• jsman

    Zdravim.

    Máte někdo osobní zkušenost s modelem 2004 (případně i 2005)? V různých diskusích jsem našel dost o různých problémech, ale zajímala by mě praxe a ne jen teoretické úvahy.

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Asi mi neco uniklo :)

      0 0
    • jsman  

      Omlouvám se, jde o Merida Special Edition Disc.

      0 0
    • quassar  

      Jasne, tohle kolo mam momentalne asi 1,5 mesice, najeto zatim neco pres 1100 km… Copak bys rad vedel?

      0 0
      • jsman  

        Vlastně všechno, zejména špatné zkušenosti, pokud nějaké máš. Co říkáš na nový model (komponenty)?

        0 0
        • quassar  

          Na zacatek bych chtel upozornit, ze to je muj prvni bajk :)) Takze k spatnejm zkusenostem: jako nejslabsi misto celyho kola vidim vidlici. Je fakt, ze tohle uz jsem cetl a slysel predtim nez jsem to kolo koupil, takze jsem s tim i dost pocital. Zezacatku fakt vubec netlumila, ted uz je to lepsi, ale na mensich nerovnostech (koreny, sutry) kolo skace jak koza :) Na vetsich uz je to lepsi. Je ale mozny ze ji mam moc nafouklou. Dalsi trable: cinkani sedlovky, je fakt ze jsem to zatim moc nezkoumal ale pripada mi ze sedlovka cinka o ram, jednou jsem ji zkousel vytahnout, dat zpatky, poradne dotahnout ten rychloupinak a zas to chvili nedelalo, ale te d je to tam znovu. No a posledni vec: bacha na padani retezu zejmena pri razeni z prostredniho na nejmensi prevodnik. Parkrat se mi dostal retez mezi prevodniky a ram, je docela problem to dostat zpet a hlavne se tim brutalne odre ram. Proste tohle neradit v nouzi ale uz tak trochu pocitat ze je potreba takhle zaradit a udelat to v klidu. Jinac jsem s kolem vcelku spokojen, brzdy brzdej jak dabel, kola se tocej, radi to a jezdi to :))) Velice jsem spokojen se sedlem, bal sem se ze mi nebude vyhovovat, ale je fakt moc dobry a vubec nemam potrebu koupovat nejaky lepsi. No a jeste jedna dulezita vec, tohle kolo se mi porad brutalne libi, mam ho vetsinou v pokoji a kdyz vstavam a podivam se rano na nej, vzdycky si rikam ze mam nadhernyho bajka :))) Kdybych mel kupovat tedka znovu kolo, pujdu stejne do tyhle meridy.

          0 0
          • Jester  

            Kdyz ti spadne retez mezi prevodnik a ram neni problem tam zase zaradit prostredni tac a parkrat otocit klikama. Vrati se rychle zpatky.

            0 0
            • Vilém  

              A nebo taky zkurv.. ram a jeste zohnes smyk a mozna i prevodnik.

              0 0
            • quassar  

              to nejde, pac mas retez zadrenej mezi prevodnikem a ramem, lepsi opatrne vytahnout…

              0 0
              • Jester  

                Hm, jestli ho tam mas „natvrdo“, tak to fakt asi nepujde.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.