Rock Shox Pilot XC model 2003 zdvih ?

44 nepřečtených
  • ROpa

    nezatazena vidla ma tie nerezove/chromovane tyce vysunute (viditalna cast) 110mm. Ked zatazim vidlu na maximum tak sa zasunu presne o 55mm. To je podla mna zdvih 55mm.

    1. Preco sa udava 100mm ked to chodi polovicu ?
    2. Alebo je chyba inde ?
    3. Ako spoznam bez rozoberania ci mam vidlu nakonfigurovanu ako 100mm alebo 80mm ?

    Dakujem, Rasto

    0 0
    • kovar  

      co si představuješ pod „zatazim vidlu na maximum“ ? To je taková síla, že kdyby jsi zatížil nepatrně větší silou, došlo by k destrukci vidlice?

      0 0
    • panaczek  

      taky nerozumim – bud si to pletes se sagem (ponorem vidle pri nasednuti) a nebo tlacis rukama na vidli – to ale nemas sanci dostat ji na maximum. na max pujde az najedes na otevrenej kanal, ktery jsi nevidel…;)

      0 0
      • ROpa  

        mam 70kg, zohnal som chlapa co ma 105kg a povedal som mu zatlac na to poriadne kolko pojde. Nemusel ani moc tlacit a hned bola na „doraz“ t.j. v mieste kdes si pri stlaceni pocitil naraz a uz to dalej neslo. Ja som skusal tiez poriadne som s tym treskol o zem a ten doraz som tiez pocitil. CHalap som zohnal len preto aby mi to udrzal zatlacene a mohol som to v klude odmerat.

        Rasto.

        0 0
        • Aiax  

          :) tak to je neotrely zpusob jak dostat vidlici na konec zdvihu. Dalsi moznost by byla pribrat tech 35kg a pak to vyzkouset – to v pripade nedostatku metrakovyhc sousedu. Nebo v nejhorsim si stahnout a precist ten manual, pripadne tu tabulku, kterou lepi na vnejsi nohy Pilota. Kdyz uz to nepujde jinak, tak zkusit vyjet (ale opatrne!!!) na kole a zkusit to nekde na korenech, jak to s jakym nastavenim funguje.

          0 0
          • ROpa  

            to som robil cely den a dospel som k tomu ze to chodi iba 55mm. Tabulka je tam nalepena to je fakt ale su v nej len tlaky pre rozne hmotnosti tak ako aj v manuale.

            0 0
            • Aiax  

              Ok, ja s timhle pilotem mam jen jizdni zkusenosti – presneji jel jsem na nem asi 5km – a nechce se mi verit, ze nejde vic (rikal jsem si, ze je to tak mekka vidle, ze to vic nejde). Na doraz jsem sel nekolikrat (az jsem se o ni zacal bat – je kamaradova a ja mel jeho kolo jen na serizeni :)) A jezdil jsi v terenu (kameny koreny) nebo na nejake polni ceste? Na silnici? Dostat ji na doraz v obyvaku je uplne k nicemu – takovou vidlici bych nechtel. Treba ja mam 105mm vidlici a bezne chodi tak 8cm. Dal jde jen pri opravdu velky rane.

              0 0
              • ROpa  

                jedna vec je ze ju mam mozno moc namako uz po niekolkonasobnom odpustani vzduchu… ale ked na tom idem ja normalne dake skoky, kamene, korene, obrubniky tak je to ok nadoraz ju nedostanem to som skusal jazdi to dobre ale ide mi o princip ako je to mozne za 100mm vidla sa zasunie nadoraz po 55mm… Teraz ma uz nieco napada, mozno je nakonfigurovana ako 80tka… ked to dam na 100 ziskam 20mm a uz pojde zo 100 na 75 co uz znie lepsie… ked pises ze ti chodi 105 na 80 bezne to by sa tak priblizovalo…

                Rasto

                0 0
                • Aiax  

                  No v tom ti asi moc neporadim, jen jsem nemohl uverit, ze ti pilot xc 2003 chodi jen 55mm, kdyz jsem presne tenhle typ zkousel pred 3 tydny a momentalne nahodou vazim to co ty :)… Takze jsem si myslel, zes tam asi nabouchal moc velky tlak. Pokud ne, tak bude problem nekde jinde. Kdyz ji dal nedas ani pri skoku, tak fakt nevim a omlouvam se za ty stupidni narazky na manual!

                  0 0
    • MartinXC  

      Délka vysunutí nohou a zdvih spolu souvisí jen z jedné strany – zdvih nemůže být větší než to vysunutí. Délka vysunutí nohou neznamená, že to taky v plné délce chodí. Optej se prodejce nebo koukni na web, co ta Pilotka umí. Tipnul bych si, že má chodit 80mm a reálně z ní dostaneš cca 73–75mm (ale praxi s tímto typem nemám). Takže když lehneš na rodle celou vahou, tak by měla zajet tak těch 60mm.

      0 0
      • jakub  

        ja bych dodal, ze pilotka je asi to nejhorsi co od RS vylsezlo, je hrozne poruchova a moje chura suntourka chodi cca o 100% lip howgh

        0 0
        • ROpa  

          co to znamena poruchova a co o 100% lip ?

          Rasto.

          0 0
          • jakub  

            to znamena, ze mam zkusenosti s komosovou RS Pilot, kerou momentalne poslal na reklamacku protoze mu z ni tece hrozne olej a unika vzduch, dalsi kamos ji musel poslat dva dny nato, protoze kdyz ji ztlacil dolu, tak nez se ta vidle vratila do puvodni polohy, mohl si klidne odskocit na obed. Dodam, ze ja mam suntour z lonskeho roku, vycistil sem ji po cca 600 km a dal na ni novou vazelinu, codi super, chodi tak, ze se o tom kamosum, co maji uvedenou pilotku ani nesni (vazne srovnavam se suntourem- nespletl jsem se ) jo dodam, ze kdyz nekdo uvadi ze vidle mam zdvih 100mm a ta vidle chdi max 40mm coz ta pilotka chodi, tak to asi neni taky to pravy orechovy – mozna ze maj kluci jenom smulu na zrovna vadny vidle hehe

            0 0
            • ROpa  

              to si ma teda moc nepotesil. Ta moja ma za sebou 80km zatial sa tvari ok ale ten zdvih to sa mi zda byt ozaj dake cudne ved ked je to 100ka aby to nechodilo hore dole viac ako 55mm to sa mi zda byt fakt dost cudne. Aky model maju ti tvoji kamarati ? Ja mam model 2003 co bol original na bajku GT Avalanche.

              Rasto.

              0 0
              • jakub  

                tak oni maji vidli z GT I-DRIVE, a pak ZASKAR neco, obe sou to XC

                0 0
                • jakub  

                  z roku 2003

                  0 0
                  • ROpa  

                    co myslis je Manitou Axel 80mm s lockautom lepsie volba ?

                    0 0
                    • jakub  

                      Tu vidli sem moc nejel, ale prvni pocit z ni mam takovej ze codi urcite lip ale je hodne mekka trakova zvlastni, ja osobne bych dal prednost vinetouovi nez koupil polotku ale to je jenom muj nazor…

                      0 0
                    • Aiax  

                      A nemaze se axel vazelinou? Tfuj! :)

                      0 0
    • MartinS  

      Tuto vidlici jsem měl na kolem, výrobce udává zdvih 80/100mm, od výroby je většinou nastavená na 80 as na 100 mm je ji nutno rozebrat. Tato vidle není nic moc, ale po rozebrání, vyčištění a výměně oleje funguje dobře, má ji manželka a je spokojená.(bez vzduchu ve vidlici)

      0 0
      • ROpa  

        po kolkych km aktivneho jazdenie v terene mi odporucas vymenit olej ? TO nastavenie som pozeral v technickom manuale asi pri vymene oleja vyhodim ten plastovy spalik a spravim z nej 100mm teda ak nie je, lebo netusim ako to zistit bez rozeberania ci je nastavena ako 80mm alebo 100mm.

        Rasto

        0 0
        • retro  

          http://www.sram24.com/…ightsSPC.pdf a uz se netrap :-)

          0 0
          • ROpa  

            diky odmeriam to a hned viem na com som :-)

            Rasto

            0 0
            • maco  

              RS Pilot XC mi chodil az na doraz(cca 30 mm od korunky). Tych 55 mm co popisujes je porucha (nie si prvy – pozri mtbr.com) v tlmiacej casti. Aspon tak mi to bolo vysvetlene, ked som ju na jesen reklamoval a dali mi ju dokopy. Momentalne ju jazdi moja polovicka a bez problemov.

              0 0
              • ROpa  

                vyjadrujes sa o nej v minulom case… zaujimalo by ma co jazdis teraz, ako si s nou spokojny a keby si ju mohol porovnat s pilotom, ci je rozdiel velky, brutalny alebo je to len o nieco lepsie a kolko ta tvoja sucasna vidl stoji. Ja mozem bohuzial porovnat len s trekovymi RST T4kami a Suntourom XCP 75 ale na tu pilotku aj napriek tomu ze je zrejme pokazena sa nehrabu.

                Rasto.

                0 0
      • Fido Mrlasek  

        Přesně tak. Já jí koupil normálka s 80mm a musel sem jí rozebrat a přehodit tam takovou podložku. Pak vystřelila pěkně na 100mm. Ale připrav se na to, že dvě sezony sou strop. Pro manželku je to cool, ale od 80kg vejš a troše razantní jízdy a za chvilku začneš vylamovat ty prachovky a poteče z ní volej. Věř mi ..... mám jí 3 sezóny a tahle je její poslední. Rock shoxy jsou fajnovky – jestli tomu dáváš čouda, tak vem bombera.

        0 0
        • ROpa  

          pamatas si presne co sa tam prehadzovalo ? podla servisneho manualu je na kazdej nohe podlozka hruba 20mm a z jednej nohy sa da uplne prec a na druhej sa tusim posunie dakam hore co sa mi zda byt dost cudne ale nemam tu ten manual tak si to moc nepamatam… ze vydrzi 2 sezony az tak nevadi som na MTB XC zaciatocnik tak na uvod to nemusi byt zle. Co mam chapat pod tym do tela ? Chlapik kdesi na americkom fore pisal ze je vhodna na pohodove jazdenie podla neho obcas daky skok 1–2 stopy vysoky to je tak 30–50cm… nic narocnejsie… ak su skoky 2 stopy vysoke pohoda pre tu vidlu tak chvilu mi to vydrzi lebo ja neskacem vobec len ked z nejakeho kamena na lesnej ceste alebo chodniku zbehnem dole. Vazim 70kg takze asi je ta vidla na mna ako sita. Az sa nucim jazdit a cosik priberiem mozem ist na Bombera :-)

          Inac ohladom toho ze mi chodi len 55mm som sa dopatral ze to bud epravdepodobne tym ze je tam moc oleja a nema sa uz kam stalcit chudak… takze mam to cele vyliat a naliat presne podla manualu a malo by to byt ok.

          Rasto.

          0 0
        • Orbis  

          A Jak můžeš mít 3 sezóny vidli, která přišla na trh v roce 2003? To je MAXIMÁLNĚ JEDNA CELÁ SEZONA. Jak je tohle možný??????????­?????????????!

          0 0
          • jakub  

            zazrak, kde asi soudruzi z NDR udelali chybu ?? (((-:

            0 0
          • Fido Mrlasek  

            jednoduše – Pilot = Judy ..... nezměnili na tom vůbec nic. Judy XC z roku 2002 je stejná jako pozdější piloty. Jenom to přejmenovali.

            0 0
            • Orbis  

              Zase Paradox a kdy měli Judyny Vzduch??

              0 0
              • Gatier  

                Tiez by som to moc netvrdil! Judy mali (maju vzduch), Ale nohy Pilot su take ako Sid…

                0 0
                • Orbis  

                  Taky se mi zdá, že jsou podobné SIDu a vnitřek maj podobnej, jako DUKE. Ale jako JUDY to fakt nevim!!!!!!!??­??????:-)

                  0 0
                  • vlk  

                    škoda, že nepracují ani jako sid ani jako duke.

                    0 0
              • Fido Mrlasek  

                Judyny měly tzv. Air Assist – nízkotlaký huštění. Slouží k poladění průběhu. Hlavní těžiště pružení nese péro a jemně se to dá doladit vzduchem. Já sem na svojí radši pořádně našponoval péro (vrazil sem tam půl podložky navíc) a už nic nefoukám. Taky sem převrtal zátku s ventilem a vlepil tam normální auto ventil. Původně tam byla ventil jak na kopačáku.

                0 0
                • ROpa  

                  Na mojej je autoventil original a ked vyfucim vzduch je to dost make aj na mojich 70kg.. jeden silnejsi skok z obrubnika na cestu a ide na doraz… takze povedal by som ze ten vzduch tam toho robi pomerne dost…

                  Rasto.

                  0 0
                  • Fido Mrlasek  

                    Piloty maj už normální ventil – to je fakt – zapomněl sem. Než sem tam narval o podložku víc, tak to bez vzduchu taky nešlo. Celej GT maraton sem jel jen na péru a nic moc. Pak sem tom vylepšil. Ale je natlakovaná jako kráva.:-))))

                    0 0
            • ROpa  

              myslim si osobne ze je to holy nezmysel. Hovoril som z dovozcom Rock Shoxu o mojom probleme a povedal mi tolko ze nikto poriadne nevie preco zrovna Piloty su take poruchove… System Hydracoil a Hydracoil 2 je aj v starsich, novsich, nizsich aj vyssich radach a len v Pilotovi to robi neplechu… ak by bola Pilotka Judyna tak ziadne problemy nie su…

              0 0
              • Orbis  

                Přesně Judyny jsou míň poruchový!!!

                0 0
                • vlk  

                  No a měl jste už někdo rozdělanou letošní judy xc?měly by mít zase hydracoil.Ale co by mě nejvíce zajímalo.Píší, že je to elastomerka.Takže pokud to dobře chápu tak elastomerama+pru­žina to pruží a tlumí hydracoil.Takže by se dali elastomery vaházet a nahradit čistou pružinou.A byla by z toho vidle pružina/ hydracoil tlumení.Šlo by to tak, že.Zkoušel jste to už někdo?

                  0 0
                  • ROpa  

                    Tak vidlicu som poriesil. Rozobral, preskumal, zistil ze vsetko je ako ma byt, oleja tam bolo akurat, len v tej lavej kde je vzduch sa mi zdalo ze nie je 20+30 ale asi len 20–30ml ale tazko povedat lebo je ta pruzina brutalne namastena s vazelinou a mozno sa to trocha domiesalo ale myslim si ze aj tak ho tam bolo malo…

                    To je jedno lebo neplechu robi aj tak ta druha noha kde nie je dohromady vobec nic. Preskumal som to nic dokladne ale preco to chodilo len 50mm na to som neprisiel… proste par trubiek v sebe sa zasuvajucich v jednej na spodu tri dierky…

                    Original olej som nemal, tlmicovy takisto nikde nemali tak som tam chcel dat Castrol GTX3 15W40 co mi zostal z auta ale bol husty ako med tak nakoniec obycajny Madit 32 neviem presne oznacenie z hlavy ale je to hydraulicky… stoji 72Sk liter. Hustota je zhruba ako ten origina RS ale je o malinko hustejsi.

                    Este som ju nastavil ako 100mm a chodi fakt krasne, len skoda ze uz v nej tak pekne „necvachta“ ako s tym redsim olejom. Chodi pekne dokonca neuveritelnych 93mm a celkom plynulo bez zadrhania. Dufam ze jej to vydrzi co najdlhsie. :-)

                    Dakujem firme KCK oslany konkretne jej technikovi za pomoc pri rieseni mojho problemu. Vidla funguje ako si predstavujem a som spokojny.

                    Ak by dakto potreboval poradit s podobnym problemom nech napise.

                    ROpa

                    0 0
                    • jakub  

                      tak mam pro Vas pilotaky zpravu, nevim esli to vite, ale pri rekamaci mimu kamosoj rekli, ze to neberou, porotze prej nevymenil po peti hodinach jizdy olej a proto se mu prej posrala, protoze od vyrobce jsou prej ve vidli spony a diky vymene oleje se prej ty spony dostanou z te vidle pryc, a on to neudal tak mu ty spony vydrely naky tesneni ci co. Prej to je napsany v navode (anglicky), nakonec se s nima domluvil ze jim zaplati vymenu oleje a voni mu s tim neco udelaj hehehe takze takhle to je, berte si na cestu stopky

                      0 0
                      • ROpa  

                        tak neviem kde to tvoj kamos kupoval ale toto mu mohol povedat iba naprostej osel. Mne tiez niekto vravel ze po urcitej dobe (zabeh) sa v tej vidlici ma olej vymenit. Ale uz mi aj par ludi povedala ze je to totalna kravina.

                        Totiz rozober si dakedy tu vidlicu aby si videl co je vo vnutri. Hlavne si vsimni ako su jednotlive diely vyrobene najma povrchovo opracovane. Vsetko je tam hladke a o nejakych sponach nemoze byt ani reci. Ked sa nad tym zamyslis tak zaridenie ktoreho funkcnost je zalozena na tom ze sa tam nieco nicoho dotyka a trie o seba navysse v olejovej lazni pripadne pod tlakom kde je vsetko utesnene x tesneniami nemoze byt o nejakych kovovych necistotach ani reci. Ta vidla ma po par mesiacoch co robit aby tesnila ako ma a nie ze by tam boli este dake spony. To by si ju komplet zrusil prvy vikend co by si sa na tom prebehol.

                        Nech si kamos otvori manual a je tam napisane ze vymena oleja sa odporuca po 100 hodinach jazdy. Aj to len koli tomu ze predsa len sa ten olej znecistuje a znehodnocuje pretoze prach je svina a dostane sa tam tak ci tak. Pripadne sa tam moze cosi po takom case fakt obrusit a usadit a treba to dat prec ale rozhodne nie po 5 hodinach jazdy :-))

                        ROpak

                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.