• Orbis

    Ahoj rozhodl jsem se koupit novou pořádnou vidli A rozhoduju se mezi Manitou Skareb Super SPV LO 80 mm a Rock Shox SID Team Lo 80 mm.

    Zatím bych bral spíš Skareba, ale řečkl bych, že ani tou SIDkou nemůžu nic skazit chtěl bych slyšet Vaše názory na Skareba a pak na SIDku. Moc Díky

    0 0
    • Jenca  

      tak stejnej problem jsem řešil asi před pul rokem akorat s tim rozdilem že jen skareb super (bez spv) Nakonec jsem se rozhodl pro sida a určite nelituju. Byla to ma prvni vzduchovka tak nejprve jsem skousel ruzne nastaveni takze obcas jsem mel moc tvrdo ale ted uz nadhera a kdo řika že vzduchovka neni tak citliva tak určite pro sida to neplati me žehli nadherně a ani na schodech přitom nejde na doraz

      Po par km sice přišel problem s lockoutem nejak se nedal dovirat uplne nevedel jsem co s tim už jsem chtel reklamovat ale vičistil jsem víčko a bylo po problemu. Po určitych km zábehu jsem pak dal vidlu do servisu a po kontrole bylo řečeno že je maximalne v pohode přes gufera se špina nikam nedostala.

      Mužu řict že po 4 tisicich (klasickeho xc neboli žadne prasarny jo a na v-brejkách) je vidle naprosto v pohode Jinak ješte bych dodal vahu vidle bez blackboxu je rovnych 1400g (+100g oproti katalogove)

      PS zajimave jmeno v profilu ja jsem uplne to samé akorat místo Š mám Č :)

      0 0
    • visby  

      ak mas kotuce tak na SIDa zabudni…

      ale ak nie, tak neviem co riesis… SID sa da perfektne nastavit, dokonca sa da aj nastavit aby mal podobnu charakteristiku ako vidla so SPV… dalej je lahsi a proste mne sa zda lepsi ako scareb…

      0 0
      • Orbis  

        Mám XT 04 V-brake! Ale má prej menší tuhost nohou. Nevíte o tom někdo něco?

        0 0
        • Daf  

          Co se tuhosti tyce je na tom Skareb hur nez Sid. Jestli nevazis zrovna 90kg tak bych se tim moc nezabival. Lehka vidle proste nemuze byt tak tuha jako vidle co maji kolem 2kg.

          0 0
          • Jenca  

            jo to jo když ji zamknu a pořadne se do ni opřu tak je videt že se trochu hejbe ale proste neni to tak žhave a že by oři jizde ze sedla nejak škrtali brzdy, vubec

            fakt jsem s ni absolutne spokojen a na to co jezdim myslím že lepší vidle neni

            0 0
          • scret  

            Skareb je na tom hur nez SID?Nevim, nejzdil jsem Sida, ale tipnul bych ze Skareb bude tuzsi.

            0 0
            • Daf  

              Kamos ma skareba a jakmile zvedne zadek ze sedla tak mu vecka dost skrtaji o rafek. SID taky neni zadnej zazrak v tuhosti ale o neco lepsi je.

              0 0
      • MIC  

        Proč by se s kotoučem na SIDa mělo zapomenout? Ja mam zalusk na Mongoose Teteore Team a na něm je SID Team a XT kotouče. Važim tak 65 Kg. Myslite, že by moh být nějaký problem?

        0 0
        • visby  

          podla mna to musi casom(1/2 roka, alebo rok) odist, hlavne puzdra… ale taktiez to moze vydrzat, je par ludi ktori to jazdia uz dlho s kotucmi, davaju tomu zabrat a drzi to… ale jaby som si na SID ani scareb kotuce nedal…

          0 0
          • rodriguez  

            nazor ze kotouce + sid = vakl muze rict nekdo kdo na tom v zivote nesedel..

            sam vozim Team 2004 + Magure julie 185mm !!!!

            mam na tom nalítano uz skoro 9000km od brezna z teho asi 1000km na závodech, v marastu apod… a vidlice je furt jako nová…jo pravda, vazim 63kg…je pravda ze RockShox oficaleni neruci za vznik vaklu pri dlouhodobém pozuivání u jezdcu tezsich 75kg…

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Bych dal ty vykricniky jinam..... Magury Julie!!! 185mm.

              0 0
            • lubos  

              Kolik desticek jsi na te Magure za ten cas vymenil ?

              0 0
              • rodriguez  

                no prumerne když není bordel a nejzedí se v destu vydrzijo kolem 5–8kkm..

                0 0
                • lubos  

                  Na te predni ? Tedy menil jsi je jenom jednou ?

                  0 0
                  • rodriguez  

                    letos sem tam dal jen jednu. za rok sjedu tak 2–3…víc sem ještě neměnil..a to tam furt strkám stejnej typ

                    0 0
                    • LUCCA  

                      Ahoj, nechce sa mi verit, ze nemas vakel:( Ako si to zistoval? Lebo ak nevies, ako na to, tak to sa vidla demontuje z ramu, polozi na sklo a ked sa ti hupe na strany (a to nemozes vidiet volnym okom na biku) tak si ju odpisal…Takto som videl pol roka jazdenu SiD SL 2003 + kotuce :( a chalanisko mal 70kg vahy

                      0 0
                      • enjoy  

                        rodriguez je tak trochu jinej vis?

                        0 0
                      • ehvie  

                        No tak tomu teda nerozumiem: Ako ju treba polozit a co to vobec znamena ze sa hupe zo strany na stranu?

                        0 0
                        • enjoy  

                          to znamena ze ma vakl:-) promin,ja musel:-)

                          0 0
                          • ehvie  

                            Nehnevaj sa ale uplny blbec nie som a citat tiez viem. Ze to ma vakel sa pisalo v predchadzajucom prispecku ku ktoremu som si dovolil sa vyjadrit. Ide mi o to, ze ci to hupanie zo strany na stranu ma nejaky fyzikalny zaklad, pretoze sa mi to zda ako uplna blbost.

                            0 0
                            • enjoy  

                              hupe ze strany na stranu=ma vakl.kolikrat to mam rikat:-))

                              0 0
                            • wroum  

                              nic si z toho nedelej, me to prijde taky jako ptakovina. znam minimalne dva zpusoby jak spolehlive najit vakl ve vidlici, ale sklo na to nepotrebuju.

                              0 0
                              • vlk  

                                tak je sem napiš.Já znám jen ten že upevním vidlu za krček do svěráku a pak pohybem dolních nohou poznám.

                                0 0
                                • wroum  

                                  to je jedna. na tu druhou vubec nepotrebujes sundat vidlu z kola. zabrzdis predni brzdu a hejbes kolem dopredu a dozadu (jako kdyz kontrolujes hlavovy). volnou ruku si das tam co zajizdej vnitrni nohy do vidle a poznas to. da se takhle spolehlive poznat i mala vule.

                                  0 0
                                  • enjoy  

                                    kterou volnou rukou?:-)

                                    0 0
                                    • wroum  

                                      na rozkmitani kola ti staci jedna ruka na riditkach. stoupnes si normalne tak ze drzis riditka (jako bys chtel odjet). levou rukou brzdis predni kolo (mackas paku, na pneumatiku nesahej). prstama pravy ruky si chytnes vnitrni nohu tak, aby ses dotykal i vnejsich nohou. ted rozhybes kolo dopredu a dozadu (pouzijes obe ruce, ale vnitrni nohu nepustis). kdyz citis rozdil pohybu mezi vnitrnima a vnejsima nohama, je tam vule. neni na tom nic slozityho. zvladnes to i ty. jenom pozor na jednu vec – nesmis zatizit kolo.

                                      0 0
                                      • enjoy  

                                        sem si delal srandu:-)

                                        0 0
                                      • enjoy  

                                        poslusne hlasim,muj fox vakl nema,je to hlava:-).ale teda nebylo jednoduchy rozkmitat ho jednou rukou tak aby nohy nezajizdely,ta vidle chodi sakra jemne:-)

                                        0 0
                                        • wroum  

                                          to je sice mozny alo rozkmitat takhle jde i muj boxxer a ten se zamackava uz skoro vahou kola. jde to i s Monsterem a ten chodi tak jemne ze Fox je proti tomu jak zadrenej :-)

                                          navic rozkmitavas obema rukama – jenomze nejsou obe na riditkach.

                                          jo a vidle bez vule neexistuje – vkazdy musi byt nejaka vule (provozni – coz jako strojar urcite vis), muzeme se hadat akorat tak o velikosti ty vule. ja mam na boxxerovi urcite mnohem vetsi nez ty na foxovi. HEC .-)

                                          0 0
                                          • MartinXC  

                                            To je fakt, při indikaci vůle uvedeným způsobem maličkou změnu ucítíš u každé vidle. To co je třeba u SIDa už vakl, je u JudySL provozní vůle. Navíc docela podstatné je, jestli se ta provozní vůle mění, když vidli zatížíš. V nezatíženém stavu to může právě tak indikovat špatně promazané horní pouzdro.

                                            0 0
                                            • Pekáček  

                                              Svou Marcosku chytnu za patky a kdyz je prstama jedny ruky stahuju k sobe, citim vuli a slysim kovove zvuky. Kamosovi to dela taky. Cim to?

                                              0 0
                          • Stax  

                            rofl

                            0 0
            • visby  

              ja som na tom sedel… aj som na tom dokonca jazdil… a dokonca vidim co robi moja SID ked brzdim veckami, videl som robilo psylo ked som tam mal 160mm kotuc, takze prajem vela stastia…

              0 0
              • stréc od piva  

                no ony se nohy na SIDu hejbou uz samotnou vyrobni vuli kdyz se na tom zabrzdi s veckama…ale to je zpusobeno odlehcenim a minimalni hmotnosti…

                je pravda že já osobně nejezdím žádnou vidlici dýl než rok :-))

                0 0
              • Meesha  

                Co delalo to Psylo?

                0 0
                • visby  

                  krutilo sa… nic tragicke, ale rozdiel bol citelny ked som presiel na sherman… viem si predstavit, co by to robilo s 203mm kotucom…

                  0 0
                  • Meesha  

                    Ja mam Psylo Sl a vozim na nem 160 kotouce a v pohode. Je fakt, ze ho ale skoro furt vozim na 90mm zdvih a ne na 125mm. To pak uz bude neco jinyho. Zkusil bych to, ale mam posranej U-turn. Shermana beru jako vic FR vidli nez Psylo. Pslyo mi prijede tak na trochu drsnejsi XC, ale urcite ne na dropy atd…

                    0 0
            • retro  

              No spíš je pravda , že na opotřebený futra se záruka nevztahuje vůbec. O 75 kilech tam není ani slovo.

              0 0
        • jimmy63  

          Hele prcku,když se ti ten ŠID(T) zlomí,tak ti objetuju svou „moratku“!!

          0 0
          • radek z BF  

            1/ ty dotyčného znáš, že víš, že je „prcek“? 2/ jak se objetuje moratka? :-))

            0 0
            • till  

              Dotyčnýho zná jako já, tak proto víme že je prcek:-) A moratka je pevná vidle od meridy, kterou si koupil, když mu začal téct Scareb! A ojetuje se tak, že mu ji dá za nemalej obnos do vlastnictví…je na ní totiž „exkluzivní“ nápis Morati:-)

              0 0
        • MIC  

          Všem vám děkuju za názory, ale jestli budu mít včas peníze, tak to zkusim.

          0 0
    • Air  

      Mozna by ti aspon trochu pomohl tenhle clanek… http://www.sterba-kola.cz/…ce040304.php?… Jinak si myslim je dobry kouknout do Vela, Cykloservisu ap. na testy kol s touhle vidlici. To muze neco napovedet. Ale zabere to trochu casu se tim prohrabnout :) Jinak v minulosti tu nekdo daval odkaz na obrazky zniceneho SIDa, ale to jezdil nejaky blazen, ktery si hral na crash testera a moc asi na urceni komponentu nebral ohled… Takze aspon podle toho co jsem cetl a slysel si taky myslim, ze ani s jednou nic nezkazis. Jinak nejakeho Skareba vozil Enjoy, tak mu zkus napsat. Jo, u Skareba bych doporucil dat podkovu kvuli roztahovani cepu vecek… Nejakych 50 g (RB design) ti za to urcite bude stat.

      0 0
    • Aiax  

      Ja mel loni skareb elite s lockoutem, coz vlastne byl lonsky super, ale to byla uplne jina vidle nez letosni s SPV. Osobne bych sel radsi do SIDu, prave kvuli tomu SPV, ale chybu urcite neudelas ani s jednou. Byt tebou jeste bych zvazil FOX nebo pockal co vypadne z marzocchi (chystaji pry neco takovyho – uvidime na olympiade :))

      0 0
    • MartinXC  

      Jestli vazis pres 80kg tak zapomen na kteroukoliv z nich… Jinak SID je vyborne doladitelny na ruzne chovani a tereny. ve spojeni s balonem <2.0 je to vyborne i na lehci maratony.

      0 0
      • Orbis  

        Moc Díky za názory vážím okolo 65 kg. Jo a do FOxe se mi nechce vrážet prachy, protože jsem našel pouze Foxe za 19 000 Kč a to už je moc. Marzochi taky nechci,(i když má super těsnění vzduchu) protože jsou moc těžký, ale možná SID Race pokud ho někde seženu s LO, není to konečné, protože budu mít na dva dny strejdovo kolo a ten má skarebku Platinum, tak jí otestuju, SIDa docela znám, protože když jsem jel loni Jistebnici, tak jsem měl pučený kolo S WORD CUpem, protože jsem svoje, měl zrvona rozebraný, a chyběly mi nějaký díly, ktčerý mi slíbili, že mi přídou a nepřišli… Uvidim, stejně je to duper, si takhle pokecat s tolika super lidma a jěště ke všemu bikerama (a i žiletkama) :-)

        0 0
        • MartinXC  

          Jo a ke kotoučům – na SIDa asi nepatří, ta páka co vznikne při brždění kotoučem je dost jiná než při brždění V-čky. Při brždění na vidli působí dvě momentová zatížení: od setrvačnosti jezdce na páce v délce nohy vidle a od brždění na páce v délce uchycení brzdy od středu kola. Brždění kotoučem – největší namáhání je někde v místě spodního futra vnější nohy (k tomu kroucení doleva – brzda na jedné noze) Brždění V-čky – namáhání je rozložené po délce vnější nohy, souměrné na obě. (Nemluvě o výrazně menším namáhání výpletu). Vidle je tak míň namáhaná.

          0 0
        • lubos  

          Proc si myslis, ze Marzocchi Marathon SL je tezsi nez Fox :) Pockej na model 2005. Marathon Race ma mit asi 1500g. Ale jenom 80mm zdvih :( A cena , no, letosni byli levny :(

          0 0
        • zirecek  

          SID Race s LO neexistuje, protoze je to vlastne SID Team, :-). Bral bych spise SIDa nez Scareba.

          0 0
    • lubos  

      Ja jsem pro Sida.

      0 0
    • dave  

      Nevíte o nějakém e-shopu, kde mají ty SIDi za slušný ceny?

      0 0
    • dave  

      SIDI už mám, teď bych chtěl SID – jasně že vidle :-)

      0 0
      • pitelboy  

        Já bych šel do SIDa. Znam chlapika kerej ma scareba a nedavno se mu 2× zasek LO. Takze vïdle byla furt jak beton. A navic PROFICi SCAREBY dost casto prorazej…

        0 0
        • Meesha  

          Taky bych bral Sida. Skareba bych mel tak na 14dni. Trochu extremni priklad: videli ste skareby na Prazskejch schodech? Kamos zavodak ho vozit musel a na vlastni bike by si ho prej nedal.

          0 0
          • gummo  

            no videl se skareba na prazskejch schodech!!!!!!!!

            0 0
            • TinkTink  

              A videl jsi je i po nich? :o)

              0 0
              • jimmy63  

                rikam to nerad-ale cca 4kkm a uz ho musim podruhy hodit do servisu:(!!

                0 0
              • gummo  

                no taky!!! ale je pravda ze uz nebyl zrovna moc funkcni!!! ale par skarebu to prezilo!!!!

                0 0
                • TinkTink  

                  Muzes mi rict, proc za kazdy temer druhy slovo davas 3 vykricniky? Nepripadas si menecenej?

                  0 0
                • enjoy  

                  muj to prezil!!!ale bal jsem se o nej!!!!!!

                  0 0
                  • McBlacky  

                    ale jsi se nepochlubil že bys jel Schody :-) zajímavý že tě pozvali, když jsi ještě nikde nezávodil, ale tvoje sláva tě asi předchází :-)

                    0 0
                    • enjoy  

                      a tak ty ses ozval prvni:-) vetsinu roku byvaj volne pristupny,tak jsem si je uz parkrat(bez ovaci:-)) dal:-)

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.