Alternativní tlumič za FOX s Brainem na SJ FSR 2012

20 nepřečtených
  • Luke96

Ahoj

Už jsem se ptal ve vlákně majitelů Specialized FSR, ale nikdo nereagoval, tak založím nové.

Uvažuju o změně tlumiče na Stumpjumperu FSR 2012 , mám tam Fox/Specialized remote Brain with AUTOSAG, 197×48mm.

Existuje nějaká alternativa, za kterou bych ho mohl vyměnit? Někde jsem našel, že RockShox prodává Monarch RT3 s uchycením pro Specialized, ale v popisech je pouze Camber a Rumor a to snad ještě od roku 2013.

Poradí někdo?

• Luke96  

Nikdo neví? Chjo, takovejch odborníků na všechno tady je a nic :(

• Chronos  

Pokud chceš bez brainu, tak jakýkoliv monarch autosag 197×48, klidně i ten na Cambera.

• Luke96  

Díky za odkazy. Jo, chtěl bych bez Brainu. Takže Uchycení tlumiče je na Camberu a SJ stejné?

Kde ho tady pořídit?

• Chronos  

Žitný nebo nejbližší Conceptstore. Jinak jakýkoliv monarch autosag 197×48 nebo 197×51 do roku 2015, pak už spešl. předělal rámy.

• Chronos  

Našel jsem foto spojení tlumiče a linku u tvého kola a vypadá to úplně jinak než u modelů bez brainu, a to by mohl být problém.

• Luke96  

Jo, takhle to vypadá. Toho jsem se bál. Proto se tu taky vyptávám. Ještě jsem to sám nerozebíral. To bych asi věděl víc.

Ale když tam dám to co si mi radil dřív https://www.bikeyoke.de/…10-2015.html a tlumič 190×45 tak by to asi mělo fungovat ne?

Můžeš mi vyfotit, jak to vypadá na tom Camberu?

• Chronos  

Obávám se že fotka ti nic neřekne o konkrétních rozměrech otvoru v linku.

Možnost 1: Bikeyoke.de a klasický tlumič.

Možnost 2: Spec concept store a ochotný mechanik.

Sám bych bral možnost 1, kdyby měly link na starší Cambery, z concept storem v K Varech mám špatný zkušenosti. Když jsem se zeptal na evo link z Cambera evo 2014, tak se mi div nevysmály.

• Luke96  

No já taky nebyl z mechanikem v Conceptstoru nadšen, neštěstí je jich tu víc, tak ještě zkusím jinde.

Koukal jsem, že pro mě možnost 1, asi taky nebude nejjednodušší, rozměr 190×45 nevypadá úplně nejběžnější.

• Chronos  

Podívej se tady: http://forums.mtbr.com/…98592-7.html#…

Uživatel „LaCostaClydes“ 03–06–2016 řešil přesně to co ty.

• Luke96  

To vypadá, že by to jít mělo, je to sice Monarch plus, ale uchycení vypadá stejně

• Luke96  

Tady jsem ten Monarch našel ještě levněji a s poštovným zdarma, ale v popisu opět Camber a Rumor 2013 – 2014.

• Chronos  

Je i možnost použít standardní tlumič: https://www.bikeyoke.de/…10-2015.html

• kalib  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.