• Fido

    tak jsem po 3 výměně tlumiče LRS – stará verse obdržel v rámci reklamačního řízení nový tlumič LRS lite – dle meridy na jejich stránkách jde o vylepšenou versi, ale hlavně mě zajímá, nesere se tak jako ten minulý? jaké s tím máte zkušenosti, už jste si ho popřípadě sami servisovali? kupříkladu já se dostal k firemní presentaci, kde se vyloženě holedbají tím, že je tlumič – ten starý určen po 2 letech nebo ujetí 3 OOO km k servisu – výměně oleje apod. a je k tomu servisní kufřík a podrobný postup, šetří se tím čas a peníze pro koncového zákazníka cha cha cha… no to jsem se nechal unést, tak díky

    0 0
    • Twisp  

      no kamos kvuli tomuhle tlumici nejel malevil. Jeste rano pred startem tam s tim sasil ze se mu zda ze mu to nejak uchazi. Kdyz sme prijeli do jablonyho na start tak se mu to vyfouklo komplet. Ale nevim jestli to byl lite…spis ne.

      0 0
    • lubos  

      lite nebo light ? Puvodni tlumic se ted jmenuje LRS – eco. Jinak olej neni takovej problem vymenit i doma. Servisni kufrik stoji kolem 20litru. Vzduch muze utect asi ze dvou duvodu. Jeden je spatny ventil, a druhy ze netesni zavit. Ventil neumim opravit to tesneni, pokud se to odrsroubuje, tak vycistit, dat teflonovou pasku na potrubi, a zasroubovat. Ja mam dva tlumice – stare verze, ale zatim (klep) jsem s nimi problem nemel. Najezdeno s prvnim asi 2500km, ten druhy ma tak 1000km. Jezdeno od –5 do +35stupnu

      0 0
      • Fido  

        sorry, jasně je to ligt… no, tak mě by zajímalo proč máš tlumiče 2, když jsou v pohodě… jinak když ten tlumič funguje, tak je to parádní svezeníčko…

        0 0
        • lubos  

          Protoze mam dva ramy :)

          0 0
        • Otaku  

          me teda prijde ze ten zadek na nerovnosti moc nereaguje, kdyz tak dost pomalu, jako by to bylo pretlumeny nebo co. :/

          0 0
          • lubos  

            To tedy je, z vyroby je pretlumenej az hruza. Ja ho vozim tak na max. vytocenej zavit a pak asi pulotacky zpatky, nebo tak nejak. Ten druhej uz je dobry, mel jsem tam SAE 10W, ted trochu huststi nez 5W (mozna tak 5.5) a asi idealni pro mne se jevi tech 7.5W. Z vyroby je tam 15 nebo 20W.

            0 0
            • Otaku  

              no dneska jdu na vymenu oleje (sem lama sam to nedokazu) tak jim reknu at tam daj neco, co tece. BTW kolik vazis?

              0 0
              • lubos  

                Kdyz tam das 10W , nic neskazis. Kolecko ma dobry rozsah, i kdyz , rekl bych ze neni moc linearni. Vazim komplet se vsim asi tak 70kg

                0 0
                • Otaku  

                  hmm, tak Sterba boyz nemaj vercajk a prej ho budou asi muset poslat do Meridy. Kua na cem budu drandit?! Kazdopadne se netvarili prekvapene, ze to moc tlumi.

                  0 0
                  • tomPY  

                    Nechápem čo nepostrádatelné može byt v tom servisnom kufriku za 20 l.Ked tak ibaže by strašne moc náhradných dielov.To LRS sa da v pohode rozobrat a servisovat v garáži.ja som tam namiesto povodnej riedkej vazeliny nalial Bomberový olej a teraz pri 80–100 Psi+pružina /90Kg mam tlmenie zašrobovane minimalne do polovice a funguje konečne na 100%

                    0 0
                • Fido  

                  zajímavé… mám 85 kg, jezdím s přídavnou pružinou, v manuálu k původnímu tlumiči-staré versi nyní nazývané eco je napsáno, že hustit s pružinou na polovinu doporučeného tlaku, nyní s novým LRS ligt jsem to tak provedl a je velmi měkký ??? nemám k němu manuál :-( máte podobnou zkušenost ? jinak ten útlum mám taky vytočený defakto na max. nechápu jak to můžou pustit z fabriky, když použitelné rozmezí je až tak poslední otáčka ??? to tam nemůžou vyvrtat větší díru ??? jinak olej tam může jen silikonový a ten jsem sehnal v kolech a aní nevím jakou má hustotu :-(

                  Tak chlapi, co tam máte dál k tomuto tématu

                  0 0
                  • lubos  

                    Hustit musis podle sagu. Nahustis, sednes, a zmeris sag. Normalne 2cm, mekceji az 2.5cm, zavodne 1.5cm. Co se tyce oleje, nevim proc by tam mel jit jenom silikonovy. Original sice je, ale ja jsem tam pak nalil normalni Castrol jako do vidlice a bez problemu. Ted tam mam Rockshox cerveny a taky bez problemu. Navic mi ten olej pridal ten typicky Marzocchi splouchavy zvuk. A jelikoz vepredu mam maratonku co moc neni slyset, tak se mi ted (kdyz ho jezdim) zvuk presunul zepredu dozadu :)

                    0 0
                    • Fido  

                      ten silikonový olej, jako jediné možné medium doporučují a dokonce před jinými varují v prezentaci mnou výše zmíněné :o(, takže samozřejmě vlastní zkušenosti s olejem jiným nemám, krom marzocchi Z4, kam leju nejakej motorkářskej olej do vidlic už leta a funguje to dobře, myslím viskositu 7,5 (s krásným šplouchavým zvukem :-). Jasně SAG bude pro nastavení optimum, ale jenom jsem tím chtěl řict, že je ten tlumič jakoby měkčí při vyšším tlaku než jsem byl zvyklý z toho původního, starého 2002, jinak stran přetlumení těchto tlumičů ( no to je teda sousloví ?) asi toto: od roku 2003 je přepouštěcí otvor v plunžru z původních 1,2mm 2 mm. Tak praví firemní presentace. howg

                      0 0
                      • lubos  

                        Aha, no tak preci jenom neco zmenili. Dik za info.

                        0 0
                      • Otaku  

                        mas odkaz, ze bych si to precet? dik

                        0 0
                        • Fido  

                          …prodejce rámového kitu mi po opakovaných útocích a úpěnlivých prosbách o seriosní manuál někde v Brně u Meridy sehnal CD s presentacemi pro mechaniky a prodejce meridy, no a je toha bratru 70 MB, tak nevím, kam bych měl takové kvantum poslal, když moje schránka seznam šrotuje jen 2 MB :-( máš nápad ?

                          0 0
                          • lubos  

                            No, ja mam free hosting a slibuji mi tam 500MB free.

                            0 0
                            • Fido  

                              …O.K. nejsem v PC postupech až tak sběhlý, necháme to otevřené přes weekend a oslovím kámoše z Autocontu, dám mu to CD a on to někde na webu vylepí, dá mi adresu, kam to vysypal a já ji zveřejním…to je můj projekt, ale nevím jestli je to tak možné udělat, ale když jdou ty technologie tak vpřed, tak snad to klapne..... dnes se loučím, tak dobrou noc chlapci, Váš strýček fido :-)

                              0 0
                          • kovar  

                            fido, prosimte, soupni to nekde na web.

                            0 0
                            • Fido  

                              …asi jsme nějak propojeni… až to uvidíte, tak se z toho p.....slibuji :-) teď už fakt padám…

                              0 0
                              • kovar  

                                tak asi to nevypada moc ruzove, coz?

                                0 0
                                • Fido  

                                  …moc se Vam omlouvám, rekonstruuju barák, lítám jako hadr na holi, navíc ti řemeslníci mně pijou krev – většina…najeto mám 35O km letos!!!!takový jsem chudák, ale o weekendu bych to zkusil, tak ještě kucíí vydržte, myslím na Vás…

                                  0 0
              • Otaku  

                tak mi volali, ze se rozebrat podarilo a dali tam ridsi olej a ze to chodi lip. vecer kolo vyzvednu tak dam vedet jestli je to teda lepsi. BTW nnauctovali si za to 1000,– O_o

                0 0
                • Otaku  

                  tu cenu jsem prehnal, zapomel jsem na novy retez za 650,–… -_-

                  0 0
                  • McBlacky  

                    ty to nemáš jednoduchý letos s tim kolem :-) víc platíš než jezdíš…

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.