• Hasy

    Podle čeho zvolit délku ramínka u přehazovačky XT 04?

    0 0
    • hanz  

      je to jedno Delším akorát zavadíš dřív o šutr. jezdím dlouhé a znám lidi co jezdí krátké(na třech plackách) a není tam vůbec jasného vítěze.

      jestli to máš na jednoplacku vem třeba krátké jestli na troj tak třeba dlouhé. A nebo naopak. Jak chceš.

      podle manualu by mnělo krátké pobrat menší rozsah převodů ale praxe to nepotvrdila. Dlouhé je standart tak s ním nic nezkazíš

      0 0
    • MARIN  

      Pokud bude spravna delka retezu tak prehazka s dlouhym raminkem zvladne i blboprevod velka/velka. Ta s kratkym tohle uz nezvladne.

      0 0
      • kovar  

        zvládne. (44–32)

        0 0
        • MARIN  

          Dobra tak teda me se pri tomhle prevodu roztrhla a i driv kdyz uz se mi to povedlo zaradit nechtelo se to moc tocit.

          0 0
          • kovar  

            tak to jsi měl moc krátký řetěz. BTW kratší řetěz vydrží o necelé 2 % míň, ale to s přehazkou už nesouvisí :-).

            0 0
            • Aiax  

              Ja mam tuhle: http://www.shimano-europe.com/…ontent.phtml?…

              A podle toho co tam pisou a podle svych zkusenosti verim v tomhle spis Kovarovi.

              0 0
            • lubos  

              btw, je problem v prehazke (spatne natahuje retez), nebo je moc dlouhy retez, kdyz nekdy kdyz jedu mensi pastorky (tak 12,13,14 prip. mozna 15, nebo jak jsou na 9kolecku) a projedu diru, tak mi preskoci retez (kdyz slapu)? Neni to opotrebovanim, normalne nepreskakuje. Jenom pri prejezdu nejakym terenem.

              0 0
              • kovar  

                to mi dělá sem tam také na fullu, na HT ne u totožné přehazky. Takže asi to souvisí s prací jednočepové zadní stavby

                0 0
                • lubos  

                  Zda se mi ale, ze na tom druhem, kde mam SRAM5ku prehazku mi to nedela. Taky mi to zacalo delat az pote (nebo delat vyrazneji), co jsem komplet menil retez a kazetu, a oproti druhemu bajku a puvodnim retezum jsem pridal dva clanky na zaklade parktool.com popisu. A fakt je, ze ta retez nejak buhvijak co se tyce napnuti, me neuspokojuje. Ten SRAM navic to lepe drzi.

                  0 0
                  • kovar  

                    tak jsem asi kecal, vypadá to, že občasné překočení bylo spíš nedostatečným seřízením. (po drobounkém seřízení dnes mi řetěz nepřeskočil ani jednou)

                    0 0
                    • lubos  

                      Hmm, tak prehazka, retez, nebo problem s patkou. Anebo s ramem :)

                      0 0
            • MARIN  

              No je to uz dooost dlouho ale delku retezu odjakziva delam – velka/velka + 2clanky. Je ale mozny ze jsem treba nasadil jine pastorky (s vic zuby) a v tom byl problem

              0 0
              • kovar  

                Délku řetezu na GS dávám takovou, aby při malý převodník-nejmenší pastorek byl řetěz právě prověšen (na dalším pastorku už je mírně napínán). Kromě toho při parkování si aspoň „odpočinou“ pružiny prehazovačky.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.