• Stalo se vam nekdy na kole ze ste spadli ve vyssi rychlosti (40<km)? Da se to ve zdravi prezit. Ja se jenom ptam, protoze pres 50km jezdim dost casto a nechci videt ty dusledky (ktery asi nekdy prijdou)…

    0 0
    • ddd - andy  

      Velka legrace je kdyz vytrhnes nohu z pedalu pri zaverecnym spurtu.. Povedlo se mi to 2× (jednou ale za prispeni jamy v silnici) ..a kdyz sem podruhy letel k zemi tak uz ve zuchu sem presne vedel co bude nasledovat… :-)) Ver tomu ze to boli a blbe se to hoji..

      0 0
      • McBlacky  

        nebo když při spurtu držíš rohy a ne brzdy a pak ti to někdo švihne přímo před tebe, takhle jsem letěl kousek za cílem letos na P50, pěknej hnus…sedřenej na kyčli, lokti, na zádech to odnesl zlehka camel, nehojí se to nejlíp od toho asfaltu, speed nevim ale nad 40 to bylo, ikdyž trochu jsem stih vzít za přední :-(

        0 0
      • memorex31  

        hm, nemam rad taketo temy, potom sa mi nechce na bike :) Ja som spadol 2×, vzdy na MTB, vzdy na pravu stranu. Prvy krat v takej vyjazdenej kolajnici v lese, to nemam rad, proste mi tazisko islo inde a kolesa ostali v tej kolajnicke. To bolo v poho a druhykrat tento rok, tiez zjazd, tak 35kmh, obiehal ma kamos, vybral si taku uzku cesticku, tak sme skrtli, mne sa to rozhojdalo a sup cez riditka, normalka kotrmelec vo vzduchu a dopad na zadnu cast (nastastie vedla kamenitej cesty do travy), norm. som vstal a kukal, ako to ze zijem. Nic som neznicil, bike som mal 20m odo mna, no pohodka. Ale do lesa sa bojim chodit pre pady, asi neviem moc jazdit, tak som sa dal na silnicku, zatial ciste konto. BTW: Ako padate? Mate nejaku techniku? Ja som sa napr. vzdy bal, ako vypnem SPD, ale vypol som vzdy a ani neviem ako. No a vzdy som dopadol na celkom v poho, ziadne ruky, hlava a tak.

        0 0
    • vlk  

      jo dvakrát. 1-Byl jsem krátce v bezvědomí.Jacísi lidé mě tam profackovávali-do trávy a do pletiva plotu.Křuplá přilba ale jinak mi nic nebylo. 2-Podklouzlo mi kolo na asfalte-ale to bylo okolo té 40 tak jsem se klouzal pár metrů.Prodřená rukavice.Jaksi obtočené elas?áky -trochu prodřené a natrhlá bota.Jinak vše OK.

      0 0
    • jonti  

      ak je to na asfalte tak by byvaju obycajne iba odreniny, ak mas stastie (ziadne auto oproti)… Ak v terene tak zavisi na tom co za teren, take 20 cm sutre prilis pohodlne nie su, a asi najhorsie je vletiet do nejakej diery, vtedy je tazisko na nejaky kotul prilis nixko a len sa nabijes o oderies :(

      0 0
    • Volf  

      Na bikovi ne, ale na silničce jsem spadnul ve sjezdu a to jsem musel jet k šedesátce no a byl jsem hlavně odřenej a mnohem míň než jsem čekal. Mnohem víc jsem se zmrzačil, když jsem si asi v pětadvacítce brnknul o zadní kolo vola co se vyhejbal asi dvaceticentimetrový kalužince. To bylo i se zlomenou klíční kostí, naštíplým zápěstí a nalomenejma žebrama. Skoro 3/4 roku jsem pořádně neseděl na kole.

      0 0
      •  

        TAk to je teda docela hrozny:/ Takze rikate ze pad v terenu dejme tomu ve 30km je stejny nebo horsi nez pad na silnici v 50<km? (Nepocitam treba naraz do auta nebo podobny nekdy bohuzel smrtelny veci)

        0 0
        • RomanP  

          Já zatím padál pouze v nulové, nebo skoro nulové rychlosti (ano květnové začátky s spd).

          Ale spíš záleží na mnoha okolnostech a hlavně na tom jak padáš, umíš padat, jestli se vycvakneš, zdali přejdeš do kotoulu, nebo jdeš naplocho :-), teren, rychlost, odolnost kostí…

          Kazdý pád je originál !

          0 0
        • vlk  

          záleží v jakém terénu.Když je to na louce nebo na jehličí tak je to vpoho.Když na šutry nebo kořeny tak je to špatný.Paradoxně mám největší poničení sebe i kola spíše v menších rychlostech než v těch větších.Jak tu už kdosi psal každý pád je jedinečný.Nejlepší jsou v zimě ve sněhu-tam se aspoň naučíš dobře padat.Kamoš co často lítal přes řidítka se naučit přes řidítka skákat rozkročmo.Takže vůbec nespadne.

          0 0
          • MartinXC  

            To muselo být bolestivé nacvičování…

            0 0
            • RomanP  

              Myslíš, že s sebou bral i budíček ?

              0 0
            • vlk  

              Tož to nevím.Vypadalo to asi takhle.Jedeme z kopce.Kouknu na něj-jede na kole,za chvíli kouknu znovu a on z toho kopce běží bez kola.Asi to bylo blbou geometrii.Dnes má RB a už přes řidítka neskáče.

              0 0
    • MARIN  

      jo stane se – jsem to valil ve sjezdu a jeste v dobach bez odpruz.vidlic v trave byla dira a za ni kamen pamatuju si jen jak letim pres predni kolo a pak jen tma a probuzeni v nemocnici. Praskla prilba,kolo celkem OK, zlomena klicni kost (mam ji od te doby cca o 5mm kratsi),vyhozena celist, otres mozku, v zrcadle jsem se po par dnech kdy uz jsem mohl vstat ani nepoznal a holit jsem se mohl asi az po 3 tejdnech. Drzka=celist me sem tam boli jeste dneska. Bohuzel tenhle zazitek nejak nemuzu porad vygumovat a tak jezdim ve sjezdech jak baba s nakupem :)

      0 0
    • SavaH  

      taky jsem žuchla:o( Rychlost nevym, ale bylo to ve sjezdu na asfaltce se štěrkem. Odřeniny a děravé oblečení jsem postřehla hnedka, prasklou helmu až večer a zlomenou ruku po 2 měsících. Nedoporučuju padat.

      0 0
      • basamafousama  

        ahoj lidi, mno mám za sebou zatím jen pády na silnicče kterou jsem opustil aty nepřeju nikomu, v MTB je to jiný-jezdím tak abych neodepsal kolo ani sebe-jezdím spíš technický tratě, na rychlost mě to moc nebere a když jdu k zemi tak se většinou jenom pobavý TI kolem a jede se dál :)

        0 0
      • basamafousama  

        ahoj lidi, mno mám za sebou zatím jen pády na silnicče kterou jsem opustil aty nepřeju nikomu, v MTB je to jiný-jezdím tak abych neodepsal kolo ani sebe-jezdím spíš technický tratě, na rychlost mě to moc nebere a když jdu k zemi tak se většinou jenom pobavý TI kolem a jede se dál :)

        0 0
        • basamafousama  

          sorry neměl jsem zájem figurovat dvakrát stejným příspěvkem-jen mi to trochu zlobí :)

          0 0
      • vlk  

        to si děláš srandu po dvou měsících jsi poznala že máš zlomenou ruku.To snad ani není možný.Pravda je že jsem po bouračce taky běžel stovku ze zlomenou nohou.Ale to šlo o život a byl jsem asi v šoku.Pak jsem sebou švih na zem, to bylo méně než minutu, ale 2 měsíce?

        0 0
        • Otto  

          Mojemu kámošovi zjistili na rehabilitaci z rtg snímku, že si při autonehodě před 10 měsíci zlomil hrudní obratel. Holt se někdo blbě podíval na rtg, a na nasledný povinný přezkum rtg snímků se vysrali.Záda ho furt bolely, ale nějak to rozháněl, chodil po doktorech. Správně měl ležet v krunýři. Výsledek: obratel má vepředu 18mm, vzadu 35mm, (měl by mít všdude cca28), trvalé bolesti zad. Takže opatrně, opatrně. P.S. Ba?ova nemocnice Zlín

          0 0
          • McBlacky  

            když jsme u toho, můj děda padnul na cestě a z rengenu prej všechno v poho, po cca 3 týdnech šel znova a jiná doktorka z toho samého rentgenu!!! ihned poznala že je to zlomený (žebro) (Pardubice). Po osobních zkušenostech s nemocnicí Vihohradskou, při dvouleté léčbě závažného onemocnění, můžu říct, že je to banda diletantů, jak by taky ne když za komára šlo na medicínu hodně „studentů“ jejichž rodiče něco znamenali…

            0 0
        • SavaH  

          Upřesním to. den po pádu jsem byla na RTG a prej naražený. Mi to zavázali. Kontrolní RTG OK. Po měsíci volam na chíru. Prej je to naraženina a dlouho to bolí. Po 2 měsících jsem se naštvala a šla tam. Vše objasnila, udělali 4 RTG místo 2 a zlomenina byla na světě. 2 měsíce si s tim jezdim na biku a teď si do 15.11. nezajez­dim=:o(

          0 0
          • metronom  

            To mas z toho, ze chodis po doktorech. Ja mam alergii, k doktorum uz 3 roky nechodim, prasky neberu a telo si asi pomohlo samo. Ale zase je lepsi mit chvili ruku v gipsu nes lezet pod drnem, ze

            0 0
    • jecnak  

      K prvnimu dotazu – jo vicekrat. K druhymu – jo jak vidis, tak ziju, ale zalezi kde padas – ja jsem se vetsinou smotal nekde na louce, kde jsem nestihl zareagovat na nejakou nerovnost nebo jsem si ji nevsiml. Vetsinou jsem byl jen lehce odreny a pak nejaky ty modriny. Horsi to je na asfalte, nebo nedej boze v lese ci na kameni, fuj. Ani jedno z posledniho jmenovaneho se mi jeste nestalo osudny – asi proto, ze si tam davam vis pozor.

      0 0
    • rock  

      Já měl zatím štístko … za relativně nízké rychlosti zbloudilý klacík v předním kole … odskákala to jen rukavička, smotal jsem se neškodně. Dokonce jsem na tom pak ještě dojel poté, co jsem část kola přepletl :-) …

      0 0
    • Tomcat  

      Spadnul 43Km/h odřenej ak hovadu , pomlácenej, potrhanej. Přežit se da ,ale ve zdravi ne. Minimálně budeš odřenej

      0 0
      • jimmy63  

        cca 53km/h,nádherná zatáčka o 90° ale nějak sem si nevšimnul toho mokrýho fleku a pak jen bruslil nohou po asfaltu a skončil v tůjkách:(kolo bylo v poho,ale já si sedřel celý lejtko,loket,kyčel a trochu i ruku..od tý doby jezdim „rychlý“ zatáčky jak teta s nákupem:(

        0 0
    • kimi  

      Nevíte, jestli to člověka rozřízne, když ve >50 při jízdě za sedlem spadne na zadní kolo? bike

      0 0
      • martt  

        gule Ti to odtrhne kazdopadne… brrr… hroza pomysliet

        0 0
        • biker007  

          a co potom takovy plaste s hrebama..auuu!

          0 0
        • mm  

          Tak hrozny to zas nejni, mne kdyz se to stalo na 16 palcovym biku se sedlem uplne dolu, tag me zadni kolo jak na bezicim pase poslalo do stisneneho prostoru „ram sedlo plast“ diky obrovskymu treni to docela rychle zastavilo, ale byl sem tam tak zapasovanej, ze neslo vystoupit a svalil sem se jag cerstvy majitel SPD. Nenosim elastaky (nastesti), takze to ani moc nebolelo, jenom sem si pripadal jak kdybych si utrel prdel smirglem :-)

          0 0
      • kolombo  

        Jen na silničce, horák na to má moc široká kola. Proto mají sjezdová kola tak široké pláště, tam ke kontaktu zadnice s kolem dochází nejčasteji.

        :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

        0 0
    • guard  

      Ja som padol z biku v 30Km rychlosti do asi 30cm hlbokej prohlubne naplnenej prachom . Bol to klasický tiger . Odvtedy nikdy nenosím mobil v zadnom vrecku na drese . Mal som ho na chrbte vytetovaný 3 tyzdne .

      0 0
    • Eila  

      jo nekolikrat, kolo pokazde nejak zad¨hodim, ale ja nedopadam dobre, na asfatlu klasicky liseje, ciz neni nic moc, v terenu dopadam hure, ale nejhorsi pady jsem mela v mensich rychlostech, tak kolem 25

      0 0
      • Smepet  

        Jedu takhle po asfaltce z mirne z kopce ( 30 – 40 km/H) a kde se vzala, tu se vzala – vyjela z lesni cesty na tu asfaltku zenska s trabantem a zustala stat jak solnej sloup. Byla tak blizko, ze jsem nestacil nic, jen vzit za brzdy. Prelitl jsem pres riditka a hlavou narazil do tech jejich bakelitovej dveri. Kolo letelo za mnou, o svoje vlastni zada jsem uplne zkroutil sedlo (mel jsem nohy vrazeny v klipsnach), helma byla praskla na 3 mistech, rekl bych ze mi zachranila zivot. Takouvou prdu bych uz nechtel znova zazit.

        0 0
    • Thidney  

      naposled začátkem září jel jsem do práce později než obvykle a zadumanější znáte to stejná trasa – přepnu na autopilot a řeším koniny. Najednou z boku jen periferním viděním siluetka rozjetého cyklisty, lek jsem se chňapl za brzdy a už jsem svištěl přes řidítka. Když jsem doroloval tak mě napadlo, že je mi povědomý. Poté co jsem se postavil a rozhlédl mi došlo, že to byl můj odraz v telefoních budkách, které se díky zapadajícímu slunci zrcadlily. Prostě jsem se sejmul. Následky – standartní stopy asfaltu po těle a oblečení a depka z toho, proč jsem spadnul.

      0 0
      • Meesha  

        husty!

        0 0
        • Thidney  

          to neni husty, husty bylo kdyz jsem ve ctyrech letech vytahl trikolku na asi 5m vysokou hromadu sterku a rozjel se dolu. ten chirurg co me spravoval mel nastesti svuj den. Praj celou dobu nadaval ze zna tisic lepsich a mene bolestivyh zpusobu jak se zabit.

          0 0
      • rock  

        Ty jezdíš do práce při zapadajícím slunci ?

        0 0
        • Thidney  

          normálně na ne – čt 14–30 a jsem tam do půlnoci – tohle bylo v pátek na nějakou podvečerní poradu

          0 0
          • rock  

            Pracovní porada v pátek večer … máte takové podvečerně-páteční porady často ? Potom by se možná ztvrdlá játra dala uhrát jako pracovní úraz :-) …

            0 0
            • Thidney  

              no tohle bohužel byla porada v práci, na sucho, poměrně důležitá a náročná. tak jsem tam přišel zkrvenej a skučící ;-)) kolektiv tmelící porady bejvaj ve čtvrtek

              0 0
              • rock  

                Alespoň jsi svým efektním nástupem snížil počáteční nervozitu :-) …

                0 0
                • Thidney  

                  a tou smotkou sobě sebevědomí už mi pár lidí řeklo, že pokud mají pocit neschopnosti tak si vzpomenou jak jsem se sestřelil a je jim hned líp ;-)

                  0 0
    • Eila  

      tak dva priklady za vsechny, na letosnim krali sumavy jsem ve sjezdu potkala strom, helme nevydrzela, ale toho jsem si vsimla az doma, jinak otres mozku a pohmozdena pater. na silnici mi skocilo do cesty dite, vzala jsem to mimo, kolo nejakym zazrakem zahodila a vzala to o strom, narazene zebra a spousta dalsiho.

      0 0
      • Meesha  

        Na Krali sem taky hapal. Nejhustsi useky kde sem predjizdel stovky cykloturistu sem daval s prehledem a kdyz sem pak valil po polnacce pred 1.obcerstvovackou, tak najednou koukam, ze to kolo nejak zataaaci…a poklaadaaa se… Ale zvednul sem se driv, nez me dojeli ty cykloturisti! Nejhorsi pady sou v maly rychlosti – nejvic sem se rosekal, kdyz sem jel z pekarny…

        0 0
    • jihra  

      Měl jsem pár pádu. Když je to v malé rychlosti, tak většinou stačím z kola „vyskočit“ – prostě kolo jakoby položím na bok a kousek si zaběhnu po svých – většinou to ustojím (jednou jsem se v běhu zarazil o strom těsně nad takový hóóódně příkrým 20m srázem). No ale když člověk ve větší rychlosti do něčeho neočekávaně vlet, tak to je potom katapult přes řídítka a většinou se vždy vzpamatuju až na zemi. Zjistil jsem ale, že se opravdu nevyplácí při letu přes řídítka natahovat ruce před sebe a padat na ně. Je to bohužel reflexivní pohyb a loni jsem na to doplatil pěknou zlomeninou ruky. Na druhou stranu předminulou neděli jsem si to hasil v pěkném sjezdíku v lese, zatáčka a za ní ejhle – pes cestu výkop a kolem něj drny. No už jsem to neubrzdil, ale měl jsem čas se trošku připravit a když už jsem letěl, tak jsem dal ruce k tělu a nějak se mi podařilo stočit se na bok a udělat karikaturu parakotoulu. No podařilo se mi to přežít jen s naraženým ramenem. Tak men tak napadlo, že by to chtělo navštívit nějaký kurs juda či něčeho podobného, kde by člověk naučili padat. Pokud by si člověk zautomatizoval ten správný způsob pádů, tak věřím, že i při letu přes řídítka biku by se vycvičené tělo reflexivně patřičně „zkroutilo“ a člověk by většinu pádů přežil s menšími následky, než teď.

      0 0
      • BiSon  

        Jo, judo je na to dobry. Akorat ze nestaci kurz. Padat sice jeste porad umim, ale uz to neni tak reflexivni, jak to bylo po cca roce na zinence… A na kole se mi snad parakotoul jeste nepovedl. BTW mate nekdo taky stranu na kterou padate radsi? Zjistil jsem, ze vetsina mych padu sla doleva a levy roh je vyrazne odrenejsi nez pravy.

        0 0
        • RomanH  

          Do leva, predsi neznicim prehazku, ne ? :o)

          0 0
          • SavaH  

            pravá. Vypovídají o tom odřeniny na lejtku, stehnu, kyčli a loktu. Ale tolikrát jsem zase nežuchla.

            0 0
        • MARIN  

          Radeji padam na levou stranu ale bohuzel casteji je to prave na pravo ale saltr jsem zatim pokazde jen poskrabal.

          0 0
        • jihra  

          Já jsem doposud vždy zhučel na levou stranu a kolo většinou taky (pokud nedělalo salta). Je to asi tím, na kterou stranu je člověk zvyklý z bajku sesedat. Při pádu jde tělo asi automaticky na stejnou stranu.

          0 0
    • Martin  

      stalo. na asfaltu. Vyklubené rameno + další „maličkosti“. Zas…bolest

      0 0
      • sedlis  

        Cca v 70km na masine. Bunda + kalhoty s chranicama a kevlarovy boty. Byl jsem spinavej a nasranej, ze mam odrenou machnu.
        Kolo je pekny svinstvo, clovek je vzdycky odrenej jako prase a to muze jet treba krokem. Sam to znam. Jestli ale nekdy spadnu na kole v 50km rychlosti, tak jsem presvedcenej, ze to bude to posledni v mem zivote.....

        0 0
        • vlk  

          pády na kole jsou lepší než na mašině.Kolo je lehčí a když skončí na tobě tak to není taková hrůza.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Po mém jediném (?uk?uk) drsnějším pádu mám podobný psychický blok jako MARIN, takže při rychlosti >40 km/h dávám ruce na brzdy, i dyž je to sebekrásnější seberovnější cesta. Prostě se mi v tu chvíli vybaví ten pocit kdy člověk letí s myšlenkou „kurvatakstimuž­nicnenadělám“ a pak bezvládně žuchne jak dyby to byl pytel se zrnim. A pak čumí a snaží se pochopit kde je kdo je co tam dělá… brrrrrrrrr! Rači jako bába s nákupem! :o)

      0 0
      • MartinXC  

        Je nás víc, prst na brzdách mám nějak podvědomě, už když „se mi něco nezdá“ – na trati, spolujezdcích, reakci kola, atd… Holt jsem živitel rodiny.

        0 0
    • Medi  

      Letos jen jeden. Jeli jsme z kopce po silnici se 4 letým synem tak kolem 20–25 kmh ( po silnici jezdíme zcela vyjímečně, ale nebyl tam chodník ) no a v protisměru cca 100m vyjelo auto, chtěl jsem malého hlídat a tak jsem si ho přidržel rukou, kola o sebe brnkla a oba jsme se smotali. Trochu krve a slz podřené rukavice a zážitek pro syna a celou rodinu.

      0 0
      • Sun  

        Jednou jsem se učil jezdit po zadním kole a nechal jsem si našlápnuto v spd.Ještě dneska mám na zádech ďůlky od kamínků.

        0 0
    • tutite  

      v cca 40 km/h jsem v mírné zatáčce nášlapem trefil /a nejen já/ nenápadně do pěšinky vyčuhující kmen, 3 m. vzduchem, sedřené levé předloktí a tuba od gelu s uzávěrem apíchlá v levým boku. Na zádech naštěstí 2 litry vody v Camelovi. 10 minut uklízení kmene, zjiš?ování rozsahu škod až po dojezdu. zdar.

      0 0
      • McBlacky  

        takhle jsem na louce z ničeho nic trefil v trávě schovanou do země zatlučenou kovovou tyč, docela jsem se rozmáznul, fakt jsem ji nečekal ani trochu. Letos na drtiči při dojezdu na sjezdovku jsem trefil nějaký pařízek nebo kmen v trávě rychlost cca 35 možná víc, naštěstí jsem to jakž takž ustál, ale zámek nášlapu to neustál. Nebyl jsem ale sám, vím minimálně o jednom bikerovi co si na tom samém místě ustlal…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.