60mm představec na XC/Trail kolo v roce 2021

31 nepřečtených
  • jonti

    Na Scott Spark 130/120 mm chci nasadit kratší představec, v současnosti tam je 80 mm a jsem s tím moc natažený a ve sjezdech mám pocit, že mám moc krátké ruce.Využití především traily a výlety, skoky jen menší,občas nějaký závod, řidítka 760 mm.

    Ideálně by představec měl být hezký, tuhý, lehký a levný.

    Ve výběru mám:

    Reverse XC za 1240 Kč – značku neznám, někde jsem jí už viděl, vypadá být ok a je docela lehký

    https://www.kupkolo.cz/…tny_z109299/

    Ritchey Trail Zero za 879 Kč – klasika, asi bude relativně tuhý, cena fajn, hmotnost ještě ok

    https://www.kupkolo.cz/…rny_z101168/

    Newmen Evolution SL 318.2 – https://www.bike24.com/p2231379.html

    ultralehký, objímka nejde rozebrat, dražší, osazují ho na velmi lehké stavby. Bude dostatečně tuhý?

    Newmen Evolution SL 318.4 https://www.bike24.com/p2231481.html?…

    velmi lehký, normální uchycení, bude dostatečně tuhý?

    Procraft https://www.bike24.com/p2278093.html?…

    lehký, jaké bude zpracování a tuhost

    Máte zkušenost s některým z kandidátů, nebo tip na něco jiné?

    Anketa: Který přestavec

    7x
    64%
    2x
    18%
    1x
    9%
    0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • skaj  

      Trail Zero jsem daval na kolo manzelce. Nijak si nestezuje, ja kdyz kolo projedu v ramci servisu, tak zadny problem take nevidim. Jen upozornim, ze narozdil od zbytku ma tenhle uhel 0 – ty ostatni tebou vybrane maji 6.

      0 0
    • mr.antik  

      Zkušenost nemám, ale předokládám že na tom bude nějaká lehká vidlice, kola i řidítka, pěnový gripy atd… takže nějaká brutální tuhost představce už nic nezahrání a dal bych toho 2-šroubovýho newmena – protože ta hmotnostní uspora je právě na těch šroubech a zbytečné mase hliníku okolo.

      0 0
      • jonti  

        Mám to právě postavené spíš na trail – teda Revelation s charger tlumičem (asi podobně těžký jako Pike), řidítka Specialized S-works, kola Roval Carbon na 2,4 Rekonech s Exo až sjedu zadek půjde na předek DHF.

        0 0
    • kliiima  

      Na svém kole i na kole manželky mám Procraft (levnější než tento) a dělá co má;) Zpracování bezproblémové a tuhost fakt necítím (zvlášť na celoodpruženým kole s karbon řídítkama).

      0 0
      • jonti  

        Ohledně tuhosti jsem nikdy neměl pocit nedostatečné tuhosti, až po výměně klasických predstavců za celokarbon Enve a za Canyon integrovaný kokpit jsem zjistil, že dřív to moc tuhé nebylo.

        0 0
    • Lachtis  

      Vozim, teda 70mm, Reverse predstavec i karbon rodla, viz profil meho HT. Po roce konstatuji, ze super. Jsou lehke a zadny problem. Reverse doporucuji.

      0 0
    • jarda65  

      A proč tam nedáš jenom kratší Syncros, který tam asi je? Pokud je to origo, budeš měnit ještě ty nesouměrný kroužky a víčko.

      Fl 2,0

      0 0
      • jonti  

        Víčko a podložky se mi stejně nalíbí a ten představec taky moc ne. I když je to docela racionální volba.

        0 0
    • embi  

      Procraft ma srouby z nejakyho chinesia, fakt blato. Reverse i Newmen jsou fajn znacky. Newmen je top. Jinak nemam rad predstavce, kde je „clamping area“ extremne mala a nechtel bych predstavec, kde jsou ty uchycovaci pulmesicky zvlast a nejsou spojeny.

      Podivej se na https://r2-bike.com/…Di2-318-mm-0 Levny hezky, za me dobre udelany (clamping area) a vaha v limitu.

      Hope ma fajn predstavec na XC, ale jen 70mm +.

      0 0
    • kocers  

      A co takhle MAX1 váhu píšou kolem 150g, takže neni úplně nejlěhčí, ale zas je za hubičku a škaredý mi taky nepřijde (rozhodně hezčí než Ritchey :-)

      0 0
      • jonti  

        Zajímalo by mě, jestli jsou lepší klasické představce ze svařených trubek nebo tyto frézované. Ty frézované většinou vidět jen krátké okolo 45mm a míň.

        0 0
        • oddie  

          Já mám teda prakticky všechny představce, co mám doma, tlakově lité.

          0 0
        • Ivan  

          Thomson nebo Nukeproof dělají pěkné kousky, mrkni na ně.

          0 0
        • mr.antik  

          Frézovaný můžeš pořídit třeba od intendu. Hmotnost stejná cca jako ten newmen.

          Funkčnost nedokážu posoudit, nemám v rukách powermeter.

          0 0
    • Boby83  

      Koukni ještě na Nukeproof horizon černý, úhel +/-5, 60mm, celkem fešný a tuhý – jeden zánovní akorát budu prodávat, ale v šedé a v délce 50mm – je na mě moc krátký. Pak třeba Funn Funnduro – úhel 0, délka 60mm.

      P.s. beru jakýkoliv tip na představec o délce 55mm, s úhlem 0.

      0 0
    • plzakj  

      Zrovna mi dneska dorazil 50mm Funn na 110mm fulla a 750mm rodla. Prechazim ze 70mm kvuli lehkym trailum

      Jeste uvidim, jestli vymenim i rodla (aktualni maj 4st rise)

      0 0
    • Kubiczech  

      Reverse jsem měl na hardtailu, asi ještě ve starší verzi, protože byl v lesklém laku, každopádně dvakrát tuhý mi nepřišel, spíš naopak. Teď mám Use Ultimate Vyce a spokojenost.

      0 0
      • Luen  

        Jak se dá poznat tuhý představec? Cítím flexi ve vidli, potažmo v kolech, ale jinak ne a když to drncá moc a jedu rychle, tak jsem vlastně rád, ze jsem to přežil. Jak z toho lze poznat kvalitu rodel, představce, vidlice či zapletů, samozřejmě za předpokladu, ze se mi nežvejká guma?

        0 0
        • deekay  

          Vzdycky je to proste celek. Ale kdyz vymenis jen jednu vec a citis rozdil, tak je to jasne :) Me i na fullu vadily treba mene tuha riditka (oznacovana jako pohodlna :D) a vozil jsem DHckove FUNNy. Ona se postupne ztraci tak nejak presnost rizeni,alespon pro me. A ted na silnici je to tuplem.

          0 0
        • Atilla  

          Když jsem přehodil představec od Giantu za DMR defy, tak rozdíl byl velký. Ale za chvilku to přestaneš vnímat.

          0 0
        • McBlacky  

          Na xc a lehci trail na nizkozfvihovem kole to je uplne jedno pro 99,9% jezdcu, zvlast u delek kolem 50mm, tam ten material moc nema jak pracovat. Kdyz uz ale nevis co bys tunil…

          0 0
    • jonti  

      Nakonec jsem vzal reverse, hlavně z důvodu, že jsem bral i jiné věci z kupkola. Připadá mi docela anorektický, ta šířka uchycení řidítek je docela malá. Uvidím, jak se bude chovat na kole.

      0 0
      • jonti  

        Predstavce typu Funn nebo Nukeproof mi davaji smysl az u kratsich delek, u 60 mm to jeste vypada blbe. Treba az se posunu a vymenim nekdy Sparka za Geniuse nebo Jeffsy.

        0 0
        • JachymP  

          Máš pravdu. Je to hezký do 50 mm. Taky záleží na tloušťce horní trubku u hlavy – já mám na RM dost tlustou a s „normálním“ představcem to vypadalo divně (z pohledu jezdce). Ten 50 mm Sam Hill naopak vypadá, že tam patří. I když nepatří, já vím ;)

          0 0
    • jarouš2  

      Mam zkušenost že procraft ten levnější na bike24 i v délce 110mm je krásně tuhý. Ten dražší levnější mi přijde jak Force light ktery je totální bláto. Měl jsem i Newmana za 50e. Ten byl hodně tuhý, clamping měl širší. Ten kde nasunujes řidítka bude taky super, ale někde jsem četl že vrže.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.