• GrametS

    v sobotu mi odešli do věčných loviš? řadící páčky Shi Deore. Tudíž budu kupovat nový a ptám se:

    • řazení Deore nebo LX (XT dualy nechcu)
    • změna na SRAM páčky
    • změna na SRAM gripshift (s tímhle jsem zatím neřadil)

    Jaké jsou zkušenosti těch, kteří přešli mezi značkami?

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Pritelkyne presla z gripshiftu na packy Shimano a na druhem kole na packy SRAM. Na GS si stezovala, ale oboje packy snasi dobre i kdyz je strida.

      0 0
    • slavekRM  

      V současnosti jezdím Sram Attack(GP) na který jsem přešel ze zdravotních důvodů, předtím Shimano Deora. Dle mého názoru jsou páčky lepší.

      0 0
      • Lister  

        Ja vozím současné deore páčky tak nízko k zemi, že i s nimy už teď občas podřazuju palcem. Systém u sramu mi tedy přijde lepší, nemusíš sundávat ukazováček z brzdových pák. Uvažoval jsem o nich, ale nakonec budu přecházet na gripy – jsou lehčí, jednoduchý systém(teoreticky mín závad, lehčí servis), můžeš řadit o kolik chceš a i ve stoje kdy na páčky mětšinou nedošáhneš.

        0 0
    • o.t.  

      já jezdím jak GripShift tak Shimano páčky (Deore), oboje bez problémů, ale kdybych si kolo stavěl sám tak si na na něj asi dám GripShift -je mi to sympatičtější ale ani vůči páčkám nemám absolutně žádnou výtku, takže jsem ti vlastně asi neporadil :)

      0 0
    • Daf  

      Myslim ze vychytany uz jsou oba systemy. Na packach je prijemny ze muzes mit sirokej tlustej grip. U gripshiftu je to pohodli uchopu trochu horsi.

      0 0
    • Pekáček  

      Používám už jen otočný rukojeti, na jednom kole Shorty 7.0, na druhým ufiklej Half pipe 7.0 staršího typu, obojí v pohodě. Vyber si tenčí (X7) nebo tlustější (X9) grip dle libosti, pokud do nich půjdeš. Na shiftech se mi líbí jejich jednoduchost a tvrdý krok, samotné pevné gripy mám tak dlouhé, že se ve sjezdech nemusím držet těch otočných.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Měl jsem stx/deore a přešel na sram x-7 páčky. Přesnost řazení asi stejná (těžko se posuzuje při přechodu z vyrachtaný sedmičky na novou devítku), sram je trochu ergonomičtější, jenom hejbáš palcem, není problém v kopci přibržďovat a zatím si změnit převod. Maj trochu delší krok při řazení vzhůru (proti tahu přehazovačky), nevim jak jsou na tom vyšší řady. Co sem zjistil, když se postavíš a dupeš, nedosáhneš placem na tu páčku pro řazení dolů, ale dá se vcelku bez problémů řadit ukazovákem. Stejně tak než sem si zvyknul na to že ukazovákem neřadim, párkrát sem ho použil, místo dozadu tu páčku zmáčkneš nahoru. Pěknej je ukazatel v objímce. Crash testy jsem zatím nedělal, a ani nemaj najeto dost abych posoudil trvanlivost.

      0 0
    • sraldo lattrinny  

      Jezdím oboje XT´02 a Sram 7/9 oboje v pohodě jenom po přechodu mám chvíli potíže. Oboje řazení je intuitivní a má svá pro i proti.

      0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Gripšift vot Sramu už nikdy. Mam tak 2 do roka. Je to samá umělá hmota a pak se to vevnitř pokaždý ulomí. Vozil jsem Sram MRX+

      0 0
    • confido  

      Cau, mam zkusenosti s gripem , packama shi a dualem.Nejvic mi vyhovoval grip , ikdyz uz rok vozim xtr dual.Akorat sram neni az tak kvalitne zpracovanej, prehazku(sram 9.0) sem urval tak 3× do roka a u grpu se mi urval ten ukazatel, kterej ukazuje co mas zarazeny.Na novym kole pudu asi do gripu nejlip v kombinaci s xtr prehazkou.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.