• Verdi

    …ahoj, jsem naprostej amatér a začínám na kole, minulej týden jsem koupil MTB MERIDA 590fx – začátky s řazením byly blbý – prodejce nebyl ochoten mi vysvětlit techniku řazení a tak se mi párkrát stalo, že mi i spadl při špatném přeřazení řetěz, z jiných zdrojů jsem zas slyšel, že to je seřízením – prý pokud je kolo dobře seřízené, řetěz spadnout nemůže – je to tak? Může být nové kolo špatně seřízené? Kde na netu najdu vysvětlení techniky řazení (pro amatéry) případně podle čeho se naučím seřizovat si kolo sám? Díky za pomoc laikovi :-)

    0 0
    • Sethi  

      tady najdes par veci, ale nevim jestli zrovna razeni. Kazdopadne bys nemel kryzit retez. to jest mit vepredu nejvetsi kolecko a vzadu taky. a naopak. http://www.ambike.com/tech.htm

      0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Řetěz občas spadne i na seřízeným kole. Jednou z podmínek je, že není zrovna vhodný řadit v největšim tahu, třeba v kopci. Pokaždý při řazení na zlomek povol tah, zařaď a zas přidej, pokud zrovna nespurtuješ na vrchol Tourmaletu :-). Řazení tim dost trpí. Převody typu „velká-velká“ nebo „malá-malá“ taky moc nevoz, to je právě to křížení řetězu. Pak to různě chrčí, drnčí a řazení trpí.

      0 0
    • enjoy  

      jak rika brouk_pytlik.kdyz budes radit nesmyslny prevody tak uslysis ze delas nejakou blbost.taky nema cenu tam ty prevody rvat…,pekne s klidem.nekdy se ti stane ze tam palcem prevod nejde,tak packu zmacknes trosku vic.je to cely hrozne intuitivni,brzo si zvyknes.

      0 0
    • chorvat  

      u takovyho prodejce si nemas nic kupovat,. tedy pro kazdy ze tri prevodniku sou urceny prevazne 3 pastorky (9kolecko) ale muzes aji vic.
      Urcite ne extremy jako krizeni retezu a pri razeni nahoru trochu povol v pedalech.

      Hodne se muzes naucit na www.parktool.com

      0 0
    • Žanek  

      Pokud je kolo dobře seřízený, tak ti řetěz padat NESMÍ (teda pokud zrovna neposkakuješ po kamenech, ale to je jeiná věc…) Pokud ti to neřadí proti pružině (palcem) tak vyšroubuj (někdy stačí i 1/2 otáčky) stavěcí šroub na řadící páčce (nebo na přehazovačce), pokud dolů, tak ho utáhni.

      0 0
      • Dlhý pes  

        Při řazení v plném tahu na nejmenší převodník ti může řetez spadnout ikdyž máš přesmyk seřízený úplně vzorově.

        0 0
    • Mates  

      Potřeboval bych taky radu ohledně řetězu. Teď se mi začlo najednou stávat, že když mám přehozen prostřední převodník a vzadu největší pastorek občas mi spadne vpředu řetěz. Řetěz má cca 500 po výměně.

      0 0
      • kovar  

        přesne tohle mi dělal řetěz ČZ F300. PAdal pouze z prostředního Shimano převodníku. Tak jsem řetěz po ojetí (900km) vyměnil za jinou značku a už žádný problém. Ale U tebe možná také může být problém v dlouhé středové ose.

        0 0
        • Mates  

          Řetěz mám HG93. Osa je orig. a nic jsem s ní nedělal. Řetěz je namazanej a měkej.

          0 0
          • Lada1  

            dosteluj to tim cudlikem na bovdenu u packy.

            0 0
            • kovar  

              ???

              0 0
              • Lada1  

                pokud mu to dela neplechu pri strednim prevodniku a nejvetsim pastorku , pak musi (podle toho na jakou stranu mu to taha) povolit nebo pritahnout ten cudlik (matku) na bovdenu u radici paky

                0 0
                • Mates  

                  Řetěz mi padá z převodníku, ne z pastorku. A přesmykač se řetězu nedotýká, tak proč štelovat přesmykač ???

                  0 0
                  • MARIN  

                    Pokud ti to predtim s jinym retezem nedelalo tak v ose problem nebude. Mrkni jestli treba neni ohly,roztrepeny… nejaky zub na stredni pile a nebo jestli nemas ojetou pilu

                    0 0
    •  

      Svitava je řeka řek!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.