• jarda25

    Potřeboval bych poradit s foukáním vidlice Rock Shox Pilot SL – levá noha.Vážím 88 Kg, preferuji tvrdší pružení. Kolik PSI. Díky.

    0 0
    • nemo  

      podle tabulky, nalepené na levé noze téhle vidle vzadu:pro borce 81 – 90 kg je doporučený tlak 15 psi…, ale je to hodně individuální. Mám 75 kg a pokud jedu do „pořádného“ terénu, nefoukám vůbec.

      0 0
    • jarda25  

      A ještě bych se zeptal, mám pumpičku od authora,takovou stříbrnou – Shock Pump 300 PSI, na horní stupnici je od 0 do 300 (to bude asi PSI) a na dolní stupnici 0 až 20. Foukal jsem normálně na 30 (horní stupnice), dneska v prodejně mě řekl, že můžu nafoukat až na 200 (horní stupnice),fouknul jsem to na 100 a v terénu to udělalo bum :). Takže k dotazu – horní stupnice je opravdu PSI – (není to tam nikde napsané) Díky moc.

      0 0
      • nemo  

        jasně, ta spodní stupnice bude nejspíš v barech (1 bar se rovná přibližně 1 atm), jinak 1 psi = 0,006894 Mpa, takže pokud jsi tam opravdu foukl těch 200 psi, se divím, že ti ta vidle neprdla pod rukou a definitivně (200 psi = caa necelých 14 atm. Já například do zadního tlumiče (NRS) dávám 140 – 160 psi…pozdravuj v prodejně. Do vidle jsem zpočátku dával 5 – 10 psi, ale připadala mi moc tvrdá. Přeju vždy vítr do zad.

        0 0
    • jarda25  

      dostal jsem tam jen 100 :),oni si ten bordel co tam napadal pod prachovku krasne vyčisti, hezky namažou, dotahnou, seřídí, pofoukaj a bude to ok:).Díky moc.

      0 0
    • Pi†el  

      nechci zakladat novy thread a v historii jsem potrebnou informaci nevypatral…

      Vozite tudle vidli nekdo na 80mm ? Kolik mm vam koukaji vnitrni nohy ? predem diky za odpovedi..

      0 0
    • JirkaB  

      Taky jsem to řešil. Podle tabulky je opravdu 20 psi maximum. Kamarádi foukaj mnohem víc, ale do jiných vidlí. Tahle nemá podle vyjádření aut. servisu RS vzduchovou komoru, ale pouze vzduchovýho asistenta, proto je 20 psi maximum. Vážím v podstatě to co ty a teď už tam mám taky jenom 20 psi.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.