ODSTRANĚNÍ ZVONĚNÍ A DŘENÍ BRZD HAYES NA TRANSMISSIN SPEED 06 NEBO PORAĎTE JINÝ BRZDY CO TO NEDĚLAJ

33 nepřečtených
  • NavI82

    … jasně že mi odpovíte že je to DOCELA NORMÁLNÍ u koroučovek, že když jsou zahřáty tak drhnou a když studený tak zvoní (vibrujou) kotouče…

    … jsem zarytý odpůrce kotoučů, měl jsem TRANSMISSION jako testovačku a klidně bych si to kolo koupil, ale ty BRZDY JSOU K VZTEKU…

    … pokud by existovaly brzdy který tohle nedělají (moje véčka to nedělaj a brzdí dobře, ale ty tam nenarvu) tak poraďte jaký?

    … možná že to bude dobrej thread kterej rozvíří diskuzi o kotouče V-čka ANO – NE

    TAK DO MĚ

    0 0
    • kurýr na bajku  

      To normalně srovnáš ten třmen do ideální pozice a pak už to téměř nedělá. Tedy pokud nemáš měkkou vidli, nebo vůli v náboji.

      0 0
    • pali  

      je to o nastaveni, neviem co je to cinkanie a drhnutie vozim h-9 druhu sezonu,a co sa týka v/kotuc ja to vidim tak, ze je to o tom kde jazdis a co jazdis, a nie za kazdu cenu rvat na bike kotuce alebo ,tvrdit se to dam aj na veckach a zvladnu to co kotuce.

      0 0
      • MC78  

        Tak záhada vyřešena definitivně, je to skutečně v pláštích.Dnes jsem tam dal zkusmo Ritchey Speedmax (alfa a zadní omega)a ani cinknutí, jak mávnutí kouzelným proutkem, takže teď už jen vybrat správný pláště a je…

        0 0
        • kovar  

          no to je taškařice, tomu říkám vyřešení „problému“:-)

          0 0
          • MC78  

            Navrhni něco lepšího a 100% funkčního.Budu vděčný za každý tvůj funkční příspěvěk.Šte­lováním brzdy to není jak se zdá. Ty původní Ignitory mají blbě udělaný špalky ve střední části – velké rozestupy – příčina vibrací na rovném povrchu

            0 0
            • fousek  

              coz takhle pevna osa?

              0 0
              • MC78  

                Pro mě je jednodušší koupit nové pláště.Než laborovat s pevnou osou, nevěřím že by měla pomoci.Vibrace se tam stejně dostanou, pevná osa dle mýho nepomůže.Na to je třeba special nába ne? čili spoustu problémů a peněz

                0 0
                • fousek  

                  No rek bych ze mam docela hrubej vzorek, kotouc 203 a nejak nic neslysim, teda az na huceni toho vzorku, takze bych rek ze pevna osa pomuze, jj jina naba a jina vidle, ekonomicky to neni nejlepsi reseni, ale funkcni to jiste bude

                  0 0
                  • MC78  

                    Recon 351pružina je solidní.Náby Shimano FH-M525asi nic moc, ale měnit je nehodlám.Nikdo mi nedá záruku, že se to zlepší a tak výměna plášťů je jistější řešení.BTW jaký máš pláště?

                    0 0
                    • wroum  

                      pri urcity rychlosti mi to dela na asfaltu i s pevnou osou. plaste mam maxis minion a brzdy HFX9 s 205 kotoucema.

                      0 0
                • kafac  

                  Ja mam Ignitory taky, brzdy Shimano LX a no problem… Kolik mas na tech brzdach najeto? 90% ruznejch pazvuku zmizne po chvili sama – az se deskou ojedou presne dle dosedu na kotouc…

                  0 0
                  • MC78  

                    Mám najeto 240km.Řekl bych že jsou zajetý.Jak máš velkou mezeru mezi kotoučem a deskou?

                    0 0
                    • kafac  

                      Prakticky zadnou… 240km neni zas tak moc. Ja kdyz sem ty brzdy tam dal, tak to taky sem tam skrtalo, furt sem to ladil, pak sem se na to vysral a po nejake dobe – nevim presne kolik km, ja 200–300 vlete najedu nekdy za weekend, to prestalo samo…

                      0 0
              • Andrzej  

                je to lepsi, ale uplne to problem neodstrani, jde asi o vibrace celeho kola, ne ze by se neco nejak hybalo, proste to roztrepe kotouc

                0 0
            • kovar  

              bych se nenechal se nějakým cinkáním omezovat ve výběru plášťů, to v žádném případě, to mi přijde dost srandovní. A změnou plášťů jsi vyřešil i to drhnutí při zahřátí? :-) Bych spíš otestoval jiný kotouč a jiné destičky.

              0 0
            • Garyk  

              Vyndej desky, opatrně napruž ta perka, která desky přidržují na pístku a problém je vyřešenej. Destičky se prostě v třmenu nesmějí klepat, to je celé.

              0 0
    • kafac  

      Me brzdy nikdy necinkaly, az ted jsem v dlouhym sjezdu v bahne uplne odral desticky, tak jsem koupil novy Fastopy a cinkalo to porad. Porad jsem ladil trmen a nic. Az jsem si vsiml ze ta desticka odjizdi od kotouce jaksi sikmo, napadlo me tam dat puvodni perko – a bylo po cinkani

      0 0
      • kurýr na bajku  

        Vono taky na FASTOPECH je víc masa !

        0 0
        • kafac  

          Tim myslis co? ze jsou jako tlustsi?

          0 0
        • gumid  

          On je problém ve vzorku.„špunty“, pokud jsou po obvodu pláště v pravidelných rozestupech a se shodnou velikostí mohou zbůspbit při určité obvodové rychlosti „rozkmitání“. Analogie s plášti na automobily – tam se vzorek po obvodu velikostně liší – tzn. střídá se velikost běhounových bloků.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.