• Sonic

    Včera si to šinu kolem 20 hod domu a kousek od mého bydliště na tramvajovejch kolejích auto o kus dál v půlce přelomený kolo a bohužel pod autem kluk. Stalo se to asi těsně před tim než jsem tam projížděl. Mimochodem kluk neměl helmu ani žádný osvětlení.

    0 0
    • Darkson  

      proto vozim vzadu červenou a vepředu halogen blikačku. zvláš? na jaře a teď na podzim, kdy se stmívá brzo…

      0 0
      • Matts.  

        Keď cúvam, tak si prehadzujem svetlá a dávam zvukové výstražné znamenie.

        0 0
      • jezevec2  

        …a proto nesnasim podzim a zimu. Stmiva se kdyz jdu z prace takze bike jezdim jen pres vikend. Proto bych se chtel zeptat jake predni svetlo pouzivate – jak sviti, kolik stoji, je spolehlive, kolik váži, zarovky nebo diody. Dik

        0 0
        • Martin  

          čelovku. Kam otočím havu tam vidím, málo váží a vůbec mi to přijde nejlepší řešení.

          0 0
        • Darkson  

          fakt nevim kolik to váží, ale je to malinká blikačka. Ne proto, abys viděl, ale abys byl viděn. Stála asi 300,– a vydrží dlouho: jednou jsem jí nechal omylem 3 dny zaplou a ještě blikala

          0 0
    • jecnak  

      To je klasika – lidi si koupi kolo za 20 a vice a na kvalitni osvetleni za cca 1500 nemaji.

      K tomu co vozim ja: predek
      - Cateye HL-EL300 (5LED + 4AA clanky) – da se s tim jet i v noci v lese

      • Smart 1 led + zadovka – 2 AA clanky – jen tak abych byl videt

      zadek:

      • nejaka od Sigmy – da se sundat, je na 2 klasicky tuzkovy a sviti jak hovado
      • asi 3 nalezene blikacky ruzne ucinnosti – obcas beru jako nouzovku
      0 0
      • vlk  

        jo tak to mě si někdy co se týká osvětlení pletou s motorkou a blikaj a? shasnu dálkové.

        0 0
        • mastihuba  

          a čímpak to svítíš? :))

          0 0
          • Thorn  

            dialkove svetlo z auta na riaditkach a autobateria na nosici v zadu – tak to nosil jeden znamy

            0 0
          • vlk  

            nechápu mám vpředu 2× kriptonku od smartu jednu na dálku-úzký dlouhý kužel namířenou dost před sebe-ta jim možná vadí a jednu na blízko široký kužel světla namířenou před sebe mám osvětleno asi do 20možná 25 metrů před sebou.Ale stalo se mi to jen jednou že na mě blikal dálkovým.

            0 0
            • Medi  

              na kolik to vyšlo?

              0 0
              • vlk  

                právě že moc ne -jsou to klasická světla, která mají v každém obchodě.Mě šlo především o ty kryptonové žárovičky.jedna svítilna 250–350 + Dobíjecí 2100 baterky s nabíječkou asi za 600.Takže asi 1200.No jenomže já to nekupoval většinu z toho jsem dostal darem.

                0 0
                • Medi  

                  Dík za info. Já to taky plánuju dostat darem na Vánoce. Letos vydržím s přední blikačkou.

                  0 0
      • jizby  

        Nenešels moji? M?ěla opravenou sponu z plechu a přidaný konektor.

        0 0
        • pitelboy  

          ja vozim vzadu cervenou blikacku a vpredu celovku se 4 diodama…

          0 0
          • cabbage  

            ja vozim vzadu cervenou blikacku a vpredu jel ječňák(chr?ác­ký,zdrhající světlo:-))))

            0 0
            • SavaH  

              To znám. Když se jelo z drtiče, tak Fous měl všechny světla. Prej mam jet za červenou blikačkou. Než jsem se rozkoukala blikačka nikde;) Ale dojela jsem.

              0 0
              • fousac  

                jen je smutne, ze te to stale nepoucilo.. :-/ ani drtic, ani dalsi night-rides na rabstejne…

                0 0
                • McBlacky  

                  ten Rabštejn jo… stejně mi přijde málo jedno světlo na tři lidi v terénu, zvláš? po těch dvanáctkách :-)

                  0 0
                • SavaH  

                  Neni vůbec žádná pravda!!! Jsem měla světlo, když jsme jeli na rabštej. Nemůžu za to, že přestalo svítit, než jsme se přepravili z Jesenice do rabštejna. Jsme jeli moc pomalu;o) Jinak táta si/mi koupil čelovku, takže jsem vybavená.

                  0 0
      • Loner  

        Blikačka vzadu, něco přepínatelného na dojetí vpředu, poradí někdo, jakou konkrétně červenou bliknu koupit, aby se neutřepala a neztratila při prvním sjezdu v koňských šlápotách? Co ty potvůrky, co se montují na zadní stavbu, drží to tam nebo zůstane kus bakelitu?

        0 0
        • fousac  

          vzadu uspesne vozim blikacku od smarta, 3led dozadu + 2led do boku… drzi 100%…

          0 0
    • Meesha  

      Za tmy nejezdim. Ale v kazdym pripade sebou vozim Smarty. Vepredu 1 a vzadu 3 LED

      0 0
      • Daum  

        To je sranda… dneska jsem jel od pul dvanacty z Ledce do HavlBrodu. A videt jsem byl – ve predu 2ledka od artura a vzadu 3led cateye – nekolik chodcu a aut me minulo a uhlo. I kdyz chodcum se nechtelo, asi nebyli uplne bez promile.

        0 0
    • Pekáček  

      V zádu mám klasickou blikačku Cateye a vepředu tahám buď třídiodovou Smartku, nebo doplním Sigmu na 5 tužek (halogen 2,5W, dobíjení na konektor) a diodovka je jen jako záloha. Teď si asi udělám radost Sigmou 5+20W s akumulátodem do košíku na lahev, svítí prý skvěle. Domácí výroba už mě docela omrzela :o) Jinak mám kolo oblepený reflexní fólií, žádný EXU čtverečky, ale našmikaný velká odstřižky z reklamní agentury na ráfky, rám a přilbu.

      0 0
      • cubas  

        jakej typ ty Sigmy mas? a jaka je spokojenost? Mam s vyrobkama od Sigmy zatim velme dobry zkusenosti, takze bych chtel vepredu svetlo nahradit Sigmou.

        0 0
        • Pekáček  

          FL301, 6V-0,4A Ellipsoid. Svítí docela dobře, ale ta silná dvojka s akumulátorem do košíku je asi jiný kafe. Snad jediná nevýhoda je, že se nedělá nabíječka/vybíječka na 5 tužek, když vím že druhej den pojedu dál, musím jí vysvítit a pořád hlídat a? nezdechne a pak nabíjet, to trvá docela dlouho.

          0 0
          • cubas  

            a kolik stojí?

            0 0
          • Pebe  

            Mám taky Elipsoid od Sigmy. Nabíječku jsem koupil za cca.350,– v to samym krámě. Koupil jsem si tužkovky 2100mAh a vydrží s přehledem celej tejdem hodinu denně.

            0 0
    • Lister  

      Vepředu vozím malou blikačku od smartu na jednu diodu. Na značkách vidím, že se to světlo odráží ke mně až ze vzdálenosti přes 100m, tak myslím, že mně nepřehlídnou. Vzadu mám nějakou starou blikačku taky od smartu. Ta má 5 diod a obrovská výhoda je, že ty boční jsou otočené o 90 stupňů do stran takže tě nikdo nesejme ani zboku. U jiné blikačky jsem tohle neviděl. Pokud se posere tak kupuju tu samou. Ještě jedna poznámka. Nikdy nepoužívejte ty blikací režimy, u kterých nesvítí všechny diody naráz. To je ale snad jasný každýmu rozumnýmu člověku.

      0 0
      • McBlacky  

        jo a nebo taky takový ty s dlouhou prodlevou, jako řidič můžu říct že to fakt je hroznej rozdíl když to blikne 4krát nebo dvakrát za sec…

        0 0
      • Nikdo  

        Neco podobneho ma i 6 diodova blikacka od Authora (dve diody otocene do boku), zpocatku jsem moc neveril tenkemu plastu drzaku, ale uz ji vozim 2 roky na cestaku a jeste jsem ji neztratil. ad hlavni tema: Jinak ve predu mam svetlo halogen + 2 LED, neni to spatna kombinace, clovek si vetsinou vystaci s LEDkama a kdyz chce poradny svetlo zapne si na chvilku zarovku, ale model co mam je spatne navrzenej takze ty LEDky sviti do oci. Nejhorsi ovsem je, ze ke kazdemu svetlu clovek dostane jen jeden drzak a kdyz ma vic kol tak aby si kupoval dasi svetla :o( Neznate nejakou firmu, ktera by umoznovala drzak ke svemu svetlu dokoupit ?

        0 0
        • jecnak  

          Existuji svetla, po kterych na kole zadny drzak nezustane – je integrovany primo v tele svetla a bez potizi tak jde svetlo dat na jakekoli dalsi kolo. Mam predni Smart (LED + halogen) – uchyceni jakymsi rychloupinakem – da se bez problemu behem par vterin oddelat a dat na jine kolo. Totez zadni blikacka od Sigmy – tu ale uz asi nedelaji.

          0 0
        • Lister  

          S dokoupením by neměl být problém snad u žádné firmy. Já jsem sháněl pro smarta a koupil jsem v prvním obchodě. Na objednávku ale snad seženou cokoliv.

          0 0
        • Honzin  

          to svetlo s tema dvema diodama a halogenem mam taky (nejaky noname, ale vypada stejne jako BBBDuoCharger z www.bikemarket.cz je to ono?). Ten halogen sviti uplne suprove (blikacka uz hur), jenom to i suprove zere baterky – nabijecka nutna. jo a drzak na riditka k tomu jde objednat, videl jsem ho nekde na netu asi za 35,–.

          0 0
          • Ondrej  

            tyjo tak to nemozne designovany svetlo prodava i 3B a jeste vyhodne pres litros tata ho tudle pritah noname za peto (bez nabijecky) a stejne se mi to zda moc je to staveny na 4.8V, ale pisou at do toho clovek dava alkalinky. to by me zajimalo, jak dlouho to halogenka vydrzi. – nebo to driv odnesou ledky? moc se v tej elegtrice nevyznam.

            0 0
    • kolombo  

      V Liberci Vratislavicích taky přejeli asi ve 20:00 22-letého cyklistu. Nesvítil :-( Neměl přilbu :-(

      0 0
      • Lister  

        Musím se přiznat, že když jedu jen po městě tak si přilbu neberu, ale svítím vždycky. Nejsem dárce orgánů.

        0 0
        • Meesha  

          Neberes si prilbu a nejsi darce organu???

          0 0
          • Lister  

            Říkám po městě. Nemyslím tím po Praze, ale takové maloměsto, 12 tisíc lidí. Třeba když jedu pro rohlíky nebo k přítelkyni. Do terénu a na silnici za město zásadně s přilbou.

            0 0
          • Lister  

            Na druhou stranu máš možná pravdu. Když třeba slyším, že se někdo v autě ve městě nepoutá, že to na tu chvíly nemá cenu, tak se mi otvírá kudla v kapse. Tohle zní až moc podobně. Popřemýšlím a zkusím to změnit.

            0 0
            • Meesha  

              Kdyz jedu na chalupe pro rohliky, tak je fakt, ze si helmu taky neberu. Tam zas prozmenu jezdej vsichni nakaleny a nektery nemaj ani ridicaky, takze to taky neni zadna jistota…

              0 0
            • Focus  

              Dospělej člověk je většinou vyležděnej, párkrát už spadnul a když jde do tuhýho, podaří se mu spadnout tak, že si zláme ruce a hlavu ušetří. Jinak je tomu při srážce s autem, kdy to přijde nečekaně a hlavně rychle. Radši bych si dal bez helmy sjezdík než pár kiláků po silnici či na malym městě.

              0 0
              • Darkson  

                hlavně to chce bejt střízlivej:-).

                0 0
                • fousac  

                  treba jako v sobotu??? ;)

                  jenze po vcerejsku bych rek spis, ze hlavne to chce neusinat za jizdy…

                  0 0
        • kolombo  

          Vzhledem k tomu, že většina cyklistů zemře po srážce s autem, tak tu přilbu klidně nenos. Koneckonců, orgánů na transplantaci není nikdy dost. Jo, a Vratislavice mají asi tak 10–12 tis. obyvatel.

          0 0
          • Meesha  

            ty si fakt Kolombo! :-))

            0 0
            • kolombo  

              Jasně že jsem Kolombo. Někdo si nick musí vymyslet, někdo se s ním narodí :-D

              Jen jezděte bez přileb, omladino, už začínám jít do let a brzo budu nějaké náhradní díly potřebovat :-D

              0 0
              • Meesha  

                Ja ale jinak jezdim v helme porad. Ale na tech 50m se proste zaradim mezi „sebevrahy“

                0 0
                • Martin  

                  BTW: to ti stojí za to vyndavat na 50m kolo? To i JÁ ujdu celkem v klidu pěšky!!! :-)))

                  0 0
                  • Meesha  

                    Jo, ale ty nervy, kdyz na nej nahodou nevidim… Pesky sem tam letos este nebyl. :-)

                    0 0
    • Santus  

      Kolisti kteri nemaji za par korun blikacku(aspon zadni), tak ty davam na stejnou rovinu jako bezohledny ridice …neoduvodneny , zbytecny riskovani.
      Ja vozim zadni ledkovou blikacku, predni blikacku na noze a kdyz jedu mimo osvetleni , tak celovku.Dulezity je, ve meste pri poulicnim osvetleni i vepredu blikat, nejenom svitit. Casto taky blikam vzadu i ve dne(na nebezpecnych mistech), a zda se mi , ze nekterym ridicum to zapali a nejezdi tak tesne kolem mne

      0 0
      • chorvat  

        kdyz je lepsi blikat a ne svitit, tak proc treba auta neblikaji misto sviceni? :-)

        0 0
        • Santus  

          Jak to ze neblikaji a co vystrazny blikacky

          0 0
        • kolombo  

          Je to zvyk, v našich končinách auta potmě svítí :-) Třeba v Rusku se jezdí jen na parkovačky. Podle nich je lépe vidět. Jen si nesmí nějakej „blbec“ rozsvítit světla :-)

          0 0
          • Ondrej  

            jo to v australii taky i kvuli klokanum s dalkovkama je tam clovek kosi jak travu, a ty velky rudy to uz sou maly kone, takze celkem maso

            0 0
    • mastihuba  

      Pro Brňáky – dnes jsem ráno potkal na Jihlavské mezi 6:15 – 6:30 5 NEOSVĚTLENÝCH CIKLISTŮ to že už je vidět na cestu přece neznamená že je světlo. Podle odkazů tu na fóru věřím že se nejedná o Bike Foristy. Jednoho z těhle dárců orgánů musím pochválit ten měl alespoň přilbu :(

      0 0
    • Jester  

      Nevozite nekdo tu predni 5ledkovou blikacku od Authora? myslim, ze to ma oznaceni XRay 5? Stoji 449Kc. Zkusenosti?

      0 0
      • Daf  

        Ja jsem si ji koupil, ale na kole za tmy jsem s tim svetlem jeste nejel :) Sviti to ale dobre. To svetlo je utesneny a ma magnetickej snimac. Uchyceni na riditka nic moc, ale za ty penize stejne asi nic lepsiho nesezenes.

        0 0
        • Jester  

          No jeste dela neco podobnyho Kellys. V ty cenovy hladine. Ale ani jedno se mi na pultech brnenskych obchodu spatrit nepovedlo ..

          0 0
          • SELMIRA  

            Jsem se v sobotu vracela taky už po tmě a tož jsem se jistila světýlkem vpředu, blikajdou vzadu a ještě mě napadlo nasadit si na přilbu čelovku od vietnamců. Má to 6 žároviček a několik režimů blikání no a bliká to dost ostře. Slušná diskoška. Tož s timhletim na hlavě jsem jela a chodci i auta měli respekt. Dokonce jeden z chodců pravil: „Ty vole, to je cyglista, jsem myslel, že to jede městská…“. Akurát nevim, jestli je to povolený. Asi nee. Ale nenechám se zabít.

            0 0
            • SELMIRA  

              Jo, stálo to 200 kaček a vážně vás s tim nepřehlídnou. :o)

              0 0
            • RomanH  

              No nevim, jak to sviti, ale jestli to oslnuje, tak Te nekdo opravdu muze zabit.

              0 0
              • SELMIRA  

                Bliká to jako majáček, ale myslim, že to neoslňuje. To bych to musela mít níž. Takhle to svítí do nebe. No, i když…třeba mě srazí UFO. :o))

                0 0
      • discover  

        ja ju mam a svieti to celkom fajn,sice trochu skresluje ak ju chces pouzit ako normalne svetlo ale rozhodne je ta vidiet na dost velku vzdialenost.

        0 0
    • Ondrej  

      levny a funkcni predni svetla prodavaj http://jinoli.hyperlink.cz/ 4 brightled kolem 300,–

      zajimalo by me ale, jestli existuje svetlo halogen aspon 4W na 4AA. nevite nekdo? nechci tahat nic tezkyho, vetsinou potrebuju svitit jen kratkou dobu, takze by me nevadila vydrz ani pod 2hodiny. navic kdyby tam byla jedna ledka pro sichr, tak uz neni vubec problem.

      rad bych svitil poradne, kdyz jedu. 4.8V 1A na 4AA NiCd a byl bych stastnej jak blecha.

      jinak kdo nesviti je podle me vymatlanej, bohuzel ale musim hustit pripadne kupovat svetla i svejm kamaradum

      jo a zkuste na nesvitici cyklisty z auta troubit, treba to u par z nich pomuze

      0 0
      • fousac  

        se obavam, ze vsechny standardni cyklo-halogeny pojedou „jenom“ na 2,4W… ale i to umi svitit pekne, treba sigma elipsoid…

        0 0
        • Pebe  

          Souhlas, mám nově Sigmu Elipsoid, sice ne na večerní návraty, ale na ranní výjezdy, a v místech, kde není veřejné osvětlení je k nezaplacení. Koupil jsem si tužkovky 2100mAh a dobíječku a vydrží mi celý týden.

          0 0
    • Lister  

      Právě jsem se přijel domů na kole. Potkal jsem pět cyklistů a ANI JEDEN nesvítil, ani v zadu. Odrazky taky žádný. Navíc pršelo, takže se všechno leskne a řidiči pod dojmem, že v dešti policajta nepotkají, to slušně pálili. Předjížděl mně malý van s vlečkou tak osmndesátkou. Přístě asi jedu busem.

      0 0
    • rbkr  

      vpredu vozim http://www.bike-forum.cz/…/recenze.php?…

      vzadu 5diodovu od authora – drzi dobre, svieti este lepsie a vykryje – tipujem takych 200–210°, cize som vidiet aj ked prichadzam kolmo k ceste (sice mam aj reflex polepy, ale predsalen – svetlo nenahradia)

      0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.