Vydrží mi kolo když mám 93 kg ??

25 nepřečtených
  • aitim

    Čus chalani!

    Byl jsem vystrašen, a tak se ptám tady – budu mít meridu special edition 2004 – mám 93 kg – nerupne mi rám nebo neodejdou náboje když někde skočim přes pařez ?

    0 0
    • Tommy  

      Určitě ne, a když jo, tak existuje záruka – neboj se toho…mám stejně, mám RAVO (pro některý zde to není značka, ale sr..ka) a taky drží za podstatně míň peněz.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Jenze zaruka se u takoveho ramu nebo naboju nevstahuje na skoky a agresivni jezdeni. Tagze jen na vady materialu nebo zpracovani. Tzn. te ze zlomenym ramem z nadmerneho zatezovani poslou vis kam. Moc se mi libi jak se ohanis zarukou, ale bud mas nejakeho znameho co ti to vsechno basti nebo jsi toho jeste moc nereklamoval. Vyrobce ti takovouhle reklamaci nesezere. Mozna u dobre znacky, ktera si to muze financne dovolit a radsi ti ucpe usta novym ramem v zajmu zachovani dobreho jmena firmy.

        0 0
        • Nego  

          nicmene vaha jezdce neni brana jako nadmerne pretezovani. Me to napriklad v 69 potvrdili ze vaha neni problem, ale proste s tim nesmim jezdit nejakej HC

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Tady se hovorilo o skakani pres parezy :) Ano melo by to tak byt, ale dokaz ze ti to neprasklo pri petimetrovem dropu, ale jen pri metrovem. S padesatikilovym sikovnym jezdcem by treba vydrzel i 5ti metrovej. Tim jsem nechtel naznacit, ze by tenhle konkretni ram nemel vydrzet, ale spis jake mam s reklamacemi zkusenosti ja.

            0 0
            • lubos  

              Jj, a teba Merida na Slovensku, tak by se nejradeji vykroutili i ze zjevne vady materialu :)

              0 0
            • Honzin  

              proc by mel dokazovat? at mu dokazou oni ze to delal, existuje tady prece jeste presunkce (nebo jak se to pise) neviny. To jenom chlapi musi dokazovat ze neobtezovali sve kolegyne.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Presumpce neviny jen predpoklada, ze to vyrobce vyrobil dobre :) No s harasenim je to postaveny na hlavu:(

                0 0
        • Tommy  

          Nic není věčný, ale někde na nějakým dost drahým a značkovým dílu, tuším že to byla vidle MZ, nevím model ale něco kolem 12.000 byla nálepka v angličtině, dost schovaná – nepoužívat pro těžký terén skoky, sjezdy, atd. – takže co ?? – byla ofic vystavená v krámě na stojanu- nejlépe je sednout doma do křesla a nic nezlomím…:-))

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Uz jsem se bal, ze zacnes protestovat :) To je oblibena hlaska na vecech oznacenych DH. Nepouzivat pro skoky, akrobacii a agresivni jizdu :) Proste sichr je sichr.

            0 0
            • Tommy  

              Sichr je sichr to jo, ale muzu to vlastne pouzivat ?? Mam bohate zkusenosti z reklamacemi rybarskeho nacini – ne supermarketovka ale 1. choice High Class – běžně na něj je záruka 10 a více let – konkrétně v USA nebo Anglii a fakt to funguje normálně – cena těch věcí je ale pro někoho dost nenormální. Jako ve všem chceš reklamovat, nejdřív si to předpla?, ten prodejce u nás musí totiž taky počítat s vychcaností českýho človíčka, ale to je už mimo mísu…:-))

              0 0
            • lubos  

              Existuji vubec vidly, kde je primo napsany, ze jsou rceny na , rekneme 3m dropy pri nejake stanovene vaze, pricemz se rekne, ze to vydrzi 100 3m dropu pri vaze 80kg ?

              0 0
              • kOmE  

                treba je i mz monster na agresivnejsi XC /:-)

                0 0
              • náčelník  

                Např. na Skarebu je nálepka s textem, že vidlice je určena „for XC riding, not jumping.“ Je tam i váhové omezení, které se ale vztahuje ke stardardně montované střední pružině (190 lbs, t.j. 86 kg).

                0 0
    •  

      Tak to fuck nemůžu posoudit, protože vážim 65kg, když se hodně najim, Ale vo tý Meridě taky přemejšlim, akorát mi sere, že jí bude mít snad každej!!! Chceš tu stěma kotoučema???

      0 0
      • lubos  

        Jenze, jenom jedna Merida poleti nejrychleji. Ta tvoje. Nebo ne ? :-))

        0 0
        •  

          No jasně bu? bude nejrychlejší moje Merida, nebo moje Ravo, fuck ještě pořád nevim. Až budu vědět konečnou cenu tý Meridy, tak se konečně rozhodnu.(snad)

          0 0
      • aitim  

        s kotoučema ne – s avidama 5 – kotouce jsou pro me zbytecny – stejne budu jezdit jenom jaro leto a hlavne pokud mozno sucho

        0 0
    • Nego  

      myslim ze nerupne, pokud budes jezdit klasicke xc, na ktere je kolo navrzeno, tak je to v poho. No a kdyz obcas prekonas nejakou prekazku tak se podle me taky prd deje. problem ovsem anstane, kdyz si to poridis jako kolo na blbnuti, skakani, dropovani a tak, to bych se skoro vsadil ze ti rupne. Neni na to proste staveny…

      0 0
    • Sirenna  

      Ja vazim 55kg a i pri moji vaze mi pri metrovych dropech odesel zadni naboj a to si myslim, ze moje kolo na to staveny je!

      0 0
      • Nego  

        joo, to by byl raj kdyby veci neodchazely a vydrzely vecnost …

        0 0
    • Yann  

      Mel jsem Matts Comp SX (2001) – jezdil jsem na nem se svymi 98 kg cca 2 sezony bez problemu ani s ramem ani s naboji. Nejezdil jsem sice zadne brutality, ale rozhodne jsem ho nesetril. Jenom jsem mu po dal prvni jinou vidli – MARZOCCHI EXR Air 2003, misto puvodni RST Aerosa AET – ta na to oravdu nebyla.

      0 0
    • pos3k  

      No ja jsem kdysi na zaruce ramu mel napsano, ze doporucena hmotnost „zateze“ (nosnost:) je 90 kg.Jak je to u novejch ramu fakt nevim, ale urcite normalni bajkovani ta merida snese. Jinak pokud nejsi arnie tak nejake to kilo pujde stopro v sezone dolu.Zdar bajk

      0 0
      • lubos  

        Jo, je. Kdesi v zarucne knizce jsem neco takovyho zahlidl. Jenom nevim, jestli to nebylo pres 100kg. Uz si nepamatuju. (Merida ).

        0 0
    • rasto  

      pokavad to je drazsi kolo, tak se netrap. vubec se nemusis obavat tzv. unavoveho syndromu ;-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.