• morrma

    Chci si koupit crossové kolo tak max.do 10000. Rozhoduji se mezi: 4ever Shadow příp.EL, authorem classics,superiorem RX560 příp.RX600.Even­tuelně i něco jiného v této cenové relaci.

    Nevím,už jsem z toho zmatená.Nevím jestli s odpruženou vidlicí nebo s pevnou.Chci jezdit tak 2000 km ročně převážně po silnici,lesních upravených cestách,žádný náročný terén. Taky bych prosila o radu ohladně velikosti rámu.Měřím 173 cm. Díky

    0 0
    • morrma  

      a ještě bych se chtěla zeptat: jak poznám,že má kolo dvojité ráfky? Mají je i kola v mém předešlém dotazu??

      Díky

      0 0
    • Vymi  

      zde se podivej co se tim mysli dvojty rafek… http://www.alexrims.com/

      odpruzena vidla na kole za deset tisic neni moc slavna…ale pro trochu pohodli staci… :-)

      0 0
      • morrma  

        a které z těch kol by jsi mi poradil???

        0 0
        • morrma  

          no zatím u mě vede asi ten author a 4ever. Nevíte o nějakých akcích a slevách?např. nějaká sleva pro členy KČT? Okres Nový Jičín Díky

          0 0
          • P.B.  

            Koukal jsem jen na toho authora: http://www.author.cz/index.php?…

            a rekl bych, ze je to za ty penize dobry. Jestli s odpr. vidlici nevim, ja bych rekl, ze jo, ale nekdo ti rekne, ze vidlice za techto par korun je zbytecny zavazi. To nejvic zalezi na tom, kde chces jezdit, na silnici staci pevna. Nekde jsem slysel, ze na kola Author maji clenove KCT slevu asi 3%, ale nevim, jestli jsem si to s necim nespletl. Velikost si musis zkusit v obchode, treba na jinem crossu te znacky, jinak kazda znacka ma trochu jine miry a geometrii, takze nejlepsi je vyzkouset primo kolo,ktere chces kupovat.

            0 0
            • Vymi  

              ano za tu cenu by bylo lepsi mit pevnou vidli ale kdyz to vezmu z te druhe strany pokud bude jezdit i po polnich cestach a trochu mensi teren by ta odpruzena vidla ikdyz to neni nic slavneho mohla byt…aspon trochu ulevi zapesti apod… s tou geometrii souhlasim… :-)

              0 0
            • PetrNo  

              Pokud jsi členem KČT, pokud jsi platil rozšířenej členskej příspěvek (tj. máš kartu Eurobeds), tak máš u autorizovanejch prodejců Author slevu 5%. Možná se mrkni na http://www.cykloshop.cz

              Authora sice nemaj, ale na sleva tam je cca 8% a výběr v cenový kategorii docela slušnej.

              0 0
              • morrma  

                ale jak se servisem…

                mám radši kamenný obchod,ale díky

                0 0
    • Vymi  

      No dival jsem se na ty kola a musim rict ze vesmes vsechno stejne nebo jinak receno kola maji skoro stejne komponenty jen je rozdil v ramu… Zalezi jakou chces barvu kola Author zrovna neni nejak barvove zalozen (classics) zato 4ever uz vypada lepsi, ten superior ma vidim pevnou vidli… ted me napada jestli chces razeni otocne (Revoshift) nebo packy??? Urcite by pro tebe byly lepsi packy… hodis palec a je to… ne si kroutit ruku apod… Asi bych sel do toho 4ever shadow s ramem 18". Pokud se ti ale libi Author tak proc ne… :-)

      0 0
      • morrma  

        zatím u mě vede asi ten Author 9500Kč vs 4ever 10299Kč.(hlavně z důvodu ceny)

        Má Author classics nastavitelnou vidlici??? a 4ever?

        Díky

        0 0
        • Vymi  

          myslim ze ma, ano ma, jsou tam elastometry na nastaveni tuhosti… nic vic… :-) spis bych to ted videl na toho Authora, kamarad si koupil o neco lepsiho crosa Authora Reflex a je s nim spokojen… .-)

          0 0
          • morrma  

            Díky

            již jsem byla skoro rozhodnutá pro toho authora,ale připletl se mi do výběru ještě RockMachine 250 af

            0 0
            • Vymi  

              neni to spis trek???? no ja nevim jak chces… :-)

              0 0
              • morrma  

                myslela jsem Crossride 250 af

                no,ale stejně asi zůstanu u toho Authora. ještě jednou díky

                0 0
                • Vymi  

                  myslim ze udelas dobre kdyz si koupis toho Authora… jinak – rado se stalo… :-)

                  0 0
    • fousac  

      skoda ze merida ma v tyhle cene diru v nabidce a 8500 uz je o dost drazsi pri stejny vybave… muj skromny tip: http://www.imexpo.cz/…e-cross.html

      a pro tenhle pripad jednoznacne odpruzenou vidli.. sam jsem pred nedavnem prosel podobnou zmenou a ten rozdil je opravdu velky… vahovy rozdil nebude nic drastickyho, max. do 1 kila a to za to pohodli stoji… jeste dobry sedlo, eventualne odpruz. sedlovku, siroky gumy (maxxis overdrive 42mm :) a v tu ranu je na svete to nejpohodlnejsi kolo do „neterenu“… :)

      0 0
      • Vymi  

        u te odpruzene sedlovky bych se zastavil… myslim ze to neni dobra volba…urcite nebudu sam kdo ti to potrvdi… radsi pevnou :-)

        0 0
        • kovar  

          durazne NEPOTVRZUJU.

          0 0
          • P.B.  

            Jsem taky pro odpruzenou

            0 0
            • Vymi  

              tak nevim ale hodne mych kamaradu co jsou servisaci u kol na to strasne nadava co se tyka odpruzenych sedlovek…

              0 0
              • kovar  

                jó, servisáci kol :-))))))))))

                0 0
                • Vymi  

                  rozesmal jsem te tak to je super… .-)))

                  0 0
                  • kovar  

                    no jo, dnes tu na B-F docela perlíš:-)

                    0 0
                    • Vymi  

                      hele ja netvrdim ze je to nanic… ale pripadne mi to docela zbytecne, chvilu to funguje ale pak se to zadre a nebo jinym zpusobem znici a mas zbytecne vyhozene penize… kdo chce byt pohodlny tak at si to koupi ale jinak :-(

                      to je muj nazor a neboj nekdy perlim i vic…

                      0 0
    • vili  

      co takhle zkusit acstar alper sx…10000,kc

      0 0
      • morrma  

        vypadá dobře:o),ale není to horské??????? Já jsem chtěla crossové

        0 0
        • Honzis  

          A co Acstar Florida – za 11000, ale zase Alívko. Jinak Author Classic = fakt klasika, dal bych tam pevnou vidli, aby to bylo lehčí. Osobně mám nastavitel. odpruž. vidli i sedlovku a raději bych se toho zbavil a to mám crossa za 20.000,–. Vidlice podle mě naklání kolo moc dozadu, odpruž. sedlovka se mrská do stran a nijak výrazně nepomáhá, vidlice do kopce „žere“ energii, ale pokud chceš jezdit pohodově, tak si klidně „pruž“. Teď je pružení spíše obchod. tahem – vidlice jsou skoro zadarmo, a tak se dávají všude. A to nastavení – vidlice pruží v létě extrémně a v zimě ji můžeš povolovat jak chceš – RST Pro TL II (moje na crossu) a tady to bude spíše ještě horší vidle.

          0 0
    • morrma  

      zatím u mě vede asi ten Author 9500Kč vs 4ever 10299Kč.(hlavně z důvodu ceny)

      Má Author classics nastavitelnou vidlici??? a 4ever?

      Díky

      0 0
      • morrma  

        Tak jsem si šla objednat toho authora a při cestě jsem se stavila ko jednoho cykloobchodu a tam mi nabídli Superior RX550 (model 2003) za 6900Kč + kdybych chtěla nějakou vidli. Co vy na to????????? Jaký máte názor na rám Trimoly??????

        Díky http://www.superior.cz/katalog.php

        0 0
        • Honza-HK  

          Ono se v této cenové relaci těžko vybírá. Možná zkus juknout na www.cyklobazar.cz. Chce to trochu trpělivosti a občas se tam objeví kolo jeté půl sezóny, nebo vůbec nejeté, Shozené z řekněme 16 000 na tebou žádaných 10000. V této cenové relaci už se vyskytují Deore díly, duté ráfky a vidlice bývá o něco menší šmejd. K tý vidlici, nastavování u těch nejlevnějších je spíš obchodní tah, než něco, co bys poznala.

          0 0
        • Žanek  

          Krosku do 9000 jsem řešil před dvěma týdny. Bylo to pro kamarádku, víc do kola investovat nechtěla. Nakonec jsme vybrali Rockmachine crossride 250. Za tu cenu lepší nekoupíš. Má 12,5 kg(!), A-head řízení, altus/acera šaltr, doplňky Hardware, pevná vidlice, pochopitelně. Superior za stejnou cenu je o kilo těžší…

          0 0
    •  

      Kočička! Haf!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.