• Fido Mrlasek

    Přátelé, na čom srážíte hmotnost nejvíc? Já sem začal na rotujících částech. Uvidíme co to udělá, ale za letošek sem postupnýma výměnama stáhnul skoro kilo(podle výpočtů). Blbý je, že zrovna když vyměnim něco jen tak z rozmaru, tak hned v zápětí něco vysere a je nutný to vyměnit taky. To bych vylít z kůže – kdo na to má mít? (nervy a peníze).

    0 0
    • Lada1  

      nejlepsi je zhodit par kilo zive vahy :-)

      0 0
    • kovar  

      oškrabu zaschlé bahno

      0 0
    • Otaku  

      na sobe – od vanoc jsem schodil 9 kilo!

      0 0
      • keksik  

        ja od velkej noc rovnych 12 ;-)

        0 0
      • keksik  

        teda chcel som len dopovedat, ze teraz ma vlastne moj bajk uz len 1.5kg. a bolo to zadarmo.

        0 0
        • Air  

          no vidis a prece to neni jako bys jezdil na 1,5 kg kole nebo jo? Na tele musis bohuzel shodit vice, aby se to vyrovnalo gramum na kole… Ale nejlepsi je o tom nepremyslet – ztracite cas na jezdeni :)

          0 0
    • JohnLee  

      neshazuji,miluji tezky kolo…:)

      0 0
    • MartinXC  

      Nejrychlejší vítězství je nad pláštěma, dušema. Navíc se dají dát na jiné kolo nebo nechat do rezervy nebo jako treningové. Poměr ušetřený gram / vydaná koruna pak jde geometricky (ráfky, dráty, event.náby, sedlovka, brzdy) a exponenciálně (kliky, pedály, vidle, sedlo, představec, rodla, řazení, smyk, šaltr, osa, hlava :-) a nakonec ti nezbude, než k tomu všemu lehkému koupit nový super rám a dokoupit některé díly, abys měl i zimáka ze zbylých součástek :-)

      Časem se ti některé „kosmické“ součástky rozsypou dřív než bys předpokládal a doplníš si parametr hmotnost i o dimenzi životnost nebo spolehlivost. A tak si postavíš třetí kolo :-), které konečně bude lehké a nebude životu nebezpečné.

      0 0
      • preacher  

        dospěl jsem do fáze č. 3!!! Se mi začánají doma hromadit kola......

        0 0
        • Gumicuk  

          no chtel jsem si koupit Marzocchi Maraton S a koupil jsem i Fox Vanilla. Chtel jsem si koupit Scandiovej Rocky mountayn a koupil jsem si RB CRX Chtel jsem si koupit slehace a mam SPD Wellga. Mam pokracova? :-)) To jenom tak k tomu dotazu…

          0 0
        • MartinXC  

          Vítej do klubu. Ještě že mám manželku a počet kol dělím počtem dospělých, aby to nebylo tak deprimující :-)

          Jinak teď mě drží chu? postavit silničku… :-(

          0 0
          • lubos  

            Co byli ted ty horka, tez jsem nad tim zacal spekulvat :)

            0 0
            • blue  

              na silnici je nejak min horko? nebo proc?

              0 0
              • lubos  

                No, neni, ale mne se podstatne lepe jezdi na slunci po asfaltu, po rovinkach. Oviva me vetrik, jedu rychle, hezky pohled kolem a neobtezuje hnusny hmyz jako v lese.

                0 0
                • Man  

                  no mne sa naopak v horucavach ovela lepsie jazdi v tieni v lese ako po ceste, kde dostavat pecky na hlavu od slnka a do tela salave teplo od rozpaleneho asfaltu.

                  0 0
                  • lubos  

                    No v tieni je samozrejme lepsie, lenze tam sa susi rozna haved. Salave teplo od asfaltu mam rad :) Len to potom sa prejavi na spotrebe vody. No, ale najradsej by som samozrejme tiez v tieni.

                    0 0
                    • Man  

                      staci namazat ruky a nohy nejakym humusom, a si v pohode. ja ked mam vyjst z lesa na nejaku luku alebo pole a vonku je 35, tak by som sa najradsej otocil a siel tou istou cestou naspat :-))).

                      0 0
                      • lubos  

                        Hmm, no asi to niekedy vyskusam. Ale medzitym je zas vonku zima a prsi :)

                        0 0
    • Třé?a  

      Občas si říkam co takhle si postavit super sportovní treking. To by se to lítalo.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nehonim gramy. Rači a? to funguje a něco vydrží. Mám těžký kolo, ale jezdí báječně!

      0 0
    • ddd - andy  

      Ja uz muzu vahu shazovat leda na sobe… :-))

      0 0
    • MARIN  

      Potreboval bych shodit hlavne na sobe tak 5–7kg.

      Jinak ale na maratony a zavody nasazuju lehke plaste a duse a sundavam pumpu a podsedlovou brasnu s rezervou, naradim a lepenim (to pak vozim v Camelu) a hned srazim kolem 1,5 kg

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tomu nerozumim. Jaký to má efekt, přehodit to z kola do camelu? :o) Nebo to shodíš když s prázdným kolem běžíš na občerstvovačku? :o)

        0 0
        • lubos  

          Lepe se kolo nosi, kdyz je lehci :)

          0 0
          • MARIN  

            tak tak a taky je lepe ovladatelne

            0 0
            • Smazaný účet  

              No nevím, zase se ti přesune těžiště, není to nebezpečné? :o)

              0 0
            • Fido Mrlasek  

              Souhlas. Já mám radši všechny věci přidělaný na sobě. Camela, pumpu, bombu, duše i nářadí. Lehčí kolo je líp ovladatelný. Když budu chtít jet na nákup tak si pučim kolo s košíkem ........

              0 0
              • K2  

                To že se na lehčím kole líp jede do kopce (pokud tu hmotnost nepřesuneš na sebe) nebo nosí do kopce to chápu Vysvětlete mi někdo, jestli při ovládání kola (pokud nejezdíte trial) poznáte ± 1–1,5 kg (váhu bidonu) Osobně si při své váze říkám že motorka se 150 Kg po natankování plné nádrže +11kg si se mnou už kapku dělá co chce, ale jde to zvládnout a vy řešíte ovladatelnost 11 kg stroje + 1,5kg vůči své váze 60–80 kg. To asi fakt nepochopím. Pokud s váma váha biku při 13 kg mává, tak na to mám jednu radu – hurá do posilky a bacha na bidon, mohl by se vám stát osudný:)))

                0 0
                • Darkson  

                  mě tohle taky není úplně jasný. já ale nejezdím o vteřiny, ale pro dobrý pocit, i když je fakt rozdíl mezi plným a prázdným camelem

                  0 0
                  • TinkTink  

                    Pocitej, ze toho 1,5 kila je zhruba 10% hmotnosti…pocitej to v % a uvidis rozdil… :)

                    0 0
                • fousac  

                  to bude spis otazka psychiky.. :))

                  ja teda rozdil vznikly plnym bidonem nepoznam… jo poznam, kdyz prelezu z 16kg bika na 10kg silnicku… to s ni pak mavam… :)

                  k hlvanimu tematu: gramy resim v kantyne u sunky, na biku to vubec neresim.. kilo sem kilo tam.. nezajimave.. :)

                  0 0
        • MARIN  

          dalsi efekt treba v tom, ze pokud je bahno tak se ho zbytecne moc nechyta

          0 0
    • Aiax  

      Kilo? Hm…to je pekny. Ja stahnul za 2 roky na biku asi 1,5kg. Bohuzel smerem nahoru. Asi je to tim, ze kupuju cim dal tezsi veci :) Treba ram 7005 d.b.→ ocel (+500g], skareb elite->MXC 105 (+700g) plaste maxxis minotaur->schwalbe black shark 2,1 (+… g)

      0 0
      • boulder  

        taky jsem prešel ze Scareba na MX COMP.Docela brutálně se mi posunulo těžiště dopředu a dost blbě se to nosí.Jízda je dobrá

        0 0
        • kovar  

          tak dej dozadu půlkilové závaží,a máš těžiště vyřešeno.

          0 0
        • Aiax  

          jj skareb je nizsi (+samozrejme to ze mam misto 8cm vidle 10 cm), nejen teziste se zmeni, ja presel z +5 st. predstavce na 0 st. (pak jsem si tam dal vlastovky, takze to jsem vlastne kopnul zpatky:)) Ale rychle jsem si zvyknul, ty prijemnejsi sjezdy za to stoji.

          0 0
    • Fido Mrlasek  

      mrkněte na todle ...... : http://www.bajk.cz/…a/clanek.asp?…

      0 0
      • Darkson  

        lance armstrong umí česky?!

        0 0
        • jakub  

          tos nevedel?????????? (((((-:

          0 0
          • Dumbo  

            na bajku kila neriesim :-) cim tazsi bajk tym mam silnejsi pocit ze vydrzi… no takze grami na bajku neriesm … moj vetsi problem je vtom ze mam 175–180cm neviem presne nieco medzi tym a vazim od 85–90kg tiez neviem presne a radsej sa nevazim :-) takze radsej zhodit nieco zo seba ako z bajku

            0 0
            • lubos  

              Niet nad to, odjazdit 120km maraton na poriadnom masivnom bajku, ze :)

              0 0
              • Dumbo  

                no nenarazal som prave na maraton :-) ale to je jedno… jazdim FR/XC takze niesom iba typek skakajuci niekde po trati viem co je to slapat kopce v terene… no nejake tie gramy naozaj nepozorujem… skor sa riadim heslom „vaha by nemala byt na ukor kvality“ takze nepotrebujem kluky ktore maju 150g s prevodnikmi pretoze take kluky vydrzat dlho nemozu podla mna…

                0 0
                • lubos  

                  Mas nejake co vazia 150g ? To by ma zaujimalo :o)

                  0 0
                  • Dumbo  

                    da sa povedat ze som to myslel METAFORICKY :-) ale ak chces vystrihnem ti na objednavku najake z plechovky od Red Bullu......(smi­ech).....

                    0 0
    • blue.sun  

      Nejlépe sám na sobě… A nevozím na biku zbytečnosti, jako jsou blatníky, bidon, odrazky a zvonek:))

      0 0
    • Fido Mrlasek  

      Podle mýho platí, že čím lehčí tím lepší. Nemůžu si pomoct, ale s lehkým kolem se jede jako víno. Nemám rád bajka ověšenýho jako vánoční stromeček.

      0 0
      • Dumbo  

        to ja tiez nemam rad a na mojom bajku toho vela nenajdes blatniky, svetla,odrazky,spe­taky,zvonceky klaksony a ani kosik na bidon ani brasnicka z naradim takze tak a presto mam tazky bajk aj ked to nieje az take hrozne a nevadi mi to

        0 0
        • Smazaný účet  

          Takový zvonek není špatnej, ten tě v někerejch paážích může i zrychlit. Nemusíš řvát na lidi, zacinkáš a jedeš…

          0 0
    • Vóca  

      Žádny gramy neshazuju. Co není v nohách gramama stejně nedohoním :-)

      0 0
    • blick  

      Ráno se pořádně vy.eru…:o)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.