• Pip

    Zdravim vsechny, a prosim o radu. Drive jsem jezdil s klipsnami. Jednou jsem si povytahl sedlo o cca 2 cm vys a behem pul hodiny me zacaly silne bolet zada v bederni oblasti. Sedlo jsem dal zpet a vse bylo zase ok. Ted mam nsalapy, takze bylo nutne opet trochu povytahnout sedlo a s tim opet prisly potize se zady. Je nutne zdvihnout riditka? Nebo se snazit to rozcvicit? Zvyknu si? Diky za radu.

    0 0
    • panaczek  

      jestli jsi dlouhodobe zvykly na urcity posed, muze se stat, ze pri zmene prijdou bolesti – asi bych to zkusil rozcvicit a rozprotahovat… ale nejsem dochtor

      0 0
    • teebee  

      Mám podobný problémy, které jsou částečně zapříčiněny úrazem zad a vyšinutou páteří. V poslední době jsem vyhledal chiropraktika a maséra a cítím výrazné zlepšení. Záda na kole prostě trpí.

      0 0
    • Frost  

      Mám podobný problém, začal jsem jezdit na uplne novem kole a po najeti cca 200Km me zacalo bolet za krkem, ale zda se ze uz je to pryc…asi jsem si zvykl.

      0 0
      • teebee  

        No z toho krku bych se někdy zbláznil, zvláš? na silničce.Na biku o něm vůbec nevím.Zkouším strečink šíjových svalů před jízdou i během ní, ale nic moc.

        0 0
        • MARIN  

          Me to prestalo kdyz jsem sundal ksilt z prilby

          0 0
          • panaczek  

            …stitek ti asi omezoval vyhled, tak jsi zaklanel kebuli…zajimave. me tyhle veci presly po koupi fulla

            0 0
            • Pepazdepa  

              krk mě bere i na bajku.. Je to s toho jak člověk někdy zaklání hlavu.. musel jsem změnit brýle! A už nezakláním :)

              0 0
    • Aiax  

      Mozna blby dotaz: proc bylo nutne davat sedlo vys u naslapu? Jinak me zada naposled bolely, kdyz jsem zmenil riditka. Dal jsem jim 500km a kdyby to nepreslo, vymenil bych je (dalsi vyjizdku uz to ale bylo OK). Takze bych tomu nejdriv nechal nejaky cas a pak bych sel na ortopedii (se zady nejsou zerty).

      0 0
      • Pip  

        To Ajax: Vyssi podrazka na tretrach spolu s kufry – mel jsem pocit, ze mam pokrcene nohy (citil jsem to dost na kolenou). Sedacka sla o 1–2 cm vys. Kolena ok, ale ta zatracena zada. Po pulhodine na kole mam pocit, ze mi z krize neco vystreli, jaky tam citim tlak. Nevim, nevim.

        0 0
        • zdenek  

          Taky mě to občas trápilo, ale pomohlo posilování zad.

          0 0
        • Aiax  

          Aha tak kufry, ja jsem na naslapy presel az na novym kole, takze me to neprislo. To posilovani zad je taky dobry napad. Ja mam se zady trochu problemy (mam na ne dokonce modrou), ale zatim me to nejak neomezuje (uvidime v 50 :(). Cvicim teda jen v zime tak 3× tydne hodinu – cviky co me naucili na ortopedii (je jich asi 15) a taky mam knizky Zada uz me neboli a Jak prezit praci u PC (nebo tak nejak)

          0 0
          • Pip  

            Toho jsem se bal, ze budu muset cvicit. :-)) Dik za tip na literaturu.

            0 0
        • BH  

          1 az 2 cm je asi moc,poznas i 1 mm. Zkus dat sedlo niz a uvidis.Jinak sedlo ma byt vodorovne a pokud das nohu v dolni uvrati klik patou na pedal, ma byt noha mirne pokrcena.Problem muze take byt v umisteni kufru na bote,mozna je mas trochu vytocene (osu kufru oproti ose kola) a i to se muze prenaset do zad, i kdyz by spise bolele kolena.)

          0 0
    • igor  

      Ked si vytiahol sedlovku vyssie, tak si daj trosicku blizsie sedlo, lebo sa ti tym zdvyhnutim aj vzdialilo od riaditok. To sa stalo aj mne a pomohlo mi to..ale nelietal som s nou po centimetroch ale milimetroch.

      0 0
    • socka  

      cosi k precteni, posilovani zad kazdopadne doporucuje 10 z 10ti bedramrzaku(vcet­ne me),,

      http://www.bikeboy.cz/view.php?…

      0 0
    • CipisekX  

      Kdyz posunes sedlo zpatky dolu, ucitis kolena, stehna a lytka. Zkus si zvyknout, posilovat nebo zalaborovat se sedlem.

      0 0
    •  

      Ječňák je borec!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.