• JIRA

    Zřejmě to souvisí hlavně s pitným režimem, ale dá se tomu nějak předejít? A pak když už se to stane, jak se co nejrychleji „dát dohromady“. Není to nic zásadního, ale je to otravný, když po 3 hodinách jízdy začne bolet hlava a jinak se nic zvláštního neděje. Necítím žádnou únavu, křeče v podstatě neznám – o to víc mi to vadí – musím zastavit a počkat až to přejde – zatím jsem na nic lešího nepřišel.

    Hledal jsem rady v threadu pitný režim, ale tam se to nějak ztratilo.

    0 0
    • Pebe  

      Ibalgin 400 ;-)

      0 0
    • maxtor  

      Možná je to kravina, ale nesouvisí to nějak s přehřátím organismu – tedy i s tím, jestli vozíš nebo nevozíš přilbu nebo aspoň nějakou kšiltovku?? Každopádně vyšší přísun tekutin ti minimálně neuškodí.

      0 0
    • raceman  

      a taky zkus šátek, mě třeba někdy začne bolet hlava když proti mě fouká vítr

      0 0
    • Andrea  

      Mam to samy, ale vetsinou to prijde tehdy kdyz je vedro a pali mi na hlavu slunicko. Asi to s pitim souvisi. Nejhorsi jsou pak sjezdy – jak to natrasa, mam pocit ze mi praskne hlava. Bohuzel to resim chemii – co je zrovna po ruce – Ibalgin, Paralen, Modafen,…

      0 0
      • JIRA  

        Rád bych odstranil příčinu a zmírnil důsledky, takže tohle je až opravdu poslední varianta. Znám lidi co si „malý růžový“ prášek rozpouštějí už předem do bidonu.

        0 0
    • Jarous1  

      Nedělá Ti to náhodou helma…? Třeba nějak tlačí na špatném místě a pak z toho bolí hlava.

      Přesně tohle mi totiž dělala bývalá helma (Giro Havoc). Když jsem ji kupoval, tak jsem ji měl v krámě skoro 20 minut na hlavě a nic jsem nepozoroval, nikde netlačila a seděla dobře. Při jízdě mne ale asi do hodiny začala také pobolívat hlava a k tomu mi ještě dělala pěkně červené otlaky na čele. Pomohlo na pár minut zastavit a sundat ji…

      0 0
      • JIRA  

        To asi ne – u mne to souvisí s horkem.

        0 0
        • maxtor  

          Fakt si myslím, že to souvisí s pitným režimem. Zkus víc pít a uvidíš.

          0 0
      • raceman  

        z vlastí zkušenosti vím že moc dotažená helma způsobuje taky pekelnou bolest hlavy

        0 0
    • Darkson  

      mezi pitným režimem a bolestí hlavy, ač je to k zlosti, marně ráno, s nateklou kebulí, hledám souvislosti

      0 0
    • croscountry  

      Aj keď nie si hladný a citiš sa dobre je treba občas niečo zahryznúť. Nie veľa, častejšie a menej. Vhodné sú rôzne tyčinky. Ak totiž trvá záťaž dlhšie ako 45 min až 1 hod. a ty minieš glykogén zo svalov a pečene (jater), môže sa ti stať, že organizmus nestíha doplňovať z tukov, prípadne bielkovín a dostaví sa hypoglykémia – nízky stav cukru v krvi. Výsledkom je bolenie hlavy a časom nevládnosť. Mimo toto samozrejme pitný režim a chránenie hlavy pred priamym slnkom.

      0 0
      • JIRA  

        Díky – to by mohlo být ono! :)

        0 0
        • blue  

          môže sa ti stať, že organizmus nestíha doplňovať z tukov

          to by te ale musela hlava bolet porad :-)

          0 0
          • JIRA  

            Prostě pomalej' organismus. :)

            0 0
          • croscountry  

            Za normálnych okolností energiu dopåňaš v pohode z cukrov a tukov. Pri niektorých stavoch organizmu – začínajúca choroba, alebo naopak rekonvalescencia, psychická únava, chronická vyčerpanosť a ďalšie, ked organizmus nie je 100% fit to holt niekde zaškrípe. A rozdiely sú samozrejme aj medzi ľuďmi samotnými. V každom prípade nič nestratí, ak vyskúša pravidelne doplňovať energiu a cukry. A treba chrániť hlavu pred priamym slnkom a vetrať ju. Ja osobne nosím pod helmu ešte čelenku. Hlavne pre to, aby mi netiekol pot do očí, ale v lete je to dobré aj kôli chladeniu hlavy. Keď sa spotím, čelenka je mokrá a náporom vzduchu chladí. Samozrejme nefunguje to ak človek ide krokom.

            0 0
          • lenochod  

            ..... :o)))))))))))­)))))))))))))))))))) Myslim že málo piješ – na švihu. Jinak OK.

            0 0
    • wroum  

      hlava me boli treba mezi polema bez stinu kdyz je fakt vedro a jedu do kopce… kdyz to jde strcim hlavu do potoka, rybnika ci neceho mokryho, pripadne zastavim a „vyklidnim“ se ve stinu nebo slapu a trpim :-/ … a na vrahy jater typu ibalgin, ibuprofen a podobny supersracky, ktery castecne resej dusledek a ne pricinu z vysoka seru. je to to nejhorsi co v takovy chvily muzes udelat – vedro, fyzicka zatez, slunicko…to se radsi zkourim do nemoty :-)

      0 0
    • navikin  

      I když kofein s dostatkem vody/tekutin v organismu v souladu není – mě občas při tom pomáhá dát si dobré presso. Ale samozřejmě nalejt vodu do bidonů, nebo vaků a hodně pít!

      0 0
    • Otelo  

      mna hlava rozboli akurat ked sa nadycham nejakeho svinstva z okoloiduceho auta. tie lacne dovozove naftaky ma na nasich cestach zacinaju pekne sr*t.

      0 0
      • navikin  

        Lepší jsou ty starší, ale kvalitní a tuzemské (v případě ČR) Avie, Karosy, … :<)))

        0 0
    • cat  

      Jj…a ti co nisi integralu mysim, ze muzou jen potvrdit…to v lete jak papinak:)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.