Plastová miska středového složení

24 nepřečtených
  • náčelník

    Koupil jsem nový střed XT čtyřhran (BB-UN 73) a on má plastovou levou misku. Jaké s tím máte zkušenosti, vydrží to něco ?

    0 0
    • blue  

      bez problemu… na starym kole sem dokonce tu misku narval pres zavit a i tak drzela i po nekolikerem vyndani a namontovani…

      0 0
    • vlk  

      já ji tam měl u lx taky.A je to ok.Po 2 letech mi ale odešly kuličky.Furt lepší než kinex-ten vydržel sotva 200 km.No teď zkouším modus na průmyslových ložiscích-tak uvidím.

      0 0
      • vlk  

        ještě bych dodal, že ten modus na průmyslech stál méně než polovinu toho lx a je lehčí ne XT04.

        0 0
        • Vilém  

          Stredova osa XT 04?? tos videl kde? To jsi ji vylisoval z prave kliky?

          0 0
        • vlk  

          tak asi ne.V obchodě mi říkali že je to xt z posledního roku co se klasický dělali.

          0 0
          • Vilém  

            Tak to jo.To bude tak 3–4 roky stary. Jinak u nas (Bk) bohuzel zadnou takovouosu jak jsi popisoval nemaji, jsem odkazan jen na Sh. nebo Kinex.

            0 0
            • vlk  

              tož to jsem docela zaspal.To že už se tak dlouho nedělají.

              0 0
      • blue  

        co to je zac ten modus? sem nikdy neslysel…

        0 0
        • vlk  

          No modus vyrábí i hlavová složení.Koupil jsem ho v Olomouci v Kateřínské ulici v Onroadu.Zelená krabička s nápisem modus.Jediný střed na průmyslových ložiscích ,který jsem sehnal.Docela jsem na to spěchal.Měl jsem ho rozdělaný.jsou tam opravdu klasická průmyslová ložiska-ale asi nepůjdou vyměnit.Jsou tam dost nalisované.A stál 350kč.Tak jsem si řek, že to zkusím.Zatím jsem na něm ale moc nenajezdil.Není čas.Jinak nevím co je to přesně za typ.

          0 0
          • HoralFanda  

            Měl jsem střed Modus na trekovi a v pohodé. Jen po nějakých 9000km jsem zjistil, že strana k převodníkům má nepatrnou vůli, tak jsem to rozdělal, vydloubl boční krytky ložisek a zjistil, že na té straně není skoro žádná vazelína. Tak jsem to namazal a ještě to semnou zvládlo jednu cestu z Alp (asi 1000 km). Takže doporučuji udělat do krytky dírku a občas tam nějakou vazelínu doplnit.

            0 0
    • Žanek  

      Je to v pohodě, jenom nezapomeň závity i vnitřní plochu máznout vazelínou. Pak bys ji totiž po pár letech taky nemusel vyndat vcelku…;

      0 0
    • te-pe  

      Mě praskly 2 za sebou. Duralová od KINEXu drží.

      0 0
      • Dumbo  

        ja som mal plastove misky jeden cas… malo to jednu vyhodu ze som sa nebal dotahovat na krv (nebola sanca aby som strhol zavit na rame) :-) teraz ked mam kovove sa niekedy bojim poriadne dotiahnut aby som si neodsral ram

        0 0
      • Mamut  

        Mne praskla jedna (ale aj s naprasklou sa dalo jazdit este 2 roky). Na dalsom rame (kamarat) tiez praskla. Teraz mam tri roky Kinexa s duralovymi a v poho.

        0 0
    • MARIN  

      XT se s plastovou miskou nedelalo, takze te asi nekdo pekne o…l. Jinak s plastovou miskou mam jen spatnou zkusenost.

      0 0
      • náčelník  

        Ne, je to v pořádku. Původní XT BB-UN72 (kovová miska) je „vývojem“ nahrazeno BB-UN73, které má už misku plastovou. Uvidím, co ten plast vydrží, a kdyžtak ho nahradím kovovou ze starého středu, pokud to tedy vůbec půjde.

        0 0
        • MARIN  

          Nahradit to tou kovovou jde urcite. Porad si nejsem ale jistej jestli opravdu ta miska patri k tomu stredu. Doma se mrknu na zimaka tam tu UN73 mam ale uz ted si troufnu rict ze z 99,9% plastovou misku nemam

          0 0
          • náčelník  

            Je to tak. Levá miska je plastová a pravá je jeden díl s vlastním pouzdrem. U „72“ byla levá miska kovová, pravá taky kovová a na pouzdro nalisovaná. Než jsem tu „73“ koupil, tak jsem se informoval u Dana Turečka a ten, jak jistě uznáš, nelže. Ty budeš mít na zimáku z 99,9 % tu „72“ :)

            0 0
            • onegear  

              Mas pravdu :)

              0 0
            • MARIN  

              Tak jsem to vcera zkouknul(stejne jsem to musel zase jednou vycistit:) a mam UN73 a miska je kovova. V ramci toho ze je to druhy kolo tak priznavam ze je mozne ze jsem to nejak poskladal ale to si nepamatuju (stari uz se zacina projevovat :)

              0 0
    • ivovi  

      Mel jsem plastovou misku Kinex a zadny problem.

      0 0
      • Pekáček  

        Já taky, bál jsem se, ale jsou v poho. Horší to bylo s osou, dvě dobrý 107mm a teď jedna 110mm po 2500km vyhulákaná bez známek koroze uvnitř.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.