• te-pe

    Když mám stávající čtyřhrannou osu dlouhou 113mm, tak osu na ISIS musím koupit taky 113mm dlouhou?Aby zůstala zachovaná řetězová linka.

    0 0
    • onegear  

      Zalezi na klikach.

      0 0
    • Pekáček  

      Já přešel z klik Sugino (pětipacka) s osou Shimano 110mm na ISIS Truvativ Stylo a osu 108mm, šla by tam i 106tka, ale nedělají ji. Dát tam 113mm osu tak mi absolutně nemohlo vyjít křížení řetězu.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Naopak. Krizeni retezu by ti vychazelo skvele i pri doporucenych prevodech (vice ci mene neustale:)

        0 0
        • Pekáček  

          Fakt? Já třeba dost často jezdím 32×34 a při ještě delší ose by to bylo asi dost brutus. Dřív jsem vozil na těch Suginách dokonce 107mm Kinex (vždy je malinko kratší než Shimano stejný délky) a to křížení vycházelo skvěle, skoro jako na 2×9.

          0 0
          • onegear  

            Ja nevim, s timto neexperimentuji – kdyz truvativ pro stylo kliky doporuci 113 pouziji 113 abych se pak nedivil.

            0 0
            • Pekáček  

              S takovou osou bych na velkou pilu mohl jezdit tak leda tři nejmenší pastorky! Vždycky osu vybírám jako poslední a vždy dám přednost kratší.

              0 0
          • Pá-dlista1  

            sem to myslel jako vtip, ze by se ti krizil vicemene neustale :)

            0 0
            • kudykam  

              současně mám staré kliky a osu délky 126 mm mohu tam dát nové shimano fc-m410 s délkou osy 113mm?? Není riziko že by to začalo drhnout o vidlici rámu?

              0 0
              • Vilém  

                Tak pokud neveris ani udajum vyrobce, tak pak ti zadna archeologie na B-F nepomuze.

                0 0
                • kudykam  

                  …tomu nerozumím…

                  0 0
                  • Vilém  

                    Ne? Takze to nebyls ty, kdo zakladal vlakno ohledne klik a osy, do ktereho jsem vlozil dva odkazy na specifikace delky osy pro pozadovane kliky, smerujici na stranky Shimana?

                    0 0
                    • Jakobo  

                      Ted asi nevi kudykam :-)

                      0 0
                    • Jakobo  

                      Ty bys to mohl vedet. Proc Shimano vyrabelo ve stejnou dobu kliky FC-M410 a 411? Prevodniky u obou stejne, 42–32–22. Jako vim, ze 411 maji 4hran vic utopeny a proto se musi pouzit delsi osa, 123 mm.

                      Kratsi osa i ty kliky 410 by teoreticky mely byt tuzsi a i lehci. Jeste jednou, pri pouziti spravne osy prevodniky budou stejne daleko od zadni stavby, toto mi fakt nejde do hlavy.

                      0 0
                      • Vilém  

                        Taky jsem na to koukal, kdyz jsem mu hledal ty tabulky s osama a nic me nenapada, co by je k tomu mohlo vest.

                        Leda snad ruzny Q faktor, ale ten myslim shimano neuvadi, takze zase tezko porovnat.

                        0 0
    • Jakobo  

      Jeste toto vlakno vyuziju. Vcera jsem zkousel napasovat kliky s jenoplackou na silnicni ram se 70 mm mufnou (ital). Proroze osu teprve budu kupovat, zkousel jsem 68 mm BSA osu delky 107 mm co mam doma. Vysledek byl, ze prevodnik je od zadni stavby vzdaleny asi 11 mm, kliky totez.

      Se stredem ITA to bude o 1 mm min, takze asi 10 mm. Kliky mozna jeste o neco dotahnu, mezi prevodnikem a stavbou pak muze byt 9 mm. Retez bude siroky 1/2×1/8.

      Otazka je, zda koupit osu 103 mm (doporuceny ke klikam, pak by teoreticky byl prevodnik 6–7 mm minus retez), se kterou by pekne vychazela linka pro Nexus vzadu, nebo radeji koupit osu 107 mm?

      Kliky Sturmey-Archer 46 zubu, ram Gara. Ted, kdyz nad tim premyslim je to asi blbost, imho radeji neriskovat prodrenou stavbu, kliky jsou jednoduchy odlitek, kroutit se budou urcite dobre 2 mm.

      0 0
      • JSt  

        nacti si pro jakou retezovou linku je nexus a podle toho odlad osu pro kliky. imho se to neda dost dobre spocitat predem, ale chce to vyzkouset. ;-)

        0 0
        • Jakobo  

          jj, dik, mam to uz predbezne zmerene a spocitane. Pokud bude pastorek vzadu otoceny dovnitr, tak se 103 mm osou by linka vysla idealne. S tou 107 mm kdyz otocim pastorek o 180 °, je vypoukly na jednu stranu, tak to vyjde taky, nebo linka bude max o 2 mm posunuta coz neni takova tragedie.

          Ja si myslim, ze s osou 103 mm a sirokym retazem uz to muze lizat zadni stavbu.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.