• LP

    Cau potrebuju dalsi radu. Jakou dobrou podsedlovku, ktera nedrnca a ktera se neudrnca nebo neprotrhne. Je lepsi na xc kolo (jezdim prevazne tereny) s rychlonacva­kavadlem (nebo jak se to jmenuje) nebo na suchace jako dela treba specialized? je v tom drncani rozdil? sam bych sel asi do toho rychlo… na lyziny kvuli lepsi manipulaci, ale nerad bych aby se to po trochu drsnejsi jizde urvalo.

    0 0
    • Aiax  

      Muzes mit i kombinaci – suchac kolem sedlovky a upinani bajonetem (nebo jak se to jmenuje :)) Ja mam obycejnou komplet na suchace od santi, ale moc to nevozim, protoze mam camel.

      0 0
      • LP  

        no ja taky vozim camel, ale rikam si, ze veci ktery muze vozit kolo (naradi,duse,le­peni,hadr…) nemusim vozit ja na zadech, i kdyz je fakt, ze to taky nevazi moc. Prave uvazuju o tom, abych si pak nenarval kapsu moc a ona pak nedrncala nebo nepraskla :)

        0 0
        • Aiax  

          No jasne, ale zase nemusis mit strach, ze ji nekde ztratis. Pokud mas drahej multiklic – treba jako ja hummera od topeaku – tak by to dost i bolelo :) Ale jinak bych urcite sel do neceho co ma suchac kolem sedlovky, upnuti na liziny je imho vedlejsi…

          0 0
    • tomaasz  

      Doporučuji připevnění na suché zipy, asi 6 let ¡(±30000km) mám českou noname od firmy JUNK za pér korun a stále OK.

      0 0
    • McBlacky  

      jenom sucháč, ta umělá hmota hrozně rachtá, teda jen do té doby než to upadne :-)

      0 0
    • Volf  

      Nějaká Authorácká se sucháči jak na ližiny tak i kolem sedlovky. Neumím si představit jak by mohla upadnout. Jediný co mi vadí, je to, že si o sucháč kolem sedlovky drbu kra?asy / asi mám moc tlustý stehna /. Tak teď to řeším tak, že ten sucháč přelepuju textilní páskou.

      0 0
      • keksik  

        tak podsedlovu kapsu na suchy zip (nejaka noname – force) som skoro stratil ked sa mi minuly rok na jednom maratone ten suchy zip pretrhol. moze byt aj tym, ze som ju nosil dost narvanu. odftedy mam scott s plastovym klipom na lizinach a zaroven aj suchym zipom. zatial drzi ale pre istotu uz sa tam nesnazim davat vela veci.

        0 0
    • FAH  

      Ja si uz podsledlovku nikdy neporidim. Mel jsem AUTOROACKOU na lyzinach a na suchaci, rachtalo to a obcas se to zahadne vysunulo z lyzin. Zjistil jsem jak to funguje, zajistil to a vysledkem bylo to, ze se to upne urvalo a vruty se vytrhly z vlastni brasnicky. Shodou okolnosti tejden potom kamos ztratil podsedlovku (tam byly zase nejty). Asi by se dalo experimentovat se sroubama, ale moje duvera je otresena, cim lip se to pripevni, tim spis se najde dalsi slabe misto. Dal jsem ramovou brasnu a je to Ok.

      0 0
    • Glum  

      Mel jsem postupne: Autorackou na lyziny (kinklala se, brzo se rozparala, upevnovaci zarizeni se utrhlo), pak nejakou (nevybavuju si jakou) na suchac (ta okamzite promokala, navic pokud byl suchac kolem sedlovky trochu blbe zaply, ty hacky suchace obcas zachytavaly kalhoty a casem je likvidovaly). Posledni jsem mel Scicon, byla vcelku dobra a prekvapive spolehlive drzela, ale po dvou letech mi v zime prasklo upinaci zarizeni a brasnu jsem ztratil i s naradim :o( . Ted mam tu samou, kterou jsem ovsem zdokonalil prisitim pojistne tkanicky s minikarabinkou, kterou upinam na lizinu, takze pripadne vypadnuti nebude tak fatalni jako v zime.

      0 0
      • Glum  

        Omlouvam se jazykovym puristum za hrubku: vim, ze liziny pod sedlem jsou odvozeny ze slova liha a lyzemi nemaji nic spolecneho.

        0 0
        • patnik  

          Měl jsem Scotta na sucháčích a trošku se začal trhat – po 6ti letech. Teď mám Pigeon na twistu, moc jsem tomu nevěřil, ale drží jako čert, nic neklepe a brašnu sundám ve vteřině. Což se docela hodí.

          0 0
    • rasto  

      i kdyz bajkeri nade mnou vetsinou hovori o opaku, ja bych se cvakaciho mechanizmu bal… vozim jiz 3. sezonou nejmensi PEDROS na suchace. mam v nem imbusy, rychlolepeni, light dusi, 3 blikacky, 2 stahovaky. je to perfektni zalezitost. doporucuji!

      0 0
    • ROpa  

      presne rovnaky problem riesim. Staci aby bola tak velka aby tam vosla dusa, daky universal kluc, lepenie, kusok handry na utretie…

      Podla moznosti nech to nedrnca, uchyt akykolvek. Ak tak citam tam to rovno poistim „prusikom“ aby som to niekde nestratil. Idealna farba cierno-cervena… Do drziaku na rame dam flasu a na kratke vyjazdy to staci, inak vozim camel ked sa chcem prebehnut na 2 hodinky cez tyzden poobede je to zbytocne tahat sebou…

      Nejaky tip ? Najlepsie link kde sa to da kupit…

      ROpa

      0 0
      • MartinXC  

        To je akorat nejmensi Scicon, davam do nej:

        • dusi FylWeight v igelitovem pytliku
        • lepeni v igelitovem pytliku
        • centrklic
        • imbusy 3,4,5
        • maly hadrik
        • penezenka se cca 150Kc pro kazdy pripad

        Upinaci dil se monzuje na liziny, brasnicka se do nej zacvakava. Pumpicku a telefon davam do kapes.

        0 0
    • Daf  

      Brasnicku uz sice nevozim ale mel jsem takovou peknou zacvakavaci do takoveho zamku. No a byl jsem docela spokojenej dokud se mi pri padu nezlomil ten zamek.

      0 0
    • dave lister  

      mám od pell's podsedlovou brašničku na tři suchý zipy (přes ližiny a kolem sedlovky), velikost tak akorát na duši, lepení a multiklíč. nevýhodou je, že se jeden ze sucháčů občas povoluje a taštička pak tak divně visí na dvou zbývajících.

      0 0
    • mastihuba  

      měl jsem od authoru na ten bajonet jak to někdo nazval, ale mlátilo to a nakonec se mi polamal zip. Minulý týden jsem pořídil kapsičku na tři suchý zipy a bylo to ok. Teď po Drtiči suchý zipy přišiju něčím pevnějším než výrobce a zase to bude OK. Dostane ji moje máma a já si dám všecko do camelu.:))

      0 0
    • slayer  

      Já mám asi tři roky nějakou Topeak s lyžinama a sucháčem. Nerachtá, lyžiny se´neurvaly ale taky dost stála (asi 600 nebo 700).

      0 0
    • Excel  

      měl jsem dvě brašny na „bajonet“ se sucháčem k sedlovce, poprvé noname, podruhé značkovej a vydržely půl roku, pak se vždycky oderval plast od brašny-vyhozený prachy, teď mám na tři sucháče, malou-akorát na lehkou duši, lepení a multiklíč a jsem spokojenej už rok drží i v zimě..a…je zticha :-)

      0 0
    • homat  

      Topeak

      0 0
    • RomanH  

      Ja jsem zkousel ruzne podsedlove brasnicky a s zadnou z nich jsem nebyl moc spokojenej (po chvili se rozpadly, nebyly vodotesne, i pres zabaleni duse se po case vzdy prodrela atd.) Pak jsem zacal cpat vsechny veci do Camelu, ktery jsem drive napr. v zime pri hodinovych projizdkach nevozil – nyni si jej vezmu klidne i prazdny kvuli naradi a nahradni dusi. A po pul roce jsem zjistil, ze mi podsedlovka vubec nechybi. Takze pro me je nejlepsi podsedlovka Camel.

      0 0
    • Bodo  

      ja mam druhym rokem brasnicku od scotta, na otocnej zacvakavaci mechanismus (esli se tomu rika bajonet nevim) a suchac k sedlovce. Neklepe a zatim se netrha, takze spokojenost. Obsah: duše, nejtovac, montpaky, imbusy, hadrik.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.