• Daník

    Zamýšlím pořídit si silničku k najíždění km, urychlení přesunů,popř. možná na nějaký ten silniční maratonek.Rád bych ekonomickou verzi při zachování plné funkčnosti a životnosti, zatím vyhrává Veloce pred SH 105.Chci se zeptat na reference též z hlediska vlastností a kvality rámů značek Fort, Šírer, popř. Merida,Svorada,Lu­cas,RM ap.Případně dík za další doporučení nebo odkazy na web.

    0 0
    • tjuren  

      Nějaký cenový limit?

      0 0
    • delfyn  

      mám převlečenej Fort=Šírer rám alfa, jezdí se mi na něm pěkně řazení, přehazku mám veloce, zbytek Mirage, karbonovou vidlici a sedlovku, sedlo Era. Rám je to pevnej tvrdej na kostkách a na pláštích 20kách při 10atm je to dost drsný. Na pěkným asfaltu je to super. Jinak kola mám ráfky remerx tuším aero, dráty DT2,0 36drátů, koupil jsem ho už rok jetýho za pěknej peníz:)Za ty peníze bych ho nekoupil novýho ani s xenonem a hliník vidlicí

      0 0
    • emkaa  

      Bracha ma Pell's Speedy na Veloce s kolama Campagnolo Vento a stalo ho to 28tis. Chvili jsem na tom jel a zdalo se mi to dost dobry. Navic v cerveny i pekne vypada.

      0 0
    • Vrci  

      speedy jsou zajímavá kola (cenově), ale nevim jestli jsou ještě skladem. Další co mě napadá je Cube, spyder, ridley. Zkus se zeptat na cyklodiskuzi, tam je větší koncentrace žiletek.

      0 0
    • Cejlon  

      ..koukni se mi do profilu.Bylo to po známosti.Jinak rám je Fort,díly 105 jsem koupil lehce jeté.Řekl bych,že silniční díly vydrží několikanásobně víc,než horské.Dokud se na ně vydržíš dívat ty sám,budou dobře plnit službu.Ovšem za předpokladu řádné údržby.Rám a vidlici bych ale na tvém místě v každém případě koupil nové,třeba levně z nějakého výprodeje.

      0 0
    • Stereo  

      Já jsem řešil podobný „problém“ před dvěma lety. Nakonec jsem skončil u Lemonda Reno. V akci byl za 25 tis. (v mém oblíbeném obchodě dokonce za 22. tis). Naprostá spokojenost a každý další rok jsem něco malého vyměnil. Můžu doporučit.

      0 0
    • mosquito  

      na silnici staci favorit nebo i fabka :))))) ekonomika je relativni tech 6litru/100km si hold vezmou ;-)

      0 0
    • TinkTink  

      Po dlouhym shaneni a postaveni jedne levne silnice na „test“ jsem se rozhodl jit do Meridy 905 Road…za 4500,– co je tedka na netu vcetne hlavovyho slozeni a karbonovy vidle je to super cena…akorat neni nejlehci… :)…ale to mi zas tak nevadi. Osobne bych bral spis Shimano 105 – ale rozdil proti Campagnolu je imho hlavne v pocitu z dualu…kazdy jsou jiny.. :)…system klik atd se uz da zkousnout :)

      0 0
      • Daník  

        všiml jsem si, že do kola pod 15kg nejdeš :)

        0 0
        • TinkTink  

          :)))…ted aj moje XC podstupuje odtucnovaci kuru…do konce tydne zhubne kilo a pul :)

          0 0
          • maxtor  

            Jak se ti to podařilo?? Odlil jsi olej z tlumiče a odfoukl duše??:-)

            0 0
            • TinkTink  

              Jina vidle, brzdy, sedlovka, sedlo…staci :)

              0 0
              • jose  

                A odvrtáné brzdy zase budou…?:-)))

                0 0
                • TinkTink  

                  Ne…u Saintu neni moc kde odrvrtavat :)

                  0 0
                  • jose  

                    :-))náhodou tu starou fotku těch odvrtaných brzd nemáš?Jo jinak dík za pedály…

                    0 0
                    • TinkTink  

                      Mam, ale nemam cas cokoli hledat :)…s casem jsem na stiru…jinak bych ladil mnohem vic :)…a pedaly at slouzi :)

                      0 0
      • Uža  

        krome zmineneho pocitu z dualu (Tink asi myslel jak padnou do ruky, jak se ti radi,…) bych chtel vyzdvihnout skutencnost, ze mechanismus dualu je plastovy, ergopower kovovy, takze u Campy se da predpokladat delsi zivotnost. Coz mi nadavno potvrdilo bikove razeni LX, ktere se po necelych 10. tis. turistickeho jezdneni odporoucelo. Kdyz jsme u te zivotnosti. Zivotnost retezu C9 je dle me zkusenosti v porovnani s Shimano retezy minimalne dvojnasobna. Ostatni veci, jako treba to, ze u Campy nikde necouhaj zadny bovdeny, vse pekne shovane pod omotavkou „ferrari zvuk“ Campy (jak to tady nekteri nazyvaji) a jsou fakt podruzne:-)

        0 0
        • TinkTink  

          Jo jo..presne tak jsem to myslel…mne sedi Shimano, tak jezdim Shimano :)…ale zvykl bych si urcite i na campu…retez vozim na Sram 970 kazete C9 :o)))…zbytek mam tak po ruznu poskladany s ohledem na cenu a kola jsem vybral podle vzhledu, ne podle hmotnosti treba :)

          0 0
        • Vrci  

          Spousta lidí bude tvrdit, že shimano má tužší kliky a bude mít pravdu. Já se ale ptám, kde je tuhost klik nejdůležitější, a kde se tyto vlastnosti nevíce projeví? Řekl bych že ve sprintu na dráze (proto se furt vozí klipsny se dvěma řemínky, protože nášlap nohu neudrží). Proč tedy shimano u dráhové dury používá octalink a ne HT II s velkou dutou osou? Že by nebylo vše tak růžové jak shimano tvrdí (maličká ložiska uložená v plastu, tužší chod). Vždyď HT II se na silnici vozí od roku 2003 (volný prodej 2004), tak jej na dráhu mohli také zařadit a v marketingu použít (několik MS a jedny OH).

          0 0
          • maxtor  

            To s tou dráhou je zajímavý poznatek. Musím dodat, že na biku mám HTI octalink a na silnici HTII a ta tuhost je fakt mnohem větší a v záběru to poznáš.

            0 0
          • jecnak  

            Retezova linka, staromodnost draharu nebo je proste shimano liny dat Hol. II i na drahu, moznosti je spousta.

            Kdyz uz jsme u toho, proc Campa jde do Hol. II taky, sice malicko jinak, ale asi na tom neco bude, kdyz i italska klasika se nechala ukecat po 60ti letech pouzivani 4hranu.

            0 0
            • jecnak  

              Jeste k tem duvodum – mozna ten hlavni problem je v tom, ze by museli udelat dalsi linku na drahovy kliky – pochybuju, ze by je delali duty. Navic tohle zbozi se nevyrabi v desetitisicovych seriich, takze treba je jen potreba amortizovat puvodni vyrobni linku a pak s velkou slavou prijde dlouho ocekavana novinka…

              0 0
            • Vrci  

              protože na nich vyhrál Armstrong TdF :-) a shimano zblblo všechny kolem. Mě se moc ten systém (HTII a jemu podobné) nelíbí. Ale víc mě štve ukončení výroby hliníkových klik u rekordu.

              0 0
              • maxtor  

                To, že se ti ten systém nelíbí ještě neznamená, že není lepší. Já si HT II pochvaluji a podle toho, co čtu tady, ostatní taky.

                0 0
                • Vrci  

                  Je lepší. Netvrdim opak. Jen si nemyslim, že je o tolik lepší o kolik je dražší (měnil jsem 175 chorus za jakékoliv 180 kliky a rekord byla rozumnější volba).

                  Jedeš na Krále? Rád bych na duru sednul.

                  0 0
                  • maxtor  

                    Nejedu. Bohužel – jak jsem začal pracovat, nějak jezdím jen pro zábavu. Kdybys měl ale cestu k nám na Moravu a chtěl ses na Duře projet, není probém. Mě zase láká se projet na Campě.

                    0 0
              • jecnak  

                :-) Mne se na Hol. II nelibi akorat pomrsena retezova linka a ze slapu vic do sirky. Campa to vyresila podstatne lip – oboji zustalo zachovano a pokud s jejich implementaci HII nebudou problemy, tak je to podstatne lepsi reseni.

                0 0
                • Vrci  

                  na silnici u dvoupřevodníku je řetězová linka u shimana v pořádku 43,5 a žádný podložky

                  0 0
                  • jecnak  

                    Aha, tak to mlcim, myslel jsem, ze je na silnici stejnej problem jako na biku.

                    0 0
                    • Vrci  

                      to by jim to všichni hodili na hlavu. Ale jak je to se vzdáleností konců klik od sebe (Q – faktor) to nevim.

                      0 0
    • dancing dog  

      rám od Fořta + nové schimano 105…bohatě stačí

      0 0
    • vitan  

      sice na shimanu…ale celkem ujde…:)

      www.kolokram.cz/…uct_info.php?…

      0 0
      • dancing dog  

        líbí se mi, za tu cenu velmi slušné… bych řek

        0 0
      • Daník  

        už jsem na to kukal, kdo to vyrábí? Nemá Compact,zase bych něco měnil, na druhou stranu celkem ucházející osazení, zapletená kola…

        0 0
        • vitan  

          zdarec, jestli chceš překopávat tak podle mě ideální volba je tady toto: www.ebikeshop.cz/fotoOrg.aspx?…

          0 0
        • toaletak  

          Cus, tenhle stroj z kolokramu poridis za 27000,– urcite i se shimano kompaktama. Ta cena neni uplne fixni (aspon na prelomu cerven/cervenec nebyla). Ja jsem si k tem kompaktum naporoucel jeste aksia a GP4000 plaste a cena byla rovnejch 27klacku. Jo a jezdi to guuut

          0 0
      • ydaho  

        parádní

        0 0
    •  

      Svitava je řeka řek!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.