• BB

    chtel bych podiskutovat o zpusobu myti kola. Nemam na mysli hadici na zahrade, ale doma napr. v predsini. Zastavate suchou nebo mokrou cestu, pokud mokrou, pouzivate hadr, nebo nejakou houbu. Strasne rad vyjizdim na cistem kole, ale to myti me stve. Jedno dukladne umyti je cca hodina.Neni lepsi se na to vykaslat a jezdit na spinavem ?

    0 0
    • enjoy  

      zrovna mi tu jedno spinavy stoji za zadama a taky nevim:-)po tom dnesku,coz ode me nebylo moc rozumny vyjizdet v takovym necase,sama mlha,vlhko a mokro,no proste hnus:-)fakt nevim,ale vypada hrozne,asi ho budu muset umyt:-)

      0 0
    • blue  

      kdyz je venku hodne velkej bordel, tak se cestou domu stavim nekde u pumpy a oplachnu to z rozumny vzdalenosti trysky wapkou, nez dojedu pak domu, voda okape, z lozisek se taky voda diky toceni dostane a nemusim se s tim pak doma patlat ve vane…

      0 0
      • BB  

        to neni spatny napad, okolo jedne pumpy se vracivam, kolik platis za umyti kola ?

        0 0
      • krtek  

        No ja nevim ale vsude se nedoporucuje moc mejt kolo tlakovou vodou, protoze se ta voda muze dobre dostat do lozisek kam by se bez tlaku nedostala a pak nemuze ven. Nevim nakolik je to mozny, taky se mi to az tak nezdalo, ale jak jsem koupil tak predavam dal.

        0 0
        • Barbanek  

          Kdyz se vracim a mam silne zabahnene kolo tak taky meju na pumpe. snazim se myt z vetsi vzdalenosti a na loziska nepouste plny proud vody. U nas na pumpe maj automat stoji to 10 kc.

          Je to podle me super, jelikoz bydlim v panelaku tak je problem umejvat hodne spinavy kolo.

          0 0
        • blue  

          asi jako barbanek…

          samozrejme nesmis narvat trysku primo k lozisku, musis rozumne…

          krome toho, kdyz na tom pak chvili jedes, voda se z lozisek dostane… ale to uz sem asi nekde popisoval taky

          meju tak kolo uz tri ctyri roky /mozna i dyl/ a rozhodne nemuzu rict, ze by to melo na zivotnost nejakej vliv…

          bb: jezdim k shellce na Smichovskym nadrazi za 10 Kc

          0 0
          • lobik  

            mám po cestě ,kousek od baráku geniální Wapku…neustále pod mírným tlakem protíká voda z pistole,pokud není kolo totálně zaflákaný mazlavým bahnem omývám to tímto minitlakem(zdar­ma) ;o)

            0 0
        • faster  

          souhlas vapka kolu nesvědči.

          0 0
      • marapara  

        Taky většinou myju wapkou. Je to nejrychlejší a účinný způsob mytí. Na ložiska a těsnění netříkám přímo, ale snažím se mít odstup a popustím trysku, takže voda nestříká tkaovým tlakem. Rám, kola, řetěz, převodníky a kazetu beru plnou silou. KDyž předtím nastříkám na řetěz a převodníky cyklostar, tak jsou jako nové za pár minut :). Nemám problém s tím, že by se mi voda dostala do ložišek a citlivých míst.

        0 0
        • borda  

          no, s tou kazetou nevím. co na to ořech?

          0 0
          • marapara  

            Ořech v pohodě … myju kazetu ze strany řetězu, respektive na ni stříkám kolmo shora, včetně řetězu, krom posledního kolečka, aby se tam vode tlakem nedostala. Ze zadní strany, kde by se mohla dostat voda do ořechu, samozřejmě ne. Praktikuju to tak už asi 4, možná 5 let a ořech mám ještě původí DT Swiss z náboje Cerit. Už má sice dost vůli, ale taky mám na něm nalítaných nějakých 45000 km.

            0 0
    • ondon  

      Jelikoz mam kolo v pokoji na skrini, tak meju pravidelne – voda s jarem a smetacek a pak to vetsinou oplachnu destovkou (ta ma tu vyhodu, ze je pak kolo jak vylesteny, protoze nenechava fleky)

      0 0
      • dave  

        Tak tak, ale bez jaru. Zbytečně moc odmaš?ujě a každá konzervace dobrá, ne?

        0 0
    • 111  

      na spinavym se da jezdit ale všechno ma svy hranice. Když zaschly blato začne odpadavat do vyčistěných převodů tak to taky neni ono. Jinak můj názor je opláchnout dokud to nezaschne PS:přiznávám že mám tu zahradní hadici.

      0 0
    • ravo  

      Závidím majitelům zahradních hadic:-) moc to neřeším, k pumpě to mám daleko, jednou za uherský rok nacpu bike do sprchového kout a něžně opláchnu:-) Nejlepší údržba je čistit mastným hadrem.

      0 0
      • antt  

        pokud to neni nejaky extrem, tak nemyju. Pred dalsi vyjizdkou pak odloupu ty nejvetsi kusy (ktere by nejspis samy opadaly… a nejspis na retez…) a jedu. Maximalne vlhkym hadrem otru z vrchu zadni blatnicek:) Je to moje chlouba, tak musi vypadat;) Neco jineho je, kdyz po vyjizdce neni poznat puvodni barva a pneu tak tak projde vydlici… to pak kolo stahnu na zahrade hadici

        0 0
        • sharkcom  

          Taková jednoduchá blbost. Vemu do kýble teplou vodu z trochou jaru a smetářek a du mejt. Ikdyž je kolo fuj, vždy končím u pláštů a zbyde i na ně. Tedy záleží, kdo má jak velký kolo…

          0 0
    • fil  

      da se to i takhle :o) (prvni pokus o vlozeni fotky)

      0 0
      • fil  

        mimochodem takhle opravdu provadeji ocistu kola nekteri mistni v Luzickych horach.

        0 0
        • jjhartmi  

          dobrý způsob ale před ponořením bych doporučil se pořádně proletět

          0 0
    • MlokCZ  

      Kolo meju co nejmíň, ale sem tam (odhadem tak 5–6× do roka), zvlášť když se podaří nějaká hodně velká bahení lázeň (kterým se snažím vyhýbat, tak to není moc často). A když už ho meju, tak na chodbě asi tak 10–20s vemu hadrem z toho nejhoršího humusu. No a zbytek ve vaně, kolo je umytý za 10 minut, no a pak tak 1–2 minutky vana.

      0 0
      • Imroman  

        5–6 krat do roka?? Chudak komponenty :) Ja ho umyvam po kazdej jazde..zabere mi to cca 10 min a je pekne ciste a pripravene na dalsiu jazdu. Byvam v panelaku a umyvam ho dole v cistiarni. Staci tepla voda, jar, spongia a smetak na pastorky.

        Inak som sa chcel spytat ci nevadi vidlici ked oplachnem tesnenia hadicov a potom umyjem spongiou s jarou..(mam RS Rebu)

        0 0
    • Blade  

      Kolo umývám, až když je fakt ********, většinou jen odrolím ty největší kusy blata. Teď v tomhle deštivým počasí nemá moc cenu umejvat. Ale v létě, když je dlouho sucho, tak rád jezdím na čistým kole a oni i dlouho čistý vydrží :-) Jediný, co vedu v každým případě v čistotě, je řetěz, převodníky, kazeta, přesmyk a přehazka.

      0 0
    • MichalH  

      Já mám, teda jsem měl, takový ten postřikovač pro zahrádkáře, šlo to tím super, umyl jsem asi půlku kola a říkám si, že by to htělo větší tlak, tak jsem trochu víc zapumpoval a ta nádoba praskla. Jednak jsem se lekl a pak jsem stejně zbytek kola myl hadrou :(

      0 0
    • wendak  

      Kolo meju u pumpy, ale bez plnýho tlaku za 20 kč nebo někdy zahradní hadicí a palcem (když se k tomu dostanu) nebo před barákem z kbelíku a houbou nebo na balkóně nebo ho nemeju prostě tak jak to vyjde a důkladný umytí je 1. wapkou u pumpy 2. cesta domů a okapání 3. dočištění doma vhodným přípravkem 4. konzervace hadrem a silikonovým olejem 4. mazání něco silikonovým, něco teflonovým a něco WD40 5. odmaštění kotoučů a otření destiček. Důkladný mytí tak jednou maximálně dvakrát za měsíc :o))

      0 0
    • Volf  

      Koně taky musíš po vyjížďce očistit a vyhřebelcovat. Ne teď vážně. Ne že bych byl nějak útlocitnej, ale vyjet na zahnojeným kole by mě ani nebavilo.

      0 0
      • MlokCZ  

        A když se ti při blátivějším počasí zahnojí hned po vyjetí, tak se hned kvůli tomu vracíš domu ho umejt, aby tě to bavilo na něm jet? :-)

        0 0
        • Volf  

          ha ha ha koukám celkem velký množství vtipný kaše ke snídani co??? :-))

          0 0
    • pavelr  

      Kola vodou nemyju, prach a bláto stírám suchým hadrem. Trvá to dýl, ale na rychlost jízdy to nemá vliv.

      0 0
    • Daf  

      Klasika. Kybl s vodou + saponat a smetacek. Jde to docela dobre.

      0 0
      • Stancek  

        ke smetacku jsem pridal jeste stetku na min pristupny mista a zubni kartacek na ty jeste nepristupnejsi…

        0 0
    • BB  

      Zajímavý, jaký kraviny tě zajímaly před 3+ léty.

      0 0
    • Luka  

      Mame takovej ritual (bo je maly byt a nerada bych aby veskere bahno opadalo v loznici). Prilitneme jako prasata z venku, jeden hlida venku kola, druhej dobehne pro teplou vodu v kyblu, kostatko a houbicku, umejeme 50m od baraku na takovym uzemi nikoho, splachnem zbylou vodou a jedeme dom po silnici kde uz se neuspini. celkem to zabere asi ctvrt hodiny. Na dukladne myti jezdime k rodicum na zahradu, kde se to vezme hadici, umeje se retez, namaze atd atd

      0 0
      • smith22  

        Přesně tak.Nevim co tady pořád řešíte lidi.Vyběhnout s kýblem jako Luka,trochu to ošudlit a je to.A jak tam kdosi psal že to narve do sprchovýho koutu tak to snad nemyslí vážně.Taky trochu hygiena ne?Vždyť z toho kola tečou všelijaký sračky(od olejů až po to co jste nabrali cestou)

        0 0
        • smith22  

          To je pak aji dvojí práce.Umývat pak ještě sprchovej kout.No ne?Poďte do mě kdo nesouhlasí.

          0 0
          • Krys  

            Tak ono tu vanu alebo kut treba raz za cas vydrhnut. Tak preco to neskombinovat s umyvanim bajku? ;)

            0 0
        • Martyss  

          „Vždyť z toho kola tečou všelijaký sračky(od olejů až po to co jste nabrali cestou)“ Tím bych si život nekomplikoval.....

          0 0
      • pepek  

        Když přijedu, tak mám problém vylézt do prvního patra. Potom napřed jídýlko, pak sprška a kafíčko, no a pak su mrtvola. O nejakým umývání ani řeč. Musí stačit oškrábání klacíčkem v parku, které provádím v délce asi 1 minuty, 300 m před barákem. Pokud pojedu další den, tak oškrabu blato z koleček a namažu řetěz.

        0 0
        • peky  

          kde je v brně wapka?

          0 0
          • pepek  

            ?? U každé pumpy. Pokud jsi to myslel tak ,že bych tam měl jezdit, tak negativ. Wapka škodí, špína konzervuje.

            0 0
            • peky  

              ne to ne pro tebe, pro sebe. My sme měli v boleslavi jednu spešl pumpu kde byla jen wapka. To mě vyhovovalo a jezdil sem tam často. Tady u Vás sem z toho trošku v pasti a ještě sem si nezvykl tak se ptám. Naposledy sem myl kolo v koupelně...­..dobře sem ucpal odpad. Jinak nemyslím že by wapka škodila. Nesmíš jí narvat do náby nebo do středu jinak co můžeš na trubkách a brzdách poškodit?

              0 0
    • FAH  

      Pro vsechny co pouzivate nebo mate wapku mam dotaz, uvazuju o koupi nejaky Wapky do baraku (auto, kolo, strecha apod.) , mate nekdo zkusenosti s nejakym typem za prijatelny penize a aby to nebyl nejakej sunt? Taky netusim jakej minimalni tlak a tok vody je jeste pouzitelnej. Jinak wapkou cistim kolo taky par let a povazuju to za elegantni a rychly reseni otazky bahna na kole.

      0 0
    • Corbett  

      Kýbl s teplou vodou, cyklostar, nebo jak se ten saponát jmenuje, smetáček, šteteček, kartáček na zuby. Vylezu před panelák a kolo opláchnu.

      0 0
      • peky  

        Tak to máš jako velkou trpělivost (patří ti mé uznání). Tohle bych nedokázal. Vždy jen jednou za rok (na jaře) pak se jen oplachuje maže a mění řetěz :).

        0 0
    • TOMMI  

      Hadice,kyblik,sme­taček,autošam­pon,voda.Ted v zime po každý jizdě.

      0 0
    • smith22  

      Tak sem to dneska poprve pokřtil bahnem a pořádně zaprasil.Mám tam pláště 2,2 a dneska jak sem je obalyl do bahna tak to byl snad rozměr 5,2.S tím nešlo vůbec jet jak se mě to ucpalo.Myslím ty mezery mezi pláštěm a vidlama.Jak sem najel na silnic tak sem bombardoval všechny kolemjdoucí blatem.A lítalo to teda pěkně.To určitě všichni znáte.Na cestě sem si v duchu říkal ,,to je dobrý,to ošplíchám hadicí až dojedu dom,,.Dojel sem dom a co myslíte že sem udělal?Nejprve sem vletěl do vany potom jídlo,ted sem sedl ke komplu a už nevstanu.Kolo chudák musí počkat do zítra.:-) sice to zaschne ale mě se fakt už nechce,zvlášť po tom namáhavým šlapání s plášťama, který vážily snad tunu.

      0 0
      • Fak  

        Nemas foto toho sveho vytvoru : :)))

        0 0
        • smith22  

          No to mě taky napadlo jako první, že bych sem mohl hodit foto ale jak na sviňu má digitál Máti v práci.Sakra sem se mohl pochlubit.:-)

          0 0
    • mosquito  

      zatim mam kolo v byte u nasich, takze musi byt cisty, resim to na WAPce (10kc) do urcitych mist to strikam tak jak si myslim ze to tomu nejmin skodi .. no a jinak na to se*u (rekl bych ze 1 vylet na prosolene silnici je jak celej rok jezdit na WAPku, a po par letech to kolo stejne vymenim)

      0 0
    • Bauvi  

      A nedá se jednoduše použít suchej hadr? Myslím, že se tím dá umejt vše mimo pneu. Když je už bláto zaschlý, myslím, že je to docela dobrej způsob.

      0 0
    • Bauvi  

      A nedá se jednoduše použít suchej hadr? Myslím, že se tím dá umejt vše mimo pneu. Když je už bláto zaschlý, myslím, že je to docela dobrej způsob.

      0 0
      • mosquito  

        suchej hadr nepouzivam .. cerny lak na hliniku se hned stribrne leskne :( ale proste to jen potukam a treba na spodni stangli mam misto 2cm bahna jen 2mm a to uz je fuk

        0 0
    • Werwolf  

      Vědu bych z toho nedělal. Kolo důkladně umyju minimálně 1 do týdne, ale vše co se na kole točí, nebo co tahá viz přesmykač, přehazka :-) očistim, někdy přistříknu trochu oleje.

      0 0
      • Bauvi  

        Vždycky se totiž vrátím ze švihu úplně mrtvej a na bika třeba dva dny nesáhnu. Občas ho už nikdy nechci vidět :). S tím suchým hadrem je to celkem v pohodě… Sice se to neleskne, ale alespoň na tom nečumí bláto.

        0 0
    • JMT  

      meju ve vane, prepinam sprchu na masazni mod-vetsi tlak lip odstrili blato

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.