• Schwinn

    Chtěl bych se zeptat jak moc trenujete(kolik denně najedete,kolikrát týdně jezdíte,atd.)Já mám jeden problém,strašně rád bych každej den jezdil,ale nemůžu..-druhej den mě bolej nohy tak strašně,že do schodů chodím hůř jak moje babička…,a tak jezdím jednou za 2 až 3 dny.
    Prosím poraďte
    Díky

    0 0
    • lubos  

      no, asi nic jinyho, nez snizit vykon a jet pomaleji.

      0 0
    • PietroUL  

      Zkus se před i po tréninku vyjet, tj. asi 20 minut točit lehký převody. Taky je dobrý přidat strečink, vhodný cviky byly jednou ve Velu. Jestli jezdíš tak, že pak další den nemůžeš chodit, tak byses měl podívat i na samotnej trénink. Doporučuju třeba www.cyklotrenink.cz zásahu doktora Martinka jsem se zlepšil o 100%.

      0 0
      • Schwinn  

        Chodit můžu.ale když jdu třeba do schodů,tak mě bolí nohy jako kdybych přijel z nějakyho náročnýho závodu...........

        0 0
      • Schwinn  

        Chodit můžu.ale když jdu třeba do schodů,tak mě bolí nohy jako kdybych přijel z nějakyho náročnýho závodu...........

        0 0
        • vtx  

          a kolik km mas tak normalne v nohou??

          0 0
          • Schwinn  

            Ja nejezdím moc dlouhy tra?e.já jezdím na kole 2.rokem,ale tak 35km denně(Z toho je 20km dost velky stoupání)

            0 0
        • fousac  

          do schodu je to sranda, ale ze schodu dolu obcas sotva lezu… :) no, k treninku ti moc neporadim, jezdim jen rekreacne pro radost tak 200–400 km tejdne.. podle nalady..

          0 0
        • pavlicek  

          Mohlo by to být důsledkem dehydratace. Zkus více pít při jízdě a i po ní doplňovat. Měl jsem stejný problém, protože jsem skopro nepil. Poté, co jsem na to začal dbát, je to mnohem, mnohem lepší.

          0 0
          • jakub  

            gdyz budes mit dost penez, existuje prostredek s nazvem GLUTAMINE – je celkem drahej, ale vydrzi dlouho, pouzivaj jej spis kulturisti a je urcen predevsim pro regeneraci svalu a kupodivu funguje, k tomu sou dobry taky aminokyseliny po treninku (BCAA)

            0 0
            • RUMcajs  

              Taky Penco AC Salts nejsou špatný. Skoro celej měsíc jsem nejedl nic jinýho než rohlíky s marmeládou a lehkou večeři a pak mi chybělo v těle fakt dost minerálů. Projevovalo se to únavou, ospalostí, nesoustředěním. No a ty první dva dny co jsem je začal brát jsem si připadal jako bych si dával v práci kafe. Pak ta nabuzenost přešla, ale utahanej nejsem.

              0 0
          • Schwinn  

            díky,to skusím,já nepiju skoro vůbec

            0 0
    • rodriguez  

      cyklus 2 dny dvoufázovýho tréningu (ráno i odpoledne) pak den volna, 2dny vytrvalostního, kopenzační den, sobota závody, neděle vyjeti

      0 0
      • PietroUL  

        A? to počítám jak chci, pořád mi vychází, že tvuj tejden má 8 dní :)

        0 0
      • McBlacky  

        ten dvoufázovej trénink, můžeš mi napsat kolik tak jezdíš a jaký tepy a jak dlouho? Případně i tvoje max TF a prahy AP a ANP… dík

        0 0
        • rodriguez  

          já sem to špatně spočítal 8-)) ten kompenzační den před závodema je totiž normálně bán jako vyrtvalostní trenigovka.......

          dvoufázáky jezdím tím stylem, že ráno jedu delší tak 3 hodky silnic s tempama v ANP do kkopcu.....a odpoledne si dávám modelovanej XC tréning…čili asi 30–40km v terénu, neustále nahoru dolu,tak aby organismus neměl šanci odpočívat…a to se snažím jezdit tak abych se nedostal do aerobní vytrvalosti, ale vše šlo na rozvoj síly…na tech 30–40km mám většinou převýšení 1300–1500..

          0 0
          • Mik84  

            Kde na takovej trenik berete cas?Delas taky neco jinyho nez ze jezdis na kole?

            0 0
            • Honzin  

              jo, to me taky zajima, kde bere ten cas. Pro ty ranni 3 hodiny bych musel vstavat tak v pul ctvrty rano.

              0 0
          • rich  

            tie tri hodky v ANP myslis do ANP alebo v ANP to by mi vychadzalo, ze takmer obec netrenujes v AP..je to tak? takto zivelne som tiez trenoval a vysledkom bola a je :-)) sila v kopcoch ako motorka a velka odolnost voci pri max zakyseleni ale vytrvalost mizerna…jednoducho viac sprinter :-) ale ak vydrzis tri hodky v ANP asi budes schopny aj vytrvalostneho vykonu bez problemu, nie?

            0 0
            • rodriguez  

              3 hodky v ANP sem samozrejme ne…mela tam byt tecka..rano davam 3 hodiny aerobne …a kopce anerobne 8-))) jinak na ANPcku vydržím ty 2 hdoiny…pak už to slábne 8-)

              0 0
          • McBlacky  

            dík… to si dáváš docela hustě. Já jet 40km pořád v ANP tak nevím jak bych druhej den vypadal, ikdyž na závodech se k tomu taky dokopu :-) to tady v okolí Prahy jezdit převýšení 1500m na 40km je sci-fi, bych musel pořád opakovat jednu-dvě trasy.

            0 0
          • ddd - andy  

            to by me zajimalo jak zajizdis zavody…

            0 0
    • ddd - andy  

      Pokud jsi na tom den po treninku fakt tak bidne, tak je nekde VELKA chyba… Zkus napsat jak dlouho jezdis, kolik, v jaky intenzite a co krome kola delas.

      0 0
    • McBlacky  

      musíš střídat vytrvalostní trénink (nižší tepy, vyšší kadence) a intervalový trénink (max zátěž) Intervaly jezdi tak dva za švih po deseti minutách, pokud začínáš. Po třech dnech si dej den volna. Jezdi tak abys moc nezakyseloval svaly, to prodlužuje regeneraci.

      0 0
      • lubos  

        To je to boleni, resp. to ze si citis nohy ? Nejprve takove spis bolestivejsi a pak to prechazi do jakoby tuhnuti, resp. lepe receno, jako kdyby byli nohy pevnejsi .. nevim to napsat.

        0 0
    • Daf  

      Jelikoz jezdim hlavne maratony snazim se trenovat hlavne v aerobni oblasti. Jezdim v sezone prumerne 3× tydne ale snazim se jezdit tak 5× jenze to vetsinou nevyjde kvuli pocasi a ja jezdim jen kdyz mam chut a je hezky :) Jezdim hodne na silnici a to je skoro vzdy pres 100km. Zvladam tek max 3 treninky po sobe ale vetsinou davam tak dva a den volna a kdyz je hezky tak dalsi den jenom vyjeti. Podle me je take hodne dulezite aby ta jizda na kole bavila. Spickovej treninkovej plan je podle me na nic kdyz se na kolo ani nemuzes podivat.

      0 0
      • Thorn  

        Hm… 3× tyzdenne 100 km… tolko casu by som chcel mat, ale po praci ist este na 4 hodinky na bike, to zrejme realne nebude :-/

        0 0
    • kankrlicek  

      Ve Velu 2/99 je modelový trénink i s návodem na laické změření AP a ANP. Je to rozpočítané na 26 týdnů, musíš mít sportester, ale rozhodně ti nehrozí přetrénování – což je asi tvůj případ :) Moc doporučuji, prakticky nic jiného nejezdím a měnit budu teprve asi až za další rok.

      0 0
      • MARIN  

        No jestli poradne sledujes ty treninkovy rady ve Velu tak postupem casu se od sebe mooooc lisi, tak nevim jestli tomu verit.

        0 0
        • kankrlicek  

          Vybral jsem si ten zmiňovaný trénink a nenechám se rušit něčím jiným, zvláště když mi to vyhovuje :)

          0 0
        • Beeda  

          To to je jasny, ze se musi lisit, jinak trenujes v listopadu a jinak v breznu…B.

          0 0
          • MARIN  

            Tak to je snad jasny ale u nich se to strasne lisi rok od roku. Kdyz si vemes cely rok kdy byli popisovany jednotlivy mesice a cas straveny v jednotlivych pasmech pro profi a sportovce sectes si ty pasma za jednotlivy mesice a porovnas to procentne s tim co bylo uvdedeno jindy (nevim uz jake letosni cislo) tak vychazeji hooodne odlisny cifry. Osobne se tim neridim jen jsem si to pro zajimavost porovnal mezi sebou a pak osobnimi udaji :)

            0 0
            • Beeda  

              aha, tak to potom jo. Mezi rokam/serialama muze byj rozdil (asi to psali i jini lide), nicmene se domnivam ten posedni od pana Martinka je pomerne vystizny. Bohuzel je asi tezke napsat presny navod na sirokou skalu cyklistu (ruzna trenovanost, potreby,moznos­ti,cile) a je to spis navod…B.

              0 0
    • muff  

      Základní metodiku tréninku máš hezky popsanou v knížce Jezdíme na horském kole /Gerig&Frischknecht – 199,– vyšla nedávno/

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.