Barva helmy svetla x tmava - vetsi horko v lete ?

28 nepřečtených
  • wertigo

    rad bych se zeptal mistnich uzivatelu helem, jestli ma cenu se zabyvat pri vyberu helmy takovou veci jako je svetlost/tmavos­t helmy.

    barevne se mi libi treba grafitove, ale se bojim ze takova skoro cerna helma bude pritahovat slunko uplne desive…

    nebo je to sumafuk a bude +/- stejne horko v jakkoli barevne helme ?

    0 0
    • Thorn  

      helma sama bode ovela teplejsia, ale polystyren je predsa tepelny izolant, takze k hlave sa to teplo nedostane… otazka, ci to nebude vadit helme samotnej…

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

    • Volf  

      Já jsem jednou někde četl, že se dělal test mezi světlým a tmavým autem na slunku. Naměřený rozdíl teplot v interiéru prý byl necelých 5 stupňů. Myslím si, že u helmy bude ten rozdíl úplně minimální a že spíš než na barvě bude záležet na odvětrání.

      0 0
    • peen  

      Mam osobne druhou helmu, ktera je tmavsi nez ta prvni, ale je v ni lip – ma lepsi vetrani. Takze bych rekl, ze na barve zase az tak nezalezi. Pokud je 35 ve stinu, tak muzes mit na hlave cokoliv a bude ti teplo, takze bych to neresil.

      0 0
    • pit  

      Kurnik to su ale problemy…

      0 0
    • rasto  

      ja inklinuju spise ke svetlejsim potiskum, aby me bylo na silnici lepe videt…

      0 0
    • -b-n-x-  

      pridavam se k vyse uvedenym nazorum, ktere tvrdi ze je to jedno. Jina vec je barva obleceni :-)

      0 0
    • Jester  

      Mel jsem do ted helmu s barvou grafitu a ted mam stribrnou helmu. Rozdil zadny nepocituju. Rekl bych, ze ta nova (stribrna) je o fous lepsi, ale pripisoval bych to spis lip vyresenym otvorum. Kazdopadne rozdil neni nijak markatni – posuzuji to podle toho, kolik litru potu obsahuje satek pod helmou :-). Ovsem zajisti stejne podminky :-)Suma sumarum na barvu prilby bych se vykaslal.

      0 0
    • Paja  

      Nekde jsem cetl, ze polystyrenovy skelet to odizoluje, takze rozdil je nepatrny, pokud vubec nejaky, dulezitejsi bude odvetrani. Vyhoda tmavsi barvy je, ze zmensuje a tak hlava s helmou nevypada tak velika.

      0 0
    • Air  

      nezalezi na tom! Vubec si s tim nedelej starosti. Jediny rozdil je, ze na cernou prilbu je treba si davat vetsiho bacha na slunci (kdyz ji nechas lezet nekde u vody par hodin bude urcite vic rozpalena nez bila prilba – ale to je jen ma domnenka). Vetsi teplo v cerne prilbe urcite nebude.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Něco by mohla napáchat teplotní roztažnost skeletu, pokud by byla jiná než u polystyrenu tak tmavý skelet se natáhne víc, ale je to obojí kýsi plast, tak snad ne. By se muselo asi jó zahřát nebo mockrát prostřídat teplota aby se to nějak degradačně projevilo…

      0 0
    • Otto  

      Mám černou a je to také jeden z důvodů proč půjdu do jiné.

      0 0
      • Otto  

        Teplo,roztažnost a degradaci neřešit. Ty plasty vydrží víc, než na kolik se to může zahřát.

        0 0
    • Aiax  

      Driv jsem vozil Casco viper v barve team point = vicemene svetla. Ted mam celocernou prilbu a narust teploty uvnitr neindikovan. Mozna se zahriva vic na povrchu, ale to mi nevadi.

      0 0
      • cesar  

        ta nova je taky Casco Viper? Jak sedi na palici? Da se nekde (nejlepe v praze nebo nekde v severnich cechah) vyzkouset? Nikde v krame sem ji jeste nevidel.

        0 0
        • Aiax  

          Ne, cratoni zethos. Kde sezenes casco v Praglu nevim, ale dovazi je tusim www.mcsport.cz se jich zkus zeptat, kam je dodavaj. Kazdopadne je maj na trinnity.cz, treba se s nima muzes domluvit na zkousce.

          0 0
    • Wojtkingson  

      Zdravím, mám menší dotaz, jedeme zítra na projížďku se známými a očekáváme hodně velké teplo, trasa je převážně kolem řeky, takže stín = 0, tempo bude z 90% pomalé a já se bojím, abych se neuvařil :D Přemýšlím, jestli by nemohla pomoci absence helmy, nebo jestli to spíše uškodí tím, že mi bude napřímo svítit na místo, kde by měl být mozek :D

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Jednoduché. Do druhého bidonu si dej čistou vodu a občas si pod přilbou propláchni závity.

        0 0
      • jirkous3  

        Docela dobrý v extrémních vedrech je šátek HUD na hlavu a občas polít vodou s bidonu. Příjemné osvěžení.

        0 0
    •  

      barva helmy je velmi důležitá, teplo teda neřeším ale abych byl vidět takže jednu helmu mám svítivě žlutou a druhou svítivě oranžovou

      0 0
    • mrozu  

      Řešit barvu kvůli teplotě je blbost. Vliv to má ovšem na hmyz, měl jsem jeden čas žlutou a to byly nálety…

      0 0
      • Headless  

        Takže limetkovou nebrat? Chtěl jsem jí kvůli lepší viditelnosti při přesunech po silnicích. :-D

        0 0
        • novas752  

          Když jedeš rychleji než hmyz letí, tak je to ok. :) Takže nesmíš zastavit = dobrá motivační pomůcka. :D

          0 0
          • Headless  

            Ale těm mrchám se do kopce ujet nedá. :-/ Řekl bych, že spíše jsou na oranžovou než limetkovou. :-)

            0 0
    • Smazaný účet  

      Mam cernou helmu s dobrym odvetravanim a jestli mi na nejakou cast tela neni horko tak je to prave hlava. Kvalitni helmy sou opravdu lehke a dobre vetraji – kvalitni myslim od 2000,–

      Ono to vypada bytelne, ale neni tomu tak. Mivam spocene jen celo.

      0 0
      • Tencovozikmin  

        Dokud jedu tak dobry,ale jak zastavim tak to tece proudem. Helmu sem mel i cernou a neni v nich rozdil pri pohybu,ale s holou hlavou to by byl upal na 100%.

        0 0
    • Smazaný účet  

      nemá to smysl řešit, není to dres… Měl jsem bílo-červenou helmu, značka nějaký „Haven“, díry to mělo, ale to byl takový pařník, že dodnes nechápu, jak jsem ji mohl vozit 5 let… V létě z pod helmy tekly potoky potu, brrr. Pak jsem si někdy koncem října koupil černou Giro atmos, nasadil na bednu a jak jsem šlápnul do pedálu, tak jsem se až lekl, jak mě ofouklo :D Takže příště buď zase Giro nebo Specialized vypadají, že budou kvalitně větrat.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.