• pitelboy

    máte někdo zkušenosti s nákupem komponentů na ZAHRANIČNÍCH webech ??? Doba dodání ? Problém s CLEm či nějaký jiný problém ??

    díky JiRKa

    0 0
    • sharkcom  

      Kupoval jsem tlumič na německym webu. Dodání do 3 dnů. Ale… ,nechal jsem si to poslat kamarádovy do Německa. Poštovný asi 5 Euro na dobírku. Do Čech je to asi 15 euro. Je ale třeba zaplatit předem, jinak to málo kdo posílá na dobírku. Problém z Českou poštou… Jinak jme nakupovaly i na ebay.de Neskutečný ceny, platba předem, pohoda. Za týden to bylo doma.

      0 0
      • pitelboy  

        A máte někdo zkušenost s nákupem na AMERICKéM WEBU ??? Jak to posílaj ? Letadlem nebo lodí ? Jak dlouho to trvalo ?

        díky

        0 0
        • websky.cz  

          kupoval jsem lis na prebijeni naboju :) poslali mi to pres UPS postovny asi 40 dolacu, tady mi to za poplatek 200Kc proclili po podepsani plne moci i s clem a DPH me to vyslo levneji nez to kupovat v CR, asi o 3 tisice bylo to doma presne za 14 dni

          0 0
        • Vojtíšek  

          Pravidelná lodní přeprava mezi Evropou a Amerikou zřejmě neexistuje. Vše se realizuje letecky.

          0 0
        • blue  

          jak uz jsem tu jednou psal… nakup na primalwear.com, objednavka na webu v utery, ve ctvrtek jsem to mel FedExem na stole v praci

          0 0
          • madcat  

            to se mi zdá až neuvěřitelný!! :) fakt to byl hned ten první čtvrtek po tom úterý, cos to obědnával??? :))

            0 0
        • Vision  

          posílaj to ponorkou ! :-)

          0 0
          • enjoy  

            skoro.totiz takhle posilaj jenom bazarovy kola.ty pouzivaj v prubehu plavby jako pohon kdyz potrebujou tichej rezim.na novych kolech by bylo samozrejme poznat ze jsou jety.

            0 0
          • gobike  

            Ne, to nosej poštovní holubi. Lítaj kolem našeho a na křídlech maj vytetovaný logo FedEx!

            0 0
      • McBlacky  

        můžeš mi napsat jak to probíhá s dodávkou přes ebay do Čech, dík… mám zálusk na nějaký starší Atomy nebo Zka a občas se tam vyskytnou…

        0 0
        • websky.cz  

          dodavku specifikuje kazdy prodavajici, stejne tak akceptovane zpusoby platby

          vetsinou kdyz nemas PayPal a nejsi z USA tak si neskrtnes PayPal pro CR jednoduse zridit nejde

          idealni mit v USA nekoho kdo to koupi a posle

          0 0
        • sharkcom  

          No mi jsme si to nechaly poslat do jedný restaurace za hranicena. Známá tam dělá brigádu. Kámoš tam něco taky chtěl, a normálně by to do Čech poslaly. Platba předem, poštovný 15 euro. V tom by neměl být problém. Jinak jme taky platily předem, měl jsem troch obavy, ale v pohodě. Sousedi tam nakupujou kdeco a vždy to přišlo.

          0 0
        • Lada1  

          jo ale ten sharkcom tio kupoval na nemeckem ebay. To je takova internetova aukce , kde obchoduji Nemci, Rakusane a nekdy nejaky Svycar. Dost casto tam prodavaji i obchody za dobre ceny. Ale je to bohuzel aukce a tak cekas nekolik dni a nevis, jestli to koupis ty nebo nekdo jiny. Pak je tam nekdy moznost SofortKaufen , kdy je cena vyssi nez aktualni a za tu vyssi si to muzes hned koupit. Vetsina jich tam ma Versand nach Europa , takze to posilaji i do CR. Platba v 99% procentech predem

          0 0
          • sharkcom  

            Tak tak. Jinak většinou se ceny vždy dostane pár euro pod sofortkaufen. Takže je to jedno a máš to hned. Tedy pokud je to zajímavý zboží. Jsem tam viděl S 525 za 79 euro. Nový 2ks !!! Ale to je tak měsíc, tak neblázněte.

            0 0
          • McBlacky  

            jo tak já myslel americkej ebay… ale i tak dík za info

            0 0
            • websky.cz  

              ja psal o americkym, ale obcas se najde nekdo kdo posila i mezinarodne

              0 0
              • sharkcom  

                A já o Německym. Sem ani nevěděl, že je jinej.

                0 0
                • pitelboy  

                  sakra. platit předem ! to se mi moc nechce.

                  0 0
                  • sharkcom  

                    no já jsem k tomu byl taky skeptický. Ženuška si tam objednala něco na 150euro. Ele přišlo to. Sousedi tam kupujou jen to fikne. Ale jestli je 100% záruka, jó to nevím…

                    0 0
                  • Lada1  

                    u kazdeho prodavajiciho tam je rating jak jsou s nim kupujici spokojeni je dobre kupovat od nekoho, kdo uz tam nekolikrat prodaval

                    0 0
      • till  

        Ta adresa je www.ebay.de Me nak nefunguje:-( Jaky tam maj ceny vidli?

        0 0
        • websky.cz  

          ebay je AUKCNI server, tudiz pocatecni cena cehokoliv je takova jakou kdo stanovi a koncova takova na jakou se vysplha

          platebni podminky i zpusob zaslani tudiz urcuje prodavajici

          obcas se tam daji koupit fakt dobre veci za par kacek

          0 0
          • Lada1  

            jeste je potreba dodat, ze ne vzdy to muzes koupit. Napr nekdo tam da XTR sadu za 1euro. ty tam prihodis na 2eura a nikdo dlasi uz ne. Pak je jasne, ze to za ty 2 eura nekoupis, ze

            0 0
            • gersa  

              Duvod je na biledni, prodavajici si stanovi minimalni cenu za jakou je ochoten danou vec prodat. Pokud se aukce na tuto cenu nevysplha, je aukce ukoncena jako neuspesna

              0 0
              • Lada1  

                dik, zes nam to rekl. my se s tim trapime uz 2 roky a nemohli jsme na to prijit

                0 0
                • gersa  

                  Clovek smrdi v praci, je nasranej a jeste k tomu jeden moudrej… sorry, ze jsem si dovolil neco poznamenat

                  0 0
                • Air  

                  tak proc jsi to tak nenapsal??? pro priste spis pro tebe: napis to nebo neopruzuj druhy, kteri to napisou strucnejc

                  0 0
          • peetrys  

            Koupil jsem tam nového fulla za 999 euro( púv.cena 2 500 Euro). S prodávajícím jsem se dohodl na osobním odběru a udělal jsem se výlet do Berlína.

            0 0
      • peg  

        A ten ebay.de, to je normální obchod s novýma věcma nebo je to bazar? Nebo co to je? Díky.

        0 0
        • Twisp  

          oboje

          0 0
        • Vojtíšek  

          To je aukční server.

          Soukromníci (asi z 90%) ale i firmy tam dávají do aukce a? už starší a použité nebo i nové věci. U něčeho je možné tzv. Koupit hned za určitou cenu, něco se vydraží za nejvyšší nabídku, případně prodávající stanoví minimální (rezervu) cenu pod kterou nehodlá jít.

          0 0
          • peg  

            Ihned k odběru to je to sofort kaufen, že jo? A ještě jak poznám, že je to nový anebo použitý? A tam asi musím být zaregistrovanej, že jo?

            0 0
            • Vojtíšek  

              No, „ihned k odběru“ tak bych to nenazýval. To je „Koupit ihned“ – nedražíš, ale koupíš to za stanovenou cenu.

              K tomu abys mohl dražit a nebo sám dávat věci do aukce se musíš samozřejmě zaregistrovat.

              0 0
      • peg  

        A to tam mají nový věci nebo bazarový-jetý? Když já německy neumím, maksimálně koukat. Poraďte jak to mám udělat. Musím se zaregistrovat? atd...... Díky

        0 0
    • blue  

      prave jsem udelal zkusenost s nakupem u PrimalWear.com… platba kartou po netu, v utery jsem objednal, dneska jsem to mel v praci na stole, takze docela fofr… vzhledem k cene zadny clo a dph, postovny $25 pres FedEx sice vzhledem k cene zbozi trochu vysoky, ale proste to byla vec, co sem musel mit :-)

      0 0
      • pos3k  

        takze nejaky origonalni dresik? se pochlub :-)

        0 0
        • blue  

          dres ne, bohuzel z kolekce 04 a 05 bych si nevybral uz tak jednoznacne, jako z 03, jenze ten jeden konkretni uz nemaj ani ve vyprodejich na jensonu a podobnejch shopech… objednaval sem si tattoo arm warmers

          0 0
          • pos3k  

            lol, tak Jakuza styl :-) vypadaj cool se musi nechat.Ja furt slintam nad dresikem (kdybych si ho mohl vyzkouset tak ta cena by se skousla).

            0 0
            • blue  

              no nastesti nejenze cool vypadaj, ale jsou i z cool materialu a jsou i cool zpracovany :-)

              0 0
              • pos3k  

                no koukam ze uz nejake tetovani na sobe mas :-)) takze plati ze nezustane jen u jednoho :-)) Kdyz jsem na of. strankach primal wear tak tam neni cena? Objednaval jsi od nich? Ja bych chtel vedet copa stoji dres.Vanoce se blizi.

                0 0
                • blue  

                  vpravo nahore je odkaz na jejich eshop, ale tam jeste nemaj kolekci 05

                  0 0
                  • pos3k  

                    maj ho tam ve sleve za 50 dolacu :-)

                    0 0
                    • pos3k  

                      Furt to i s postovnym vychazi na 2k :-( Nevis jak to je s tema jejich velikostma (usa). Klasicky Lko je stejny jako jejich LG doufam.

                      0 0
                      • blue  

                        L i LG je zkratka od large, stejne jako S a SM je small, a M a MD midle… oni musej mit vzdycky neco extra :-)

                        0 0
      • rock  

        Teď jsem nakoukl na jejich stránky, nááádhernej dres s grafikou Floydů, já ho CHCI !!! Zamiloval jsem se, máš mne na svědomí :-) …

        0 0
        • pos3k  

          dalsi obet dresu primal wear :-)

          0 0
        • pos3k  

          jestli budes kupovat.tak bychom se mohli rozdelit o postovne..

          0 0
        • blue  

          jo, ta rock serie je vyborna… akorat nevim, kterej z nich bych si vybral :-)))

          0 0
    • metronom  

      A jaky sou eshopy v rarkousku.Napiste nekdo nakej odkazek popripade zkusenost. Myslim s prevzetim v rakousku.

      0 0
      • martt  

        v rakusku su drahe www.bikepalast.com www.bikestore.cc – tam som uz cosi kupoval, no problem

        Parkrat som kupoval v Nemecku (s poslanim balika do Rakuska) a to bolo OK. Nemecka posta ale podrazila a dnes je porto DE->AT okolo 15 az 25 EUR, pred rokom bolo ovela mensie. Sedemkilovy balik co mi prisiel z Nemecka pred mesiacom stal 25,–EUR (iba porto pre postu)

        0 0
        • vratan  

          na tom bikestore su niektore ceny zaujimave (fox tlmice, louisy FR). ak som to spravne pochopil, tak posielaju na dobierku aj na slovensko. objednaval si uz odtial nieco?

          0 0
          • preacher  

            jsou zajímavé i s daní???

            0 0
            • vratan  

              vsetky ceny su tam z danou…

              0 0
              • preacher  

                nebyl bych si tím tak jistej........SRAM řazení X.9 + Přehazka X.9 104,99 eur, poštovné 13 eur a 17,5 MwSt (20%).......

                0 0
                • vratan  

                  ked kliknes na nejake produkty, v spodnej casti je tento text:

                  Alle Preise inkl. 20% MwSt. Alle Angebote sind freibleibend zzgl. Versandkosten (frei ab 250€) und Nachnahme. Irrtumer, Druckfehler und Preisanderungen vorbehalten. BikeStore, Schemerlhöhe9a, A-8302 Nestelbach (Neben Autobahnabfahrt Laßnitzhöhe), 03133/38150, Fax: 03133/38154  office@bikestore.co.at Copyright © 2003 osCommerce

                  takze neviem…

                  0 0
                • martt  

                  ak myslis tuto stranku: http://www.bikestore.cc/…uct_info.php?…

                  tak ta cena je samozrejme s danou. Pri exporte do inej EU krajiny uz ziadnu dan ani clo neplatis.

                  Pri prevode vopred ak zadas IBAN a SWIFT, tak platis za prevod len nejaku nepatrnu ciastku. Neviem presne ako je to na SK a CZ lebo toto plati pre krajiny v Eurozone.

                  Raz som od nich kupoval plaste a duse a prebehlo to bez problemov. Ja mam ale trvale bydlisko v rakusku.

                  0 0
                  • Vojtíšek  

                    Za platby do zahraničí chtějí banky ranec. Min. poplatek je tak 850,– CZK (u KB)

                    0 0
                    • RomanH  

                      Presne tak, nejlepsi je platit kartou

                      0 0
                      • Vojtíšek  

                        Což je právě docela problém. Bidpay už mi nechce vzít ani jednu kartu (AMEX,MC-EC, VISA), kterými jsem dřív bezproblémů platil.

                        0 0
                  • preacher  

                    tak proč to počítá MwSt 17,50 eur?????

                    0 0
                    • martt  

                      kde to pocita tu MWSt? Ja tam vidim iba cenu 104,99.

                      0 0
                      • preacher  

                        vyberu si zboží za 104.99, dám do košíku (samozřejmě musím být přihlášenej) a pak mi to spočítá dopravu do ČR (zadává se při registraci) a pak mi vyskočí na obrazovce jakoby opis faktury, kde je název zboží, cena , doprava a taky MwSt…je to předposlední krok v objednávce… vyzkoušej to… Mán takovej dojem, že u zboží nad 250 eur je poštovné satármo ale MwSt se počítá pořád.....

                        0 0
                        • martt  

                          maju to tam urobene dost blbo, mne to vypisuje toto:

                          Zwischensumme: 59,99EUR Pauschale Versandkosten (): 5,70EUR 20% MwSt: 10,00EUR Summe: 65,69EU

                          Teda faktura obsahuje 20% MwSt co je 10,–EUR → to je z netto ceny 50,–EUR ty zaplatis ale 65,70 teda udanu sumu (ktora je udana aj s MwSt) plus porto.

                          Uz som u nich kupoval a platil som presne to, co je napisane na stranke. Tu Merhrwertsteuer to ukazuje, kolko je v cene. Ak by si bol mimo EU, tak by ju odpocitali.

                          0 0
                          • martt  

                            uz som to uplne poplietol.

                            Skratka zaplatis sumu, v mojom pripade 60,–EUR plus porto, v mjom pripade 5,70 teda spolu 65,70

                            0 0
                          • preacher  

                            sorry su slepej…máš pravdu…chyba je na mojí straně......

                            0 0
          • LUCCA  

            Myslim,l ze sa mylis, dobre citaj podmienky bikestore.cz. Neposielaju mna Slovensko dobierkou :(

            0 0
            • vratan  

              dobre musis citat hlavne ty. nejedna sa totiz o bikestore.cz ale bikestore.cc v rakusku…

              0 0
            • rhuman  

              jenze on nemyslel cz, cc (tzn rakouskej) a v nem zase nechapu jestli poslilaj do cr a za kolik, ja jaksi nemecky neumim ani slovo :(

              0 0
              • vratan  

                do ciech na dobierku neposielaju. slovensko tam je, len je otazka ci to aj realne funguje…

                0 0
                • LUCCA  

                  Ak sa nemylim, tak otazka znela na bike-store.cz a nie cc, ale nechajme to, nie je to podstatne, aj tak sme v EU a nie je problem vycestovat alebo nakupit cez inet…

                  0 0
                  • blue  

                    muzes mi prosim ukazat, kde zaznela ta otazka na bikestore.cz? neni lepsi uznat svuj omyl, nez to okecavat a jeste vic se do toho zamotavat?

                    0 0
                    • vratan  

                      sam by som to lepsie nenapisal :-)))

                      0 0
                      • blue  

                        puvodne jsem chtel byt jeste ostrejsi a radikalnejsi, ale moje druhe asertivni ja protentokrat zvitezilo :-)

                        0 0
                        • pitelboy  

                          vcera me opet potesil velotrade. V nedeli sem objednal a vcera tj v utery mi to prislo !!!!

                          0 0
                          • blue  

                            a nechces se uz konecne naucit zaradit svoji odpoved na spravny misto ve stromu diskuze? :-)

                            0 0
    • RomanH  

      Mozna vyhraji jednu aukci na ebay.com Pak uz mi bude zbyvat jen malickost – zaplatit. Prodejce umoznuje dva zpusoby plateb PayPal a Money Order. Jak jsem z predchozich prispevku pochopil, tak PayPal je v CR nemozny. Zbyva mi tedy Money Order. Ten mohu vyresit dvema zpusoby.

      1. Pres BidPay.com – a VISA kartu, bez jakekoliv registrace v bance nebo BidPay mohu primo zaplatit. Jen si musim s prodejcem domluvit presne castky v USD, pokud je aukce v jine mene. Podle prispevku Bidpay nekomu funguje, nekomu ne, tak je to tak trochu sazka do loterie.

      2. Primo na prepazce v me bance. Prodejce mi posle cislo sveho uctu a kod banky, ja mu tam primo v na prepazce v nasi bance (nebo HomeBanking) prevedu prislusnou castku. Zaplatim sice za prikaz docela velky poplatek, nicmene transakce probehne OK

      O vsem se po aukci domluvim primo z prodejcem. Je to takhle, nebo to probiha jinak ? Diky.

      0 0
      • Twisp  

        add 2. tam potrebujes vic udaju, krome cisla a kodu US banky potrebujes vedet kde ma ta banka centralu potom nejakou banku ktera je prostrednikem a jeste neco(uz si nepamatuju,co). Aspon takhle to funguje kdyz sem chtel posilat penize z USA sem do cech. Ca to si banka strhla – 15$.

        0 0
        • RomanH  

          A ten BidPay je bez problemu ?

          0 0
          • Twisp  

            S tim zkusenosti nemam. Ale zkrz tu banku – vsechny udaje by ti mel poskytnout ten prodejce jakymu to budes posilat.

            0 0
            • RomanH  

              Diky, melo by to byt bez problemu. Pokud selze BidPay, melo by to jit pres pobocky Western Union. Ti se primo Money Orderem zivi a v Brne maji nekolik pobocek. Jeste jednou diky, jsem zvedavej, jak to bude probihat.

              0 0
      • RomanH  

        Tak se musim pochlubit, v aukci jsem koupil novy ram GF Ziggurat 2004 (ZR9000). Cena vcetne dopravy by mela byt 262,50 kanadskych dolaru, vcetne cla a DPH by me mel vyjit na cca 6500 Kc. U nas jsem se ptal ve trech obchodech, ktere GF prodavaji, a nikdo se nemel k objenavce a vymlouvali se (navic cena by byla okolo 19000 Kc). E-bay me zatim docela dobre vede, ted cekam na potvrzeni celkove castky prodejce. Jinak primo na E-bay varuji pouzivat pobocky Western Union a podobne kvuli mozne reklamaci nedoruceni penez / zbozi, tak doufam, ze ten BidPay (nebo neco primo na E-Bay – nevim, je to moje prvni aukce) bude fungovat. Prodejce ma vyborne cetne reference, tak by to snad melo byt OK. Nejvice me stve ten casovy posun, takle se budeme dohadovat tri dny :o)

        0 0
        • Twisp  

          holt nesmis chodit spat.:) Bylo by fajn, kdybys potom celou tu proceduru od nakupu pres E-bay po placeni pres BidPay popsal aby sme se my ostatni nebali kroku do neznama ;)

          0 0
          • RomanH  

            Jasne, popisu. Bude to ale moje prvni zkusenost. Jsou zde zkusenejsi, ze, Vojtisku ;o)

            0 0
        • RomanH  

          Tak vse je bohuzel jinak. Prodejce mi zjistoval posilani do CR, Purolator to posila za 700$, FedEx za 900$. Sam mi nabidl, abych od koupe odstoupil. Vsechna cest, ja si sypu popel na hlavu. Asi jedina moznost, jak tam rozumne nakoupit, je pres nekoho znameho v USA ci Kanade, nebo to protahnout pres ucetnictvi firmy.

          0 0
          • ToBo  

            to postovne sa mi zda byt nejako vela… ked som kupoval fotka z usa, tak ma dovoz vysiel na 70USD na slovensko cez UPS.

            0 0
            • ToBo  

              fotka=fotak

              0 0
            • RomanH  

              Mne taky, nicmene :

              Hi Roman some bad news!

              I did some checking around about shipping the frame to the Czech Republic. All shipping companies that I can find are using air and it’s very expensive! Purolator:$700­.00 FedEx:$900. For what ever reason no one is using ground shipping.

              0 0
              • rich  

                tak su to s prepacenim „ojeby“ pri zistovani ceny prepravy ramu (neporovnavat s fotakom, preboha!) z Kanady = 225 CND a nakoniec dovoz z UK = 70 GBP

                0 0
                • RomanH  

                  Ja si to vcera taky letmo zkusil pocitat na UPS.com. Vaha cca 3kg, cena zbozi 220$ a vychazela mi castka okolo 240$ za dopravu z Kanady (New Scotia), coz je i tak hodne (vyhledem treba k pripadne reklamaci). Akceptoval bych castku do 100$, takhle od koupe asi odstoupim.

                  0 0
                  • martt  

                    povedal by som, ze u takej velkej veci ako je ram nebude rozhodujuca len vaha ale aj rozmer. Neviem presne ako sa ten priplatok vola po slovensky, po nemecky je to „Sperrgutzuschlag“ – teda cosi ako priplatok za neskladny tovar. A tento priplatok moze byt skutocne drahy.

                    0 0
                    • Air  

                      myslim, ze je to docela skladne – je to asi jako bys posilal treba obraz nebo neco podobneho – proste se to zabali do krabice obdelnikoveho tvaru… nevidel bych v tom problem.

                      0 0
          • Air  

            tak at ti to posle pres USPS – United states postal service – proste klasickou postou jako obchodni balik. Pujde to tu sice treba 14 dni ale dojde to a urcite to bude mnohem levnejsi. Ja jsem treba zjistoval kolik by stalo poslani kozeneho westernoveho klobouku na kone (balik myslim do 1 kg=2 libry a rozmery klobouku) a vyslo to na cca 20 USD (uz si nepamatuju). Tak proste vec dejme tomu 4× tezsi a 4× vetsi nebude stat vice nez 200 USD (a myslim ze do tech 100 USD se vejdes). Posty jsou mnohem levnejsi.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              20$ … asi malej kun :)

              0 0
            • RomanH  

              Uz jsem to stornoval. Nicmene jsem mu psal o tom UPS a castce do 100 USD, ale moc uz tomu neverim. Zacinam hledat nejaky dalsi ram okolo 13000Kc, ktery bude mit mit ve velikosti 46–48 effekt. top tube dlouhou 600–610mm. Asi si jeste jednou vyykousim to GT, nebo nakonec vezmu Authora ci Spydera. Ach jo.

              0 0
              • Air  

                a proc si nekoupis careera? myslim ze je docela dobrej a taky jsi jestli se nemylim psal, ze ti vyhovuje geometrie duratecu. tady http://www.trinnity.cz/DetailPage.asp?… ho maji za 11559 Kc. A tady je za 11175 Kc http://www.volny.cz/…/duratec.htm takze pokud se chces vejit do 13000, tak ti vyjde i postaveni na miru a podpis pod lak :) Nemluve o tom, ze v cene mas IHS (kdezto u RB v cene neni). Takze odecti cca 1300 Kc ktere RB uctuje za hlavu Cane Creek navic.

                A pokud nechces Duratec, tak muzes jit prece jeste do CR1300! Ja bych jeste nevesel hlavu…

                Ale geometriim nerozumim, jestli jsi to zkoumal, tak jsem to psal „tak trochu“ zbytecne :) no :(

                A proc si nekoupis radsi fulla? STalo by to asi o neco vice, ale kdyz toho tolik najezdis, tak by se ti to mohlo „vyplatit“ zdravotne a taky na pozitku z jizdy, ne?

                0 0
                • RomanH  

                  Diky za snahu. RB jsem moc chtel (CRX), ale fakt mi vubec nesedelo. Tezko se tomu bude verit, ale po premereni sveho Amuleta Genesis (stareho 6 let) jsem zjistil, ze nekopirovali jen nazev – opravdu ma zkracenou zadni stavbu a prodlouzenou ramovou trubku, proto jsem zvyklej na dlouhy ram (Btw ted jsem si na chate schvalne zmeril posed, jaky jsem si podvedome nastavil na starem FORTOVI, ktereho ma otec – stejny jako doma na svem Amuletu, jen na tom FORTOVI je 135cm predstavec – to mi moc nevyhovuje). Mam holt kratke nohy a delsi trup. Ten Duratec taky zkoumam, geometrie se mi vice libi u Sonixe CX, ale moc neverim tomu vnitrnimu vedeni (za ktere taky nejvice platim). Mam na biku radeji vse co mozna nejjednodussi kvuli pripadnym opravam. Geometrii na miru se zatim vyhybam, nemyslim si, ze clovek, ktery najede za rok 5000 km ji potrebuje. Ten Gary Fisher mi v obchode hned padnul, coz se o jinych bikach rici nedalo.

                  0 0
                  • Air  

                    hmm, toho co se tyce toho sonixe tak problemy s necistotami byly jen u tech starsich modelu (rikal mi to jeden jejich prodejce), u tech novych zatim v pohode. ram na miru – myslim ze nejde o to, jestli najedes 5 nebo 15 tisic, ale spis o to, ze chces mit z tech najizdenych kilometru urcity pocit – a stavbou na miru si ho zajistis (muzes si nechat okopirovat stary ram). Vzdycky jde o pocit z jizdy. Kdyby tu totiz vsichni uvazovali tak pragmaticky, tak tady 3/4 lidi ma kola lepsi nez potrebujou a vystacili by si bohate i s levnejsimi stroji… Jinak RB taky ma moznost upravy geometrie, ale je tam vetsi priplatek (myslim az 30 %). Jeste zkus CR1300. V Praze v tom testovacim centru ho myslim taky maji (na BVV jsem ho videl). Jestli ti Gary padnul, tak zkus pohledat jeste ve vyprodejich – je konec sezony. A fulla nechces :)?

                    0 0
                    • PietroUL  

                      Jak je to vůbec s výměnou vnitřních bovdenů? Proč si je nemůžu vyměnit sám?

                      0 0
                      • vlk  

                        to by mě taky zajímalo, jak se mění ty bowdeny, když se nějak poštvou.

                        0 0
                        • MartinXC  

                          Na lanko se navlíkne hadička, prostrčí se skrz rám tak, aby čouhala na obo ukoncích z rámu, pak vytáhneš lanko, hadičkou prostrčíš nový, hadičku vytáhneš a kouzlo je hotovo. Vymyslel to D.Copperfield ;-)

                          0 0
                          • PietroUL  

                            Jsem nevěděl, že to může fungovat i bez bovdenů. To se mi líbí. Ale co třeba Duratec a bovden protaženej pod středem? Vytáhnu bovden, na lanko navlíknu novej, vytáhnu lanko, novym bovdenem prostrčim nový? :) Jestli to je tak jednoduchý, tak proč se toho každej bojí?

                            0 0
                    • RomanH  

                      Ne, Full bude az pristi bike (za dalsich ±6 let, doufam), zatim se jeste citim mlady :o)

                      0 0
                      • blue  

                        no prave… dokud jsi jeste mlady, tak se zbytecne nenic na HT :-)

                        0 0
                      • MartinXC  

                        Nedej se, máš recht. Když na HT můžou staříci jako já … Ptal ses, co by stálo to prodloužené RB ?

                        0 0
                  • Twisp  

                    A co takhle nejakej nemeckej ram kdyz se chces lisit? Cube,votec,co­ratec,bergwer­k,atd…

                    S dopravnym by to bylo za hubicku

                    0 0
                  • Homer  

                    A co TREK 8500? Ma geometrii podobnou GF a model 2005 se novy da koupit v CR na internetu za 9500,– Kc.

                    0 0
            • Vojtíšek  

              USPS má na rám malé povolené rozměry. Jediná možnost je si to nechat poslat do SRN, tam jsou povolené rozměry větší a na rám stačí. Rám EMSkou stojí kolem 70,– babek.

              Ještě, co se týče Bidpay, to je přímo Western Union, ale to je spíše pro RomanaH.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.