• pítr

    všichni chápou, proč se tu řeší jen 3 značky vidlic. prostě sou tu na ně n.díly. Už si tady na b.foru každej dokáže představit jak fungujou ani je nemusel jezdit… Má ale někdo zkušenost a porovnání s něčim jiným? Schválně děti,kolik dáme dohromady výrobců co známe… Já začnu: (Něco teda asi nenapíšu správně a něco se už asi nevyrábí) M.,M.,RS,Pace,ron­d,obsys,3G,whi­te brothers,mave­rick,AMP,votec,Ris­so a pak taková ta hodně tučná(s nohama tak 35) jeden její typ menoval snad MAmba,nevíte?Shock works-big one?Tmi nebo itm? Nemenovali se nějaký Stratos? No a bude jich právě asi o dost víc, ne? A RST a SR taky…

    0 0
    • blue  

      pockej… chtel si porovnani zkusenosti, nebo se predvest, kolik znacek si nasel? ;-) to uz tu jednou bylo tohle…

      0 0
      • pítr  

        jo, kolik sem jich viděl v Peláči na fotkách. Nejsem snad jedinej koho by zajímalo jak fungujou.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Krome silne trojky jsem mel jen RST, Suntour a Rond. Ale neco malo „exotiky“ jsem vyzkousel. Kangaroo, Jakos, Dudak, 3G…

          0 0
          • dave lister  

            Kangaroo jsem jezdil taky. tak pet let… pruzina – elastomer, bez tlumeni, 63 mm zdvihu. krom mazani vazelinou nebyla zadna velka udrzba potreba. bohuzel vidlice prezila sveho vyrobce:-(

            0 0
          • pítr  

            supr téma…sakra,né? :) Měl sem WhiteB. a kámoš AMP-moc si jí chválil,nevim proč. Jako asi ta exotika a garážovky se s mainstreamem nedá srovnat- co do funkce… O Rondu sem kdysi taky uvažoval,co do zpracování a trvanlivostí určitě snesla srovnání s Marzocchi. Kdyby nabídnuli ve svejch parametrech vidlice do 10 litrů,už by se tů mluvilo o silnej 4ce… Mám stejně pocit,že před rokem 2000bylo výrobců vidlic víc než teď. Rámů vznikaj nový značky ani nestačíš počítat…

            0 0
    • Pebe  

      Ta Mamba je od firmy Acros http://www.acros.de/…n-mamba.html

      0 0
    • MARIN  

      SHOT GUN na kolech nejen z marketu

      0 0
    • Tomcat  

      Huh tak co vyždímu.....

      AMP Azonic Avalanche ATC Racing, Inc Balistic Bergman Bullet Bros Bombshell Cannondale Control Tech Girvin DNM Dudak DDG Jakos Fox Racing Shox Foes Hanebring Kangaro Mamba Mazocchi Magura Rond Manitou Maverick Fork Mozo MR Dirt Sun Obsys Pace RST RST USA RS Suntour Risse Racing Technology Inc. RockShock ShockWorks Stratos Sync TopGun RaceFactory USE Votec White Brothers Zokes

      našlo by se toho určitě víc.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Tak z tech jsem zkousel: Ballistic HeadShock (Cannondale) Noleen (Girvin) K2 DNM Dudak Jakos Fox Kangaroo MOZO Marzocchi Manitou RS Sunn Obsys Pace ShockWorks Sync TopGun RaceFactory Votec WhiteBrothers Zokes

        a mozna by se jeste neco naslo. Ty jo. Docela radka. Se to nastrada u nas pametniku :)))

        0 0
        • Tomcat  

          Tak sem nezkoušel Voteca , Dudáka a Jakose.

          Jinak sem si spoměl, že taky Shark dělal vidli.

          0 0
        • Air  

          teda padlisto a tomcate, smekam nad vasima znalostma… to jsem fakt netusil, ze je tolik vyrobcu vidlic…

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Pockej. Ja sem to schvalne nepsal, protoze by to bylo na dlouho. Jen aby sis rozsiril obzory, tak k mym oblibenym patri treba Kowa (vyrabi i pro THE), Brunn nebo Showa. A jeste tu nikdo nezminil vidlice POLIS. Na ty jsem vlastne taky jezdil.

            0 0
            • pítr  

              tak to byl hlas ze záhrobí…Polis. Jinak samozřejmě taky hledim.

              0 0
        • metronom  

          Zapominate na InSyc – kola GT

          0 0
      • MARIN  

        Nevim jestli nepridat i Specialized.

        Vnitrek byl sice udajne z RS Mag21 ale nohy byli karbonovy s logem S (spesl vyrabene a vypadali jinak nez orig RS karbonove), patky a krk z tinanalu. Porad lituju ze jsem se ji zbavil – takovy pekny zberatelsky kousek by to byl :) a na zimaku by se jeste uzila

        0 0
      • náčelník  

        A co Tioga ?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Kdyz sme u toho. Vim, ze se asi neda cekat nic prevratnyho, ale prijde mi to jako spodek Suntour (kdyz budu hodne fandit, tak RS) a vrsek jako stara Manitou Milenium (Supernova). Minimalne designove nic noveho.

          0 0
          • náčelník  

            Šmarjá, vůbec nevím o čem mluvíš. Já si jen vzpomněl na jakýsi přehled vidlic okolo roku 1996 a tam byla mj. XC vidlice Tioga. Tak jsem to sem napsal, abych to vypadalo, že mám taky přehled :)

            0 0
        • Pá-dlista1  

          Jo a jeste jednou otazka. Jde o to vyjmenovat vsechny nazvy vidlic nebo na cem jste jezdili? Ja na Tioze nejel a pokud jde o prvni variantu, to bysme tu byli dlouho.

          0 0
          • Tomcat  

            Samo že já sem na všech co sem vyjmenoval nejel ,ale otázku sem pochopil jako jaký známe . Jinak těch na kterech se nejel z toho seznamu moc nebylo.

            0 0
      • scret  

        Jo a taky treba Da Bomb.Ale dneska uz je asi nedelaj. Ted asi i nove PELLS, kterej je teda hooodne podobnej ty Da bombce tusim Karma 128???-karbon. nohy, 90mm zdvih, pruzina/olej,vaha 1600g a neco.

        0 0
    • tutite  

      Poslední 2 roky PACE, zřejmě tušíš proč. Předtím Marzocchi, ještě předtím Rond. Zdar.

      0 0
    • McBlacky  

      ještě tady nidko nezmínil Aximu :-) BTW: zkoušel někdo FRM ten dual air carbonku? Docela byla na světáku vidět mezi sidama a skarebama

      0 0
      • pítr  

        to asi neni to samý co sem viděl karbonový(nebo alespoň tak vypadaly) XC vidlice v ceně Suntourů ne nějakym českym E-shopu? Asi ne,ale zkusim to najít. Úplně sem na to zapoměl. No každopádně sem rád,že se toho vyrábí tolik,co teď vidim. A že se to jezdívá i unás..

        0 0
        • pítr  

          no jo…: www.bikemarket.cz AXIMA Carbontech. Karbonové vnější nohy,AL krk,pružina/o­lej,lock-out. 6.900 Kč! Sou to shity?

          0 0
          • pítr  

            …a teď sem si přečet i starý příspěvky a je fakt záhadná. Se věci dneska vyráběj taky. Vidlice na míru za 6litrů.Nějakej omyl nebo to posléze dostalo pointu?

            0 0
            • McBlacky  

              já taky nevim co a jak, ale asi ty Aximy nikdo nevozí takže :-( mě spíš zajímaj ty FRM, ale je fakt že ty jsou za cenu lepšího kola, což už pointu má, váhově jsou na tom jak SID

              0 0
              • Meesha  

                No, me ty FRM pripadaj tak na hodku jezdeni… To ja tak na vahu a pak nad postel…

                0 0
    • myscho  

      a este Zoom

      0 0
      • Pá-dlista1  

        :)) Ano samozrejme. To taky drzi predni kolo :)

        0 0
        • Gatier  

          A Paoli… Ale kludne by ste mohli napisat,ako sa na nich jazdilo. Napr. Girvin, GA, RAAC…

          0 0
        • Gatier  

          Kamarat na nej jazdil DH. Slusna zehlicka 2–3cm.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            To zavodil ted v Bystrici, ne? Sem si vzpomnel jeste na konkurencni TSR.

            0 0
          • Pá-dlista1  

            Taky jsem jel na vidlici s nalepkama Merida a z te vystrelily plastove zatky. Na to jsem zvyklej z RST, ale tady vystrelili jen tlakem vzduchu, protoze ve vnitrnich nohach nebylo vubec nic a pruzici element (podle charakteristiky netlumena ocelova pruzina) se skryval pod vnitrnima nohama.

            0 0
            • McBlacky  

              to už si z nás děláš trochu prdel ne :-)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Sem si myslel, ze si prdel dela ta vidlice ze me :) Bylo to na biku myslim Merida Fireball nebo nejakym takovym celoperu v cene asi 14!! tisic. Jel jsem na tom do hospody a cestou sem chtel skocit bunnyhop a ta potvora tlumic nebo spis pruzic me prekopla pres riditka.

                0 0
                • McBlacky  

                  hele za co to bylo chycený ta pružina? To jako že držela za gufera? pochopil jsem dobře že byla mezi vnitřníma a vnějšíma? tady už končí prdel kam jde při snaze snížit cenu zajít…

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Tady byla uvnitr vnejsich, ale pod vnitrnima.

                    0 0
                    • McBlacky  

                      včera mi to Fousáč v hospě vysvětlil jak tenhle zlepšovák funguje, to mě dostalo, jdu si udělat živnos?ák a budu vyráběd vidle. předběžně uvažuju o názvu černá smrt…

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Na nazev si vzal inspiraci taky v hospode, ze? :)

                        0 0
                        • McBlacky  

                          ne ten by automaticky vyplynul ze 100% spolehlivosti výrobku :-) jinak inspirující to bylo, to jo, hlavně cesta z Radotína do Prahy, měli by dělat širší cyklostezky…

                          0 0
                          • fousac  

                            a to bud rad, ze si trefil pole… bejt to dal, tam byla zed.. :)))

                            to pa-dlista: ze by nejaka mutace od meridy??? sem fireballu nekolik videl mely vepredu MG-91 a jako tlumic rst-21, kterej beha dost dobre vzhledem cene…

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              To kolo bylo urcite seriovka. Ta vidlice ladila barevne a cele to melo vyvazene komponenty :)

                              0 0
                              • fousac  

                                asi nejakej pozdejsi rocnik…

                                hele, da se mezi bikovy vidle pocitat i Kayaba??? :)

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  Nevim o tom, ze by delali vidlice na kola jako treba Showa, WP nebo Marzocchi.

                                  0 0
                                  • fousac  

                                    zase RN01… podle dostupnych zdroju je tam kayaba, asi nejaka mutace moto-vidle… i kdyz mam pocit, ze sem nekde zahlid info, ze tam nakonec dali showu..

                                    0 0
                • fousac  

                  me takhle jednou temer vystrelila kona kikapu.. :) taky uz sem se videl na tlame…

                  se stane.. :)))

                  0 0
              • enjoy  

                nedela:-).moji bejvaly se stalo to samy:-)

                0 0
    • senožrout  

      V Chamonix jsem viděl takovou šílenost. Přední stavbu místo vidle přepákovanou s normálním tlumičem. Zatím se mi nepodařilo vypátrat, co to bylo za úlet ale vypadalo to jak UFO. Možná, že se to vyskytlo v některým výpisu výše ale já to nedokážu identifikovat :-).

      0 0
      • Karaya  

        USE Anti Dive…Byla tusim ve Velu nebo Pelotonu, nebo v necem takovym…

        0 0
        • ravo  

          Jo jo, ale tam měla funkci zámku na kolo, pač ji vtipně přejmenovali na USE Anti DRIVE:-)

          0 0
      • Air  

        Bob Sticha, jeden Cech co emigroval do Svycar sestrojil fullovej citybike a predni vidle byla lefty s pouzitim tlumice SID. Dale to melo hlinikove loukote, kardanovy pohon a vubec uzasny kolo. Koukni na http://www.sticha.ch/…2-GA0007.jpg http://www.sticha.ch/…1-GA0007.jpg Husty, ne? :) Jo, zlaty cesky rucicky

        0 0
        • McBlacky  

          tak to je hodně čistá práce, napadá mě prověřený slogan simply clever :-) bohužel kdyby to jezdilo v ČR tak by to asi pochopil jen málokdo, zatímco na pojezdy v horských střediscích pro boháže ve Švýcarech by to mohlo budit respekt :-)

          0 0
          • Air  

            s timhle typkem byl v roce 2001 ve Velu rozhovor (pred nedavnem se mi to dostalo do rukou) a je to fakt machr… ma uzasny prehled, v nekolika vetach zhodnotil soucasny vyvoj a pomer sil na globalnim trhu… kdyz se kouknes na tohle kolo tak myslim neni co dodat… smyslem tohohle kola byl bezudrzbovy FS citybike, tedy celoodpruzene kolo na kterem odjedes do duchodu :) Nikde na netu jsem ale nenasel na kolik to vyjde. Myslim, ze ani prachati Svycari si tohle nekoupi, protoze to bude poradne mastny (je to v podstate garazovka, maly pocet kusu, nikdo jeho praci nedoceni, porad je to jen citybike). Moc lidi si to pry nekupuje. Mj. jeste spolupracuje s Hope na vyvoji brzd, no a taky kuje nejake pikle s Moratkou. No, jinak se specializuje na loukote. Fakt hustej typek… a pritom takovy nenapadny a na prvni pohled trochu divne vyhlizejici :) skoda ze ho komousi odsud vypudili… stejne jako spoustu jinych skvelych mozku a talentu.

            0 0
          • Air  

            jo, jinak ta zadni vidle je „righty“ :)

            0 0
    • Meesha  

      Este TSR – novej tescomodel…

      0 0
    • Azagthoth  

      A kde si nechal Pazzaz? :-)

      0 0
    • wroum  

      este sem tady nenasel italskou znacku 3G (napr. vidle urtho). to jen tak pro uplnost.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.