poraďte dobrý kotouč dopředu.

95 nepřečtených
  • vlk

    Vím že tu je již mnoho těchto dotazů,Tak teda jen taková anketa

    Napište s kterýma kotoučovkama se dá brzdit 1 prstem a brzdí dobře.A jsou bezproblémové.Skoro všechny tu zatím někdo kritizoval.

    Zatím jsem z předchozích diskusí vyčet že jsou OK pouze :

    Gustavy Hope M4

    0 0
    • K2  

      Mech Avidy (seřízení, nezavzdušňují se, stávající páky a pod) Pokud vím , tak si lidi moc nestěžují na hydra deore. Otázkou je na co ty brzdy chceš…

      0 0
      • enjoy  

        obavam se ze o hydrach deore to rikaji min narocni uzivatele.

        0 0
        • kovar  

          to je blbost

          0 0
          • enjoy  

            ja je zkousel a bylo to takovy dobre nastaveny vecko.i stim se da brzdit jednim prstem,ale zrovna pohodlny to teda nebylo.

            0 0
            • wroum  

              za 3000 sou ty brzdy bezkonkurencni. navic kdyz tam das 205 kotouc tak je to brutalni kotva a jen tak je neprehrejes. koukni se treba Krabovi na sjezdaka cim brzdi.

              0 0
              • enjoy  

                to vis ze jo,budu si davat na Xccecko 205 kotouc:-).navic tak hnusnej.

                0 0
                • wroum  

                  dej si tam co chces. jestli je hnusnej? tvuj nazor. necekej ale ze ti bude 160 brzdit tak jako vetsi kotouc. ani na xc bych si nedal mensi kotouc nez 205. narust vahy je zanedbatelny narozdil od narustu brzdneho vykonu a citlivosti.

                  0 0
                  • enjoy  

                    mono M4 s 180mm kotoucem…,nebojim se. libit se nemuze snad nikomu,jestli jo tak to nechapu.ale kazdy jsme jiny.

                    0 0
                  • blue  

                    vliv 205 kotouce proti 160 na XC vidli tak zanedbatelnej uz asi nebude, co? ;-)

                    0 0
                    • wroum  

                      to mas pravdu, ale ta vidle se krouti tak jako tak. zalezi co to je za vidli a jak to snese. kamarad ma blacka a na nem 205 kotouc. jel sem na tom a v poho akorat kdyz vemes z ostra zatacku tak skrtaj desky o kotouc. sou ale vidle na ktery si muze dat kotouc (i 160) jen blazen, protoze i vecka s ni mavaj jak divy (scareb, mars, sid)

                      0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Ja myslel, ze se to tu uz probiralo a dospelo se k zaveru, ze jedinej rozdil je v tom, ze 205 brzdi zatimco 160 ne a proto tu vidlici tolik nenamaha.

                      0 0
      • vlk  

        bylo mi řečeno, že avidy ani hydra deore teda jedním prstem nezabrzdíš.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Mam stejnou zkusenost.

          0 0
          • cerezu  

            Nesouhlas,525 ko­touc 160 v poho jednim prstem

            0 0
            • enjoy  

              problem je v tom ze „v poho“ znamena pro kazdyho neco jinyho:-)

              0 0
              •  

                no zatim, cca po 110? km musim říct že v porovnání s avidem 185mm, je avid docela o dost agresivnější, ale to deorko taky brzdí dobře, navíc já vážim jen 60 Kg, asi jiný je to u člověka kerej má 80 nebo 100 kg

                0 0
                • vlk  

                  Takže podle tebe brzdí lépe avid než deore.S kterou podle tebe zablokuji přední kolo ve vyšší rychlosti.

                  0 0
                  •  

                    To sem někde říkal? jestli jo tak už to nevim, ale myslim že ne. Ale když je potřeba, tak se bloknout dá, jednou sem málem letěl, jen spíš než sílu tak razanci, protože když budeš postupně přidávat sílu tak se neblokne, dřív zabrzdíš

                    0 0
                  • X-biker  

                    S avidem 185mm bloknes kolo kdykoliv. Teda aspon s mojim.

                    0 0
                    • enjoy  

                      nechci te z niceho podezrivat:-),ale jak tady porad mluvis o tom jak ti tvuj avid brzdi a pritom ho chces prodat…:-)

                      0 0
                      • Air  

                        nechci odpovidat za nej, ale jak psal, tak to neni z duvodu funkcnosti…

                        0 0
                      • TinkTink  

                        Ja ho taky z niceho nepodezrivam a uznavam ze to zni divne, ale todle psal hned jak to koupil :o)))

                        0 0
    • Lovec_007  

      Mně třeba brzdí dost dobře XT 2003 4-pístek, jenom jsem je nahodil(září 2003) a od té doby bezúdržbová brzda. Jako jejich jedinou nevýhodu vidím nemožnost seřídit délku kroku u páky. U páky lze seřídit pouze vzdálenost od řidítek. Co se ale týká brzdného účinku, tak ten byl po zajetí (cca 150 km) překvapující, každej kdo za ně v současnosti zabere pouze zkonstatuje, že je to maso. Takže tak.

      0 0
      • vlk  

        Jo otěch jsem taky slyšel.Ve velu ale měli problém s xt-zadní jim vytekla, ale to byly asi 04.Jenže jak tak koukám ,tak všude po obchodech mají jen modely 04.Když pořádně zabereš, nerozevírá se ten třmen-myslím jak je vyroben ze dvou kusů-tak ty od sebe.Právě to je prý častý problém těchto brzd.Jinak standartně se dodávají asi splyskyřicovými destičkami ,že?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Tohle delaj ukazkove M 475. Tam je to jeste umocneno materialem a tvarem toho zadniho dilu. Jo a mimochodem jsou tezsi nez Gustavy :)

          0 0
        • Lovec_007  

          03 maji na www.bikezone.cz, v kamennym obchode jsem je videl pred 14 dny v Max Cursoru v Ostrave. Ohledne tve dalsi otazky, kdyz poradne zaberes, tak si rozbijes hubu a ani si nestihnes vsimnout jestli se ti rozevira prase. Mam to na kole se standardnim 160mm kotoucem, vazim cca 95kg. Co se týká desticek, tak zatim tam mam origos Shimano, ale pomalu uz jdou a nachystany mam Faststopy nebo co, tak uvidim…

          0 0
      • vlk  

        ta xt 2003 to je se značením BL-M765 ?

        0 0
    • wroum  

      ja mam hayes hfx 9 hd (205 kotouc), zatim zadnej problem a brzdej si myslim vic nez slusne.

      spousta lidi je spokojena (brzdej taky slusne a neserou se) s deore hydrama, ja bych se asi neztotoznil s tim mikrokotoucem (160 mm)

      nejhorsi co do spolehlivosti jsou podle me magury julie.

      0 0
      • vlty  

        s tou Julií je to vlastní zkušenost, nebo je to JPP?

        0 0
        • wroum  

          zkusenost z jednoho prazskeho servisu kde se casto pohybuji a servisak je mym velmi dobrym kamaradem. travim tam dost casu a leccos sem tam okoukal a naucil. julie opravdu tecou vic nez jakykoliv jiny brzdy. (v 90% pripadu je paka na vymenu)

          co znamena JPP?

          0 0
          • kovar  

            to znamena Jeden Prazskyservis Povidal

            0 0
          • vlk  

            Teď mi kamoš nabízí za docela slušnou cenu Julie 2002 asi 1000kč nejetou.Ohledně těch zkušeností ze servisu týká se to i těch julií z roku 2002 nebo jen těch novějších.

            0 0
            • jose  

              já bych se toho nebál, záleží na kusu, já byl s juliema spokojen, vozil jsem je jen sice rok, ale žádný problem nebyl…

              0 0
            • wroum  

              02 a 03 s 04 nemam skusenosti. jestli je za litr tak ok, ale pocitej ze to neni dlouhodoba zalezitost. stane se ze nekomu vydrzi ale je to spis vyjimka

              0 0
      • Marosh  

        wroum… pravda :) vic nez slusne… ten 205 kotouc mam u hfx9 hd vepredu a kdyz jsem je mel novy,neodhad jsem to, zabrzdil predni plnou silou a moc pekne jsem se propasoval po hlave skrz zabradli + kolo letelo za mnou.

        0 0
    • Pá-dlista1  

      Nikdy jsem ani vic jak jednim prstem nebrzdil a to ani s Veckama.

      Gustavy jsou supr co se vykonu a davkovani tyce. Neprehrivaji se, nemusis stelovat skrtani desticek. Ale muzou te pekne vysplouchnout. Uvidime jak na tom budou novy (04). Dalsi dost podstatny minus je cena, cena nahradnich dilu s pouziti mineralniho oleje.

      Hope M4 zase maji dvakrat tolik desticek a jsou dost hlucne.

      Kazdopadne priste pujdu do Hopu.

      0 0
    • MartinXC  

      Avid CPS (mechanika) – když na divoké brždění, tak s větším kotoučem (185, 205). Jen počítej s tím, že se na plný výkon dostaneš tak po 150km

      0 0
    • Lada1  

      Hydrauliky principialne nejsou o tom jak zabrzdit jendim prstem nebo jak na kratke draze paky zablokovat kolo. Jsou predevsim o davkovatelnosti a na to je nutno pamatovat. Jezdim XTR04 disc i vecka a brzdeni jednim prstem je otazka pro Vcka . –U aut taky nebrzdite pouze lehce, ci na kratkem pohybu pedalu (a to maji auta jeste posilovac brzd). KDyz chcete velky brzdy ucinek tak musite holt poradne na to dupnout (nebo stisknout paku).--

      0 0
      • Pá-dlista1  

        S tim nelze nez souhlasit. U XTR04 to asi tak fungovat bude, ale me hydraulicky kotoucovky zastavi pri stejne sile na pace daleko driv nez Vecka.

        0 0
      • vlk  

        ty xtr budou se mi taky lébí.Třmen z jednoho kuso, to je dobré.Ale nechci dualy a tak bych musel asi kombinovat s jinou pákou.Navíc ta cena je dost vysoká.Napočítali mi přední XTR s pákou xt asi okolo 11 tis.Takže ty xtr brzdou v předu 1 prstem nezabrzdíš?

        0 0
        • Lada1  

          Brzdim ukazovakem a prostrednickem. Jelikoz ta draha pohybu paky je relat. dlouha nedovedu si predstavit, ze bych brzdil pouze jednim prstem. Na nejake male pribrzdovani by to i slo, ale na fest zatnuti to potrebuje 2 prsty. –Jsem mozna taky ovlivnen temi XTR Vcky, kde ten paralelogram odvadi uzasnou praci a chod paky je opravdu minimalni.- Do XTR Vcek bych uz ale nesel. Avid 5 a 7 mi pripadaji stejne ne-li vice kvalitni a nemusi se u nich furt clovek hrabat v tom paralelogramu, aby tam neco dotahnul nebo nastavil.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            ? moje prsty maj ± skoro stejnou drahu. Jak tvoje? :) Nebude mit delsi draha vliv na ucinnost a davkovani? Ale jestli nebrzdi ani s dlouhou drahou na pace..... no ja si o nich uz svy myslim.

            0 0
            • Lada1  

              Ten muj popis prameni z porovnani tech dvou typu XTR brzd. Mozna by sis mohl zkusit pujcit kolo s XTR03/04 brzdami a vyzkouset. Ja komu jsem to pujcil, tak zasl jak ty XTR kotoucovky perfektne funguji. Takze bych rekl, ze ja mam ultra kriticky pohled a ostatni hydry bych zdrbal jeste mozna daleko vice

              0 0
        • jose  

          Jen něco k porovnání ke kombinaci XTR prase a XT páka versus Magura Marta. Jezdil jsem doteď Marty02, fakt super, žádný problém, ale po pádu jsem jí zničil, tak jsem šel do kombinace xtr,xt a fakt to nemá chybu, prostě samě superlativy, brzdné dávkování o třídu lepší, podle mne se tolik nehřejí. To VLK, nevím, kde Ti dělali cenovou nabídku, ale, třmen s koncovkou v obchodě 5tis(jde i levněji) a xt páka 1600,– + kotouč + vedení, cca.7000

          0 0
          • Air  

            trmen XTR maji ted na akcebike za 2700,– tak kdyby nekdo chtel sperk…

            0 0
            • vlk  

              no ale kde k nim koupín na e-shopu páku.Ještě jsem nikde nviděl, že by je prodávali, zvláš?.U nás v Olomouci, za páky moc chcou.Myslíte, že by k tomu pasovala i deore páka?Kde zjistím, která páka by se sxtr mohla použít?

              0 0
              • jose  

                Mělo by to fungovat i s deore pákou.XT páku si a? ti prodejce sežene jako náhradní díl od langeho z ostravy, nevím, jak to bude dlouho, protože teď měli poslední kus, ale určitě ji objedají

                0 0
          • Pá-dlista1  

            A ma pak smysl chodit do Shimana, kdyz za takovy penize muzes mit uz opravdove brzdy? Treba Hope M4 nebo Avid Juicy 7.

            0 0
            • Dumbo  

              presne taketo argumenty mi zas…u hlavu a potom sa clovek nevie rozhodnut co kupit :-))))

              0 0
            • Air  

              to mas pravdu… ale nekdo holt kouka hlavne at to super vypada (ze ma XTR) spis nez jak to brzdi nebo proste zas tak kvalitni brejky jako Hope nebo Avid Juicy nepotrebuje…

              Jinak pro toho tazatele vyse co se ptal na paku> jo, melo by to fachat. S XT pakou urcite, mozna i s Deore. Pro jistotu koukni na paul-lange.cz, tam je ke stahnuti technicka specifikace Shimano v pdf, tam jsou i tyhle veci napsany (kompatibilita), i kdyz je to z roku 2002. Jinak u Langeho bych to neobjednaval, radsi se mrkni na e-shopech! Treba velotrade.cz, bikestore.cz, atd. atd. tam to urcite budou mit levneji

              0 0
      • lubos  

        No, neni to celkem tak. Jsou auta, kde je potreba dupat, a jsou auta kde se jenom dotknu pedalu a uz to flekuje. Mam vlastni zkusenost. Je to otazka posilovace, serizeni, hmotnosti atd.

        0 0
    • slou  

      525 brzdím tak v 90procentech mých 90kg jedním prstem a zatím v pohodě. Otázkou zůstávají dlouhé sjezdy – ty jsem ještě nezkoušel. Mám tam stále origoš desky, 160 kotouč a jezdím Brno a okolí. Krizovku jsem s nima zatím neřešil. Asi tak.

      0 0
      • Gatier  

        No ja brzdim vecsinou dvoma prstami ak nie troma. Teraz idem nahodit Arch Rival tak uz sa tesiiim.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          A cim drzis riditka?

          0 0
          • fousac  

            dvema prstama radim na rapidfiru, dvema brzdim a patej zbejva na drzeni riditek… to neumis nebo mas nejaky „cirkularkovy“ handicap??? :)))

            0 0
            • vlk  

              Jo tak malíškem bych se asi neudržel.To jste teda borci.:-)))

              0 0
            • -b-n-x-  

              než jsem začal brzdit jednim prstem, se občas stávalo, že mi sjely ruce z řidítek. Samozřejmě vždy při nějakém sjezdu, nebo ještě častěji při dopadech. Teď konečně mám pocit, že je to kolo jakžtakž pod kontrolou. Pevné držení řídítek je podle mě základ pro technickou jízdu. Hlavně se to dobře dá zjistit při jízdě po zadním.

              0 0
          • Gatier  

            No ja sa drzim tych pak. Ale nie, som si to skusal a zasadne DVOMA!!!

            0 0
    • Charles  

      Giant MPH3 – ma snad s nima negdo spatny skusenosti??!!!!

      0 0
    • Roman  

      Hayes hfx 9, 160 75kg i s botama 1 prstem

      0 0
      • Gatier  

        Cele tie otazky okolo brzd sa mi zdaju byt nejake divne.Nikdy som so stavajucimi Vckami (Promax,Acera paky) nemal problem so zastavenim. Akurat v zime. Koli tomu som chcel kotuc. Ale co by povedal na tu vodu, sol atd… Mi to pripada tak, ze niektori by brzdili najradsej bez prstov.

        0 0
      • Whirler  

        mame v aute taky hydrauliku, kotouce, zadnej posilovac a brzdim vsema peti prstama a udrzim se v pohode…

        0 0
    • kankrlicek  

      Z véček jsem přestoupil na Hope Mini, po namontování to bylo výrazně horší než véčka, po zajetí též výrazně lepší než véčka. Mám na nich 3000 km, údržba žádná, absolvoval jsem písčito-bahenní Maštale – úbytek destiček neznatelný. Dávkovatelnost (mám 74 kg) snadná, brzdím 2 nebo 1 prstem. Oboje je stejně snadné, ty 2 prsty jsou návyk z véček :)

      0 0
    • X-biker  

      Pokud bys mel zajem napis. Brzo bude na prodej i zadni Hydra Deore 555 se 160mm kotoucem coz je taky luxus. Jen sem vyrval z paky hadicku a shanim oliwu abych to dal dokupy. Avida zabrzdis jednim prstem naprosto fklidu. Hayesu dobrzdis ale chce to vic tahat. Kdyz mechaniku na ostry brzdeni v jakychkoliv podmínkach tak jedine avid 185mm. Ale mam nabidku na nejvyssi XSIV a to se neodmita.

      Prodam zadni mech. Hayes HMX-1 160mm s jagwire deskama a predni mech avid 185mm jety 4 mesice. 100% stav. Avid je naprosty jed! Ceny nabidnete. 775985440 x-biker@seznam.cz Jistá dohoda! Celkem to spěchá.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.