Poraďte prosím s výběrem fulla -kolem 30000Kč

7 nepřečtených
  • Viper

    Nazdar. Chtěl bych si pořídit nějakého fulla v ceně cca kolem 30 000Kč. Zatím mám asi 3 favority, ale rozhodně se nebráním jiným dalším návrhům. Bika bych chtěl jezdit v trochu drsnějším terénu. Upřednostňuji spíše sportovní jízdu (ale závody moc ne, cca 3 za rok- rozhodně pro mě není vhodnost daného bika pro závody prvořadá), ale vyhledávám techničtější úseky a v těch obvykle pak na sportovní jízdu kašlu a vychutnávám si terén. Taky bych byl rád, aby mě full pomáhal i v jízdě do kopce lepším kopírováním terénu zadním kolem. Na druhou stranu bych ale byl rád, aby to přece jen nebyl nějakej těžkotonážník se špatnou reakcí na šlapání. Tak doufám že to nejsou moc protichůdné požadavky. Jinak jak jsem se zmínil už v úvodu, rozhoduji se zatím mezi Giantem NRS2 (33990Kč), Specializedem FSR XC (33990Kč) a Konou KIKAPU (29990Kč). Vzhledově a výbavou se mi asi nejvíc líbí ten Gaint, akorát mám u něj strach, že to nebude moc velká žehlička a je to spíš takovej HT, kterej pruží akorát v rychlejším sjezdu (někdo to tady psal už ve starších příspěvcích a ještě mi to taky potvrdil test ve Velu 1/2004). Na druhou stranu má ale celkem nízkou hmotnost (12,4kg mě přijde na fulla v této ceně dobrý). O tom Specializedu (??kg- nevíte někdo kolik váží) toho zatím moc nevím, ale už jen vzhledem k pružinovému tlumiči si myslím, že bude asi vnímavější k podnětům z terénu. To samé si myslím i o té Koně (13,9kg), i když vzhledově mě připadá ještě trochu víc„freeridovější“. Zajímají mě hlavně vaše konkrétní zkušenosti s jednotlivými modely. Dík za rady. P.S. Ještě bych se chtěl taky zeptat, jaká velikost rámu je pro mě (183cm) a popsaný styl ježdění optimální. HT mám Meridu ve velikosti 20“, ale dnes bych bral možná spíš 19“. U fulla nevím.

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.