• SavaH

    Ahoj, chtěla bych vás poprosit o radu. Kolik kol můžu nacpat na střechu Felicie. Podle techničáku střecha má nosnost 50Kg. Viděla jsem i 5 kol na střeše. Vezla jsem max. 2. Dík za radu. (Nejsem příliš dobrá a zkušená řidička:o)

    0 0
    • fousac  

      sem te odhalil uz podle nadpisu… :)

      kazdopadne mi tam 16kg schovej.. :)

      0 0
    • wroum  

      driv sem na felicii vozil 4 kola. da se. hur jede a vic zere. jinak bez problemu. akorat sem ty kola pridelal i k sobe gumicukem aby se o sebe nedrely. rychlost je nutno volit s ohledem na naklad. i kdyz jestli to je 1,3 tak to stejne moc nepojede.

      0 0
    • sousedovicmalymirek  

      Zdar! Běžně na ní vozim 4 kola, čili zhruba těch 50kg. Už dvakrát jsem byl na Pelješacu (1250km), na dálnici max. 140, víc se z tý naložený zdechliny nevymáčkne a bez problémů. Střecha je pořád na svým místě.

      0 0
      • SavaH  

        140 jezdim normálně. Mám tacháč v žaludku a když jedu víc, tak mi je blbě)o: A jak to zvládá zatáčky – serpentýny? Abych pak neskončila na 4 kolech co budu mít na střeše.

        0 0
        • sousedovicmalymirek  

          Samozřejmě, že to je v zatáčkách znát, auto je to malý, ale když pojedete ve 4, tak to zase líp sedí. A těch 140 s odřenejma ušima po dálnici, v serpentinách bych trochu zvolnil.

          0 0
          • SavaH  

            Pojedu 140 do zatáček (o:= Haha!!! Po Drtičovi napíšu jak to dopadlo.

            0 0
            • misj  

              na bajku na drticovi?

              0 0
              • TinkTink  

                Ja teeez…ale nevim jak povezu bajky…podle pocasi budou bud uvnitr nebo na strese :)

                0 0
            • mike!1  

              si dej bacha. známý vezl silničku za 40k a ta v jedné zatáčce fííííí a byla v příkopě. nutno podotknout, že rychlost byla asi 90.

              0 0
              • Pepazdepa  

                Felda mě pojme 4 kola, jak už tu padlo, tak spojené gumičukem a jěště dlouhým zámkem! Pro jistotu jsme elektrikářskýma stahovákama tj. ta umělá utahovací hentenoný, přivázali kolo za ráfek k rámu.. V poho 100Km/h.. (taky znám jednoho co podjížděl v Olomouci „myší díru“ a to jela rodinka na dovču.. Kdo zná Olmík tak se asi chytá za hlavu :)

                0 0
                • misj  

                  to ja jel s kolama na strese na zahradu na chalupe a uplne jsem zapomel ze tam jsou snury na pradlo… teda vlastne byly… me jen upad computer teda drzacek

                  0 0
                  • Pepazdepa  

                    :) jj šnůry tak to ještě jde.. Je to hned, celej rok někde jezdíš, pak si nejadnou vyšší a je zle.. :) Já vzal na dovolené větve v lese, ale nic se nestalo.. jen jsem obíral listí.. Jsem na výšku zvyklej, protože jezdím s vysokým vozem jako profík celej život :)

                    0 0
                    • Pavlos  

                      Jednomu doktorovi se podarilo vjet s kolama na strese do podzemnich garazi:)

                      Kola na sracky a strecha taky:)

                      0 0
                      • rasto  

                        tak to je ten dokturek z Kladna, ne? :-) to me moje potvurka ulitla na dalnici, v zakrute ze strechy. proplachtila vzduchem a smykem na boku se proplouzila ke zvodidlum. nikomu se nic nestalo. materialni skody jen na kole: sedlo + napraskle riditka + rohy.

                        0 0
                      • kankrlicek  

                        To se mě stalo taky – dlouhé bloudění v cizím městě + napjatá atmosféra ve vozu = úplně jsem zapomněl, že mám kolo na střeše a vjel do podzemních garáží. Naštěstí v té frontě za mnou byla soucitná duše a začla troubit. Výsledek – jen ohlý příčník zahrádky, kolo a střecha bez problémů. :)

                        0 0
    • blue  

      kamos vozil na formanovi taky 4 kola nekolik let bez problemu

      0 0
      • JIRA  

        …a nebál se ani jezdit 180 s kolama na střeše dokud mu jiný kamarád neposlal nepěkné obrázky spadlých kol! Teď se bojí víc a proto se stoupající rychlostí raději zavírá oči nebo zakryje tachometr… :)

        0 0
    • vlk  

      na favoritu i felině jsme vozili 4 kola.A bez problém.

      0 0
    • Martin  

      4 kola naprosto v pohodě. Vyrobil jsem si nosiš na 5 a taky to klidně uveze. Akorát je s tím víc ****** a musíš sundat sedlovky.

      0 0
    • Marosh  

      1.3ka facko s rozsekanym podvozkem snese 4 kola a jizdu v zavodnim tempu ;) (akorat to da praci je tam naskladat) :), tak proc by to felicie nesnesla… Akorat nechapu jak tam nekdo nacpe tech kol 5?

      0 0
      • Martin  

        No – vyrobis si vlastni nosic, sundas sedlovky, nendavas aspon ve dvou lidech, zachovas maximalni mnozstvi klidu, pokusis se zapamatovat si jak jsi to delal pred tydnem (nevyjde:-) a nic ti nebrani. Tada vlastne jo – jen co to vsechno vyrobis a nainstalujes tak si nejakej blbec, kterej s tebou jezdi koupi Ducato a vsechna prace je k ho… :-)

        0 0
      • pavlicek  

        Mám dlouhý příčníky, takže přečnívají do stran. Zvenku lyžin dám na každou stranu 1 kolo. Mezi lyžinami mám 3 kola, to je dohromady 5. Sedla ani šlapky nesundavám.

        0 0
    • M1R3K  

      jezdili jsme i s peti silnicnima kolama v poho (prevazany gumicukama) a v aute bylo pet osob a kufr narvanej k prasknuti – felicia combi 1.3

      0 0
    • jonti  

      ja som vozil najviac 3 na streche. Ale je to uz dost cicit pri jazde. Inak na preteky sme zvykli nosit vo formane 5 bicyklov v kufri. Bez sklopenie sedadiel, sam nechapem ako sme to tam napraskali, ale je to iste lepsie ako to vozit na streche.

      0 0
    • martt  

      v pohode namontujem na strechu 5 bikov. Rekord su tri surfy, plachty rahna a stoziare a k tomu este tri biky. Potom ale viac ako 100 radsej nejdem.

      0 0
    • rasto  

      4 kola, 5 osob, bagaz (kratka felda, motor 1,3) v poho. je to pak trosku linejsi ;-) doporucuji kola pripevnit gumicukem k nosici.

      0 0
    • Marosh  

      Vsichni si na felicii nacpou 15 tandemu, 4 silnice, 13 DH biku + dovnitr babicku, dedecka, kocku, psa, sporak na chalupu a basu piv. :) Mam se sakra co ucit. ;)

      0 0
    • default  

      A nebo se da takto: http://www.slovensko.chlif.cz/…%20MAGOR.JPG

      0 0
      • SavaH  

        tak to je hustý!

        0 0
        • default  

          Myslel jsem si, ze se poxxxu kdyz jsem to videl… …okamzite jsme ho museli dohnat a vyfotit! :-D

          0 0
          • SavaH  

            Jsem chtěla vzít 5 lidí a kola naházet do vozejku. Jenže pak jsem zjistila, že sice máme vozejk, ale nemáme kouly… Jak to tak vypadá, tak na Drtiče pojedem jen ve 3. Nikdo nechce se mnou jet ;-( bojí se.

            0 0
            • default  

              Mno jo, 5 kol a 5 lidi je pro Feldu celkom zahul… …ale asi by to zvladla! My jedem taky ve trech, taky na Drtice ;-) Doufam, ze bude pocasko jako je ted!

              0 0
              • SavaH  

                Tak se tam uvidíme ;o) Poznávací znamení Felina s kolama na střeše(o:=

                0 0
                • default  

                  JJ… …urcite! My asi pojedeme timdle: http://www.slovensko.chlif.cz/…0bicykly.JPG

                  A propos, jak je to tam s bydlenim? Jeste jsme tam nebyli. Bereme stan, tak snad ho bude kam postavit! ;-)

                  0 0
                  • SavaH  

                    Ubytovaní? Nevím. Bydlíme v soukromým ubytování 9 km od Kopřivnice 200Kč/noc/osobu. Docela ujde. Kempy v Rožnově vyjdou nastejno. Foto autíčka nemám. Ale já osobně pojedu na tomhle: http://rodina.cz/…um/photo.ASP?… na čem pojede Fousy a Radys (asi modrá Merida) netušim. A jen tak mimochodem, jakym tempem pojedeš. Hledám někoho pomalejšího, ale zas ne šneka.

                    0 0
                    • default  

                      Nooo, vidim to tak, ze se nekam placnem a uvidime… :-) Mezi chrty rozhodne nepatrim, snek snad taky nejsem… …teda alespon doufam! ;-) Spis mam strach vo Zdendu s Krbcem (to jsou ti dva na fotce s autem), voni jeste nic takovydleho nejeli, takze bude asi premiera! Kazdopidne muzeme jet pospolu to nejni problem… ;-) Btw – peknej Canon!

                      0 0
    • Vóca  

      Běžne se tam vejdou čtyři kola, ale jestli jich tam potřebuješ dostat víc tak se dá jet i ze šesti. Čtyři na nosičích a další dvě přitáhnutý gumicukama k těm krajním. Jednou jsem takhle jel 100 Km a v pohodě. Fakt je, že ty přivázaný byly starý Faforiti :-)

      0 0
    • martt  

      sem som dal fotky ako mam na streche 5 bikov aj so sedlami a vstkym – bez problemov http://mtb2004.wz.cz/…459_5940.JPG http://mtb2004.wz.cz/…459_5941.JPG

      0 0
    • georgio  

      S Felicii bohuzel zkusenosti nemam, ale pet kol by nemel byt problem. Loni jsem jel s Octavii se trema kolama a hodne narvanou rakvi, misty jsem jel i 170(GER) a bylo to naprosto v pohode, az na spotrebu:-((( Myslim ze nosnost strech techhle aut neni zas tak rozdilna, hlavne myskim, ze zahradka ma nosnost kolem 25kg na kazdou lyzinu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.