Co si myslíte o sí?ce proti hmyzu? Jezdíte s ní nebo se obejdete bez ní

60 nepřečtených
  • biker01

    Co si myslíte o sí?ce proti hmyzu? Jezdíte s ní nebo se obejdete bez ní? Některé přilby jsou vybaveny jiné zase ne… Například Gira je nemívají a závodníci je používají stejně.

    0 0
    • kovar  

      tuhle jsem potkal cyklistu, který si vystřihlý půlkruh drátěné nebo plastové sí?ky zastrčil za kšilt na přilbě

      0 0
    • dalimil  

      měl jsem uvexku,která ho měla a teď mám mango co ho nemá.Můžu říci,že bych jednoznačně tu sí?ku potřeboval.Mám neustálí pocit hmyzu na lebze,a taky už mi tam nějaká ta havěď v létě zaletěla.Takže jasné ANO sí?ce …

      0 0
    • Andrew  

      Nemám ji ale nebránil bych se ji. Ale pak ti vlítne vosa do rukavice jako mě a než ji vytřepeš tak ho máš. A sí?ka na hlavě by mi nepomohla…

      0 0
    • Luka  

      Mam a nesundala bych. Much a vos je spousta, kamaradovi pri vyjizdce zalitla pod helmu vosa a dobla ho, nepotrebuju aby mi helmu z hlavy museli odsekavat majzlikem. PS: ono o rozepnutym dresu a vosich dobancich by se taky dalo povypravet…

      0 0
      • MartinXC  

        Áách, rozeponutý dres u protijedoucí bikerky … No, zase až za rok :-)

        0 0
        • fousac  

          ty si tam neco zahlid???

          0 0
          • MartinXC  

            No, s bike-forumovskými bikerkami osobně tu čest nemám (i když jsem na Drtiči v oblasti Pusteven pravděpodobně 2 míjel), ale předpokládám že kombinují obě vlastnosti na které si připíjí bohatí šejkové u žen a koní, tedy „krásu a rychlost“. Kolem Brna se ale pohybuje dostatek jiných pohledných kolegyň, takže víkendové švihy jsou plné různorodých postřehů a zážitků.

            0 0
            • Paja  

              Jeje, ty ses ale labuznik:o) Pojedes Drtice s nama? Zatim jsme 3 clenna skupin(k)a

              0 0
        • mastihuba  

          jsem se takto v létě zahleděl a málem jsem skončil v příkopě. V každým případě to ryziko za to stojí. :)))

          0 0
    • ddd - andy  

      O sitce proti hmyzu si myslim, ze je proti hmyzu! Jezdim bez sitky ale je to pekna pruda protoze se drzis riditek jen jenou rukou.. Zavodnici jsou divny – podle nich se nerid, ty budou jezdit treba s kyblem na hlave..

      0 0
      • biker01  

        je to fakt asi v tom něco bude ale nechápu proč sí?ku dělá asi ,,jen,,, pár výrobců… např. uvex, zčásti mango

        0 0
        • ddd - andy  

          Ty ostatni vyrobci asi dobre vedi proc prodavaj ke svejm helmam placacky na mouchy.. Ale jaxem uz psal – je pak pekna pruda ze se drzis jen jednou rukou… Ona ta sitka mozna na neco bude..

          0 0
        • Smazaný účet  

          Cratoni.

          0 0
    • Man  

      momentalne mam Cratoni bez sietky, ale dalsia kokoska bude rozhodne so sietkou. Tie gramy naviac nejako prezijem :-)))

      0 0
      • biker01  

        a dovybavit si jí sám to je asi to poslední řešení co…

        0 0
        • Man  

          uz som nad tym rozmyslal, ale nechavam si to na dlhe zimne vecery :-))).

          0 0
      • Smazaný účet  

        Nie je problem gramov, ale znizuje to vetranie. Aj tak som rad ze ju mam.

        0 0
    • BB  

      mozna, ze zalezi na smeru a sile proudeni, ze nejake helmy sitku nepotrebuji. Ja mam helmu MED a uz asi 4 roky a nikdy se mi nestalo, ze by mi neco do helmy vletlo. Ja myslim,ze dobre navrzena a dobre sedici helma zadnou sitku nepotrebuje. Ale treba jsem mel pouze kliku a uz se neco na me chysta.

      0 0
      • blue.sun  

        Chichi… MED nebo MET?? Mám MET Tephro a už jsem zpod ní lovil jen za červenec čtyři vosy… Teď právě uvažuju, jak do ní tu sí?ku vlepit nebo jinak upevnit, aby mi neseděla jen na hlavě. ALe bojím se, že když ji jen připíchnu napínáčkama, tak bych mohl nějak oslabit konstrukci přilby.

        0 0
        • Thidney  

          mam pocit, že se to už rešilo, no co vlastně ne. Vcelku málo paseky by jsi měl nadělat s modelářským lepidlem na plastový/polys­tyrenový modely.

          0 0
          • blue.sun  

            Heh.. není tohle lepidlo spíš leptadlo? je to přeci jen pěnovej polystyren, nebo něco velice podobnýho. Uvažoval jsem, nastrkat to mezi skelet a výplň, ale je otázka, jaká bude výdrž (časově i pevnostně – abych to nevyrazil třeba kamínkem).

            0 0
        • Volf  

          Taky MET už hodně dlouho a zatím nic. Doufám, že to dlouho vydrží.

          0 0
    • Pepazdepa  

      Hm.. a zase mám o starost míň :)

      0 0
    • sis  

      Určitě smysl má. Letos jsem konečně koupil „pořádný“ škopek. Sice bez sí?ky, ale zatím jí nebylo zapotřebí. Předtím to byl takový pekáč, že by se tam hmyz neměl ani jak dostat:-)

      0 0
    • Meesha  

      Vozim Etto a tam ve predu sitku ma. Nicmene, kdyz hlavu sklopis a „kontrolujes prevody“ tak tema pruduchama nahore uz mi tam taky parkrat neco vlitlo… Ted chci poridit 5th Elementa, takze cekam, ze budu mit docela honku… :-))

      0 0
      • Thidney  

        mam anaxagore, vozim pod ni šátek – a pokud mi nějakej potvor prolítl průduchy dovnitř vylítl na druhý straně ven myslím si že 5th element je takovej ementál, že se tam žádnej hmyzák neudrží – pokud nemáš vlasy takový dýlky, aby se tam nezamotal

        0 0
        • fireman01  

          Čus, si piš že udrží sám jí mám tak 2měs a už jsem párkrát kvůli těm létajícím potvorám zastavoval naštěstí se vždycky než tam vletěly přizabily o skelet takže zatím jsem bez bodnutí.

          0 0
    • Kolík  

      Mám KEDku se sí?kou a neměnil bych. Nová helma bude zase se sí?kou. Od pár žihadel mě sí?ka zachránila, od dvou ne. To mě jednou včela a jednou vosa ďobli do obočí nad brýle a pod čelový pásek helmy.

      0 0
    • wroum  

      mam METku a GIRO, obe bez sitky a nikdy sem s tim nemel problem. mouchy z huby a z oci vyndavam zcela pravidelne. nekolikrat sem helmou sejmul cmelaka a minulej tejden sem zpoza tricka vyndal srsne. do helmy mi jeste nic nevlitlo (nebo to nevim). asi sitku nepotrebuju – vic mi vadej mouchy v hube. nejlepsi by asi bylo jezdit v takovy ty drateny kukle na serm.

      0 0
    • enjoy  

      jeden z duvodu proc nemam helmu. uz mlcim:-)

      0 0
    • vlk  

      mám ji na svém mangu.hmyz nepoci?uji.ale mám v ní dírku.Asi nějaká opancéřovaná mucha. :o))

      0 0
    • Petr 1  

      Mám už druhou sezonu Aliena/KED/se sí?kou a jsem spokojen,udělám si asi předčasné Vánoce a zakoupím u němců Championa Visor/05 KED/to je úplná bomba, Samozřejmě je taky se sí?kou,já totiž rád eliminuji problémy,kterým mohu zabránit.Při rychléjší jízdě,jedině brýle/jednou mi navštívil brouk oko/, škopek se sí?kou a zavřenou hubu.Když se vybere helma,která je dobře odvětraná tak ta sí?ka nemá vliv na ventilaci a proč se má výrobci za ty prachy usnadňovat život.Dodatečná instalace sí?ky je blbost,protože je přilepená na vlasech a potí se ti makovice.

      0 0
    • MARIN  

      S nejakym bzucakem co me bodnul do hlavy uz jsem setkani mel a nic prijemnyho to ve sjezdu neni.

      Tenkrat jsem zrovna ale nemel satek pod prilbou a asi se ten hmyzak zachytil o zbytky meho porostu. Jinak kdyz mam satek citim kdyz obcas ze skrz prilbu neco prolitne predem tam a zadem hned ven :)

      0 0
    • Daf  

      Ja jsem sitku nikdy nevozil a do hlavy me jeste nic nedoblo. Sem tam do ni neco vlitne ale v naproste vecine pripadu to vylitne ven. Myslim ze u dobre odvetrane helmy neni sitka potreba, no ale kdybych ji tam mel tak by mi urcite nevadila :)

      0 0
      • kovar  

        a co malé létající potvory, co lezou po hlavě, nechcou vyletět a strašně to svědí?

        0 0
        • RomanH  

          Ty se mne tam obcas dostanou i pres sitku. Pak co nejdrive zastavuji a skarabu a skrabu.

          0 0
          • ddd - andy  

            Sitka nesitka – dostal se vam uz nekdy takovej ten malej komar do integralky… je to fakt slast kdyz vam bzuci primo v uchu a ta doba nez clovek zastavi je nekonecna… :-)))

            0 0
            • Pá-dlista1  

              To znam. Osobne jsem za sitku na jakychkoliv helmach a sam je mam i na integrale. Tam taky dost eliminuji pocet hmyzu uvnitr bryle resp. jejich pasek.

              0 0
          • Zdenal^ZUX  

            Nejhorsi je, ze se pres tu sitku nemuzu za jizdy poskrabat. Jinak je to dobra vec.

            0 0
    • ivovi  

      Sitku nepotrebuju. Jezdim uz druhou Bellku bez sitky, ted model Aquila a NIKDY mne tam nic nevlitlo, nebo o tom aspon nevim. Za to za rozepnutej dres hmyzaci litaj docela casto i par dobancu bylo.

      0 0
      • JFB  

        mi taky prijde, ze zalezi na vlasech. ze nemam sitku mi nevadilo dokud jsem nesel dohola… ale i tady je to jen o zvyku (clovek si jak znamo zvykne na vsechno:-)

        0 0
    • Cllaude  

      vcera jsem dostal uz druhy zihadlo do lebky (met anaxagore) a zacina me to s..t. SITKA ANO!!!

      0 0
    • michal  

      ja si myslím,že sí?ku maj většinou lacinější helmy bez in-mold technologie,protože je jednodušší tam tu sí?ku dát,když se polystyren stříká do skořepiny tak je to s tou Sí?kou horší

      0 0
    • hydrant  

      dříve Bell Triumph se sí?kama v předních otvorech. Závistivě jsem pak koukal na majitele Uvex, kteří měli v síti celou kebuli a nechápavě na ty, co neměli sítě vůbec. Pak jsem koupil novou Bell, model Phi. Tak nějak jsem přes design, cenu ( sleva cca ze 4 na 2 litry ) a potřebu upgradovat pominul potřebu sítěk. Jezdí se v ní dobře, ale ty malý mušky, co někdy lechtaj ve vlasech, mě se.ou ! Příště budu chtít sítky nejlépe ve všech otvorech ( přilby :-)) !

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.