• Lister

    Tak si to tak včera šinu po své oblíbené cestičce a tu najednou před předním kolem napůl sežraná mrtvola králíka. Samozřejmě jsem si nechtěl kolečko zamazat od krve, tak jsem reflexně zmáčkl brzdy a najednou mě nějak začal předbíhat zadek. Následoval skok roznožmo přes řidítka a kolo za mno pokračovalo letmým parakotoulem. Důležité je že jsem oba tímto způsobem ušáka překonali, ale příště radši použiju bunnyho :o)

    Tak co ostatní taky nějaká kuriozytka :o)

    0 0
    • Lister  

      fuj se stydím za ty překlepy a hrubky :o)

      0 0
    • Lance  

      jednou jsem usnul za riditkama jak mi to rikaji kamosi:)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jo, taky jeden exkluzivní. Na chcautskym táboře sem vyfasoval kolo, batoh a igel. pytel, abych zajel do vsi do krámu pro buřty a rohlíky. Taxem to vyzved v krámě, buřty do batohu na záda, rohliky do pytle a přes rameno, ty tři km jednou rukou (pravou) uřídim. Tak jedu, v levý pytel rohlíků, pravou řídim a řadim (mělo to sisku). A z mírnýho kopečka se to polňačkou rozjelo, a tak sem si chtěl nějak zařadit větší placku bo co, nebo asi jenom pošoupnout o kousek přesmyk aby neškrtal když sem dal malý kolečko, no, ale jak, když v levý držim pytel rohliků. Tak mě napadlo že prostě přehodim ruku na druhou stranu, trochu pohnu páčkou, a zas zpátky, to ubalancuju. Jo… stačilo trochu a už sem se řítil mírnou levou zatáčkou do škarpy, s pravou rukou na levý straně řidítek, neschopen zatočit zpět na cestu. No hodil sem jakejsi sudokotoul, neb jsem měl v hlavě zafixováno že nesmim hlavně jít na záda, neb bych rozlehnul buřty. Pytel s rohlikama sem odhodil ani nevim jak, ty byly ok… no já nakonec taky jenom poškrábanej, buřty celý. A to nejdůležitější – nikdo mě u toho neviděl. :o)))

      0 0
      • Lister  

        moc povedený. Škoda že tě nidko neviděl, chtěl bych viděl fota :o)

        0 0
      • Smazaný účet  

        :-))))))))))))))

        0 0
      • Demon  

        Ja zazil totez v bledemodrem.. v prave ruce v podpazi vezu nejakou krabici (repro k PC), ridim pouze levou, a najedou mne napadne si prehodit… tak hmatnu levackou na pravou stranu riditek – okamzite tlama jak blazen :) No, byl jsem slusne odreny, bedynky prezily, i kdyz se hezky proletely, akorat trafo pak hrozne piskalo, ale to jsem vyreklamoval.. :)

        0 0
        • Demon  

          jo, a bylo to na asfaltu, rychlost nastesti relativne mirna.. :) videt me snad nikdo nevidel, ale urcite me nekdo slysel nadavat… :)

          0 0
        • Mustafa  

          Apropo,zvlada nekdo ridit levou rukou za pravy grip a naopak?Nechci aby to nekdo zkousel.Ja si takhle jednou rozbil drzku,pul dne jsem nad tim dumal,rekl si "to preci musi jit"a rozbil jsem si ji jeste jednou.

          0 0
          • jizby  

            To se mi líbí, to musím zkusit.

            0 0
            • Lister  

              Taky mě to láká. To přece musí jít !!! :o)

              0 0
              • jizby  

                Jasně, de se na to! Při lezbě se taky někdy křížej ruce a vypadá to frajersky:-)

                0 0
            • vrazdit  

              se ti jako libi si dvakrat za den rozbit hubu :))

              0 0
          • jizby  

            tak jsem to zkusil, opatrně, pomalu. Šlo to bez pádu, ale nejtěžší bylo po chvíli jízdy dát ty ruce zase zpátky.

            0 0
        • fousmen  

          a ja si myslel jakej jsem lempl, kdyz jsem se taky takhle rozstipal.. akorat ze jsem spad do louze u silnice.. ale nikdo me nevidel tak jsem mel radost a rozhodl jsem se ze se o svoji blbost s nikym nepodelim.. ale kdyz je nas vic.. ((-:

          0 0
        • bikemanx  

          já mněl v ruce zmrzlinu… tlama jak sviň na asfalt a před lavičkou kde sedeli holky… zmrzka rozmatlaná po celým tlamě

          0 0
      • MartinXC  

        :-))) To je jak ze scénáře ke komedii :-)

        0 0
      • kajulka2  

        šikulka :-)

        0 0
      • Andrzej  

        pukud ma clovek rapid-fire, tak se da v podobnych pripadech radit nohou(vyzkouseno)

        0 0
      • chupas  

        taky jsem takhle „experimentoval“. jednou jsem vezl na bikrosce krabici zakusku v levy ruce a pravou drzel riditka. jedu po chodniku a vidim ze na levy brzde hrka takova ta dotahovaci matka u lanka. tak sem tou pravackou chytnul levou brzdu a uz sem lezel na zemi. fakt fofr. o nejakem „rovnani a zataceni“ nemohla byt ani rec. zakusky jsem dovezl mirne mixovane. bylo to na lzycku.

        a dneska jsem pri vyletu videl lasicku co mela asi infarkt. lezela na zemi a cela se divne klepala :))

        0 0
        • goofy  

          To nebyl infarkt. To se jen ukrutne chlamala, jak si spomnela jak te videla na te bikrosce… :o)

          0 0
          • chupas  

            kdyz sem jezdil na bikrosce :)) tak jeste behala po houbach. uz je to fakt hooodne davno.

            0 0
            • goofy  

              To se vypravi po generacich… ;o)

              0 0
        • bikemanx  

          koukám, že většina lemplů neumí řadit :-)

          0 0
      •  

        to kdyz se jako vezme pravou neco na levy strane riditek tak se de pokazdy k zemi jo, to se mi nechce verit, asi to budu muset zejtra otestovat :D

        0 0
      • jihra  

        Tos měl teda štěstí, že tě nikdo neviděl. To já jsem dopad hůř – ani radši nevzpomínat. Jedu lesní cestičkou z Prašivé (Beskydy), podzim, dost vlhko. Cestička je trošku z kopce, sem tak mech – a dvě mírně vyjeté koleje. Hasím si to dolů a najednou přede mnou šlape ženská. Co ženská – kočka! Už jsem si ji všimnul nahoře u chaty a tekly mi sliny jak mlsnému kocourovi. Tak si říkám, že před ní hodím machra. Trošku jsem to rozjel a chtěl jsem to fiknout těsně kolem ní. Bohužel ona udělala mírny úkrok stranou zrovna když jsem ji dojel, vytlačila mne do levé koleje (u svahu), kolo mi podjelo a položilo se na bok. Já jsem ještě naštěstí z kola stačil „vystoupit“, ale setrvačnost je sviňa a tak jsem musel stejnou rychlostí, jakou jsem jel na kole, pokračovat pěšky. No přelít jsem kolem ní jako Zátopek, ale bohužel byl jsem nasměrovaný mimo cestu po svahu dolů. Tak jsem vkouřil mezi stromy a po nějakých 5 metrech sprintu mne zastavil vzrostlý smrk, do kterého jsem v plných peckách vrazil (ještě že jsem měl přilbu). No byla to pěkná šlupka, ještě teď mne bolí žebra, když si na to vzpomenu). No a krasavice se na mne podívala jak na mar?ana, za?ukala si na čelo a zmizela. Takže asi tak.

        0 0
        • kolombo  

          Měl jsi lehmout a předsírat bezvědomí :-) Třeba by jsi se dostal i k dýchání z úst do úst :-D

          0 0
        • croscountry  

          Mal si fiknú? ju a nie „kolem ní“

          0 0
      • Komi  

        Tak to sem se musel zasmát a zaspomínat :-) Vezl jsem tak jednoho krásného dne bratránkovo kolo vesnicí dolú (jel sem na svým a to jeho sem vezl vedle v levé ruce) … sjezd po silnici v pododě, ale dole to přišlo. Zatočil sem na rovinu a říkám si to, že to nějak nejede, tak bych asi měl přehodit přesmyk … pravá ruka na levý řidítko (myslím, že sem dokonce přehodil) a vturánu sem nejel jedním kolem do druhýho a byl sem na zemi, ani nevím jak :-))))

        0 0
        • Komi  

          BTW … měl sem GripShifty

          0 0
      • francesco3  

        Taky mam podobnej případ. Jedu si takle po chodníku rychlostí odpočívajícího slimáka a tu se přede mnou objevuje následující situace. Potřebuju zatočit za roh domu ale potřebuju si při tom vyndat z kapsičky na rámu klíče od vrat. Takže levou rukou vyndavam klíče, pravou držim levou polovinu řidítek a zatáčim doleva. Výsledek je podobnej.

        0 0
      • madcat  

        co se dělá na chcautským táboře????? :))))))))

        0 0
    • Feďa  

      Jednou takhle při konci švihu koukám, že mám o cca 0,5cm povolený přední upínák. A jelikož se mi nechtělo zastavit a dotáhnout to ručně, pokusil jsem se o to za jízdy špičkou tretry. Ta samozřejmě sklouzla do výpletu… Pak už si jen vzpomínám, že jsem se zvedal sedřený ze země (bylo to na asfaltu:-( , z předního kola osma…
      Být v USA, tak zažaluju výrobce, že mě neupozornil na nebezpečí úrazu při zásahu do jedoucího kola:-)

      0 0
      • JSt  

        to konstatovani me pobavilo :))

        0 0
        • Manas  

          Me taky protoze tohle se tam bezne stava :-)

          0 0
        • Lister  

          myslíš to s tím USA?

          Oni totiž amíci každý rok vyhlašují nějakou cenu o nejšílenější rozsudek – přiznání náhrady. Loni vyhrál chlápek, který vysoudil náhradu, když si koupil nový obytný karavan, vyjel s ní na dálnici a v pohodě si šel uvařit kafe. Proces vyhrál proto, že ho výrobce neupozornil, že nesmí za jízdy opustit místo řidiče :o)

          Ale i další místa byly moc povedený, někde to možná doma v kompu najdu :o)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Takhle presne se sirej famy :) Ja mel daleko starsi verzi se zenskou a polivkou nebo ze by to zkouseli kazdej rok? Ale vyrobce tam to upozorneni uz dal.

            0 0
            • Lister  

              fámy??? Myslíš jako třeba tu že Norco jsou skvělá kola do terénu, jo jo, taky se tu pohybuje jeden takový šiřitel :o))))

              0 0
            • Manas  

              Opravdu to famy nejsou :-)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                A bylo to teda loni? A byl to chlap nebo zenska? Byla to polivka nebo caj? Byl to vubec karavan? Prezil/a to vubec? Soudil/a se vubec?

                0 0
                • Manas  

                  Ano, ne, ano, nevim, ano, i Jan Tleskac.

                  0 0
            • JSt  

              cetli sme vsichni to stejny, ale nekteri to maji trosku popleteny (zejo padlisto:))

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Ja to necetl. Ja to slysel, ale loni to urcite nebylo. Uz to je nejakej patek popletove ;)

                0 0
    • Martin  

      Na kole ani ne, ale na prkně. vytrousil jsem takhle ve Francii na pěkným freeridu tatranku. U lanovky jsem jí v kapse hledal, nenašel a hladovej jel nahoru. Jel jsem za nějakou dobu tu samou cestu znova. Nejednou se prkno pozastavilo, já letím po palici dolů. Nedalo mi to a vylez jsem se podívat, o co jsem to proboha zavadil. A bylo to.........modří už jistě vědí:-)))

      0 0
    • slavekRM  

      Můj pád byl celkem jednoduchý, pravačkou jsem zabíjel vosu za tričkem a levačkou instinktivně zmáčknul přední brzdu. Při rychlosti 40km/hod to byl docela slušný let. Víc mě pobavil maník, kterému se stalo to samé s tím rozdílem, že asi zapomněl, že je na kole a začal ze sebe strhávat dres a čelně se srazil se stromem. Když jsem zastavil a chtěl mu pomoci, spletl si mě asi s tou vosou a chtěl bít mě.

      0 0
    • Volf  

      Moje máma mi vykládala jak boural otec. Špatně mu řadila přehazka a tak regulačním šroubkem na řazení upravoval vůli lanka. Máma jela vepředu a jen slyšela ránu a když se otočila tak otec lezl z Trabanta i s kolem, kterýho přehlédl když s hlavou skloněnou dolů pozoroval osmikolečko.

      0 0
    • MartinXC  

      Přidám jeden za svoji milou ženušku: Ještě za svobodna jsme si koupili nové biky a jednou vyrazili na dovolenou do Krkonoš. Celkem jsme se otrkali a získali na nových kolech pocit jistoty. Protože kolečka byla nová, taky jsme je hezky pucovali, aby nám dloho vydržela. Na jednom švihu tak sjíždíme po TZ do Harrachova kolem nějakého rozcestí, kde seděla skupinka starších turisů. Já si dojel k rozcestí první, zastavil a koukám, kde moje lepší polovička. A už ji vidím – hrne si to z kopečka, brzdí, na předním véčku v lanku zachycený list. A při dobržďování ji nenapadlo nic lepšího, než že ten list na nové kolo nepatří a tak tam pravačkou sáhnula že ho sundá :-) Povedla se jí krásná stojka na předním, vydržela asi 3 vteřiny a pak se před skupinkou sklopila na bok, nohy ve SPD. Turisté zareagovali perfektně: vstali a poděkovali za představení potleskemjí :-) Tak krásně červenající se ženušku jsem od té doby ještě neviděl :-)

      0 0
      • fousac  

        Uz zase?? to ji to jednou nestacilo?? ;o))))

        0 0
        • MartinXC  

          Některé chyby mě baví opakovat ;-)

          0 0
    • wroum  

      perfektni pad mi predved kamos kdyz mi na sjezdaku pri jizde po rovine (Řepy, silnice Makovskeho) ukazoval jak se za jizdy steluje prehazovacka (otacel tim stelakem co je hned u saltru) a dal si tak na drzku (cca 20 km/h), ze mi ho bylo skoro lito:-) a pak sme se oba malem posrali smichy.

      0 0
    • Krutor  

      Tak já taky – letos sem hodil tlamu celkem třikrát, tj. stejně jako za moji dosavadní bajkovou 8 letou kariéru. Slušně sem padl v Českým Ráji, o co míň to bylo kuriozní, o to víc prodel pro dováky :-). Jeli sme dvě rodinky, dovolenková vyjížďka s dětma, takže člověk vyhledává dropíky, boční pěšinky a zkratečky atp. – možná to někteří znáte. Jedem takovou tou nudnou lesní dálnicí z Hrubé Skály k Valdštejnu, vlevo podél tý dálnice vidím úzkou pěšinku mezi břízkama. Říkám si, tam to vyjezdili takoví jako ty, využij toho , dobrejch pár metrů. Fakt pěkná pěšinka, slalom mezi pařízky… Vidím ohnutou větem malý břízky přes celou pěšinu, žádnej problém, přejedu a jedu dál… Nepřejel, protože v té větvi bylo schovaný vožužlaný torzo pařízku tak na 2 šířky pneu. Dal sem to přesně :-). Jel sem vstoje, takže katapult byl o to rychlejší. Z tý lesní dálnice prej byla vidět letící postava a pak hned kol a pak trochu prachu z písku :-). Němečtí tůristi měli tyátr. Vidět sám sebe asi se poseru smíchy. Dorazil to můj 10 letej synátor, že prej to bylo „FAKT BOŽÍ“. Fakt věřím. Horší bylo, že sem si narazil tu část zad těsně nad prdelí :-) a dva dny to pak bylo fakt jen na tu cykloturistiku.

      0 0
    • McBlacky  

      za hlubokýho totáče můj otec cestou do práce na silničce naboural protijedoucího silničáře, oba bez helmy, zalehlí na rodlách a oba to odnesli otřesem mozku :)

      0 0
    • Karaya  

      Já si takhle jednou celkem pomalu jedu od Bílovic od hospody po silnici nahoru nad Klajdovku a za hospodou se dívám doprava, jak je tam pěkná hrázička, voda tam bublá, lesní cesta se jmenuje červená, což pěkně koresponduje s mým příjmením..najednou náraz…čelní náraz… do spuštěné závory :-) Nepřelítl jsem jenom proto, že jsem jel fakt pomalu…Kolemjdoucí se váleli smíchy po asfaltu říkali cosi o přírodě, mocné čardějce :-)

      0 0
        • Komi  

          hh to je dobrý .. to tam ten fotograf na to čekal, protože to bylo jasný, ne :-))))

          0 0
        • kámen úrazu1  

          :-) Taky jsem se jednou k něčemu podobnýmu nachomejtla.. ;o)

          0 0
        • Karaya  

          Dobrý.. Rozhlížet se jet v protisměru, tak jsem dopad stejně :-) To máte v Hradci takový divoký klesání? .-)

          0 0
          • Pekáček  

            To si piš, tady je to pro drsoně co pak brzdí lidi ve sjezdech na maratonech :o)))

            0 0
        • chupas  

          a kde je kaluz krve? to je FAKE :D

          0 0
    • orca  

      Tak já něco taky čersvého z dneška cca 16,00hod Jedu si takhle kolem borské přehrady a na cestě pár fleků cca 2m bahna , no a v jednom byla asi drobátko hlubší díra já přední kolo zapíchl a elegantne jsem přelétl a dopadl krásně do bahna a kolo zůstalo stát na sedle a řidítkách. Po chvíli běžel běžec a mohl se strhat :-) Drobátko jsem to omyl a odměnil jsem se pivem v Dobřanech že jsem přežil ale pohled na mně byl fakt asi děsnej. Přeci jenom dnes je více sucho než bahno. Už se to pere a doma ukrutnej smích – nevím proč…

      0 0
      • Hnoj  

        Když pivo v dobřanech, tak jedině v hotelu a pivovaru modrá hvězda, ne? To pifko co mu říkaj sekáč, je skutečně ultimátní :-)

        0 0
        • orca  

          ANO ANO :-)) jak jinak … Zítra tam jedem s maminou už teď mám hlad + žízeň :-)

          0 0
      • P_W  

        Jestli to bylo na Krsově stezce, tak tam je jich opravdu pár (2). jezdim tam skoro denně

        0 0
        • orca  

          Fšak říkám fšude sucho a jediné místo kam můžu tam vletim …

          0 0
      • robero  

        chacha… :-) no me stalo vloni v listopadu neco podobnyho. Sice bylo vlhko, ale ne dost na to, aby vsude bahno. Jedu si tak jednim krasnym singletrackem v lesiku, pneumatiky se do trochu mekciho povrchu zakusujou nadherne, zjistuju ze to drzi jako svina, tak zrychluju a dovoluju si stale vic… uzivam si klikatou cesticku max. rychlosti co to jde… prichazi rovnejsi sirsi usek, vysypanej listim. Zadnej problem, zvysuju rychlost prislapnutim… a najednou se vsechno kolem toci a ja se valim po usi v blate… pod listim bylo totiz v useku asi 5m tak 15–20cm blaticko… :-) no a pak stacilo uz jenom vytahnout kolo vcucnuty do blativeho marastu, ocistit co se dalo a uhanet dal…

        0 0
    • libi  

      Zkuste treba jezdit s prohozenejma rukama na riditkach (prava na levym gripu a opacne)nebo zuste dat nohy na korunku vidle a pustit riditka, a budte u toho pripraveny rychle vystoupit. Ja nebyl pripravenej÷)))

      0 0
      •  

        hehe, s nohama na korunce jezdim z kopce kdyz prsi nebo prijizdim kaluze, ale ruce u toho nepoustim, to muze bejt docela adrenalin :)

        0 0
      • Robo  

        Kdysi za mlada jsem tenhle geniální nápad- za jízdy prohodit ruky na řidítkách dostal, ale neuvědomil jsem si, že pak je to ovládání řidítek naopak… vyvrátil jsem 3 popelnice…

        0 0
    • jihra  

      Jak tak čtu ty příspěvky a trhám se smíchy, když si to představuju v reálu, tak jsem si vzpomněl jěště na jeden pád mého kámoše. Je to už tak 25 let zpátky, ještě za totáče, tehdy horáky nebyly takže se jezdilo jen na silničkách a s klipsnama natvrdo utaženýma. Jeli jsme na Štramberk. Chtěli jsme na náměstí a kámoš říká, že zná pěknou zkratku. Zkratka to sice byla, ale do prudkého kopce a po kostkách. No dorvali jsme řemínky na klipsnách, a? můžeme do kopce zarvat, a hurá do toho. No kousek to šlo, ale pak koukám – u cesty zpravujou barák a na kostkách je plno písku. Kámoš do toho vjel, zadní kolo mu prohráblo, zastavil se a jak byl v zarvaný v těch klipsnách, tak se skácel nejprve na bok a pak se dvakrát překulil z koce dolů – samozřejmě i s kolem na nohách. My jsme řvali smíchem, kámoš vyválený v písku, naštěstí žádné vážnější zranění, jen pár odřenin. Ovšem nejhorší bylo, že kolem šla zrovna kompletní svadba v čele s ženichem a nevěstou (asi zrovna šli k fotografovi). Svadebčani absolvovali asi nejveselejší zážitek z celé svadby. No a aby toho nebylo dost. Jeli jsme pak až nahoru na štramberkou trúbu. Těsně před vrškem jsem si zase já chtěl zkrátit cestu takouvou krátkou prudkou cestičkou. Bohužel cestička byla prudká hodně, postavil jsem se do pedálů, kolenem jsem drcnul do řadící páčky na rámu, hupsnul mi tam těžký převod – no a v klipsnách jsem byl bez šance. Tak jsem se elegantně složil na bok, odřený loket, omotávka na řídítkách a sem tam lak na rámu. Bohužel rám jsem zrovna cca 3 týdny předtím nově nastříkal a i omotávka byla nová. To mne tedy nasra… Ještě štěstí, že jsem – kromě svých kámošů – neměl obecenstvo.

      0 0
    • Kuky  

      Ješte za mých mladých let (8) jsem jel v Písku kolem řeky. Byly tam takový nový zasázený stromky. Věděl jsem, že mám řidítka vejš než jsou stromky, ale oni nějak od posledně povyrostly, chytil jsem stromek vlevo, přední kolo zatočilo a já pokračoval rovně, ale nohy v klipsnách neposlechly a zůstaly. Hodil jsem tlamu jako do zatáčky. Ryby v řece se mi budou chlemtat asi ještě dlouho.

      0 0
      • Komi  

        Tak to já jako uplně malinký dítě sem si to pelášil na kole (možná dokonce BMX) po chodníku závratnou rychlostí 10 km/h. Taková příjezdovka z prava za dřevěným plotem, kde projede jedno auto za rok a já měl to štěstí. Zastavil sem se o přední kolo toho auta … nic sem mi sice nestalo, akorát sem si trochu cvrkl do kalhot a ještě půl hodiny sem se klepal strachy :-))))

        0 0
        • Palec_82  

          Mám téměř stejný zážitek(určitě na BMX) akorát mě to auto nabralo ze strany a já si dal menší polet na takovou zítku ze žulových kamenů. Dodnes mám na pravém spánku pomátku :-(

          0 0
          • fousmen  

            neni divu ze po padu hlavou do kameni ma clovek pomatku (((-:

            0 0
            • Palec_82  

              Dnes už by se mi to asi nestalo, jezdím v přilbě :-) a dávám si větší pozor

              0 0
    • croscountry  

      Ešte ako chlapec na Eske s trojkolčkom vzadu (veľký frajer). Na sídlisku kopali niečo okolo cesty. Dos? hlboko. Cca 1,5–2 m jama. No a po daždi plná vody a voda všade dookola. Vy starší sa pamatáte, že tie brzdy (nejaký predchodca véčok) na mokre nebrzdili nič. No a išiel som pomaly, sutočne krokom kolmo na obrubník, rovno na tú jamu, brzdy naplno stlačené s tým, že zastavím o obrubník. Ale nezastavil som… Nič sa mi nestalo, ale musel som sa potom ponori? a hľada? utopenú Esku. No a ešte cca pred mesiacom si idem po úzkej lesnej cestičke, kde som prešiel už x krát popod veľkú haluz. Ale teraz som to nejako neodhadol a camelom sa o ňu zachytil. Ostal som chvíľu vysie?, bike kúsok odišiel, koľko ho pustili nášlapy a potom som sa pekne skotúľal medzi stromy. Naš?astie bez divákov a zostal som celý. Napodiv aj camel.

      0 0
    • JirkaD  

      Já mám jednu příhodu opravdu hodně starou, z roku 1978. Vyrazili jsme ve třech z Prahy směrem na Poříčí nad Sázavou, jeden na Favoritu, druhý na skládačce a já na vytuněné Esce s 5kolečkem a galuskama, pedály s klipsnama a místo treter kopačky s úříznutými špunty. Za zmínku stojí ještě nepřehlédnutelný paintbrush bleděmodrou barvou zhotovený štětcem ve sklepě. V jednom sjezdíku jedu první, jak rychle netuším tachometry byly tenkrát jenom mechanické z NDR a v našich cykloprodejnách nedostatkovým zbožím, a najednou mi do vlasů vletěla nějaká moucha nebo co. Prudce jsem několikrát zavrtěl hlavou abych se jí zbavil a výsledkem byla okamžitá ztáta rovnováhy a výlet do prava mimo cestu. Zastavil jsem se snad 10 m od kola, které zůstalo viset na nějakém keři. Pád se obešel bez zranění a dokonce bez defektu. A kámoši? Ti jeli klidně dál. Později mi řekli, že si mysleli, že se jedu opáchnout k blízkému potoku v lese. Že to bylo v poměrně vysoké rychlosti a nebyla tam žádná cesta to už neřešili.

      0 0
    • mAk  

      Tak něco co tu eště nebylo a doufám že nejsem úplnej blázen jen já. Ale stalo se mi letos při přesunu po pár pivkách že ve stoupání sem jel ze sedla a jelikož to bylo prudší tak sem hodně máchal řidítkama a vlnil kolem a normálně se mi volný kra?asy zachytily o řazení a jak sem šel sílou do šlápnutí okamžitá držka ve vteřině. No prostě tlama do kopce, ale tak sem si řikal že sem asi už vypitej a samo stalo se mi to samý asi před měsícem za střízliva na asfaltu, naštěstí mě nikdo neviděl a už se na to snažim dávat bacha (c: Byl to dicky pocit jako když vás někdo strčí, je to rychlý překvapení a nedá se to udržet.

      0 0
      • Manas  

        Takhle kamos na dirtu zkousel heelclicker (tlesknes si nohama nad riditkama) a kdyz je daval nahoru tak se mu zachytla tkanicka za packu brzdy. Asi v posledni setine sekundy to vratil, ale docela sranda :-)

        0 0
    • Hnoj  

      Jednou jsem jel s přítelkyní po lesní cestě, ona jela cca 50 za mnou a najednou slyším hroznej křik, asi tohle : " UAAAAAAA, PŘEJELA JSEM HADA!!!" tak se otočím, co se to děje a najednou mě předjela a asi tak 10 metrů přede mnou se zastavila na místě a s mírným váháním se překlopila na pravou stanu a uvízla našláplá v SPDčkách pod kolem, i když už z ních umí vylézat ven :-) Tak jsem k ní přijel a ptám se, co se děje a ona odpovídá „Já jsem přejela hada ! a byl děsne tlustej a já sem se bála, že mě kousne !“

      Hada jsem našli, jak se vesele plazí po cestě dál, živ a zdráv…

      za všechno můžou plazy :-D

      0 0
      • Elwing  

        tvoje přítelkyně je asi pěkné pako :-D

        0 0
        • zac  

          Me nekdo rikal, ze uz to je expritelkyne… :)

          0 0
    • BoB  

      Tak jedna rodičovská: Můj syn(11), naděje českého DH :-))) jezdí líp než chodí a padá málokdy. Lépe řečeno padá prakticky výhradně když manipuluje s kolem v rychlosti 0. Jedeme takhle na tréninkový sjezdík do Všenor. Vystoupíme z autobusu v Černolicích, a pomalu šlapeme vzhůru, přilby jak jinak než na řidítkách. Náhle slyšim ránu jak z děla a dítě se válí po zemi, protože si kopnul kolenem do helmy, ta zablokovala řídítka a bác. No samozřejmě jsem toho využil ke kázání … No a hádejte co se mi stalo po dalších 20m…? To by ještě ustál, ale když jsem o dalších 50 m ležel ze stejnýho důvodu podruhý, tak se mě radši ptal, jestli dneska vážně pojedeme dolů.

      0 0
    • Eila  

      jsem jednou se vracel domu, byla jsem silene unavena, jenom motalka nohama a koukala na poredni kolo, no a tak nejak nekoukala na cestu a prejela do protismeru kde jsem ne narvala do parkujiciho auta:-)navic jsem tenkrat mela klipsny, hned jsem nevytahla novu a krasne se kacela s tim kolem navlecenym na nohou

      0 0
      • mar_tin1  

        ted se taky zdas unavena :-)

        0 0
      • goofy  

        Stojici auta sem sejmul asi tri, z toho jedno melo ridice uvnitr… :o) Pak eshte par zajimavych kolizi na old BMX a nejake ty prelety, pri uceni se davkovani brzdne sily pri jizde po prednim. Nejlepshi asi pred kostelem, kde zrovna skoncila mshe… :o) Ale uz to tu bylo, tak jestli to negdo chce precist cele, at si to najde v historii… :o)

        0 0
    • mastihuba  

      No neni to na kole, ale to je asi fuk. Na Hintru jsme měli s partou sraz u kiosku a já dostal za úkol dopravit tam plechovky s pivem.
      Problém byl to že se mi ke kiosku nechtělo šlapat pěšky a tak jsem si počkal až se příjezdová cesta uvolní. Když už byla cesta prázdná tak jsem se odlepil od svahu a nabral tu správnou rychlost, abych se dostal nahoru. (no konečně se dostávám k tomu podstatnýmu) Paní co jela přez cestu poslední se zastavila za cestou a když jsem byl cca 15m od ní tak se odpíchla holemi zpět. Už jsem ji jen stačil chytit za ramena a v letu se jí vyhnout. Dopadl jsem na záda a deset plechovek z dvanácti pode mnou zařvalo, takže jsem v jeden moment ležel v pivním tratolišti. Zbytek dne už jsem jezdil jen na kotvě, protože do lanovky jsem se styděl a i ve frontě jsem byl se svým pivním odérem středem pozornosti. Kamarádi se ke mě zbytek dne nehlásili a večer ještě hlasovali jestli za způsobenou škodu nemám jít na chatu pěšky.

      0 0
    • Cyril  

      Třešně. Jednou, jednoho červnového podvečera, jakožto asi desetiletý capart, jsem jel na kole Pionýr, vykoupán z přehrady a mlsně očima vybíral strom s nejzralejšími plody. Když tu, zčista jasna znenadání, kde se vzal, tu se vzal patník. Poctivý, prvorepublikový, kamenný patník. Kolo stálo, já pokračoval dál nikoliv už v jízdě nýbrž letu následně zakončenému elegantním parakotoulem. Kupodivu, až na pár odřenin, se mi ani kolu nic nestalo.

      0 0
    • MaPa  

      Jeli cca 20m za kamarádem, všichni na silničce. Na naprostý rovině najednou hodil tlamu přes řidítka. Když jsme se ptali co se stalo, řekl jen: "Ta zátka u konce beranů se mi zdála nějaká vylezlá, tak jí tam dorazím ne? A proč to neudělat hned (za jízdy)? Smáli jsme se ještě týden.

      0 0
      • Manas  

        :-)))

        0 0
        • snehulakos  

          To já v sobotu sem hodil masku na NovaAuthorCupu, nikdy sem ho nechtěl jet, ale ukecali mě. Určitě to tam všichni znáte, asi na 13km je sjezd po panelce, předjíždim, předjíždim, mrknu na tachometr a bylo tam 48km/h, přední kolo mi sjelo na okraj panelu, skřížili se mi řídítka a už sem se válel po panelech, probral sem se ve škarpě, narovnal sem patku na přehazovačce a jelo se dál, pěkně sedřenej, pohmožděnej. Ale dojel :-) ale byla to pecka v tý rychlosti.

          0 0
          • Smazaný účet  

            moje noční můra. chvilková nepozornost při vysoký rychlosti… :o

            0 0
          • kajulka2  

            Panely to je svinstvo, já si jednou v podobný rychlosti taky málem ustlal, přední kolo se dostalo do spáry mezi panelama a nechtělo se mu ven, nakonc si dalo říct, ale bylo to o fous

            0 0
      • Marry  

        Jo tak tohle me opravdu pobavilo :)

        0 0
    • Marry  

      Tak ja taky jedem pridam. Je to uz davno mohlo mi bejt tak 13 roku. Mel jsem trictvrtecniho favorita. Jel jsem tenkrat s brachou do stromovky. Prejeli jsme z Troji pres ty dva mosty a pak do stromovky. Zrovna tam byla nejaka akce (spousta lidi)…jel jsem tak 5km/h a tak jsem si rekl ze se napiju. pravackou sahnu po flasce vrazim ji do pusy jako ten nejvetsi drsnak z okoli. Jenze jsem najel na kamen (neco jako cihla) a protoze jsem jel 5km/h tak jsem se okamzite zastavil. Zalomcoval jsem jsem nohama a prekontroloval, ze moje klipsny jsou proklate utahle. no…musel jsem vypadat strasne komicky. Bezmocnej jsem se valel po zemi s bidonem v tlame :-)…a vsude tolik obecenstva

      0 0
      • elfugno  

        Něco podobnýho se mi v souvislosti s pitím stalo taky.Mohlo mi být i stejně roků a měl jsem taky favorita.Šinu si to takhle v létě vilovou čtvrtí a chtěl jsem se napít z bidonu, ale jak jsem ho dal k puse, tak jsem začal ztrácet přehled o směru jízdy.Tak jsem to vzdal a chtěl jsem se někde opřít o plot (abych nemusel vyndavat nohy z klipsen) a napít se.Bohužel jsem se opřel zrovna o neuzamčenou branku do zahrady – ta povolila a já jsem se svalil přímo na posekaný trávník do cizí zahrady.V tom domě shodou okolností bydlel spolužák ze třídy a samozřejmě všichni byli venku…A druhá:kámoš při bikovém závodě už měl tak nakoupíno, že když přejížděl můstek z kulatiny přes potok a zjistil, že musí slézt, tak vycvaknul pravou nohu z pedálu, ale naklonil se doleva…Jel jsem za ním – upadli jsme oba, ale já smíchy.

        0 0
    • nachti  

      Dnes jsem trefil pařez. Taky padáte čím dál častěji?

      0 0
      • Eila  

        ja padam porad stejne hodne:-)

        0 0
      • Lister  

        Na podzim padá obecně častěji, protože častěji jezdím – navíc to listí a pod ním ty nachystané šutříky, prostě paráda :o)

        0 0
    • CZiko  

      no teď jsem si nabil hubu, kvůli jednoho ******… jsem rozjetý protí zídce už chci dělat bunnyhop a ***** na mě v tu chvíli BAF! Zvedl jsem přední kolo, ale jak jsem se lekl, tak jsem to nedokončil, zadním se zasekl a byla z toho držka jak blázen… z takových lidí se mi začínají dělat vyrážky. Načež mi začal udělovat rady, kde jsem udělal chybu i když na kole jel jednou v životě, takže jsem se dozvěděl mnoho zajímavých rad. No nic… já se jdu zalepit:-)

      0 0
    • lidumil  

      Můj kolega z práce kdysi za totáče jezil silnici. Mazal kolem zahrádek, hlavu hluboko v předklonu a najednou naráz zastavil. Stálo tam na kraji v zákazu zastavení auto. On skončil s otřesem mozku v nemocnici a pak ještě na předvolání na DI VB – to auto bylo totiž šéfa okresní dopravky :-(

      0 0
      • bajkr  

        když sem byl malej capart (10) měl sem BMX a doprovázel jsem kámoše na ryby von vezl pruty a tašku a já vezl podběrák ale ještě ten starej s bambusovim držadlem cca 1,5m dlouhý a nenapadlo mě nic jinýho než si ho chytit napříč řidítkama tak že mi na každé straně přesahoval po silnici sem si to vohlídal ale jak sem přijížděl k řece cesta se zužila a už sem to nějal nestíhal a dopadlo to tak že jsem zachytil o strom řídítka přes muj nesouhlas zatočila a ja šel pohlavě do kopřif

        0 0
    • lazybiker  

      Takhle si to zenu po lesni ceste a proti me jedou 3 jezdci na konich. Cesta dost siroka na to abych nemusel sesedat, presto kone mijim tesne. Dva sem minul v pohode, avsak treti sel trochu bokem, takz e mista jeste min. Pote co uz sem skoro za nim se jeste vic stoci a jeho vlajici ohon se mi chytne do riditek, coz me vyvedlo z rovnovahy a polozil sem to na bok. Kun se splasil jak citil trhnuti a vyrazil v pred, nastesti ho jezdec zvladnul. Ted uz radsi sesedam kdyz nekde potkam kone.

      0 0
      • Meesha  

        muzes bejt rad, ze te nekopnul… Kun je debilni zvire a vyhybam se jim co nejvetsim obloukem.

        0 0
        • vlk  

          není pravda, kůň je jedno z nejchytřejších zvířat, jen někdy ti jezdci jsou debilové.

          0 0
          • fousac  

            kone jsou mozna chytri, ale sou to vypleskli lekavi ocasi.. a to plati i pro kobyly…

            0 0
            • rb  

              kuň patři do salamu,ne do lesa :o)

              0 0
          • kámen úrazu1  

            Kůň není moc chytrej, jinak by ty debily nenechával na sebe sednout. :-))

            0 0
            • cabbage  

              vi, ze bez tech debilu na hrbete by nedostal nazrat a skoncil by v salamu…

              0 0
          • BoB  

            On je právě moc chytrej, navíc nemá ani řidítka ani brzdu

            0 0
    • Martinkaa  

      Bylo to v zime. Vracela jsem se se svihu, rukavice uz trosku mokre. Jela jsem po chodniku, abych nemela posolene kolo. Najednou se prede mnou objevil docela vysoky obrubnik, tak jsem si nadhodila kolo. V tom mi ale v mokrych rukavicich vyklouzly z ruky osmidlane gripy a uz jsem sedela na roztocenem Megabitovi s nohama stale nakopnutyma v pedalech. Au :-) Nejak se mi ale povedlo riditka znovu chytit a nasednout, takze se vlastne vubec nic nestalo :-D. Kamarad, co jel se mnou se mi smal jeste pul hodiny. Pak jsem se jeste jednou za jizdy prehodila pres riditka :-). V jednom friiirajdu :-) lesem mi vysel pedal primo na parez a jak jsem do toho slapla, zvedlo se mi zadni kolo a uz jsem letela :-) Pak jsem jeste jednou chtela galantne pustit skupinku bajkeru jedoucich v protismeru pri objizdeni kaluze, ktera byla pres celou polnacku. Samozrejme, ze jsem vedle kaluze balancovala na miste s nohama v pedalech. Nejak mi to ale na bahne skublo a uz jsem ve smradlave kaluzi byla i s bajkem :-) A tak bych mohla pokracovat… :-)

      0 0
      • MartinXC  

        je to zábavné :-) pokračuj :-)

        0 0
        • Martinkaa  

          No abych pravdu rekla, tak jeste vice adrenalinu nez na bajku zazivam na tom → http://www.bike-forum.cz/forum/bikes.php?… :-) Jednoho dne jsem jela po meste a napadlo me, ze si to zkratim, pres travu takovym, na pomery skladacky, docela prudkym sjezdem. V pulce kopce jsem si ale uvedomila, ze nesedim na bajku :-D. Nepomohl mi ani zadek za sedlem ani predni brzda, ktera je tam spise na ozdobu a ritila jsem se dolu se smrti v ocich :-). V kritickem useku, na upati kopce, kde se to lomilo na chodnik, se mi jeste navic sklopily riditka :-). Celou cestu me povzbuzovala banda prikourenych pubertaku, kteri sedeli na lavicce pod kopcem :-) Nakonec to ale dobre dopadlo, ja jsem nedopadla a deckam radost neudelala… :-) Dalsi kousek se mi povedl v Olmiku. Jela jsem na stare esce pres travnik a v tom vidim pul metru pred sebou otevreny kanal. Nikdy predtim by me nenapadlo, ze jde na takovem bajku udelat bunny hop :-D Srdce mi busilo jako nikdy :-) A vic toho nereknu, nebo byste se mi smali… :-P

          0 0
          • Lister  

            až po ty položený řidítka jsem to dával, ale ty mě sejmuly ze židle :o)))))))))))

            Pokračovat prosím :o)

            0 0
    • bambinone  

      No není to o kole, ale přesto se to prý stalo u kamaráda na chatě a já to za kuriozitku považuji. Za bezměsíčné noci šli dva borci z hospody, každej z jiné a když se měli v parčíku uprostřed obce minout, tak do sebe narazili hlavami a jeden lehnul do bezvědomí.

      0 0
    • brodar  

      V Holasicích u Lažánek jsem na úzké blátivé stezičce mezi zahrádkami neodhadl smyk a provlíkl pravý roh řidítek okem drátěného plotu. Rozpláclý jsem zůstal na plotě viset hlavou dolů a koukaje na přední kolo obdivoval moderní materiály (jak ten ráfek pěkně pruží). Když jsem spadoslezl, obdiv skončil – ráf zůstal v půlce ohnutý do pravého úhlu. Celkem mě mrzelo, že nemůžu dát sjezdík do V.Bitýšky, který měl následovat. A protože navíc neumím jezdit po zadním, tak jsem šel do Brna pěšo.

      0 0
    • zbynek1  

      Jednu vesnici od nas byvala hromada sterku. a vzdy kdyz jsem jel z vyjizdky dom, jsem ji prejizdel. Uz to bylo tak samozrejme, ze by me ani nenapadlo zkontrolovat druhopu stranu hromady, jestli se s ni treba neco nestalo. No a jednou jsem takhle jel z vyjizdky – v zime – mel jsem cepku a proto jsem nemel ani helmu. No Vjel jsem na hromadu a jak jsem uz byl nahore a zacal sjizdet dolu jsem si tesne pred padem vsiml, ze tam nejaci parchanti vyhloubili jamu presne tak velkou aby do nej suplo predni kolo. Vse bylo tak rychle, ze jsem pred sebe nestacil dat ani ruce a priletel na sterk rovnou na tlamu. Byl jsem tak v soku, ze me vubec nic nebolelo, pak jsem zjistil, ze to cervene, co mi teklo z cela byla ma krev :-) vecer me docela bolel nos a krk :-) ted uz si ale davam pozor.

      0 0
    • mAk  

      No dám eště jednu, valili sme závod dvojiček s mapou Ruskou Ruletu a někde pod Ralskem sme potkali kámoše Peena kterej jel bohužel sám páč mu jeho dvojka Albert onemocněl. Tak sme mu řekli a? valí s náma, no a střídali sme na asfaltu, špic jel Peen já za nim a Miši zamnou a najednou rána jak kráva a byli sme všichni tři na asfaltu. No prostě od tý poslední zatáčky sme ujeli 300m po rovince a Peen to táh tak třickou a jak čuměl do mapy tak trefil na krajnici stojící auto, my přez něj nekoukali a naskákali na něj. Samo okamžitě vylezla paňmáma a křičela Franto oni ti nabořili auto. Zadní světlo, zrcátko pryč a k tomu sedřenej bla?as a oboje dveře. My potrhaný vod asfaltu. Eště si vzpomínám Mišiho výraz jak prostě kouká kam poletí když už sme byli na asfaltu. Dali sme už jen jednu kontrolu a celý vysmátý sme to zabalili a jeli to zakalit (c:

      0 0
      • Meesha  

        to sou ty s mapama :-D

        Neco podobnyho s Kibicem – asi 2km po startu, na hlavni, jedu v haku, Cabbage kouka do mapy, najednou ukaze nekam nalevo a zahamtne to – jak psal kdysi Blacky – z rohu se blbe brzdi :-) Nastesti to nebylo tak dramaticky :-)

        0 0
        • cabbage  

          to sou ty s rohama( byci, pripadne vo*ove:), kdyz jedes v haku tak mas davat bacha:)

          0 0
          • mAk  

            teď už taky nevěřim nikomu a radši lehce sem tam povykouknu a? aspoň vim jestli to bude vopravdu bolet… No a s tim čučenim do mapy, letos na MTBO5tidenních v Plzni při štafetovim Otriatlonu sem jel úsek jako bajker (byl tam eště plavec a běžec) a po šesti kusech sme startovali závodit a v lese valim a čumim do mapy a naštěstí to neprásklo, jen se o mě někdo jen tak otřel… ale bylo by to zbytečný…

            0 0
            • murco  

              ehm..aj ja som si raz myslel ze to s bicyklom viem ale zakony fyziky sa tazko prekonavaju…raz som siel na takej dlhej rovinke nikde nikto a tak som si zatelefonoval… vsetko bolo ok az kym prislo mierne stupanie a ja ze dam inhy prevod …ale v pravej ruke som drzal telefon… a tak som pravy prehadzovac chcel prehodit lavou rukou…debil..a tak sa mi pravadaze vytocili riaditka a skoncil som v zihlave

              0 0
              • Stancek  

                Ahoj, nic cloveka nepobavi tak, jako nestesti druhyho, tak vas taky zkusim pobavit. Jedna ukazkova drzka, parakotou prez riditka s rukama v kapsach, kdyz mi na favoritu upadla zadni przdova packa a vlitla do spic, drzka ve 40kmh kdyz jsem jel vedle kamarada, on na babete a nejak se nam zahakovaly riditka, samozrejme jsem taky zkousel rifit opacnyma rukama, ale jak ctu, nejsem zadny vyjimka, jeden sestimetrovej skok prez strechu skodovky, dodnes nechapu, kde se tam vzala :-O … no bylo by toho na celou stranku… :-D

                0 0
    • RapMan  

      Tak kdyz to ctu, tak jsem si vzpomnel na moje detstvi, kdyz jsem se jako malej chtel naucit brzdit do smyku. Bylo to na takovym detskym kole, kde zadni brzda byla zaslapnutim pedalu opacnym smerem. Rikali mi – rozjedes se z kopce, zaslapnes brzdu a pak otocis riditkama. Tak jsem je poslechl, rozjel jsem se, ale pak se mi to v hlave nejak prehodilo, a misto zaslapnuti brzdy jsem nejdriv otocil tema riditkama a …

      0 0
      • chupas  

        … a udelal si trojty salto s peti vruty, tez zvane zmrzly usmev. hustyy este mam jednu prihodu. znate detsky kolo pionyr, takovy oranzovy s uzkejma kolama, blatnikama co rachtaj a torpedem? tak na nem sem si prvne v zivote zkusil polet pres riditka. kupodivu predni brzda nebyla jen okrasna, ale prudce brzdici. no a po dopadu mi kolo jeste sedadlem vyrazilo dech.

        0 0
        • Stancek  

          Cau, tohle kolo vyborne znam, dokonce bych ho mozna jeste nasel na pude :-) Mel jsem jich nekolik, vzdycky nejaky starsi po nekom, nasi nechapali a tatik nestacil svarovat ram… to nevedeli ze jsme meli s klukama udelanej skokanek a zavodili, kdo dal, kdo vys.. samozrejme drstaku u toho bylo taky pozehnane :-D Jo jeste, po case jsme blbli zase a skokanek se udelal vetsi a to uz byla doba pionyru… ale Java 21 … zase kdo dal a vys, no a to byl na dlouhou dobu konec my motoristicky kariery… nejak jsem to prehnal, sice Petr Kuchar by mi asi zavidel takovej nadhernej skok, ale pionyr to nejak nerozchodil… no hlavne ze jsem vyhral :-)

          0 0
      • RapMan  

        jojo, a to jsem jeste zapomnel na zvedani zadniho kola u BMX 20 stylem rucni brzda + predklon dopredu, taky jsme soutezili, kdo vys… btw. jaky byl rozdil mezi BMX 20 a RMX 20? Jen barva?

        0 0
        • Toams  

          myslim, ze to malo aj ine plaste od vyroby a mozno este nieco … BMXka sa mi zdala taka fajnovejsia:-) a ked mi tato namontoval 4-kolecko a prehadzovacku, tak som bol najvacsi king v ulici:-) to bol rok asi 1987 …

          0 0
          • JSt  

            abych nekecal. jak rikas, rozdil v plastich a co si pamatuju, tak v brzdach. bmx – celistova/torpedo, rmx – celistova/celis­tova. jinak ja sem vzdy povazoval za lepsi rmx…

            0 0
            • wroum  

              ja mel bilyho s modrejma „molitanama – chranicema“. mel cvrcka a obe brzdy celistovy a na 100% mel napis BMX

              0 0
              • Toams  

                ja som mal be-em-iksku farby striebornej metalizy a chranice (teda skor ten obal na cvoky:-) boli cierne … a vzadu bolo isty cast (asi pol roka) torpedo, tiez na 100pero:-)

                0 0
                • wroum  

                  ja sem tim chtel jenom naznacit, ze to rozdeleni podle brzd BMX/RMX cos psal vyse neni uplne stoprocentni. :-)

                  … ale stejne to bylo bozi kolo…jako dnes si vzpominam jak kdysi 25. prasince jsem si na svem novem BMX rozbil hubu na zamrzly louzi hned vedle Petrinsky rozhledny…mohlo mi bejt max 9 let…chjo to byly casy :-)

                  0 0
            • Toams  

              ram bol totozny, zadna celustova sa tam dala namontovat dodatocne (po „odstraneni“ torpeda a „premontovani“ na terennu esku:-)

              0 0
            • goofy  

              BMX a RMX mely totozny system brzd (torpedo/celishtov­ka). Nevim jaky byl presnie rozdil, ale videl bych to asi v ramu. RMX od kamoshe bylo totiz protim memu BMX tezke jak krava… Tushim, ze RMX bylo mozna o krapet vetshi…

              0 0
              • Toams  

                no neviem… boli bmx 20 a bmx 16 … mozno aj rmx 20 a rmx 16 … rozdiel v rame si moc nepamatam, ale zase mozne to je … najvychytanejsie polo to spevnenie pri hlavku s dierou ala Benest:-)

                0 0
                • goofy  

                  No ja mel BMX 20 (vlastne eshte mam) a kamosh RMX 20. To spevneni bylo hodne vychytane… Takove 4 bodove svary… :o)

                  0 0
                  • Toams  

                    a aky je (bol) medzi nimi rozdiel???

                    0 0
                    • goofy  

                      No ot uz si prave moc nepamatuju, ale urcite to bylo v plashtich, asi rafcich, a hlavne v tom, ze ten kamoshuv byl nechutne tezky… A prave se mi zda, ze i trochu vyzshi, ale to si nejsem jisty…

                      0 0
            • Lance  

              presne jak rikas i ja rmx povazoval za lepsi a hlavne ho nemelo tolik lididal sem ho pryc a ted me to sere

              0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce