• sharkcom

    Blbej dotaz. Uvažuji o svých 1. SPD. Kufry jsou součástí pedálů, nebo bot?

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Kdyz to koupis, tak soucasti pedalu. Kdyz to namontujes, tak soucasti bot. Kdyz to pouzivas, tak se o ne deli :)))

      0 0
      • preacher  

        A protže to budou první SPD, tak při vystupování se bude pedál tvářit, jako by mu kufr patřil navždycky :-)))

        0 0
        • sharkcom  

          chiiiii!!! No, kolikrát jste si dali do čenichu, když jste náslapy měli poprvé? Už se na to těším, až zastavím na semaforu a pudu na bok… Jak lehce se s toho dá vycvaknout? Tedy samoz. že se to dá nastavit. Myslím v praxi, když na to zapoměnu a začnu se ,,naklápět,,, jestli mám šanci s toho nohu vindat dřív než padnu?

          0 0
          • Vondy  

            Jistě že máš šanci vyndat nohu dřív než padneš. Ale většinou se ti povede vycvaknout dřív tu nohu, na kterou zrovna nepadáš!!

            0 0
            • preacher  

              Jo, to se stávalo přítelkyni (teď už manželce), a svatba nebyla, dokud se nenaučila jezdit s SPD.

              0 0
          • preacher  

            No, přiznám se, na křižovatce jsem padnul jenom jednou, to se dá předvídat, že budu muset zastavit a před křižovatkou si jednu nohu vycvaknu. Horší to bylo v terénu, jedeš pomalu, podklouzneš ve stoupání, jseš v záběru a už se smolíš na jehličí nebo kamení. Musím přiznat, že za ty roky co jezdím s SPD jsem dostal takový grif, že nepadám a stačím vycvaknout. Hodně pádů jsem viděl naposled na B52 v Brně, tam v jednom blátivím stoupání vždycky někdo zařval uuuááááááá a už bylo slyšet jenom čvachnutí i s bikem do blatíčka…

            0 0
          • Krhel  

            Z vlastni zkusenosti mohu rict, ze sance jsou mnohem vetsi, nez kdyz se to snazis vyrvat z utazenych klipsen :-) Mnohem vetsi nebezpeci na tebe ceka, kdyz si sednes na kolo z klipsnama a marne se pak snazis vycvaknout – spousta lidi na ulici se bude dobre bavit :)

            0 0
            • sharkcom  

              Právě proto jsem klipsny nikdy nevozil a doufám, že SPD budel v tomto směru lepší.

              0 0
              • preacher  

                Na 120%

                0 0
              • Krhel  

                Ja jsem si zvykl velice rychle. Ze zacatku jsem jezdil s pomerne mekkym utazim a i to mi myslim dost pomohlo se vyhnout zbytecnym padum.

                0 0
              • Robo  

                Já jsem s klipsnama jezdil na silničce a asi právě proto byly začátky s SPD procházka růžovou zahradou.Pořádně dotažené klipsny tě tak vyučí, že pak nad vypínáním bot z SPD pedálů vůbec nepřemýšlíš a děláš vše automaticky.

                0 0
          • Mamut  

            Ani raz (ak nepocitam pokus otocit sa na chodbe intraku a zaroven si skusat nacvicit vypinat aj druhu nohu. ta chodba je svinsky uzka). Ale ja som vynechal vyvojovy stupen klipsni. Takze reflexy som mal stale vypinat doboku a nie dozadu. Samozrejme, ze som zacinal s minimalnou vypinacou silou a postupne pridaval.

            0 0
          • Bobo  

            Jó vzpomínky… Nezapomenutelný bylo, když jsme s kámošem přijeli k hospodě, kde sedělo venku dost cyklistů i pivních strejců. Kámoš zastavil, já jsem vycvakl svou krásnou fungl novou první tretru (levou), ale kolo mrcha se naklopilo doprava. Smáli se jen ti pivní strejcové, ale z cyklistů nikdo. Holt to asi všichni znali z vlastní zkušenosti. A ještě si taky vzpomínám na to, že jsme jeli kamsi s manželkou, zastavovali jsme, já jsem vyhodil nohu a ona zastavila těsně vedle mě na té samé straně. Šli jsme na zem oba, ale já na ni, cheche. Patří jí to.

            0 0
    • onegear  

      Jeden stary zazitek, kdy se jezdilo jeste s snerovacimi tretrami a reminky na clipsnach. Klicka na tkanicce se mi zamotala do reminku na vystupovaci noze a na svetlech (vaclavak u muzea !! kdyz se tam jeste jezdilo) jsem obveseloval kolemjdouci.

      0 0
      • Jester  

        No s SPD jde podobna vec. Staci kdyz ti vypadne jeden sroubek z kufru (malo dotazenej) a kufr se ti otaci v bote. To je aspon sranda. A dostat pak tu botu od pedalu, to je vykon hodny Houdiniho :-)

        0 0
    • Wojtkingson  

      Takže jen pro upřesnění, když koupím M520ky, tak k tomu jsou i kifry jo?:) Právě objednávám, tak aby mi něco nechybělo :D

      0 0
      • pekl024  

        Ano jsou, teď jsem je vybalil ze skříně. Konečně se mi povedlo povolit ty staré.

        Jedna rada, až budeš montovat SPD na kliky mázni závity vazelínou.

        0 0
        • Esi  

          a když na to zapomeneš tak většinou stačí přes noc kápnout do závitu trochu brzdové kapaliny ono se to pustí :-), ale ta vazelína dá méně práce :-)

          0 0
    • zderes  

      Asi jeden z těch 6427543 hloupých dotazů.

      Když kupujete nové tretry, kupujete i nové kufry? Nebo přemontujete z původních? Já jsem to přemontoval vždy, ale dnes příjdou nový boty malýmu a bylo mi řečeno, že by měl mít s novýma batama i nové kufry.

      1.- Měníte kufry za nové?

      2.- Ty nové kufry půjdou stejně nacvakávat/vyc­vakávat jako ty „olítané“?

      Díky.

      0 0
      • Mereck  

        Kufry jsou stejné (hovoříme-li tedy o stejném druhu mechanismu, pro mě SPD). Buď tedy přemontovat kufry ze starých treter na nové, nebo pořídit extra kufry na nové tretry (chcete-li tretry střídat). Jinak by kufry neměly mít na funkci vliv (nejsou-li tedy ty staré nějak značně zničené)

        0 0
      • Mereck  

        Kufry jsou stejné (hovoříme-li tedy o stejném druhu mechanismu, pro mě SPD). Buď tedy přemontovat kufry ze starých treter na nové, nebo pořídit extra kufry na nové tretry (chcete-li tretry střídat). Jinak by kufry neměly mít na funkci vliv (nejsou-li tedy ty staré nějak značně zničené)

        0 0
      • Mereck  

        Kufry jsou stejné (hovoříme-li tedy o stejném druhu mechanismu, pro mě SPD). Buď tedy přemontovat kufry ze starých treter na nové, nebo pořídit extra kufry na nové tretry (chcete-li tretry střídat). Jinak by kufry neměly mít na funkci vliv (nejsou-li tedy ty staré nějak značně zničené)

        0 0
    • Mereck  

      Ten příspěvek měl být jen 1. Mám asi tik v palci. Pardon.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.