• Jenca

    Shanim nejaky držak kola na zed nejlepe za ram ale ješte uvažuju o tom jestli to nemuže nejak kolo poškodit. Vydlice vysicí vahou př. kola je trochu pro vidlici asi nezvyk ne? http://www.kacerle.cz/KS-100.htm tady ten jsem objevil celkem rozumna cena a když se obalej ty hačky tak ani nepoškrabe. Aletrnativa je pořad ho nechat stát na zemi ale malo místa a musim s nim pořad nekam šoupat :/

    Dík za rady PS: pro ty co odkazují na historii tak tam jsem nic nenašel

    0 0
    • m-k-1  

      Mám držák na zeď za pedál, rám bez škrábanců a vidle taky v pohodě :) Nevím jak teď, ale před pěti lety, když jsem to řešil, na něj byla reklama v každým čísle Pelotonu. Nekupoval jsem, zhotovil kámoš. Pokud budeš chtít, můžu to vyfotit a poslat e-mailem.

      0 0
      • sikipiki  

        a ten drzak za pedal nema negativny vplyv na ten pedal a kluky? njako sa mi to zda krute voci tomu pedalu

        0 0
        • JFB  

          no nevim, bika ma max. 15 kilo, ty na nem normalne stojis, obcas schyta dopad… to neni kruty?-)

          0 0
          • sikipiki  

            Asi mas pravdu,ale podla mna sa kludne moze stat ze postupnym naporom na ten pedal a kluku moze dojst k ohnutiu

            0 0
        • marrier  

          Sakra že má negativní vliv! Působí tu síla v úplně jiném směru, než při šlapání. Pro ložiska to musí být mňamka, o klice nemluvě, tam musí být páka jako Brno. Nikdy bych si to takto nepověsil.

          0 0
          • jachymk  

            táta má držák za pedál dva roky kliky M 542 a pedály M 520 kolo mu tam visí pořád a žádný problém, akorát má ještě heftnutý řidítka drátem za roh na řidítkách protože samo o sobě to nepůsobí zrovna důvěryhodně :-/

            0 0
            • marrier  

              Právě to „heftnutí“ má velký vliv, protože to omezí tu páku a v tu chvíli už kolo na pedálu jen leží. Tady už působí síla ve stejném směru jako při šlapání.

              0 0
              • StuntJ  

                A mýlíš si, že váha kola okolo 12kg, tomu pedálu, ložisku, klice ublíží, když potom pak skáče třebas 90kg biker ? asi ne …

                0 0
                • vili  

                  btw axiální vs radiální zatížení…

                  0 0
                  • marrier  

                    Přesně tak. Biker po tom skáče radiálně, na což ta ložiska dělaná jsou, kdežto držák to tahá v axiálním směru a to už tomu určitě tak dobře nedělá. Totéž myslím platí o klice. Navíc je ta zátěž stálá a dlouhodobá, vetsinou několik hodin, narozdíl od šlapání. Pokud to ale „heftneš“ za ten roh, tak se ta situace radikálně mění.

                    0 0
                  • marrier  

                    Přesně tak. Biker po tom skáče radiálně, na což ta ložiska dělaná jsou, kdežto držák to tahá v axiálním směru a to už tomu určitě tak dobře nedělá. Totéž myslím platí o klice. Navíc je ta zátěž stálá a dlouhodobá, vetsinou několik hodin, narozdíl od šlapání. Pokud to ale „heftneš“ za ten roh, tak se ta situace radikálně mění.

                    0 0
    • Aiax  

      Ja jako stojan pouzivam zed nebo podlahu, ale pokud nedas jinak, tak jak uz tady probehlo vyrabi je i pedalsport: http://www.pedalsport.cz/…ndex_pds.htm

      0 0
      • ddd - andy  

        jj ty jsou velmi v poradku! Mam doma jak montazni stojan, tak prenosnej drzak kola na zavody..

        0 0
    • Meesha  

      Tata mi jeden svaril. Klasicky z nejakejch tubek navarenejjh na desku ktera se pridela na zde. Jednou v noci strasna rana, tak vylitnu a koukam, ze bratruv bike se zritil i s drzakem a kusem zdi ze 2 metru… :-) Ne, ze by byl nejak tezkej, ale Vinohradsky slameny zdi nic moc…

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Nezvyk pro vidlici:) Co teprve kdyz je nekde v krabici zavrena cely mesice a stoji na vlastnich nohach nebo lezi na zadech :)

      0 0
    • MARIN  

      Mam neco podobnyho. Jen jeden hak za oko povezeny na zasroubovanem oku ve zdi( nic neprekazi kdyz tam kolo neni). Kolo pak stoji na drevenem hranolu pridelanem ke zdi. Kdyz bude clovek trochu sikovnej da takhle na jednu stenu v pohode i tri kola nad sebou.

      0 0
    • Alpina  

      Svařil jsem si rám sám z jeklů a ještě s plochou na lyže , vše drží dva šrouby na zdi. Můžu vyfotit a poslat ti obrázek mejlem.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        To jsem uz videl, ale neni to moc tezky? A ty lyze jako na zimu? Takovej domaci snowscoot? Aby to dva srouby udrzely. :)

        0 0
        • Alpina  

          Jasně že udrží, na stěně je rám opřený o dva jekly na výšku, tím jsem eliminoval páku a šrouby už jsou namáhané jenom na tah dolů.

          0 0
    • Glum  

      Ta vYsící vYdlice musí být extra tvrdá, tý se nic nestane… :)

      0 0
    • giant  

      koupil jsem kdesi v marketu takový držáky pod poličky,zvohnul jsem konce a obalil molitanem.Investice 70,– a drží a drží a drží..je to skoro stejné jako viz tvůj obr.

      P.S.:s vidlou bych se moc netrápil,když letíš z konce hlavou dolů taky neřešíš jakou ranu dostane

      0 0
    • dedek55  

      mám samo doma a funguje bezvadně..o) http://album.volny.cz/…5/browse.php?…</{>

      0 0
    • Peewit  

      Poslal jsem Ti foto uchycení vodorovně pod stropem. Náklady na výrobu tak 100 Kč a za 2 hodinky to zmákneš i s montáží ke zdi. Jde to i v bytě s nízkým stropem, zabere to vlastně jen šíři řídítek.Takže si stáhni mail a příště mne nech vyhrát v AOE! :-)

      0 0
    • SNAIL  

      Objednal jsem si tenhle držák u Kacerleho a ani přes několik slibů mi ho nebyl schopný poslat. Nakonec jsem podobný (a myslím že ještě lepší) koupil U Velo Fiala (www.velofiala.cz) na Bílé hoře (tuším že cena byla podoná)

      0 0
    • Excel  

      Nevíte kde v Brně koupit držák kola na stěnu za rám, potřebuju ho rychle, takže nechci žádnej objednávat z netu. Klidně i z marketu, je to fuk. Něco takového: www.cykloexpert.cz/…ort-pds-dk-r díky za příp. tipy

      0 0
      • blue  

        neco podobnyho maj v ikee, ale asi to bude trochu drazsi… bohuzel to nemaj na webu

        0 0
    • ydaho  

      mrkni na moje zavěšení…naprosto bezpečný a skladný

      0 0
    • majky.m  

      Ahojte čítal som si vaše príspevky no nejako stále neviem aké zavesenie je najlpešie pre bicykel.

      moj názor je ten že zavesenie vo vodorovnej polohe za vrchnú tyč rámu je najlepšie, inak držiak o pedál a o predné koleso vo vertikále sa mi zdá záťaž na prednú vidlu.

      ako to je teda?

      0 0
      • rbcrx9  

        Mám už několik let tohle:

        0 0
        • Smazaný účet  

          to je teda monstrum :D

          0 0
          • jIrI___  

            Aspoň člověk nemusí na biku gramařit a má jistotu, že pod ním držák nepraskne :)

            0 0
        • Ruprt2  

          a funguje to skvěle. Díky Jardo :-)

          0 0
        • StuntJ  

          To máš na motorku ? :o)) Jinak pěkná práce :o)

          0 0
          • rbcrx9  

            Už několik lidí ho má a jsou spokojení, viz Ruprt2, je vyroben ze zbytků jacklu, asi 30×30, plech je zbytek, nechtěl se mi stříhat. Raději těžší, než sbírat kolo na zemi.

            0 0
            • vili  

              není proč být nespokojen, to by udrželo i slona aji bez té vzpěry…

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.