• pe?an

    Zdravim, mam v plánu provést repasi svýho kola a potřebuji konkrétní rady(spíše zkušenosti)..:)

    1. Jakou vidli?Dilema mezi RS Pilot XC a Manitou Axel Elite/Comp?Vaše zkušenosti?
    2. Brzdy:zadní Véčka XT

      přední Véčka XT nebo mech.kotouč Promax,Deore?

    Tady bych spíš potřeboval vědět zda si tyto brzdy budou rozumět s páčkami XT(ročník kolem 95´Canti.) Díky.

    0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Bych volil Manitou a XT véčka.

      0 0
    • Lišák  

      Nevím jak kotouč, ale když sem namontoval véčka k pákám LX ´96 tak to stálo za prd. Velkej krok na páce udělá malej krok na brzdě, proto musí být špalky blízko ráfku a ráfek supervycentrovaný. Po dvou letech se mě podařilo sehnat zvláš? řazení (osmičkový LX-nevím z kterýho roku, ale tvářilo se jako funglovka) a páky sem dal Deore. Teď sem naprosto spokojen.

      0 0
      • goofy  

        To bylo proto, ze LXa z roku 96 byly na cantiveler (opravte mne jestli se pletu…) a ty nejsou staveny na V-ckove brzdy (kratshi vzdalenost: osa paky – osa lanka). Z toho vyplyva to co si psal…

        0 0
        • Lišák  

          Jasně-proto sem to psal :-) Otázka byla jestli XT canti půjdou s véčkama dohromady.

          0 0
          • goofy  

            odpoved je v tvojim prispevku vyshe… Jedine super vycentrovane rafky a minimalni krok na pace… Sam psal, ze sou na cantiveler…

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Preslapni si :) Jezdit to jde. Ziska tim vetsi brzdny ucinek a lepsi davkovani. Ale je to holt narocnejsi na serizeni :(

              0 0
              • vlk  

                přesně tak.já to používám.Centiver STX páky a tektro bčelisti.I když tektro čelisti jsou trochu kratčí než ostatní v breake čelisti-tím se to samozřejmě trochu srovnává ,ale nepatrně.Seřízení pokud je v pohodě a ta lehkost kroku brzdy a dávkovatelnost je nepřekonatelná­.Všichni kámoši chválí mé brzdy.Jinak seřizování je v pohodě pokud budeš používat cartridke s výměnnýma brdícíma gumama.To pak jednou seřídíš a pak už jen vyměňuješ przdící gumu a navíc ta výměna pak přijde levněji.

                0 0
              • goofy  

                jo jo… sorrac… sem to blbe napsal. nerikam, ze to nebude fungovat, jen je to prave narocnejshi na spravne serizeni… a s tou pakou sem to myslel tak, ze dalshi krok paky vyvola kratshi priblizeni celisti (napsal sem to blbe no)… holt sem byl fcera trochu spolecensky unaveny no

                0 0
    • Jogador  

      Jo, ty páčky budeš muset změnit, ale nepřide mi to jako taková zátěž na peněženku. Jinak já osobně bych šel do Manitou. A proč nechceš hydrauliky?

      0 0
      • Lišák  

        Pokud má páky a řazení zvláš?, tak to je finančně O.K., ale já měl smůlu, že sem musel shánět řazení. Alivko sem nechtěl-se mě nelíbí :-)

        0 0
      • pe?an  

        tak to je problém,mám integrované brzdové páčky s řazením…ach jo:(,takže další investice.A co ten kotouč?Tam to taky nebude ono s tou Canti páčkou? Hydrauliku bych rád,ale všechno to je o financích,už takhle mě ta radost bude stát kolem 13T. Jezdim XC a mam většinou kolem 70 kg. Doposud jsem jezdil nějakou vidli Struts (elastomer),teď už mi je spíš jen pro smích..:),ale ostatní komponenty(XT) i po deseti letech při pravidelný údržbě OK.(kromě těch spotřebních) Díky za Vaše rady,ale co procházim různý diskuze,tak každý den měnim názor…snad s k něčemu doberu..:o)

        Jóó…viděl jsem na netu vidli RS Judy SL U-turn s pěknou slevičkou..?:o)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          S kotoucem bude daleko snazsi serizeni na cantileverove packy. Co misto Promaxe M475 za 1000Kc. Rekl bych, ze brzdi lepe. Jenze s tim jsou zase vetsi naroky na vidlici :(

          0 0
        • TinkTink  

          Joo…myslis ten vyprodej na bikestore.cz ? Tak jestli mas zajem, tak si radsi pohni…

          0 0
    • bikemanx  

      RS Pilot nekupuj, kup si vyšší řadu. A do těch XTéček bych šel

      0 0
    • vlk  

      maslím si že pilit xc je už dost drahá vidla za těch 7 tis. na to co umí.Už bych si těch 1000 připlatil na duke XC nebo 1500 na Duke XC u-turn.Já mám tu u-turn a jsem velice spokojen.Kupováno z e-shopu.jinak okolo těch osmi seženeš i marcocchi comp.jinak já používám tektro v-breake čelisti s pákama shimano stx -centivery.Také mám řazení spolu s brzd. pákami a je to bez problémů.Klavní je délka páky.Od kloubu uchycení páky po místo uchycení lanka.Ta moje stx má 24 mm.Jinak kdosi psal, že používá mech brzdy avid s LX pákama kde lze nastavit krok a měl ho nastavený na hodnotu high, což je 23 mm a prý mu to brzdilo skvěle.Jinak deore mech a promaxy jsou podle ohlasů skoro stejné.Akorát ty deore jsou za 1000Kč.POkud si je koupíš napiš prosím poznatky.Já je kdysi zkoušel v porovnání s 525 hydrama shimano a chyměl jim oproti hydrám ten tvrdý konec.Jinak první poloviny chodu měly stejný.-ale to byly ještě nezajeté kotoučovky na kolech z obchodu.Ještě k těm v-breake.- já koupil obyčejné tektro brzdy-čelisti za nějakých 500 kč, a ty mají kratší páky, takže také se trochu stírá deficit těch centiver pák.Jo a tyto tektra -čelisti brzdí lépe než kámošovy LX.Mám pocit, že tu psal i pádlista, že nějaké tektra má.Jinak jsou to ty co dával giant na svá první NRS-kdy ještě byly NRS číslovány více než jedním číslem.Jo a na axel bych v -breake nedával-díky reverzní podkově to pak propružuje a s navíc s centiver pákama by to moh být problém.To bych tam pak raději dal ty kotouče-deore-jsou levnější.

      0 0
      • pe?an  

        Na vidli jsem si dal strop 5.500kč,a sem se vejde Pilot xc (5.400),Judy SL U-turn (5.490),Axel Elite (5.300) a Axel Comp (3.990).Vejš už opravdu nechci jít. Ta mech. Deore by taky nemusela být špatná,cenově vychází jako Promax. Problém je,že zatím pouze teorizuju,neměl jsem možnost porovnání…

        0 0
        • vlk  

          tak to jo to jsem nevěděl, že jsou ceny tak nízko.Jinak kde mají tak pěkné ceny na nějakém e-shopu-kdyžtak na kterém nebo někde na krámě.Ono by se hodilo porovnání u mechanických kotoučovek jak moc se k sobě přiblíčí destičky při popotáhnutí lanka o určitou část.Ale ještě jsem něco takového na netu nenašel.To by se pak mechanické brzdy vybíraly lépe.Jinak pokud jezdíš i v zimě tak bych bral jakékolivkotoučovky raději než v breake.Taky stále uvažuji, že přejdu.Většinou mi zatím sice brzdí i v-breake v zimě, ale ne vždy se ně mohu spolehnout.

          0 0
          • pe?an  

            zkus na netu třeba koloshop,bike­zone,progresscy­cle…někde je levnější to a jinde zas ono..:o),to hledání je na dlouho,ale vyplatí se..:o) Tak jsem došel k závěru,že na zadek zkusim XT Véčka s Canti páčkou a předek buď to samí(a časem vyměnim za hydru) nebo mech.Deore(Promax) a vidli RS Judy SL U-turn. Už mi tedy zbývá vybrat jen řetěz,kazetu,ráf­ky,pláště,ruko­jeti,.......a bude spokojenost:o)

            0 0
            • vlk  

              já kdysi taky koukal po judy sl u-turn než jsem sehnal levně duke xc u-turn.To ale stála o dost více ta sl.Až ji budeš mít, napiš sem prosím zkušenosti s tou vidlí.Jinak jsi to vykoumal dobře dopředu kotouč, dozadu v-breake a pak se rozhodneš co je lepší a případně dokoupíš.

              0 0
              • pe?an  

                a jaký máš zkušenosti s tvou vidlí?…lépe řečeno s tuhostí pružiny a nastavováním zdvihu.Jsem taky řešil otázku jestli pružinu nebo vzduch nebo kombinaci.

                0 0
                • vlk  

                  No mám ten duke XC u-turn.Jsem velice spokojen Tuhá je dost.Tlumí perfektně.je tam olej 5.Zpětný útlum se dá nastavit na spodu pravé nohy takovým hejbátkem.Mám ho asi v půli.Pruží skvěle.Vezme mravence ale i kanál.Je dost citlivá.tzv. žehlička.Tvrdost pružiny tam mám standartní modrá 70–80 kg a mám sag asi 2cm.Snížit za jízdy se dá v pohodě se zvíšením zdvihu je to horší.Ale vykoumal jsem když si poposednu co nejvíce dozadu na sedátku , abych přenes váhu více nad zadní kolo tak to jde taky.Skvělé je to že se snížením zdvihu je tuhost pružení stále stejná a ne jak u jiných výrobců.Pokud snížím zdvih na těch 7 tak mám pocit, že se zaboří ještě více.Do dlouhých prudkých kopců snižuji na 80–85.Párkrát jsem na svaltě do kopce snížin na těch 7 a taky dobré.vše za jízdy.Jinak z kopce těch 10,8 co má ta moje stačí.Ale to je ten duke.Co se týká toho judy sl, tak to nevím.Ale u-turn je na všech rockshox stejný.Akorát teda nevím jaké má ta judy sl tlumení.Když jsem sháněl vidlu já tak byla judy sl u-turn za 7 tis a duke XC u-turn za 8500.tak jsem šel do toho Duka.Ještě jsem zkoušel vzduch dukaxc a ten taky nebyl špatný.Byl více znát bod odtržení ale přitom byl taky velice citlivý, ne jako marzocchi comp air.Bylo to něco mezi pružinou a vzduchem.A tu tenkrát měli za 8 tis rovných.

                  0 0
                  • pe?an  

                    to je to co jsem chtěl slyšet:o),takhle jsem si to štelování představoval a nemusim k ní kupovat pumpičku..:)

                    0 0
                    • vlk  

                      chci jen dotat, že to manuální nastavování zpětného útlumu má ten duke,mám takový pocit, že ta judy sl ho nemá.že se dá tluní nastavovat jen viskonzitou oleje.

                      0 0
          • TinkTink  

            Zkus se mrknout primo sem: http://www.bikestore.cz/…ty/vyber.asp?…

            A pekny ceny kotoucu jsou trebaaa…vis kde :o)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              To sou palky, co? Sem cumel. Za stary paratka ceny jak za novou vidlici.

              0 0
              • pe?an  

                u těch starejch ty ceny fakt nechápu,ale ceny u 04´ nejlepší co jsem viděl

                0 0
            • vlk  

              no těch slev na bikestore jsem si nevšim.Jinak ty starý vidle za tyto ceny teda neprodají a u těch 04 jim dali konečně ceny které jim patří.Teď mě napadlo, hodně lidí často řeší koupi suntourů AXON apod.Tak teď už asi budou mít suntour i ve své cenové hladině konkurenci :o))

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.