• vinca

    Po tom , co jsem se pripojil na net pevnou linkou, tak se ze mne stal celkem statnej stahovac, ale nejak nestiham to vsechno doma naposlouchat. Poridill jsem si teda MP3 diskmena, a posloucham pri vyjidkach v lese. Poustim ho celkem potichu, abych slyšel i co se deje kolem. Jako sluchatka pouzivam sonacky spunty, ale pri vetsi rychlosti, nebo vetru to v nich dost huci. Jakej typ slichatek pouzit, abych slysel co se deje kolem, ale ve vetru nehucely ?

    0 0
    • Uža  

      no tak to chce poradny muslovy sluchatka! ale nevim jak je dostanes pod prilbu:-)

      0 0
      • gumid  

        Kup přilbu pro rally od Sparca, tam je dost místa na sluchátka.....:-)))

        0 0
    • Pá-dlista1  

      Nebo na spunty integralu.

      0 0
    • Brouk_Pytlik  

      No možná by stačilo použít stávající špunty a nějak je vhodně integrovat do sluchátek co maj traktoristi nebo lesáci. To má hned 2 výhody. 1) nebude ti do špuntů stejkat pot, protože je nebudeš mít narvaný v uších a tim ti vydržej víc. 2) budou chráněny proti hučení větru. Tuším, že zrovna lesácká helma má už velký sluchátka připevněný, takže z toho plyne další výhoda, a to 3) budeš moct využít komfortu obou výše uvedených výhod s tím, že i hlava zůstane chráněna.

      0 0
      • Brouk_Pytlik  

        PS: poslouchat hudbu při vyjížďkách lesem považuju za nepřekonatelný barbarství

        0 0
        • ivovi  

          Souhlas, v lese je to barbarstvi a na silnici zbytecny riziko, pac sluch funguje aspon trochu jako ‚oci vzadu‘.

          0 0
          • Air  

            V lese to sice barbarstvi je, ale treba nekde na polnich cestach se to da… to je kazdyho vec…

            Ale co jsem chtel rict – jezdit se sluchatkama na silnici je pomalu sebevrazda. Je to fakt hnus. Ne nadarmo mam na obalu svych sluchatek (mam KOSS), upozorneni vyrobce abych je nepouzival pri rizeni motorovych vozidel. Drive (jeste nez jsem to vedel) jsem poslouchal disman v aute a malem jsem boural… z nepozornosti… byl jsem z te hudby na usich nejaky nesoustredeny (A pritom autoradio mi vubec nevadi). Na kolo bych to nebral jakbysmet – moje pritelkyne tak pred casem bourala – jela si po ceste s walkmanem a najednou ji zacal predjizdet kamion… – zlekla se a skoncila ve skarpe. Nastesti se ji nic vazneho nestalo. Ale mohlo… Fakt je to hloupost. Na silnici hudbu ani na kousek!

            0 0
            • kajulka2  

              Já předjížděl autem bikera se sluchátkama, zjistil to až když jsem byl vedle něho, pěkně sebou škubnul a šel taky málem do škarpy. Podle mě je to se sluchátkama na kole v dnešním provozu o hubu, no a v lese je lepší vychutnávat ticho

              0 0
              • GiiP  

                Když jedu na kole 8km po silnici kde jede auto za autem tak mě nepřekvapí kamion. Bez sluchátek by byla cesta nekonečná. Kdybych poslouchal akorát auta vedle sebe.

                0 0
              • PjSky  

                nebyl zvyklej. Ale ja sluchatka taky uz nevozim (Koss Plug, jedine) , ani nevim proc. mozna uz me ta hudba ubijela.

                S MTB jezdim do lesa, tam si uzivam zvuky lesa, se silnici si zase uzivam ten hukot vzduchu ve sjezdech.. krasa :)

                Usekum s auty se vyhybam jak to jde.

                v aute provozuju hudbu, protoze se snazim ridit opravdu opatrne a klidne, takze Anusku Shankar a podobne veci (vokalni ci s rozpoznatelnym solovym nastrojem).

                Ale kdybych zase vyrazil na bike streku (nekolik dni na kole singl) tak sluchatka vezmu, kdyz clovek jede silnicni useky tak je rad za to, ze neslysi ty auta. By se z toho vocakl, kdyz to slysim prilitnout.. takhle sem mel dycku svatej klid a mihajici se auta mi nevadili.

                0 0
        • Volf  

          Já ani ne za barbarství, ale za kardinální blbost.

          0 0
          • jakub  

            tak to me presne napadlo, ale nechtel sem bejt hnusnej

            0 0
            • sis  

              Přesně tak, sebevrah. Tohle mi teda hlava nebere…

              0 0
      • Man  
        1. nebudu Ti uz odstavat usi.

        Ja len pre poriadok, ze to ma aj dalsie vyhody :-))).

        0 0
    • pos3k  

      Bych jezdit s muzikou nemohl.Ja radeji posloucham jak funim, zvuky z kola a okoli.To mi bohate staci.Muzika by me rozptylovala a byl by to velkej hazard.Muj nazor.

      0 0
      • Uža  

        Potkavam cvoky, co jezdej se sluchatkama po silnici.:-(

        0 0
        • winter78  

          Ja k tým cvokom patrím už 15 rokov. Zakázal by som muziku v aute, tiež rozptyľuje šoféra. A billboardy popri ceste, tiež odvracajú pozornosť šoféra.

          0 0
    • RomanH  

      Na biku si jezdim do lesa odpocinout a vychutnat si zvuky prirody. Na silnici jsem drive vozil obycejna sluchatka od Sony. Pote, co jsem se moc zaposlouchal do Bathory a vrazil ramenem do zelezneho sloupu, jsem toho nechal.

      0 0
      • Dumbo  

        ja som raz isiel zo sluchatkami po lese… a ked clovek nepocuje ze za tou uzkou zakrutou je traktor… tak je to celkom pekna sranda vam poviem :-) neodporucam ja radsej pocuvam ako mi pekne vrzga zablateny tlmic, ako mi praska nieco v kluke a tak.. su to krajsie zvuky :-) ako pocut praskat lebku a naraznik vozu na zvazanie dreva..

        0 0
        • Man  

          vcera sa mi to presne stalo. nakladak s drevom si to hasil cez les. nechybalo vela a mal by som na tele krasny odtlacok TATRA Koprivnice. takze sluchatka s discmanom na bike – nikdy.

          0 0
    • vlk  

      a proč teda jezdíš do lesa.Když se ochuzuješ o zážitek vnímaný všemy smysly.To už ti zbývá jen pořídit si full.žluté nebo oranžové skla do brýlý,aby jsi lépe viděl nerovnosti.A na­konec i motorek.Jo a pak už ani nemusíš do lesa a můžeš jezdit na nějakém simulátoru na počítači.atd atd. No trochu přeháním.:o))

      0 0
      • RomanH  

        Pekne do tech fulistu rejes :o)

        0 0
        • vlk  

          to nemělo být rytí do fulistů.Tímto se jim všem omlouvám.Mé další kolo bude asi taky full, ale to ještě nějakých pár roků potrvá.Jen si myslím,že s větším pohodlím i když ho jak pomalu stárnu stále více vyhledávám se snižují prožitky z jízdy.Já šel po řadě.Zbaví se sluchu, vnímání nárazů,barevného vidění, pak i s motorem šlapání =to si může rovnou sednout k simulátoru na počítači

          0 0
          • kovar  

            tak to se seredne mylis. Jestli povazujes za pozitek trebas neustale kopance od pedalu do nohou u HT a jestli si myslis, ze je to treba pro ty nohy hezky prozitek, tak to asi ne.

            0 0
        • vlk  

          prostě mi to připadá jako barbarství jezdit v lese se sluchátkama.

          0 0
        • cesar  

          a nebo nemit full ale cira skla a diky prehidnutejm nerovnostem mit vlka. To uz ale prehanim :))

          0 0
      • Man  

        ja teda mam fulla a nepozorujem, ze by som o nejake zazitky prichadzal. aj ked nepopieram, ze moj zadok na HT s pevnou vidlou mal tych zazitkov viac, ale neboli nijak prijemne. a ty si jazdil aspon pol roka fulla, ze si taky odbornik?

        0 0
        • vlk  

          ne půl roku jsem teda fulla nejezdil.již jsem psal, že nemám nic proti fullům a že si příští kolo fulla asi taky koupím.Nestrhávejte téma tímto směrem.Když si pořádně přečteš mé reakce tak poznáš co jsem chtěl říct, v žádném případě ale nic proti fullům.

          0 0
          • Man  

            ja sa len pytam. :-))) niekde na tomto fore sa hovorilo o tom, ze recenzie na biky vo Vele su o nicom, pretoze ti ludia ich jazdili len jeden vikend. kolki tu pisu o nevyhodach fullov a nikdy na nich nesedeli?

            0 0
    • K2  

      Myslím si,že biking je o pohodě a o tom, že si to každý užije podle svého. S OffSpringem při sjezdu nebo s posloucháním cinkajícího řetězu. Hudbu při jízdě neposlouchám, ale na druhou stranu ji nemám moc času poslouchat ani doma – pokud ji někdo chce při jízdě poslouchat – i když to má úskalí uváděná ve vašich příspěvcích, tak je to jeho věc… Každý a? si užije bikování podle svého

      0 0
    • Siddha  

      Giro dela prilby se zabudovanejma sluchadlama menuje se to nejak s USPS neco… bude to ale asi drahy a jen asi do jejich prilby…

      0 0
      • Žanek  

        USPS = United States Postal Service – stáj, za kterou jezdí Lance;

        0 0
    • JohnLee  

      Ja pouzivam sluchtaka Sony MDR-Q22LP: Nová street style sluchátka W. EAR bez oblouku za hlavou • odlehčený image design pro vyšší komfort nošení • neodymiový magnet • vyměnitelné barevné kryty • 30 mm měnič • jednostranně vedený 1, 5 m kabel • zlacený mini konektor.. Koss to neni,ale zvuk je prijatelnej…Porta Pro je proste klasa. Kdyztak mrkni na http://www.hifishop.cz

      0 0
      • Air  

        Jo Porta Pro je klasa :))) muzu potvrdit. I kdyz reknu ti, ze KSC 50/55 se jim uz kvalitou mozna vyrovnaly (porovnaval jsem). U tech SOny neni obrazek, skoda. Jinak kdyz uz jsme u toho, tak na sport bych bral taky neco od KOSSu http://www.koss.cz/koss/koss.htm Treba KSC-50, 55, a asi nejlepsi proti tomu vetru by byl THE PLUG, vysly i vyborne v testu (kvalita zvuku). Jsou tam i levnejsi sluchatka s uchycenim za ucho i s hlavovym mostem na zatylku. U tech The plug ale asi neuslysis vubec okoli. Mozna ty KSC 50ky by byly dobre, mam je taky a sedi dobre, ale nesportuju s nima. Ten zadni hlavovy most je vcelku dobry vymysl, nevim jak by sedely s prilbou. Zalezi taky jakou prilbu mas, co ti tam vejde. Ale na kolo bych si fakt sluchatka (az na vyjimky – polni cesty kde nikoho nepotkam) radsi nebral…

        0 0
        • JohnLee  

          Ja si je beru jen do lesa,kdyz potrebuju trochu adrenalinu nabrat…:))

          0 0
        • davidak  

          Ty máš Porta Pro? Vážně o nich uvažuju, reference na ně jsou až neuvěřitelný, jen mě trochu odrazuje ten UFO design. Taky jsem přemejšlel o Sporta Pro, tam se dá sklopit oblouk z temena na týl.. Nemáte někdo zkušenosti? D.

          0 0
          • vojtechposmourny  

            Porty mám, bratr má sporty (kosí bratři). Zvuk je opravdu excelentní, není potřeba megabass a podobné vymoženosti. Ale pro jízdu na kole se moc nehoděj. Jsou dost velký a těžký, pod helmu se nevejdou…

            0 0
            • davidak  

              Jé, tak to jseš jeden z mála, kdo může takhle přímo porovnat.. Jak sedí na hlavě? A ten zvuk, je to velkej rozdíl?

              0 0
              • kajulka2  

                Pokud si to správně pamatuju z testu Sterea, tak mají porty a sporty stejný měniče, rozdíl je v konstrukci hlavovýho mostu, takže by zvuk měl být stejně super

                0 0
                • mar_tin1  

                  menice su odlisne. ale otazka je, ci to rozoznas. resp. priamym porovnanim to asi rozoznas, ale na bezne pocuvanie je to imho jedno. sporty su citlivejsie (aspon podla webu koss.com)

                  0 0
              • vojtechposmourny  

                Oboje hraje srovnatelně, na hlavě to taky sedí stejně, ale na kolo ani jedny fakt nejsou.

                0 0
                • davidak  

                  Na kolo nebudou, budou k MD. Tak pořád nevim, jestli jít do Port nebo Sport, je to velký dilema:) Kdyby ses rozhodoval znova, šel bys zase do Port?

                  0 0
                  • mar_tin1  

                    ja mam porty pro, mal som aj sporty, subjektivne mi lepsie sedia porty, sporty maju ten molitan, co sa opiera nad uchom, o polovicu kratsi, preto mi to sadlo nejako sikmo. a s hlavovym mostom sklopenym dozadu to bolo este horsie. takze pre mna urcite porty pro.

                    0 0
                  • vojtechposmourny  

                    Asi do port. Mně se ten ufo design líbí.

                    0 0
          • kajulka2  

            Porty Pro mám už 10 let, jsou super, na ulici, k CD, počítači…Na kolo bych si je ale nevzal, nedostaneš je pod helmu. Co se týká designu, já si je koupil kvůli zvuku, že vypadám jak ufo je mi fuk

            0 0
            • davidak  

              Já bych je ani na kolo nenosil, kolikrát podle zviku z pastorků řadim, na silnici bych to už vůbec nesnesl. Už jsi někdy uplatňoval tu „no question záruku“?

              0 0
              • kajulka2  

                Zatím jednou, kromě měničů mně všechno vyměnili za poplatek 150kč, docela spokojenost

                0 0
          • MARIN  

            Mel jsem kdysi nejakou dobu doma pocene Porty a diky tomu se rozhodl je poridit taky nakonec jsem ale vzal Sporty prave kvuli tomu nastaveni oblouku. Rozdil ve zvuku jsem zadny nepoznal a kdybych se mel rozhodovat znovu nemenil bych.

            0 0
            • davidak  

              Asi budu uvazovat jako ty, to sklopeni je velika vyhoda. Mozna, ze rozdil ve zvuku nejakej bude, to ale IMHO poznas jen doma, ja je budu mit na venkvni noseni, doma mam audio slusny. Jeste jedna vec- nevis jak je to se zvukem znejicim do okoli? Aby celej bus neposlouchal se mnou.. :)

              0 0
              • MARIN  

                Tak to nedokazu posoudit nejsem z tech co poslouchaji do sluchatek volume max. ale urcite jsou v tomhle horsi jak spunty. Taky se mi na nich libi to jejish slozeni do kozenyho sacku ale ted nevim jestli takhle nejdou i Porta Pro

                0 0
              • Creckx  

                Sporty slyšíš ty a každej v místnosti a to to ani nemusíš mít moc nahlas. Mám je doma, až na trhající se molitan jsou ok. Už mám novej a ten drží už rok.

                0 0
    • Vrci  

      Znal jsem jednoho co jezdil se sluchátkama. Jel po cestě rovnoběžné s kolejema, která se v jednom místě s těma kolejema křížila a von tam jel i vlak, ale kvuli sluchátkám ho neslyšel.

      0 0
      • Martin11  

        Tak vlak, který jede kolem 140km/h není slyšet ani když sluchátka nemáš. Alespoň do doby, než je u Tebe…

        0 0
    •  

      dřív sem jezdil se sluchatkama furt ,ale parkrat se mi stalo ze sem neslysel auto co jelo za mnou, ted si to poustim potichu a na silnici si vyndavam levy sluchatko, a kdyz jedu po polnacce si to sluchatko dam spatky, ale furt to mam potichu abych aspon trochu slysel

      0 0
      • JFB  

        cimzto nemas nic ani z jizdy, ani z poslechu:-))

        0 0
    • bassline  

      Divim sa, ako moze niekoho LEN napadnut ist so sluchadlami na usiach bicyklovat, ved to da rozum ze ked nic clovek nebude pocut tak asi to nie je prilis bezpecne sa takto prevazat a moze velmi lahko dojst k nebezpecnej situacii…No ale niektori ludia to pochopia az pokym ich nezrazi kamion, pretoze ho nepocuju a zrazu sa objavi vedla nich a potom sa zlaknu…Druha vec, aky to ma vyznam pocuvat hudbu pri sportovani. Zvuky z okolia ju totalne prehlusia a clovek z toho nema potom nic lebo nepocuje detailne ani tu hudbu a ani okolie…Najlepsie je hudbu aj tak pocuvat v klude, ked clovek pocuje v skladbe kazdy detail a sustredi sa na jej pocuvanie a nerobi popri tom ine cinnosti na ktore sa musi sustredit…

      0 0
      • chupas  

        u nas na stezce kamiony nejezdi. a ze bych si zrovna na kole musel davat nejake smyccove kvarteto nebo neco podobnyho. :)) je to jen o tom jak je clovek pozornej. jak si to da nahlas. ja se sluchatky jezdim 6 let a safra si pripadam dost zivej. nikdy se mi neste nestalo ze by na me vybafnul kamion. zadny odskok do skarpy. kazdopadne je to taky o sluchadlech, ja vozim spunty co poustej zvuk pres takze pohoda. ale kdybych nic neslysel asi bych to nemoh.

        0 0
        • bassline  

          ako potom mozes pocut tu hudbu ked ti tie sluchadla prepustaju hluk zvonku? :-)…ale to nie je len o kamionoch, proste treba pocut co sa navokol deje, a kto to pocut nepotrebuje tak jeho vec…ale ohrozuje seba a aj druhych…

          0 0
    • Kamikaze 591  

      Poraďte mi nějaká sluchátka – špunty- s ovladačem přehrávače na kabelu.

      0 0
    • raceman  

      nevite nekdo, kde sem mohl nechat svoje slucatka od mobilu? :-/ zacatek skoly se blizi a ja nemam jak poslouchat… :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.