• fousac

    zdar lidi, mam veeelkou prosbu.. vcera mi dal posledni sbohem tlumic a nutne potrebuju sehnat jinej… :( nevite nekdo, kde v kamenaku v praze by byl nejakej CO NEJLEVNEJSI jakejkoliv tlumic pruzina/olej s rozteci 185mm (180–190)??? dik predem.. fousac

    0 0
    • kOmE  

      Mam stejnej problem ,ale me dal sbohem uz v nedeli a zatim jsem nasel jen X-fusion 190/53 asi za 2900 u RB

      0 0
    • fousac  

      tak resuscitace uz je v plnem proudu, uz se vytaci novy futra… ale stejne jedna blba otazka.. kolik oleje by tak mohlo prijit do rst-21??? (a taky kterym koncem se tam leje.. :)

      P.S. puvodni otazka stale palti, ciste preventivne..

      dik fousac…

      0 0
      • sharkcom  

        Hele, vyšroubuj tu matici u pístnice a poměrně silou vytáhni píst. Oleje jsem tam nalil tak přiměřene. Trošku povytáhni ten píst u expanzní nádoby. Asi tolik aby byl na úrovni zasunutého pístu. Pak naplň tlumič až po okraj a začni pomalu zasouvat píst, aby stačil případný vzduch utéct i prěbytečý olej. Pak zbývá nafoukat vzduch. Já jsem to udělal tak, že jsem do tý dirky nalepil ventilek od duše a pak v poho. nafoukáš. Kdyžtak se mě ještě zeptej.

        0 0
        • fousac  

          sem asi mimo… mam to komplet rozhozeny a smerem od pistnice: stiraci krouzek + futro, gufero, dalsi futro, pak beha pistek v oleji, pak uz jenom ucpavka a elastomer.. kam ze si lepil ten ventilek???

          no a ten olej uz sem vymyslel, jenom nevim jestli to ma bejt plny co se vejde nebo o neco min…

          futra uz se vyrabi, jenom vymyslet cim nahradit ten stiraci krouzek uplne na kraji… a taky osa pistu by chtela nova, jenze to je lisovany a to nechci dodelat totalne.. neda se sehnat novej jenom pist???

          0 0
          • sharkcom  

            Podívej. Musíš tam mít vzduch. Ten je za takovym dalším pístkem, kterej tam možná zůstal vzádu. Funguje jako expanzní nádobka. Vzduch se tam dofukuje pod takovym černym čudlíkem, kterej je vně na tlumiči. Ale tam to nafoukaj asi jen ve fabrice. Proto ho vyloupni, pod ním je imbus, vyšroubuj a pod imbusem gumička, tu vytrhni. Pak tam už máš jenom douru na vzduch. Do tý se akorát vejde očyštěnej ventilek i s tou trubičkou, v který je. Zalep ho tam kvalitním 2složkovým lepidlem. Potom teprve můžeš nafoukat a dosáhnout toho, aby ten pístek povyjel ven. Potom jak říkam, musíš mít te pístek oddělující vzduch a olej tak vysunutej, aby byl tak akorát v úrovni zastrčené pístnice. Potom dáš olej až po okraj. Přebytečnej vyteče a další trochu stlačí expanzní nádobku a je to. Kdyžtak ti to můžu nafotit. Mám RST 22, ale to bude stejný. Pak až to bude hotový, pořádně to napumpuj. Myslím, že pokud tam bude větší tlak, jedině dobře. Kde je tlak, olej nemůže pěnit. Funguje Super. Stírací kroužek? Který? Pístnice, to se asi nepodaří a jestli ano, pak to asi vyjde na stejný prachy jako nový tlumič. Já jsem toto měl v pohodě.

            0 0
            • fousac  

              to se 21 a 22 asi dost lisi… nebo nemas 22A ?? do 21 ten vzduch neni kam dat… :) ani dirka, ani imbus, nic… no to je jedno.. sem to dal dohromady a beha, ale zase tece, takze me zachrani jenom novy tahlo pistu… se nak stalo ze nebehalo v ose ale trochu ze sikma a vydrelo futro i samo sebe… a ted tim utika olej… tak doufam ze se mi podari nedestruktivnim zpusobem sundat zpetnou klapku, pak neni problem mit za chvilku novy tahlo..

              0 0
              • Dumbo  

                mne tiez tieklo RST 22 vimenil som tam O kruzky a uz netecie a tiez tam nemam ventil na vzduch :-)

                0 0
                • sharkcom  

                  Chlapi musí. Mám RST 22. Né RST 22A. V tom tlumiči je takový pohyblivý píst a pod ním musí být vzduch. Jinak ten tlumič nemůže pořádně fungovat.

                  0 0
                  • Dumbo  

                    tak potom neviem mozno mam ale neviem otom zeby tam mal ist aj vzduch

                    0 0
                  • fousac  

                    no tak v ty 21 je elastomer..

                    0 0
                    • sharkcom  

                      Tak to čumim, ale možný to je. Akorát sy myslím, že pokud tam nevivineš dostatečnej tlak, tak dřív napění olej.

                      0 0
    • sharkcom  

      Fousáči fousatej, ty máš RST, vid? Tem jsem ted kuchnul a opravil+ vylepšil, co máš za problém? Jinak jsem si koupil v německu DNM DV 28 za 30 euro. Tlemiče maj na www.cyklosvec.cz . RSTčka za 1500,– ± . Jdou pěkně rozebrat a opravit…

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Jen upresnim od 1099 do 1389Kc.

        0 0
      • kOmE  

        Jen ty RSTcka maj dost malej zdvih ,na tu delku ,ja potrebuju 190/51–53 a ne 190/42

        0 0
        • sharkcom  

          Já sem tam dal to DNM za 30 euro a to má podstatně větší zdvih. Koupil jsem ho na http://preiswerte-fahrradteile.de/…/cPath/24_25?…

          0 0
          • McBlacky  

            nevím jak pružinový DNM, ale po tom co jsem viděl dva vzduchový na Lemplově kole, tak bych si DNM nikdy nekoupil :-)

            0 0
            • sharkcom  

              Jo, s tím vzduchem máš pravdu. Ale ten pružina olej je zralej na novej olej za jednu sezonu, stejně jako každý jiný olej/pružina i daleko drahší. A takhle ho za 2 roky hodim do šrotu a za litr koupím novej a nemusím se nikomu prosit a posílat na výměnu oleje, páč když to zmastim, tak mě to nemrzí. Ale zatím jsem dělal 2 (RST a DNM) a oba fungujou.

              0 0
          • wroum  

            cau. Jakym zpusobem sis ten tlemic objednal? Via net?

            0 0
            • sharkcom  

              Jo, přez net kamarádovy do Německa + 7euro. Nebo 12euro do ČECH?

              0 0
    • fousac  

      tak uz sem neco vyresil… rst-21 letelo z chalupy a poridil sem rst-58 (ano, jsem nepoucitelny.. :) jenze ma moc mekkou pruzinu a ta ze staryho tam nepasuje.. :(

      takze otazka: kde levne prijit k pruzine??? (koupit, ukrast, nechat vyrobit – to je jedno..)

      0 0
      • Pan F.  

        Koupit nebo ukrast nebo nechat vyrobit – to je jedno.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Myslim, ze nejlevnejsi je to ukrast. Nebo nechat vyrobit a nezaplatit (abys nekradl zajicka v pytlicku). Rozhodne nekupovat. Snad jen pres bileho šemíka na fakturu.

          0 0
          • fousac  

            dik za perfektni rady…

            ted uz jenom reknete KDE a je to dokonaly..

            0 0
            • Pan F.  

              Taky sem shanel pruzinu a davat 500 a vic za novou se mi nechtelo, dal sem inzerat na net a ozvalo se mi nekolik lidi. Jestli moc nespechas, tak to zkus a jestli spechas, tak bud objednat nekde v krame novou nebo se poptat v naky pruzinarne.

              0 0
      • sharkcom  

        Fousáči. Mám volnou novou 650ku. 100mm dlouhou na průměr 29mm.

        0 0
        • fousac  

          diky za nabidku, ty rozmery pasujou, ale to uz musi bejt zase desne tvrdy. ne??? ja sem vyhodil 400ku a podarilo se mi tam po ehm ponekud drastickych upravach dat ze staryho tlumice 550ku, tak to snad bude behat.. cas ukaze…

          0 0
          • sharkcom  

            Nevím jak máš dělanej rám. Já používám 550 a vážím 58kg a je to akorát. Když to půjčím 80kg bukovy tak padne na doraz.

            0 0
    • fousac  

      stare tema, novy ram, novy tlumic, novy problem…

      ma nekdo zkusenosti s tlumici Tough Shock??? co je to zac???

      mam problem s pruzinou.. :( nevali se nekomu doma prebytecna pruzina 600–650/prumer 38mm (vnitrni), delka cca 95mm… dik..

      a kdyz uz tu tak otravuju, mam prebytecny tlumic rst-58, 185mm, pruzina 400 nebo 550..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.