• mravenec

    Jezdíte někdo s obyčejnýma pedálama bez klipsen? Loni jsem koupil kolo a nechal jsem si vyměnit SPD za normální pedály, protože jsem nějak neměl na tretry. Teď už ty prachy mám, tak se rozhoduju, jestli koupit Shimano M520 + tretry Specialized. Chtěl bych vědět, jestli je to s SPD o tolik lepší, případně v čem vidíte hlavní přínos. Díky.

    0 0
    • Pekáček  

      Já bych bez nášlapů teda už jezdit nemohl! Ted vozím Ritcheye V3 Comp (rok) a stojí zahouby (ložiska, prasklá osa), jen co se trochu zmůžu tak jdu do Shimana M520 nebo M540. Jsou za hubičku a maj dobrej poměr výkon/cena. Tretry Specialized neznám.

      0 0
    • kajdamajda  

      Pedaly Hardware, tretry Specialized – SUPER maximalni spokojenost

      0 0
    • sis  

      Pedaly Sh M515 + tretry Specialized, jsem uplne spokojeny. Naslapy urcite!

      0 0
    • enjoy  

      je to o tolik lepsi ze to nepochopis! specialized a M520 ti asi kazdej odsouhlasi.

      0 0
      • kimi  

        Mám totéž:-)

        0 0
        • bradek  

          Já taky, jsou to moje první tretry a nášlapy, naprosta spokojenost, zvyknul jsem si v podstate hned. Jen prvni dva dny jsem padal, ale to uz jsem vetsinou stal na miste a zapomel, ze si nemuzu slapnout na zem bez vycvaknuti. Ted uz v klidu.

          0 0
      • Pavlos  

        Uz abych je mel taky:)

        0 0
        • enjoy  

          ja mam jenom ty spesly,M520 nemam,ale nevadilo by mi to,authory jsou muj nejvetsi omyl,aspon ze sem si je nekoupil dobrovolne,ale ze byly na kole.

          0 0
    • zirecek  

      to chces na DH&FR?

      0 0
      • mravenec  

        Na XC. Chci letos začít trochu víc jezdit a chtěl bych vědět, jestli budu s SPD rychlejší, nebo proč je všichni máte. Trochu se ale bojim co budu dělat při sjezdech, někde lesem a tak, jestli si nerozbiju hubu.

        0 0
        • enjoy  

          budes rychlejsi,vyjedes s nimy to co si doted vubec nemohl.akorat v tech sjezdech muzes mit nekdy spatnej pocit,protoze se z naslapu proste nejde dostat tak lehce jako z obyc.,ale jinak jsou i ve sjezdech lepsi,proste ve vsem.

          0 0
          • Radek Broz  

            Prave na DH mi naslapy prijdou jako hodne velka vyhoda (zvlaste na hardtailu) – nohy drzi, kolo se mnohem lepe ovlada, kamenite useky se diky tomu daji projet o poznani rychleji. Vsichni sjezdari naslapy vozi, nekteri je na urcite trate meni za normalni napr. za velkeho blata. navic pokud nemas Egg Breathery, tak muzes naslapy seridit, aby jsi se snaz vycvakl;-)

            0 0
            • zirecek  

              Hlavni vyhoda naslapu je efektivnejsi slapani, kdyz se to naucis.

              Dale diky nim rozhodne bezpecnejsi sjezdy ⇒ rychlejsi a hrubsi sjezdy.

              Nevyklapnuti je nebezpecne pouze pri pomalem technickem vyjezdu v prudkem kopci – protoze kdyz nevyklapnes, vyvratis se a to je pomalu na zlomeni kotniku. Pri rychlych padech vyklapnes ani nevis jak, :-).

              0 0
              • Radek Broz  

                O efektivnejsim slapani jsem se nezminoval – to je snad jasny. Me teda trosku vadej na NSX lavkach – kolikrat si nejsem jistej a radsi zbytecne vycvakavam driv a jedu s nenacvaklou jednou nohou.

                0 0
                • zirecek  

                  proto sjezdari vozi specialni boty s poradnou podrazkou. Na XC botach kdyz vycvaknes, tak ta podrazka blbe sedi na pedalu, v nouzi si stoupnu na patu.

                  0 0
                  • zirecek  

                    Jeste k tomu efektivnimu slapani. To neni vubec jasne, protoze tak polovina turistu co ma SPDa slape porad jen dolu a neumi ani naznakem tocit…takze pouziva spd vyhradne pro bezpecnejsi a jistejsi sjezdy. A naucit se opravdu tocit, to neni, dle me, zalezitost jednoho roku. Nejvic se v tomhle naucim vzdycky na jare.

                    0 0
              • bradek  

                Presne tak, kdyz uz se roshodnes, ze ten kopec vyjedes, tak uz to nemuzes vzit zpatky a musis makat. Aspon ja teda behem prudkyho vyjezdu vetsinou vycvaknout neumim :-).

                0 0
                • lubos  

                  Musim rict, ze tomhle maji eggbeaters jednu z vyhod. Lze lepe vycvaknout.

                  0 0
              • bradek  

                Presne tak, kdyz uz se rozhodnes, ze ten kopec vyjedes, tak uz to nemuzes vzit zpatky a musis makat. Aspon ja teda behem prudkyho vyjezdu vetsinou vycvaknout neumim :-).

                0 0
            • Pá-dlista1  

              Chris Kovarik, Nathan Rennie a Pádlista nevozej SPD :) Ale ja o nich uz sezonu vazne premyslim. Vlastne je uz mam. Jen odvahu. Stve me, ze kdyz jedu pro radost, tak si nemuzu davat nohy ven a zase zpatky a musel bych si na ne zvykat jenom na zavodech :(

              0 0
              • Radek Broz  

                Vy 3 jste vyjimky potvrzujici pravidlo;-)

                0 0
              • Manas  

                To se naucis rychle , jen se premoci a hodit je na kolo :-) I kdyz je vopruz je sundavat pokazdy kdyz jdu na dirt.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  No prave. Nahoru budu hamtat v tvrdejch botach (pokud si nekoupim mekky). Cestou dolu si rozbiju hubu az nevyndam nohu. Trik si zadnej neudelam nebo po kladicce neprejedu a nakonec stejne skoncim na dirtech, kde se budu moct tak akorat koukat. Proto lezej naslapy jeste v koute.

                  0 0
                  • Manas  

                    Clovece ja bych to tak cerne nevidel, ja treba rano vyslapnu az na Malinik, dam si to co nejostreji dolu, pak obidek a v pet prezuju na platformy a jdu na dirt… nerikej mi ze by to vikendu neslo takhle udelat :-) Jinak dneska solidne chcalo a mistama do me busily kroupy a na mokrejch korenech v SPD to bylo maso.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Ale muj harmonogram tam vypada jinak. Jednak je od podzimu do jara, tagze sracky a snih. Vstavam v deset, abych dospal tyden a pak jezdim od jedenacti do tmy, tagze na prezouvani cas neni. To je jedno. Uvidime v Krupce, o kolik jsou SPD rychlejsi :)

                      0 0
                      • Manas  

                        No vidis, kdyby sis udelal cas na svacinku a odpocinek tak by to slo :-P V ty Krupce nevim nevim, nemam penize a krunyr je treba. Spis uvidime na Kozy crossu … ale osobne si myslim ze budou platformy rychlejsi, pac SPD nemam tak najety abych si byl 100% jisty.

                        0 0
      •  

        no ja se taky divvil, když je to v kategorii dh&fr, ja bych do spd nešel ani za…, ale na XC to je jiná

        0 0
        • mravenec  

          Ta kategorie se nějak blbě zobrazuje jenom v hlavním stromu, jinak jsem to psal do „Komponenty“.

          0 0
    • Golfy  

      Ja jazdim uz viac ako dva roky shimano M515 a som spokojny, ziadny problem.Tak ako napisal Pekacek bez SPD by som uz tiez nejazdil, aj ked zo zaciatku to budes mat trochu tvrde kym si zvyknes.

      0 0
      • Pekáček  

        Dík, Golfy :o) Mravenec si třeba zezačátku víc povolí předpětí na vycvaknutí. Na lepší se zvyká hrozně rychle!

        0 0
    • Meesha  

      Sh M515 a tretry Spesl MTB Sport (myslim).

      0 0
    • Marine  

      Na XC je to urcite prijemna vec, hlavne v rozbitejsich pasazich. Na druhou stranu pokud potom pojedes nekdy bez SPD tak nebudes stihat, takze na nauceni se jezdit to neni idealni.

      0 0
    • blue.sun  

      KOukám, že jsem asi jediný, kdo jezdí bez SPD…

      0 0
    • lubos  

      Bezpecnost. Jsou sice lidi co umi udrzet nohu i bez klipsni, nebo SPD, ale tech moc neni .. imho :) A tejne ne vzdy to je mozny. Jedina alternativa jsou klipsne, ale je to nanic alternativa. Nevyhoda (kdyz pominu naklady) je ale to, ze pokud nemas v poradku nohy (myslim tim kuprikladu klenbu, nebo to ze mas ruzne delky nohy nebo chodidla) tak s tim muzes mit dosti velkej opruz.

      0 0
    • encal  

      Jezdím s SPD (M520) teprve týden + tretry Diadora a nemůžu si to vynachválit. Lepší výjezdy i sjezdy, větší rychlost, jen zatím o něco víc pádů :) Počítám, že za nějakou dobu pomine i tohle. Rozhodně do toho běž, s klipsnami, natož s obyč. pedály se to nedá srovnat.

      0 0
      • mastihuba  

        ze kšeftu bývá většina pedálů dost utažená, tak je dobrý je povolit a postupně potom dotahovat.

        0 0
    • Staenly  

      Uz 14 se mi doma valej shimano M540, ale bez vyuziti…:( Necekal bych ze bude tak tezky sehnat slusnou botu v 11…Za jak dlouho ste si na SPD zvykli? Za 14 dni mam jet do Rakouska na bike a tretry budu mit asi az koncem pristiho tydne (doufam)…

      0 0
      • Martin  

        Ony se ty problemy s SPDeckama zbytecne demonizujou. 100km a jses v pohode

        0 0
    • vojta  

      Taky uvazuju, ze vymenim klipsny za naslapy. Ale nejak mme zlobi kolena a tak se porad nemuzu rozhodnout, jetli jit do M520, Time Atac, … nebo zustat u klipsen. (boty asi Spesl Rockhopper)

      0 0
      • rasto  

        naslapama by sis mel polepsit. jestli Te boli kolena z pedalu, tak spdcka jsou vyjimecne tim, ze Ti drzi nohu v idealni poloze na pedalu. spis bych u Tebe tipoval na spatny posez (tedy jestli jsi mel kolena v poho). doporucuji zvednout sedlo. drzim palce!

        0 0
        • Staenly  

          Nebo to sedlo posunout dopredu ci dozadu, tim to taky muze byt…

          0 0
        • vojta  

          Rekl bych, ze mym kolenum spis nesvedci sjezdovky. Posledni 2–3 roky jsem na nich asi stravil vic casu, nez je kolenum libo. (vozim ale synatora na treninky atd. a nebavi mne sedet v hospode a koukat na svah).

          0 0
          • Gumicuk  

            Ja bych se jen chtel zeptat jak moc pomahaj SPD pri nejakejch mensich skoccich, jestli se Vam uz nekdy stalo ze pri vyskoku vyskocili i i botky z SPD toho ce celkem desim protoze to muze bejt dost neprijemna zalezitos umocnena tim ze clovek spoleha na SPD.

            0 0
            • Gumicuk  

              Mislim pr normalnim jezdeni pro radost, takze zadne brutalni FR skoky nebo tak nejak…

              0 0
              • Gumicuk  

                Jezis :-)) YYYYY

                0 0
                • P.B.  

                  Na vetsine SPD jde nastavit tuhost vypnuti, u nekterych to ovlivnuje i moznost vykyvu do strany. Cim vetsi sila na vypnuti, tim mensi otoceni do stran, treba u mych letitych VP. I kdyz mam pedaly nastaveny na vystupovani dost nalehko, v tebou popisovane situaci me nikdy nezradily. Podle me je to jedna ze dvou hlavnich vyhod SPD, nesklouzne ti nikdy noha z pedalu v technicky pasazi a muzes slapat dokola (i nahoru), cimz se podle myho jizda zrychli, po koupi SPD bych rekl tak o 10–20%.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Vsude se uvadi 30%. Ted myslim u SPD oproti klasice, ale je to tak opravdu vsude. Kolecko na mysi uspori 30% pohybu mysi, ten oblouk na SRAM prehazkach –30% treni lanka atd. atd. Asi nejaky marketingove zajimavy cislo. Dost na to aby se to „vyplatilo“, ne moc aby se tomu dalo verit, hezky kulaty aby se to pamatovalo, ne prilis aby se to dalo poznat… :)

                    0 0
                    • fousac  

                      hlavne ze se s spd da „hrabat“ í na asfalte… :) obcas jeto velmi efektni… :)))

                      0 0
                  • lubos  

                    Nezrychli se. Jenom se ti muze dobre usadit noha, nepada, dobre sedi kdyz noha jde nahoru a tak. Ale skutecne lze tahat nohu nahoru a zvednout tak vykon, odhadem mozna i o 50%. Protoze kdyz jedna noha tlaci pedal dolu ta druha vytahuje druhej pedal nahoru, ale mensi silou samozrejme, rekl bych ze max. tech 50%. Je to poznat hodne moc. Jenomze – a tady je ten zadrhel, takhle nelze jezdit. Da se to pouzit jenom v nejakych tezkych usecich, nebo kdyz si to clovek natrenuje pri akceleraci, ale ze by takhle se dalo jezdit dele nez par minut … to asi ne. Resp. ne v sedle, ale ze sedla.

                    0 0
      • PePu  

        Zkus taky dat sedlo o neco vys (mne to hodne pomohlo a stacilo cca 1 cm). Time Atac zase az takova vyhra neni (lonsky model, mam na nich asi 700km) – ve srovnani s Authorama A02 je u nich horsi nastup/vystup (mozna to casem bude lepsi?), vykyv paty srovnatelny (kdyz mam kufry na tretrach nastavene pro rychlejsi vypnuti), bocni posuv je temer k nicemu, kdyz se po par otackach klik stejne bota posune k vnejsimu okraji. Spec. Rockhopper (a jine turisticke boty) bych ti neradil kupovat – pri delsi jizde v naslapech budes trpet a nadavat na mekkou podrazku (ale je to jen muj osobni nazor a navic se priznam, ze jsem rockhoppery nemel v ruce).

        0 0
    • Honzis  

      Silnici jezdím také bez klipsen a bez SPD, ale je fakt, že v kopci se pozná, že to tolik netáhne, ale jsem prostě zvyklý – 38.000km

      0 0
    • -b-n-x-  

      Každopádně jsou spdéčka perfektní na učení jízdy po zadním. Dobře se při tom testuje páteřák. :-)

      0 0
    • Kolík  

      Nechal jsem se ukecat a s novým kolem jsem šel do nášlapů. První půlrok hromada pádů a trapasů s vystupováním, další půlrok vyšlapávání nášlapů v obtížných pasážích a teď už v pohodě. V nášlapech je to určitě bezpečnější a průměrně jezdím rychleji než s normálníma pedálama. Bez nášlapů už ani ránu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.