• lubos

    Tinkuv thread je uz moc dlouhy, a stejne se tam resi german-a tlumic. Tadyhle bych chtel kdyz tak resit jenom alternativy a zkusenosti s nimi, pokud jsou nejake.

    LRS system s DT swiss tlumicem (Faunus LSD tusim ma neco jako horstlink) http://www.bergwerk-bikes.de/…_content.php?… nejaka diskuze k tomu ttp://www.mtb-news.de/forum/ar­chive/index.php/t-87656.html

    a nejaka diskuze v nemcine tez, k LRS tlumici asi http://www.mtb-news.de/…owthread.php?…

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Jaka je rozteč toho puvodniho tlumice? 245mm by nestacilo? Bych o necem vedel :)

      0 0
    • kovar  

      zanedlouho dám vědět, co na to Benest, akorát potřebuju znát rozteč, max průměr tlumiče, průměry děr, ložiska, atd. Znám jen zdvih – 68mm. Ostatní zjistím, až se mi tlumič vrátí zpět z výletu do Brna.

      0 0
    • Mirda  

      Vyměnil jsem původní LRS tlumič za Manitou LRS SPV a zdá se, že to byl dobrý tah. Téměř zmizelo pohupování a ikdyž to není tak citlivé, přínos ve spolehlivosti je pro mě podstatný. Nemám na to, abych se do problému LRS tak hluboko ponořil jako Tink, mohl by o tom přednášet na VŠ,klobouk nahoru!

      0 0
      • lubos  

        Co zadni stavba (zesilena 2004 nebo starsi – praska ?) ad tlumic, kolik psi do SPV komory davas ? ad citlivost, jak se projevilo snizeni citlivosti ?

        0 0
      • lubos  

        a jeste jsem zapomnel, co te ten tlumic stal a kdes ho koupil (merida?)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          A kdyz uz jste se zamilovali do tohohle systemu, co ten Berkwerk? Dotazenej system, lepsi tlumic…snad jen ty penize.

          0 0
          • lubos  

            Aha, vzdyt to je ono, Faunus LSD endurance :o) Ale co to ma za tlumic nevim , primo jejich ?

            0 0
            • lubos  

              Vau, maji dokonce karbonovej lrs. Tss, tss otevira se novy obzor :)

              0 0
              • lubos  

                Ram vazi 2312g s tlumicem. Zacina to silne vzbuzovat moji zvedavost.

                0 0
        • Mirda  

          Mám ještě v.2003,z.s.zatím drží,mam na tom asi 500km,horní komora(červená)70psi,dol­ní 90psi(@80kg),­citlivost se snížila oproti LRS subjektivně na menších nerovnostech.Je to trochu problém to sehnat(na objednávku),kon­krétně u www.apollobikes.cz, cena je 11.700.

          0 0
          • lubos  

            70psi ? To je hodne, co zkusit tak 40psi ? Btw, ma to negativni pruzeni (jakou kdyz tak) a je to ciste vzduch, nebo to ma uvnitr pruzinu ? 500km je ale malo, mne ten german-a vydrzel asi 3000km nez zacal delat problemy.

            0 0
            • Mirda  

              Na tom tlumiči vyznačen rozsah v SPV komore 50–175psi a v manuálu varují před použitím mimo tento rozsah,tak jsem tam dal 70,abych to nemusel tak často kontrolovat,ale zkusím tech 50,podle obrazku v pdf na www.orangebikes.co.uk/…/manitou.php uvnitř žádná vinutá pružina není.Původní LRS mi vydržel 1000km(vytek oil),vyměněný 2000(zacal bouchat).

              0 0
              • lubos  

                Ten co jsem mel v ruce mel tusim 30 :) A nejak mu to nevadilo myslim. Tak zkuse tedy tech 50 a poreferuj jak se to zmenilo.

                0 0
                • Mirda  

                  Tak jsem tam dal 50psi a je to evidentně pohodlnější, tvrdost v záběru zůstala – je tedy lepší držet ten tlak na dolní hranici.

                  0 0
                  • lubos  

                    Pozitivni informace (pro mne). Dik. Co se tyce nerovnosti, kdyz se kodrcas, tak pruzeni funguje, i puvodne s vyssim tlakem, ne ? Jako myslim, jestli utlumi vibrace , ktere se jinak u pevnych zadku prenasi do noh/chrbtice.

                    0 0
                    • Mirda  

                      Vibrace to tlumí s větším tlakem podle mě méně.

                      0 0
            • o.ndra3  

              V návodu na Swinger píšou, že be se tlak v komoře SPV měl pohybovat v intervalu 50–70% tvojí hmotnosti, měřené v librách. Já mám tedy na 70 kg nafoukáno 80 psi a nestěžuju si. Mám ale Transmission.

              0 0
    • Ondrej  

      koukam ze s LRS sou megastrachy. muzete to nekdo srovnat se systemem tlumeni pres rameno jako u Kony, Treku s foxfloatem? ma LRS lepsi jizdni vlastnosti – aspon pro XC?

      precet jsem si vasi diskuzi a trochu mi to zavani kouzelnictvim, tak by me to celkem zajimalo, jestli to stoji zato.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.