nabyde, a má takový zajímavý šmak:))

                                0 0
                                • JohnLee  

                                  pan je gurman…:)

                                  0 0
                                • McBlacky  

                                  bleee ale zase na horách, kdyby došlo jídlo :-) někdy se až divím co je člověk schopen sníst když dojde jídlo a do civilizace daleko.

                                  0 0
                •  

                  no ja se zatim na zadnym nerozsekal, jeliko sem se na zadnej zatim neodhodlal

                  0 0
              • Tomcat  

                BMX

                tripl – „dvoják“ (double) se třema hrbama

                Postupák kombinovanej s dablem. Takže je to postupák a je kněmu ještě jedna boule.

                negativní roleta „do země“. Místo boulí nahoru sou to zářezy do terénu.

                4X Spina , postupák , roleta

                FR + DH drop , „gep“

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.