Ráfek - náboj - dráty pro kotoucovou brzdu

30 nepřečtených
  • firefly

    Ahoj, chtela bych si poridit kotoucovky na svoje kolecko a chtela bych se timto zeptat, jaky rafek, naboj, draty byste mi doporucili? Mam jen jednu holcici podminku – rada bych cerne provedeni:-) P.S. Uvazuju o hydraul Hayes XC 6´

    0 0
    • MartinXC  

      Černé ? jedině DTswiss nába, dráty DT Competition, niple, ráfek buď DT nebo Mavic X717 Teď ještě za kolik ? (nába Onyx nebo Hugi)

      0 0
      • firefly  

        jak tak koukam na koloshop tak Hugi je na me moc drahy, ale Onyx vypada dobre..

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Tak, kdyz uz das skoro 20 tisic jen za brzdy (HFX-Mag+ XC 6"), tak by ses mohla trochu rozsoupnout a nesetrit na nabojich.

          0 0
    • Tomcat  

      ráfky: Vuelta Airlines

      • ||- RF

      Alex DM 24 Sunrims Remerx Grandrock

      • ||- Panther
      • ||- Jumbo

      Dráty DT Hvězdonice Mach

      náboje: DT Author Point Woodman Conponents

      Vše v černé, pro dokonalý image doporučuju červeně eloxované duralové niple.

      0 0
      • firefly  

        pane jo.. cerveny niple.. to jsem jeste na zadnym biku nevydela.. vypada to dobre? :-)

        0 0
        • Tomcat  

          super, evokuje to trochu „retro syl“ (v počátkách bajkyyngu kdo neměl elox jako by nebyl :-))

          0 0
        • MartinXC  

          Červené niple v kombinaci s černou na kolech a pak nějaký drobný doplněk ve stejné červené na biku jinde (zamykání vidle, hlavovka, objímka sedlovky, atp.) vypadá móóóc dobře ;-)

          0 0
    • filipes  

      Zrovna jsem tohle rozhodnuti udelal takto: DT Onyx, nezeslabovane 2mm draty, na rafku jsem setril: Alex TD17. Lacinej, prej snese tuhej vyplet a nemel by byt o moc tezsi nez X717.

      0 0
      • pitelboy  

        Ja o tedle HAYESech taky uvazoval, ale nakonec sem se rozhod pro hydro DEORE M525. cana 3000kc Sou taky cerny. Jsou pro manitou, ale v baleni je i adapter pro IS 2000. Spokojenost maximalni. v recenzich je o nich celkem dlouhej clanek.

        0 0
        • firefly  

          V nekterych vecech nemam porad jasno… kdyz mam RockShox DukeXC tak pujdou mi ty Hayes na ni v poho nebo budu potrebovat nejakej adapter .. ?? a co uchceni kotouce na ten DT Onyx?

          0 0
          • filipes  

            tusim ze Hayes dele postmount a RS je IS, takze je nutny adapter. Onyx ma uchyceni pomoci 6ti imbusu – vsechno OK, krome novyh hyder Shimano. Ale mozna bude i verze Onyxu i pro ne.

            0 0
          • MartinXC  

            Onyx je na 6 šroubů.

            0 0
        • firefly  

          Sem se nejak zamotala.. myslite ze ty Hayes HFX9 XC jsou dobra volba? ja sem zatim jezdila jen na véckách a v tomhle se mov nevyznam.. mate typ na nejaky jiny za srovnatelnou cenu?

          0 0
          • K2  

            AVID mechanika CPS, hydraulika bude mít o něco snadnější chod, brzdit budou obdobně.

            0 0
          • filipes  

            Asi jo. Chvili jsem na jednech jel a nebrzdili, jiny na jinym kole byly zase vpoho. Prej nektery kusy brzdej a nektery ne, udajne samostatne prodavany jsou lepsi nez dodavany OEM. Cert vi, treba bejvaj jenom blbe serizeny. Ja jsem se placnul pres kapsu a sel do Hope Mono, ale jsou dost drazsi. BTW, pokud planujes vetsi sjezdy tak zauvazuj o 180mm kotouci.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Nebo na nej klidne zapomen. 180mm Hayes nedela :)

              0 0
              • Air  

                ano sice nedela, ale mohls doplnit, ty srandisto :), ze ty velikosti udava v palcich (6", 8" ap.), takhle ty lidi vic popletes nez jim poradis :)

                0 0
                • Tomcat  

                  6", 8" ap… né a podobně. Hayes dělá jen 160 nebo 200!. Žádný 140 ,165 ,180 ,185 atd…vžechno je pak pře neoriginální reduce a kotouče ty musej bejt od někoho jiného než Hayes.

                  0 0
                  • Air  

                    hmm, tak to jsem nevedel… ale ja toho o Hayesech moc nevim :) Ale myslel jsem si, ze bude delat i ekvivalent ke 180/185ce… Vzdyt 160 mnohdy nestaci a 200 je uz zase moc.

                    0 0
          • MartinXC  

            Já bych volil jako hydry Hope Mini (ty jdou ke zlaté) nebo Avid Juicy (ty mají na sobě červenou „bižuterii“). A oboje brzdí samozřejmě výborně – pro XC, maraton, náročnou turistiku

            0 0
    • K2  

      Řešil jsem obdobný problém a vyřešil jsem ho následovně: Zadek o rok dříve ekonomicky: nába Author, dráty 2mm + obyč niple, Mavic 221 Předek na váhu: nába Author, dráty 2–18–2 + Al niple, DT Swiss Disk Mezi levné ráfky patří Alexy.

      0 0
    • náčelník  

      Na Bikestore nabízejí zapletená kola DISC II: DT Onyx Disc + DT Competition + Mavic X 317. V černé !!!

      0 0
    • manzesman  

      A co nába od RB Design www.rbdesign.sk/sk_index.htm. osobne mam Reactory. Krasne kousky.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Bud jednu takovou nabu nebo deset horskych kol ze supermarketu. Neextremisti mohou volit i neco mezi :) Myslim, ze to nebude ta prava cenova hladina pro tuhle uzivatelku.

        0 0
    • Charles  

      jojo, neco podobnyho sem resil zustal mi skareb, nikdo(az na jednu vyjimku) ho nechtel koupit, taxem ho dal samicce na kolo(misto rst). byl jen na kotouce

      rafek TD-16 DISC ALEX RIMS 26"-32-gal.-černý naboj predni Author ACO-H03-F/32 draty (myslim Ritchey, bohuzel stribrny, 4kc/kus) 2–1.5mm, 260mm a 263mm + Al niple brzda hayes HFX9

      cele asi za 5k3 z eshopu s leguanem :-) draty i s kotoucema f pohode, brzdi, nekrouti se… co byste chteli od 60 kilo

      jo, ty cerveny niple na cernejch rafcich sou fak docela pjekny(kamos tak ma)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.