Je to zdravý se gumovat v tomhle horku?

311 nepřečtených
  • Brouk_Pytlik

    I když piju dost, stejně sem hotovej mnohem dřív než obvykle. Dejchá se mi hůř, šlape se mi hůř, ale zas mi to nedá když je venku tak hezky sedět doma.

    0 0
    • DyEm  

      bude to hodně individuální, já zajíždím v teple +25C nejlepší časy a nevadí mi to teplo. Někdy to ale nesedne :), tak si dám po cestě 1–2kofoly a vytočím nohy

      0 0
      • ravo  

        Teplo neteplo, já za jakéhokoli počasí zajíždím jen ty nejhoší časy:-)))

        0 0
    • enjoy  

      no,kdyz vypiju za ani ne 3 hodiny skoro 6 litru tekutin tak si reknu ze je asi neco spatne.ale jinak to neresim,proste jezdim a utiram pot.

      0 0
    • Bobo  

      Jestli je to zdravý, to nevím, ale rozhodně je to lepší než v lednu na zimáku házet na náledí při mínus deseti tlamy do závějí :). A navíc v teple konečně tolik netrpím ve sjezdech – když je kosa, vyfuním kopec, zpocenej jsem jak oplodňovací kůň, pak přijde sjezd a je to, jako když vylezu z vany a sednu si do průvanu.

      0 0
    • Lada1  

      si vem kolo s klimatizaci. tam je to OK

      0 0
    • memorex31  

      mne sa v teple jazdi najlepsie, pot si utriem, pijem vela a stale je to lepsie, ako ked mi je zima, minimalne v zjazdoch a stale sa bojim, aby som neprechladol. Ked je dobry den, tak vypijem aj 9 litrov tekutin a na WC idem tak 2× za den. Neviem, cim to je, ale nezdrave to hadam nebude.Keby to bolo zle, tak sa organizmus ozve si myslim.

      0 0
      • Lada1  

        9 litru tekutin za den? to nemuzes vypit! to by si mel kolaps z otoku organu napr. i mozku

        0 0
        • enjoy  

          nemuze??ja vypiju bezne 6 litru kdyz se jentak flakam doma.

          0 0
        • degauss  

          Na www.ambike.com/…try_potu.htm našiel že „Příjem tekutin je v literatuře popisován pouze u aerobních sportovců a pohybuje se v rozmezí 6,7–19,3 litru denně, tj. 0,28 – 0,8 l za hodinu“

          0 0
          • Aiax  

            Znam lidi, co nejsou ani aerobni ani sportovci a jsou schopni ruznych tekutin prijmout velmi mnoho aniz opusti jednu mistnost :) Jinak mam rad zimu, ale v zime. V lete ma byt teplo a ma kolena rikaji ANO jakymukoliv teplu :) Mam 3l camel a kdyz je nouze nejvyssi vezmu k nemu jeste 1,7l v bidonech. Maximalne jsem na jednom svihu vypil 3 vaky = cca 9l. Teplo se urcite nesmi podcenovat, ale ze by bylo samo o sobe nezdravy bych netvrdil. V Italii a Spanelsku taky zrovna nemrzne a kolik tam maj spickovejch cyklistu…

            0 0
          • memorex31  

            hm, v tom clanku je, ze bublinkove a kofeinove napoje su uplne nevhodne. To ked napisem, ze po 1,4l iontaku vo flasiach pijem uz iba kofolu, tak ma tu niektori pochovaju :) ked som spomenul ten iontak-PENCO LE orange je ten najhnusnejsi iontak, aky som kedy pil. Uz ho mam iba par litrov, tak to hadam zvladnem…

            0 0
            • Aiax  

              To je o tom jak ty bublinky snasis. Ja od ty doby co jsem vysuseny jako treska narazil na autobazar kde byl automat na kolu (siroko daleko zadny zdroj vody). Koupil jsem si plechovku dr.peppera a co se delo potom nechtej vedet :)

              0 0
            • wroum  

              ono uz samo o sobe pit kofolu je zvlastni. mozna kvuli nostalgii, urcite ne kvuli chuti. jednou sem zapomel asi mesic v aute (v lete) kolu (coca-cola) a asi zlukla. kazdopadne pak chutnala jako kofola. nez pit kofolu radsi umru zizni.

              0 0
              • Žanek  

                Každýmu chutná něco jinýho. Já zase piju Kofolu raději než Coca-colu…No a točená Kofola je úplně nejlepší. A nebo Greno.;

                0 0
                • wroum  

                  nejlepsi byla BRONA – tocena limonada. colu nemusim a kofolu nepozru. o muj pitny rezim se stara caj, voda, pivo, vino. pri slabych nostalgickych chvilkach si dam toptopic.

                  0 0
                  • Žanek  

                    Brona – to je ta žlutá??

                    0 0
                    • wroum  

                      jojo zluta a tocena

                      0 0
                      • Volf  

                        Ty tu žlutou točenou fakt piješ. Tu nesnáším už od doby svýho mládí. Zato kofola to jsme si vždycky jako děcka připadali, že pijeme českou coca colu. Bože to už je let.

                        0 0
        • memorex31  

          tak sorry ale stale som tu… zajtra ma byt 29C, idem si dat 200km na ceste tak napisem kolko som vypil…ale pod 6 l to nebude urcite…

          0 0
          • Bobo  

            Dneska jsem dal 170km a zvládl jsem to asi na 4,5 l. První litr a půl byl džoin?ák (Isostar-blééé) a pak už jsem jen doplňoval čistou vodu (taky blééé). Těžko říct, co je na pití nejlepší, ale s čímkoli s bublinkama nemám dobrý zkušenosti :-(

            0 0
      • giant  

        kdesi jsem četl, že by se mělo pít při zátěži (na kolech a u vrcholovích sportovců) cca 0,8–1 litr tekutin za hodinu a po malých dávkách (já to tedy nedodržuji),ale prý to zavodňuje mozek a tím se zvětšuje tlak na něho a může dojít k nějáké mozkové příhodě.Tak co z toho plyne, že když jdu do hospody a dám za hoďku 3–4 piva tak už bych musel být mrtvej

        0 0
        • enjoy  

          no telo je pry schopne zvladnout litr tekutin za pul hodiny.ale u ochlastu jako jsou nekteri z vas,ja vidim:-)),to nejak neplati:-)

          0 0
    • zwwak  

      Jak pravil kamarád " ve vedru nejde dělat nic jinýho, než jezdit na kole ", protože tam aspoň fouká.

      0 0
      • macomb  

        Ve vedru je nejlepší plavání, ale hned za tím je kolo ;)

        0 0
      • Breakpain  

        V lese? Na silnici ted chcipam, plazim se 22 km/h a mam pocit, jak kdybych je 30 km/h. Dal jsem asi hodinku v poklidnem tempu a byl jsem „hotovej“…

        0 0
    • lubos  

      Tez mam odbodbny problem. Jako idealni teplotu povazuju na zavod pro mne asi 16–17 stupnu a pod mrakem.

      0 0
      • lubos  

        A nejlip sem odjel maraton, ke byla prumerna teplota asi 10 stupnu a pulku maratonu prselo :)

        0 0
        • Dumbo  

          „Je to zdravý se gumovat v tomhle horku?“ asi je :-) aspon viac speku vypotim… ach jo treba trochu zhodit :-)

          0 0
    • Volf  

      Já to neřeším a jen poslouchám tělo. Když to nesedne tak se klidně i vrátím. Včera jsme na biku s kámošem dali po silnici 117 km za 4:20. A to už bylo pod Orlickejma horama, takže žádná rovina. No a jel jsem to na 3 litry pití, a 2 musliny. Prostě to sedlo.

      0 0
    • fagot  

      Někdo horko snáší hůř.Já si po chvilce zvyknu,ale teď jsem četl,že na Šumava Leader Fox to nějakýho staršího haryka trefilo.Psali to na idnes.cz.Zdar.

      0 0
      • Brouk_Pytlik  

        Jo tak to je přesně ono. Pak se mam divit že mi to v horku vůbec nejede.Místo aby srdce cpalo plnou parou krev do svalů, má plno práce samo se sebou:-/

        0 0
    • wertigo  

      u sportu (kolo-fotbal-tenis) mi horko nevadi. ale kua v praci je to des, kdyz se mi lepi ruce na prac. stul…

      0 0
    • iron.hide  

      tak jako? :) tu v BA je to strasne, a bude este horsie. Ani na bajk sa mi nechce. Sedim jak **** v klimatizovanej praci az do vecera :/

      tie cisla na webe neznamenaju nic, BA je jak rozpalene peklo, samy asfalt a beton, pocitova teplota je 4–5 stupnov vyssia:

      https://www.yr.no/…va/long.html

      0 0
      • Smazaný účet  

        nojo…večer půjdu běhat :-)

        0 0
        • iron.hide  

          tak vecer je aj u nas v lese fajn. Ale potom staci vyjst z lesa naspat do mesta a zase je sauna :( a to aj o 10–11 vecer.

          asi sa treba zmierit s tym, ze uz sme tropy, a naistalovat si klimu.

          0 0
      • nomecz  

        Dnes sem staval po 5 pred 6 vyrazil a pred 9 uz dojezdeno :) jinak se to neda

        0 0
        • LM  

          Tohle funguje pokud jsi alespoň trochu ranní ptáče.

          Já to parktát zkusil, teplota sice supr ale jak jsem ještě rozespalej (i po studený sprše), tak mi to moc nejede, hůř se soustředím (takže musím jet z kopce pomaleji a dávat více bacha) a stejně sem se v tomhle stavu už jednou vyválel :-)

          Večer (19+) je sice tepleji ale je to pro mne mnohem lepší i když se za chvíli budu vracet se světlem na helmě abych v lese něco viděl.

          0 0
          • nomecz  

            Tak ranni ptace urcite nejsem a ano nejede to , musim se nutit ale vzhledem k tomu ze jsem na dovci a tahl sem sebou kolo tak neni jina volba :) i v 10 vecer je tu prez 30 takze jinak to nejde

            0 0
      • popokatepetl  

        Mě to nijak nevadí. Už mám odkroucenych 60km a sedím na birelu protože došla voda v bidonech. Ještě 20km a jdu zavařovat hrušky :-)

        0 0
      • Carloss  

        Z vedra se mi motá hlava i při klidném sezení na židli.. po 5km na kole z práce jsem odvařenej. myslím že moje tělo v tom má celkem jasno..

        0 0
      • xtonda  

        Ale jo, včera to celkem šlo, v lese na kopci je stín a fouká, podle záznamu z kompjutru teplota nad 30 jen když sem vyjel na slunce. Pokud se zítra dokopu vypadnout dřív než v 11 bude to ještě lepší.

        0 0
      • jIrI___  

        Konečně pravé letní počasí, hned má člověk větší chuť vyjet na kole někam na projížďku. Na cyklostezkách je to momentálně inlajnistický kochací ráj, na koupalištích stejně tak, v rachotě dostáváme minerálky zdarma, co víc si přát. Být takové počasí i zimě, vůbec se nezlobím. Je fakt, že těch 29–30°C v bytě není úplně ideální, ale dá se to přežít.

        0 0
    • fíha  

      V tomto výpeku to proste neťahá. Môžem chlastať koľko sa vojde.

      0 0
    • DragON  

      0 0
    • old rak  

      Asi do tohoto vlákna moc kecat nemůžu, protože jsem cyklista – turista. Ale z Mikulova přijedu k Pasohlávkám, tam najedu na hráz, svleču se do plavek (to tady k tomu bude komentářů) a všechny tři nádrže si v klidu objedu ( bez koupání – do té vody bych nevlezl ). U vody je fajn a svým tempem 10 – 15 km/h se nijak nezničím : )

      0 0
      • Jamin  

        Samozřejmě:

        1. Ty plavky ti bez fotky nikdo neuvěří
        2. Do vody bys vlízt měl, jinak nebudeš vědět jestli je mokrá
        3. Jezdíš pomalu a za to to tu schytáš nejvíc
        0 0
        • Kaire  

          :d

          0 0
        • old rak  
          1. Tak dlouhou ruku na selfie fotku celého těla nemám, tyč nevozím : )
          2. Za těma mrtvýma rybama nevlezu
          3. Je fakt, že těch 15 km/h jsem přehnal. Ono to bude asi tak 12 km/h : )
          0 0
      • Rowdy  

        Taky jsem turista. Včera jsem dal 70km přes České Středohoří a musím říct, že v průběhu jsem vypil 2 litry, po návratu další litr a večer ještě litr a půl a furt jsem neměl potřebu močit. Navíc jsem já blb zkusil zajet dva segmenty na čas. Byl jsem celkem zralej na rehabilitaci ne-li krematorium. Je to extrémní. Pro mě je optimální 25 – 30 stupňů. 35 a víc je ale o život.

        0 0
        • DragON  

          Optimální je 18–22 stupňů :-)

          0 0
          • Rowdy  

            Na výkon jistě. Já ale nezávodím a spíš se kochám. Pro mě na zážitek je to těch 25 – 30.

            0 0
            • Kaire  

              https://mapy.cz/s/2UrdJ

              Kdyby si chtěl zase někdy zážitek, tedy v případě že jezdíš na biku.

              0 0
              • Rowdy  

                Jezdím převážně silničku a bike jako doplněk. A pohybuju se spíš kolem Kravařů a Úštěka. Prostě trošku na východ od tohohle zážitku. Ale hezká trasa :-)

                0 0
                • Goob  

                  Tyjo Kravaře… Blíževedly… Vlhošť… Ronov… miluju ten kraj.

                  A poměrně dlouho… letošní výroční fotka – 25 let.

                  0 0
              • scret  

                no to je teda zazitek:)) alejo, nektery lidi se radi nechavaj bicovat a tyrat, tak i tohle by se mohlo zalibit:))

                0 0
              • pete_ax  

                vzhledem k tomu, ze to na tech mistech znam, nechtel bych to jet takto cele najednou :-))

                0 0
                • Kaire  

                  Jel sem to o vikendu, červená z Homole do Liškova neprůjezdná jsou tam lesníci. Žlutá z Vítova na Vartu nově vysypaná šterkem a je to o hubu jak pes, asi tam budou dělat asfalt (bohužel). Modrá z M. Března na Vitín OK ale jsou tam dost hluboké koleje od traktorů, zelená je celkem o hubu ale dá se. Zelená z V. Března je na posledním kilometru před Fráží vedená po nové pěšině, na kole datelný jedině dolů, nahoru po staré ceste furt pohoda.

                  Chce to celej den a vyrazit v klidu. V zubrnicích sem zastavil na oběd, před tou rampou na bukovku sice nic moc ale tak nějak se to dalo.

                  0 0
          • xtonda  

            Tak to už navlíkám minimálně návleky na kolena.

            0 0
    • Libores  

      Vedro není problém, jen je pottřeba jet rychleji než obvykle. Čím rychleji jedeš, tím víc proudící vzduch chladí…

      0 0
      • McBlacky  

        a samozřejmě tím víc ztrácíš tekutiny ;)

        0 0
      • JFtryall  

        To je dobrej figl, akorat je pak clovek docela rychle prazdnej. :-) takze idealni je drzet nejakou rozumnou vytrvalost a jezdit na rychlem kole. V kopcich a v rychlostech kolem 20 to je docela neprijemny. Jsem jel predevcirem nejaky vo2max segment na 10 minut a to je hrozny peklo. :-)

        0 0
      • Mohy  

        To není úplně pravda:-)od cca 33°C vejš tě proudící vzduch ohřívá a pocitová teplota se zvyšuje…

        0 0
        • Kosta  

          Na to jsi přišel kde?

          0 0
          • -b-n-x-  

            Taky jsem si říkal, že by to mělo fungovat tak od 37 :-)

            0 0
            • Pavel  

              V Izraeli v poušti mi to ukazovalo 45 a rozhodně i mírný větřík byl sakra poznat. Pravda, tam je velká výhoda to, že je tam suchý vzduch, takže lidská klimačka funguje skvěle.

              0 0
              • Kosta  

                Proto se ptám… Ne že bych tomu nějak rozuměl, ale měl jsem za to, že termoregulace nefunguje jenom jako výměna tepla mezi dvěma prostředími,, ale že se tělo ochlazuje především odpařováním (potu). Což se mi potvrzuje, když jedu zpocený z kopce při okolní teplotě >37°C. :)

                0 0
    • Espen  

      Taky mám tohle počasí rád. Spíš mě štve, že chcije z každého mraku co přijde. Už dvakrát během 14 dní sem přijel totálně durch :-).

      0 0
      • Smazaný účet  

        to já přijedu taky…a nemusí ani pršet :-(

        0 0
      • iron.hide  

        ved to je na tom najlepsie. kludne by som zmokol furt, tisickrat lepsie nez toto peklo

        0 0
      • kucka7  

        Co bych za to dal, u nás uz 14dni nekaplo, i ve vedlejší vesnici sprchlo, ale tady ani h.vno

        0 0
        • Goob  

          14 dní? Nějakej zpovykanej, ne? :D. U nás už to bude měsíc, ale ani ten měsíc předtím žádná hitparáda. Jsme ve srážkovém stínu, kilometr vlevo i kilometr vpravo prší, ale tady NIC.

          0 0
    • -b-n-x-  

      Kdy ma dorazit nejake to vedro?

      0 0
      • Martin  

        Neser, už tohle je demoverze pekla :)

        0 0
        • -b-n-x-  

          Ale prd. Aspon teda tady v Prahe je to uplne napohodu. Vcera jsem si rikal, aby dcerka neonemocnela, kdyz pofukovalo.

          Kdyz si vzpomenu na par svych vyjizdek v Marylandu, tak se zpotim jen pri te vzpomince. Tam jsi dojel autem k trailu, vystoupil z auta, a nez ses vubec dotknul kola (pri vyndavani z kufru), tak uz jsi byl skoro durch zpoceny. Ale tak pak uz to zase bylo jedno, protoze uz ses vice zpotit nemohl a ten pot pak kapal vsude.

          0 0
          • nitraq  

            No, na pohodu bych to označil někde mimo město, kde se člověk dostane do přírody. Praha je se svým asfaltem, betonem a dlažbou vyhřátá až příliš.

            0 0
      • blue.sun  

        Tyvole… tady slepice snáší rovnou volský oka a on by ještě přitápěl…

        0 0
    • snílek  

      Nevadí mi ani že jsem chcíplej ohledně výkonnosti. Horší je, že se mi i nějak zhoršuje koordinace pohybů a rovnováha – super na ježdění v terénu :)

      0 0
    • mrazik62  

      Zrovna jedem s rodinou expedici Holice-Berlin-Usedom(Baltské moře) a zpět. Myslel jsem, že na severu bude chladněji ale asi to zrovna teď neplatí. V lese ve stínu 34°, na sluníčku měřím 48°, takže je to docela palba. A šlapeme a šlapeme a pijeme a po 70-ti až 100km toho máme dost. Většinou fičí protivítr, takže aspoň maličko chladí, ale zase to jede pomaleji. Doufám, že až pojedeme od moře, tak bude foukat stejně(tentokrát do zad). Z toho tepla je tělo trvale přehřáté, takže voda v nás mizí, že ani nepočítáme, kolik toho vypijeme. A když je u trasy jezero, tak se v něm chladíme, i když je voda v něm taky tepla.

      0 0
      • iron.hide  

        vyse 30 stupnov maju teraz uz dlhsi cas aj na juhu svedska a v dansku, takze v nemecku asi tiez.

        je to asi kvoli imigrantom, HAARP a Soros to zariadili

        0 0
        • jIrI___  

          Už i počasí dalo na tlak EU a začalo připravovat přívětivé podmínky pro ty lékaře a inženýry z teplých krajin.

          0 0
        • Martin  

          HAARP už vypnuli, mají lepší hračky. Nicméně USA ještě počkají, až bude Evropa pořádně vyschlá, a pak budou posílat drony s laserem a zapalovat lesy.

          0 0
      • mrazik62  

        Ještě fotka z tachometru :)

        Když jsme včera vjeli po bouřce do lesa, tak říkám, jak se hezky ochladilo. A ono bylo krásných jenom 28° :)))

        0 0
        • -b-n-x-  

          Tak na sluníčku to je úplně k ničemu údaj. To jsem běžně viděl v zimě na sněhu přes 20

          0 0
          • mrazik62  

            Na tomhle sluníčku jsme jeli několik hodin a zima mi teda fakt nebyla :)

            0 0
      • mrazik62  

        Včera podél Odry (už od moře) 92km trvale na sluníčku, ve stínu 36, na slunci při jízdě 40°C. Třikrát jsme vlezli do řeky, trochu se ochladit, ale fungovalo to jen ne chvilku. Připadám si jak na poušti.

        0 0
    •  

      V tomhle horku je hlavní udržovat pytný režim! Já vozím kejmlback a ještě láhev na kole.

      Slišel jsem, že proti pocení může pomáhat děcký pudr – skoušel to někdo?

      0 0
      • Rychlej turista  

        Buď rád, že se potíš. Jsou lidi, co se nepotí a ti teď chcípají.

        0 0
      • scret  

        je ti velky vedro, vid?:)

        0 0
        • Pavel  

          Podle toho „pytný“ evidentně… :-D

          0 0
      • -b-n-x-  

        Detski pudr: Ty to neznas? Samozrejme ze to pomaha. Jinak se vubec neda treba na kole jezdit. Tady to nikdo nezminuje, protoze si kazdy mysli, ze to je naprosta samozrejmost. Takze je zbytecne o tom cokoliv psat.

        0 0
      • Breakpain  

        Pudrem popras misto dopadu, pokud se bojis, rad Ti pomuzu s odrazem…

        0 0
    • n_bye  

      Už se ochlazuje

      0 0
    • Pavel  

      Spadlo to pod 29 na 28,4 (venku), jdu na kolo, to už se dá… :)

      Nebýt mi to vyloženě blbé, tak do té hospody jedu přímo.

      0 0
      • Smazaný účet  

        dneska 15km běh

        ale teda žízeň je veliká…

        0 0
        • Pavel  

          Já dal jen 35 km na silničce, teklo ze mne ještě hodinu po příjezdu na zahrádku…

          A nějakého yntelygenta napadlo pokropit silnici kolem Darkova (důl na černé uhlí), byl jsem špinavý jak prase.

          0 0
          • krabica  

            Dal jsem včera 60 km na Kohutku a pokud jsem držel rychlost cca nad 25 km/h, tak to byla pohoda, horší byly kopce. Směrem k dolům se záměrně vyhýbám i autem, bo ho nechcu mýt…

            0 0
          • jIrI___  

            Základní pravidlo je nestavět. Dojet domů, zahučet do studené sprchy a máš po starostech ;)

            0 0
            • Pavel  

              Jasně a pak se další hodinu potit doma. Si to raději odbudu na zahrádce u piva… ;-)

              0 0
              • jIrI___  

                Já mám fajn, že po studené sprše se doma už nepotím ani když je uvnitř kolem těch 30°C. Samozřejmě musím sedět u B-F a ne třeba malovat pokoje apod. :)

                0 0
                • Pavel  

                  Jakože tě zmrazi místní ledově chladná atmosféra tohoto webu? :-)

                  0 0
          • Smazaný účet  

            Jsi byl po vyjizdce cerny a ze se ti hned nechtelo vubec robit?:)

            0 0
          • iron.hide  

            zo mna tece staci ze idem len na obed z prace. A ked si dam teplu polievku, tak som cely mokry akoby som vysiel z bazena

            0 0
      • bestom  

        V podvečer už se to docela dá ,jezdím po práci trasu Manitou železný hory 60km 1400m převýšení ,volnější tempo ,v lese chládek ,občas foukne ,v případě nouze hospůdky na dosah :-))

        0 0
    • Smazaný účet  

      Jestli se nechces gumovat, tak se vyzmizikuj.

      0 0
    • kotew CZE JIHLAVA  

      Doufám že to vydrží aspoň do května:)

      0 0
      • Atilla  

        Važ slova!!!

        0 0
        • Nutribird  

          No, včera nějakých 55 km, vyrazil jsem kolem 15:00 návrat kolem 19:00. Výběr trasy 90% v lese, fajn stín a solidní vzduch, teplota kolem 30, na slunci bylo kolem 36. Voda ve vaku 2 l, čistá, pouze dvě lžíce glukopuru. V cíli tři plzně. Jezdím celoročně, jedině když je led tak mám pauzu a rozhodně mám radši teplo než zimu. 25 a pod mrakem je ideál.

          0 0
          • Atilla  

            Pro mě je ideál 12–15. A vůbec mi nevadí jezdit i v mrazu. Včera jsem byl od 6 do 8 a musel jsem to zabalit. Ještě jet jen lesnačky po rovince by šlo, ale kopce v tohle to nejde. Teče ze mě tolik, že mám plné oči potu a motám se.

            0 0
            • mr.garisson  

              Tak proto jsem včera nikoho nepotkal… Vyrazil jsem po 17h a vrátil se až v 21h. Pravda, že všichni byli nasáčkovaní na zahrádkách na trase nikdo. :) Btw, zaznamenal jsem pro mě novou nápojovnu v Jundrově u kurtu: Cyklozastávka. Lupnul jsem mandarinkovou syntetiku, co točili, bylo to příjemné okénko na trase. :)

              0 0
          • kotew CZE JIHLAVA  

            Jezdím taky celoročně,ale prostě teplo klidně jaký je teď mám rád.

            Hlavně moje kolena,nic nelupe nevrže nebolí,prostě paráda:)

            0 0
            • Cavendish  

              Ale dnešních 36°C v Jihlavě bych celý rok mít nemusel :)

              0 0
            • Člověk a jeho svět  

              Kolena mě neberou, teda nijak výrazně. Horko je, tom žádná, ale furt lepší než 10 stupňů. Asi jsem víc odolný, ale jezdím furt (jen silnice). Víc piju, jinak ok.

              0 0
        • kotew CZE JIHLAVA  

          :) dobře no

          0 0
      • iron.hide  

        jedine stastie, ze je toto len kratkodobe, a inak tu mame vacsinu roka chladno az zimu. Mozme dakovat bohu

        0 0
    • iron.hide  

      Europa = peklo

      0 0
    • platypus  

      Zase jde o přiměřenou zátěž, stačí 0,5l bidon na 50km a nesmí vadit rozpálenej asfalt, což u ryzích bajkerů může být problém nambr van

      0 0
    • Namtos  

      Celý pracovní týden jsem nikde nebyl, ráno v práci ve vyhřáté hale a večer začínají teploty padat až po půl deváté. Ale dnes na protažení výjezd kolem 8h (protože jsem vstával až v po sedmé) a fajn. Koukl jsem se na atmosféru na Zadově na stadionu – Šumavský MTB maraton a zpátky jsem se radši vracel po svážnici lesní šotolinou a určitě to nevypadá na nějaké ochlazení na které zval článek na webu Kolo pro život . Po návratu po 10h je ve Vimperku ve stínu 28 °C a to start maratonu je až v 11h, takže to půjde ještě výš ..teda pokud se nazatáhne…

      0 0
    • šimlos  

      Na nějaký dlouhý vyjížďky to u mne v tomhle počasí není ale tak do 80km v pohodě, jinak péct se v tom celý den je docela opruz. Vím, že až zase ledový vichry budou bičovat silnice a v lese budou sračky,budu na tohle počasí ještě vzpomínat. Krátký – krátký, dost pití a víc neřešíš, paráda.

      0 0
    • kyl  

      Dnes 80 km kolem Litomyšle a začínám patej litr pití.

      0 0
      • Maka123  

        Jak se jede rychle je to v pohodě, ale jak se zastaví, tak jsem hned mokrej.

        0 0
    • Smazaný účet  

      já dnes 20 km běh, std. odměna upgraded to 4 Moucha :-)

      a smíte mi tento víkend říkat Serža-Velké Ucho, páč mě bodla včela do pravého boltce (jo, fčela – našel jsem bodadlo)

      0 0
      • kyl  

        Kámoša před pár týdny do horního rtu,vypadal jak havajskej bubeník.

        0 0
        • Smazaný účet  

          ovšem v obou případech to byly psychicky narušené včely a jejich útok byl bez jakýchkoliv souvislostí s čímkoliv :-)

          0 0
      • -b-n-x-  

        Kolik much jsi měl v sobě, když jsi běžel tunelem u pohřební cesty? Já si říkal, že musíš běžet už tak minimálně 20. km :-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      krása…v Praze LEJE!

      0 0
    • BikeClubKovacek  

      82,5 km za 3:01 s MTB, prevyseni 1200m, celkem 1,2litru tekutin.Par kapek mi jeste zbylo :-D

      0 0
    • rdx  

      Jak jako vedro? Je snad leto ne? :)

      https://www.strava.com/…s/1749467801

      0 0
    • BikeClubKovacek  

      Zadny eBike !!!https://ww­w.strava.com/ac­tivities/1748459399

      Proste mi to sedlo no…

      Naopak dnes jsem celkem chcipal a musel jeste dotankovat 1,5l kofoly.....

      A co prumer pres 30km/h z Barrandova, pres Stechovice do Zivohosti ? S MTB 26palcu ! :-D cca 47km

      Jo a nebylo to vcera v terenu…jen silnice ;-)

      0 0
        • raw 4  

          Jo a nebylo to 1200...…:-)

          0 0
          • BikeClubKovacek  

            Ono je otazka kolik to bylo…mam sice Garmina 1030,ale kdyz jsem si stahl GPX a nacetl ho v mapy.cz,tak mi vyslo 1200m prevyseni…,ale nehadam se :-) Nevim co ukazuje presneji…jo a po vetru jsem nejel kor ,kdyz to byl v podstate okruh,tak by mi zas jinde foukalo proti…jak jsem psal.V sobotu mi to sedlo…vcera jsem uz,ale krvacel ! :-D

            0 0
            • blue.sun  

              Garmin 1030 má barometrický výškoměr, takže rozhodně ukazuje přesněji, než teoreticky naměřený profil v mapy.cz.

              0 0
            • Pavel  

              Mapy.cz skoro vždy ty výškové metry „přeměřují“, zhruba o 20 %.

              0 0
              • McBlacky  

                když to je ve větších kopcích se serpentinami tak klidně o 50%. haluz mega

                0 0
                • blue.sun  

                  Vcelku snadno, je to jen přibližný model zemského povrchu.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    tj, mě baví i jak si nechávají lidi přepočítávat na Stravě výškové metry, rázem +20%-25% ani nemrkneš :)

                    0 0
                    • blue.sun  

                      Když jsem ještě jezdil s Garminem FR230, Connect mi naopak metry při zapnuté korekci ubíral. Snad nikdy se mi nestalo, že by přidal.

                      0 0
                      • raw 4  

                        Přesně věřím connectu…mapy dle mého jsou 10% až 20% plus..

                        0 0
                    • raw 4  

                      Nechtel jsem mu rozbít jeho hrneček…tak jsem ani stravu nezmiňoval..:-) a natož abych si rypnul, že mtb v terénu bylo vlastně mtb na silnici…

                      0 0
                • Rowdy  

                  Přesně. Tuhle jsem plánoval cestu na Ještěd asi 170km tam a zpět. A mapy.cz říkaj, že 2800 metrů převýšení. Trochu ve mě hrklo, až takový borec nejsem. Ale výzva je výzva. No a přijedu domů a ROX 11 říká, že to bylo 1800 metrů. Vzdálenost ale kupodivu sedí velice přesně. Převýšení z mapy.cz je ovšem skoro jak zázrak od Copperfielda.

                  0 0
                • Plechovka  

                  Můžeš dát nějaký příklad? Párkrát jsem si zkusil něco naklikat a vždy to ± sedí s mapou (= s vrstevnicemi). Příklad:

                  Naplánoval jsem trasu https://mapy.cz/s/2Vgtj. Velmi dobře to tam znám. Když to rozeberu po úsecích (naklikal jsem si je samostatně zvlášť, dál uvádím jenom zjištěné údaje):

                  • Start – 2: 88/0 (klesání/stoupání v metrech). Profil sedí – ve skutečnosti tam je skutečně jenom klesání. Nadmořské výšky určené aplikací jsou 455 – 367. Pohledem na vrstevnice to sedí. Pokud odečtu nadmořské výšky obou bodů, pak vyjde 88m, takže aplikace to určila správně.
                  • 2 – 3: 15/2. Profil by mohl sedět. Nadmořské výšky 367 a 353 m. Aritmetický rozdíl je 14m. Pokud odečtu „klesání – stoupání“ = 15 – 2 = 13m, pak bych měl dostat rozdíl nadm. výšek. Takže tu je odchylka 1m.
                  • 3 – Cíl: 5/105. Profil by mohl sedět. Nadmořské výšky 353 a 454 m, tedy rozdíl = 101. 105 – 5 je 100m, tedy opět 1m odchylka.

                  Aplikace mezi Start – Cíl tvrdí klesání 109m, stoupání 107m. Pokud posčítám stoupání a klesání po výše uvedených úsecích, dostanu (88+15+5) / (0+2+105) = 108 / 107. Čili to sedí řekl bych velmi dobře.

                  Edit: Vše je postaveno na předpokladu, že se těm mapám dá z pohledu vrstevnic věřit. To nedokážu posoudit

                  0 0
                  • Rowdy  

                    Mapy.cz nerespektují vrstevnice. Stačí si prohlídnout přes sebe nějaký mapový podklad s nakreslenýma vrstevnicema a porovnat to s mapy.cz. Pravděpodobně se jeden dozví, že mapy.cz mají nějaký digitální model povrchu, který s vrstevnicema podle kreslené mapy nesedí. A to mnohdy o hodně nesedí. To nevylučuje lokální celkem přesné zachycení skutečnosti. Ta míra nesouladu je rozhodně místně závislá. Nicméně stačí se tomu chvíli věnovat a porovnávat nastoupané metry podle map a podle barometru a ono to prostě ukáže velký rozdíl. Ačkoli je barometrické určování taky zatížené nepřesností, ukazuje se, že mapy.cz jsou ve většině případů velmi optimistické. Taky si uvědom, že tvůj příklad je velmi krátký a prakticky neobsahuje nic zajímavého. Jedno klesání a jednou stoupání. Běžná trasa obsahuje desítky až stovky malých nahoru a dolu a chyba se kumuluje.

                    0 0
                    • Plechovka  
                      • Ad „nějaký mapový podklad s nakreslenýma vrstevnicema a porovnat to s mapy.cz…“. Dá se takový podklad někde vidět?
                      • Ad „barometrické výškoměry“ Sám nic takového nevlastním, takže nemám praktické zkušenosti. Googloval jsem krátce „garmin barometric altimeter accuracy“, ale moc jsem se nedozvěděl.
                      • Ad „…tvůj příklad je velmi krátký a prakticky neobsahuje nic zajímavého…“ No samozřejmě, jinak bych na analýze strávil mládí :-).

                      Myslím si, že vlastní algoritmus výpočtu z dat dostupných v modelu térénu bude asi správný (ono na tom také nic moc asi nebude). Shoda těch vrstevnic s realitou bude asi větší challenge a zdroj hlavních odchylek.

                      0 0
                      • ˘Ö˘ Krab  

                        Podklad

                        0 0
                      • Rowdy  

                        Dal jsem si tu práci a naklikal svojí trasu na Ještěd. Ještěd

                        No a musím říct, že se na mapách.cz zlepšili. Když jsem tohle naklikal v květnu, bylo tam převýšení těch 2800. Dnes je tam 2000. Proti barometru s 1800 je to slušná shoda. Podobně jsem zkusil svoje lokální kopečky a porovnat vrstevnice a mapy.cz .. prostě se člověk přepne do zobrazení „outdoor“. No a výsledek je opět mnohem lepší, než když jsem to přeměřoval na jaře. OK, musím říct, že co jsem teď zkoušel, sedělo přesně. Je to rozhodně posun proti jarním pokusům, kdy jsem nacházel rozdly 50% úplně běžně. Zlepšují se.

                        0 0
                        • BLACK1E  

                          Letos jsem jel jeden výlet v Rakousku: Innsbruck-Brenner-Passo Giovo-Timmelsjoch-Kuhtai. Výsledek:

                          260km. Strava měla nastoupáno 9500m, mapycz 10600m a reálně to bylo někde pod 7000m.

                          0 0
                          • McBlacky  

                            v cizině ten model nemusí být tak přesný jako v ČR, koneckonců je to převzatý podklad a liší se zdroje dle zemí/území a druhak jak jsem psal, při velkých kopcích to kecá tím víc. i V ČR to relativně zvládne Praha-Hradec Králové, ale naklikej si 100km po kopcích v Beskydech a bude to hodně nadsazený.

                            PS: trénoval jsi na Oetztaler ?

                            0 0
                            • BLACK1E  

                              Nene, řekla mi to až domácí na chatě, že se tohle jezdí. Ani nevim, jak bych to objel závodním tempem, stačilo mi to na AP.

                              0 0
                            • Melvin  

                              Presne, mimo CR to ukazuje dost nepresne. Hodne to pridava vyskove metry, hlavne v horach.

                              0 0
                          • Smazaný účet  

                            +1

                            0 0
                    • blue.sun  

                      I zakreslení vrstevnic v mapy.cz je dost zjednodušené. To taky přináší zkreslení. Na tohle zlaté vojenské mapy…

                      0 0
              • kyl  

                Mapy.cz jsem měl spuštěné na mobilu v sobotu.Zapnul jsem toho stopaře či co to je a pak se nestačil divit.Nastoupáno 1320 metrů(kopce nesnáším),prakticky po rovině.Max.rychlost 206 km a průměrná necelých 10km/h(to bych v tom hicu z toho kola už spadl při tak malé rychlosti).

                0 0
                • jIrI___  

                  Když jsem ještě jezdil v terénu, tak průměrná rychlost kolem 10–13 km/h nebyla nic výjimečného :)

                  0 0
      • McBlacky  

        to se to machruje s jízdou po větru :) já se jel včera jen lehce projet v kompenzaci po sobotních závodech a po rovině to jelo 30 a netepal jsem ani 100.

        0 0
    • Espen  

      Dnes je ve sjezdu a stínu lesa normálně chladno :-).

      0 0
      • LM  

        To skoro vždy :-). Jenom ty výjezdy jsou peklo. A start z rozpálenýho města + návrat tamtéž je peklo2.

        0 0
        • obda  

          Start v šest ráno v pohodě, zkoušeno opakovaně :) Návrat kolem deváté taky cajk ;)

          0 0
          • LM  

            To se máš. U mne tohle brzký vstávání nefunguje a je pak nahovno jak vyhíždka tak zbytek dne :-/.

            0 0
            • Espen  

              Přesně. Mít v 9 odšlapáno, bych pak neměl odpo co dělat. Já si tohle super počasí úplně užívám.

              0 0
              • obda  

                Tak někteří z nás třeba můžou jít odpoledne do práce ;)

                0 0
                • deekay  

                  To musi byt supr, tesit se celou vyjizdku, jak odpoledne pujdu do prace :D

                  0 0
                  • Člověk a jeho svět  

                    Tak ještě se můžeš těšit jak půjdeš odpoledne do práce a sedět při tom doma na prdeli :)

                    0 0
                  • Maka123  

                    Minulý týden odpolední – krásně se ráno jezdilo. Tento týden ranní, dnes 36 stupňů a málem jsem ani nedojel – po cestě dvě piva. 

                    0 0
                  • obda  

                    Proč? Na pořadí mi nesejde – k tomu, co dělám, odpor nemám a pevnou pracovní dobu taky ne. Takže si vyberu na kolo tu lepší část dne, kdy se mi pojede fajn :) Naopak v práci si pustím klimu na příjemnou teplotu, takže mi vedra odpoledne nevadí. Prostě win/win :)

                    0 0
          • jIrI___  

            +1. Dneska ve 4:30 bylo ve městě 13°C, až jsem uvažoval, jestli nevzít dlouhý rukáv. Návrat v 17 h bude o něco příjemnější, více letní :)

            0 0
            • ˘Ö˘ Krab  

              Tak včera jsem jel ráno v +10,5°C ve větrovce. Dneska bylo o trochu tepleji, takže ve vestě.

              0 0
            • Martin  

              já měl ráno 7-náct°.

              0 0
    • iron.hide  

      V těchto vedrech se dá pít jen převařená voda. A je mi celkem jedno, který pivovar ji převařil.

      V těchto letních dnech se teplota v autě může vyšplhat až na 70 st.C ! Buďte, prosím, opatrní, a nenechávejte v rozpáleném autě pivo!

      0 0
      • Pavel  

        jj, znovu převařené pivo je nic moc.

        0 0
      • obda  

        :D

        0 0
      • Goob  

        Tyjo na mě už je takové vedro, že ani to pivo už není co bývalo. Ideální jsou na tohle berlínské kyseláče, které se díky bohu vaří už i u nás (např. Chroust, Zíchovec, Lobeč…).

        Ale objevil jsem dobrou náhradu: slané lassí.

        0 0
      • enjoy79  

        Tak stane se, buď se přecenil, nejmladší už nebyl, anebo slabý kus. Budiž mu země lehká.

        Já včera na biku v poklidnějším tempu než obvykle 72 km za 3hod. a pak solidní bouřka s nedobrovolným výplachem.

        0 0
        • Pavel  

          Já si včera naprosto poklidným tempem zajel na biku do hospody na kopec (1,5 km, 45 metrů up), dal pár kousků, zfičel domů a dokrmil se nějakým plechovkovým.

          Což mi připomnělo, že dnes doma nemám už vůbec nic…

          0 0
          • McBlacky  

            takže budeš muset zase na kolo. To znám. Hrozný…

            0 0
            • Pavel  

              No minimálně do té hospody na koci ano.. :-D

              Dnes musím kosit. Trávu, pro úplnost. Tak v cca pět slunce zaleze za les, tak na to naběhnu.

              Jsem ženě navrhoval, že sjedem nakoupit a poslala mě do… prostě že až zítra ráno, teď nikam nejede. ;-)

              0 0
    • Pavel  

      Tak už i u nás to právě přelezlo na 32 ve stínu. Venkovní čidlo je na severu, slunce tam nesvítí vůbec, protože když už se překlopí, že by mohlo, tak se schová za les.

      Dnes bude asi nejtepleji, přes 30 to zatím nikdy nepřelezlo. Takže od zítra se ochladí, už jen proto, že mi začíná dovolená… :-D

      0 0
      • Smazaný účet  

        Plav (MNE) – cca 22 stupnu, po bource…susim dres a bika. zitra vylet do Albanie :-)

        0 0
        • Pavel  

          Kura neser.. :-)

          Užij si to!

          0 0
          • Smazaný účet  

            dneska 55km, 1600 up – Plav-Hridsko jezero-Plav…masakr

            pak zranice v muslimsky hospode (bez alkoholu, pivko dodatecne v penzionu…)

            0 0
            • Pavel  

              Hezké up metry ;-)

              Muslimové zranice umí..

              0 0
      • ms82  

        Ve ctvrtek mi po obede celkem dlouho Garmin ukazoval 37 stupnu na ceste z Prahy do Usti nad Orlici. Taky trosku smazilo slunko a mel jsem mirny protivitr. Ale vyjel jsem na Andrluv Chlum a ve sjezdu se zchladil ;-)

        0 0
        • McBlacky  

          Ja se na Andrlaku nejradsi chladim uz nahore pivkem 

          0 0
          • ms82  

            Ja mel jen kofcu. Jeste zbyvalo 40 km offroad do Potstejna, tam jsem si to vynahradil ;-)

            0 0
    • Člověk a jeho svět  

      Tak teď už jsou teploty do 30, takže to se snad negumuje už nikdo.

      0 0
      • obda  

        Bejvávalo. Včera bylo 30 i na Rychlebkách…

        0 0
        • Člověk a jeho svět  

          Poslední záchvěvy, užívej e si to :). A v noci je chladněji, dá se doma aspoň vyvětrat, což se před dvěma týdny moc nedalo…

          0 0
          • obda  

            Ha ha. V Brně to nemá po několik dalších dní ani v noci klesnout pod 21 :(

            0 0
            • Pavel  

              hmm, aktuálně mám venku 24,4 a uvnitř 23,7… :)

              0 0
              • blue.sun  

                Venku neměřitelno, uvnitř dvacet sedm… Máš tam zimu.

                0 0
                • Pavel  

                  Už se mi uvnitř oteplilo na 23,9. Mám stejně jako venku.

                  Ale je fakt, že jsem nebyl týden doma, takže jsem si to „uvnitř“ (=pracovna) nevytápěl ssebou a počítačema.

                  0 0
    • Smazaný účet  

      teda fuj, vedro tady v ČR…zlatá Albánie :-D

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.