Kam na dovolenou s přítelkyní - bajk + hrady

49 nepřečtených
  • Lister

    Hledal jsem vím, že to tady je, ale ne přesně to co potřebuju vědět. Příští víkend bychom chtěli s přítelkyní vyrazit na dovolenou po Česku. Základní plán jsou pěší výlety přírodou, prohlídky hradů zámků a občas nějaký výlet na kole. Přítelkyně ale není nijak trénovaná, tak by to nemělo být do hor, ale spíše pohoda. No ale když už vyrazíme tak určitě mimo silnice, ty nemáme rádi. Jsme mobilní, nemusíme být pořád na jednom místě, pokud se nám někde nebude líbit, tak hodíme kola do auta a jedem dál. Dneska vyšel v MF hezký článek o Posázaví – to by myslím mohlo být super – rozhodně památek v okolí dostatek, cyklostezky taky hojně, navíc jak jsem si tak četl trasu Posázavského Pacifiku, tak to musí být lahůdka – to by se mi líbilo, mašinky to já rád :o) Určitě by se to dalo i pěkně zkombinovat, někam vlakem a zpátky zase na kole. Navíc Kousek do Kutné Hory – tam jsem se chtěl vždycky podívat a ještě se mi to nepovedlo. Žádná lokalita pro nás není nedosažitelná, dojedem kamkoliv. Budu vděčný za jakýkoliv tip. Pokud doporučíte i lokalitu tak tip na dobré ubytování taky ocením.

    0 0
    • blue  

      jizni morava – od vranovsky prehrady smerem na jindrichohradecko je dost hradu a zricenin a turistickejch cyklostezek

      0 0
      • Lister  

        no náš hlavní plán je jeden hotel v Sezimově ústí – byly tam známí a moc se jim líbilo, ale hledám alternativu, kdyby byli náhodou plní.

        0 0
      • drtyc  

        to ja bych zacal uz v lednicko-valtickym a pokracoval skokem k vranovu.

        0 0
    • jonys  

      Kolega má recht,jižní Morava a jižní Čechy.Ubytování hledávám na www.levneubytovani.net.Pokud teda nemusíš čtyřhvězdičkáč :-)

      0 0
      • jonys  

        Jo a nevynechat Českou Kanadu!Příroda,Lan­dštejn,… Ještě k ubytování:v Tře­boni se dá přespat o prázdninách na internátu rybářského učiliště.

        0 0
        • Filuna  

          Pěkně a levně se dá taky přespat v Cyklokempu pod Landštejnem. www.cyklocamp.cz

          0 0
          • Lance  

            myslis, ze shani nocleh na rok pred trema rokama?

            ale jako info proc ne

            0 0
          • Barak  

            jdi už s tim kempem někam

            0 0
          • zichis  

            u Filuny na dvorku šukal ratlík mrtvolku :-)

            0 0
      • Lister  

        díky, čtyřhvězdičkové ubytování fakt nepotřebujem :)

        0 0
        • karliner  

          ale věř mi, že to je příjemné…

          0 0
    • blue  

      a kdyz si cvok do masinek, tak to mas pak cestou :-) www.jhmd.cz/100letc.htm

      0 0
      • Lister  

        jo jo, to si pamatuju, když jsem tam byl jako malej na dovolené, ale bohužel to tenkrát nevyšlo :(

        0 0
    • Veru  

      před týdnem jsme se vrátili s manželem z Moravy, velkopavlovicko, vinný cyklostezky, zámek Valtice, Lednice a spousta jinejch, zříceniny Sirotčí hrádek atd…, Věstonice, Nové Mlýny, výborná čajovna a úžasná mexická restaurace v Břeclavi, sklípky, vínko, kola, kamarádi ......nádhera (a těch suvenýrů co jsme si dovezli, plná lednička:-) )

      0 0
      • Lister  

        víno patří do sklepa!!!!!!! :o)

        0 0
        • Veru  

          to jo no, ale bohužel jsme panelákový:-(

          0 0
      • drtyc  

        breclav? to radsi mikulov

        0 0
    • vlk  

      Také uvažuji o takovýchto výletech s přítelkyní.Hele jak to řešíš, když jedeš na kole a po cestě máš nějaký hrad.Já si zrovna netroufám, tam nechávat před branami zamčené kolo.Navíc jak je to s tretrami v hradě, vždyť by jim člověk mohl poškrávat parkety.

      0 0
      • Lister  

        no zatím jsem to neřešil tohle bude premiera :o) Ale pokud jde o tretry tak myslím pohoda – mám turistáky. Tohle ale bylo myšleno spíše jako – občas vylezem na nějaký hrad nebo když to počasí dovolí tak radši nějaký výlet po okolí na kole nebo pěšky.

        0 0
      • kajulka2  

        Tam kde maj parkety většinou dostaneš takový ty leštící pantofle, takže podlaha neutrpí

        0 0
      • zirecek  

        Krádeže kol u hradu jsou problém. Zamknout více kol, více zámky. Když je u hradu nějaká atrakce – jízda na koni, stánky, apod., poprosíme je, ať sem-tam kuknou na kola. Dobré je se zeptat v pokladně, většinou se s tím setkali nebo ti aspoň řeknou, ať to tam raději nenecháváš, že ukradou denně nějaké kolo, :-). Zatím mi kolo neukradli. V tretrách chodím normálně, zatím nebyl problém s parketami, chodím opatrně, ať moc neklepu, nepřitahuju pozornost.

        0 0
      • cíca  

        My jsme si s maminou koupili takový ty cvičky jarmily, nebo jak se tomu nadává.Do hydropacku je v pohodě dostanem. Sice v tom vypadáme jako dvě paka, ale když máš v ruce tretry tak to každej pochopí. S kolama problém většinou namáme, vždy nám je ochotně u kasy pohlídali.

        0 0
    • Lance  

      Ty jo Listere, jak tak cumim, tak zjistuju na zaklade tvych threadu, ze ty zijes podle BF.:) Ty se tu fakt zeptas na vsecko,ale tak je to spravny,tak to ma byt:) co budes dnes varit doma?:)

      0 0
      • grafik  

        a se vsim se taky pochlubi :)

        0 0
      • Lister  

        AM BEK, takže se mě zase na čas nezbavíte:o)

        No jasně vždyť jste skoro jako moje rodina. No kola nakonec zůstali doma, hráli jsem pěšáky, ale bylo to i tak fajn, projeli jsem toho fakt hodně, teď jdu konečně na kolo :o)

        0 0
    • náčelník  

      Co třeba Český ráj – Kost, Valečov, Trosky, Hrubá Skála, Valdštejn … Jenom je tam dost lidí.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Ak by sa ti take pacili tak na vychodnej slovensko-madarskej hranici.

      0 0
      • Smazaný účet  

        … a ten druhy.

        0 0
        • Lišák  

          Paráda! Jak se jmenují a kde to přesně je?

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ten prvy je Fuzer v Madarsku zhruba 25 km JV od Kosic tesne za madarskymi hranicami a ten druhy je Slanec na Slovensku zhruba 20 km JVV od Kosic. Teraz sa tu otvorili turisticke prechody a nove tereny v tych koncinach.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Alebo ak chces exaktne tak: Fuzer 48°32,519'N 21°27,547'E Slanec 48°38,231'N 21°28,248'E

              0 0
            • Lišák  

              Díky moc!

              0 0
        • Krys  

          Jeee, Slanec, tam som uz davno nebol. Ale o dva tyzdne pojdem aspon autom okolo.

          0 0
    • jecnak  

      Zalezi jak je pritulka zalozena, ale da se jezdit i ve slusnym terenu s tim, ze si na pro tebe zajimavych mistech zastavis, das nejakej ten dropik nebo jinou prasarnu, ona si zatim da piti, koukne jak se rakvis, vyslechnes si kazani jak moc riskujes, posedite a pak volne jedete zas o dum dal, vyskrabete se na kopec, podivate do kraje, posedite. Ta romantika :-)

      0 0
      • Medunka  

        jo?

        0 0
        • Splinter  

          My to teď máme naopak, koukám jak se rakví :o))

          0 0
          • Medunka  

            no jo, co sis vybral, to máš :-)

            Ale jela bych se rakvit směr KOKO

            0 0
          • jecnak  

            20.-.23.7. by melo byt dalsi testovani…

            0 0
    • Zerocool  

      Jižní Morava a SKLEPY! Lednice Valtice, roviny…

      0 0
    • z0diaC  

      ano … jako nademnou … doporučuju JM … kolem Baťova kanálu (opravdu napohodu – pořád rovinka),hryd tady taky nějaký jea zajímavostí taky dost.

       

      Kdybys chtěl,tak mailni – dám víc info a kdyžtak kontakty na nějaké ubytování …

       

      okolí Zlína,Uherského Hradiště, Veselí n. Moravou, buchlovské „hory“  atd. …

      0 0
    • MlokCZ  

      Tak jaká byla před třemi lety dovolená? :-)

      0 0
      • Lister  

        Díky za optání, byla fajn, i když tenkrát bez kol.

        Aktuálně probíhá další a tentoktár už na kolech v Beskydech. Zítra vyrážíme směr Javorový přes Prašivou a Ropici, tak doufám, že to maželka dá. Minulý rok zvládla Pustevny, tak tohle snad taky projde :-)

        0 0
    • Barak  

      Pěkná je Morava, okolí Lednice atd. Nebo potom Jižní Čehy – Třeboňsko, pěkný výlet Český Krumlov, Lipno.

      0 0
    • jIrI___  

      Kdo zas vytáhl takovou mrtvolu? A někteří reagují jako diví :-D. Možná, že za ty 3 roky místo na dovolenou vybral :-D

      0 0
      • Lišák  

        Zase na druhou stranu-pro Ty, co hledají něco podobného je to fajn vlákno, ne?

        0 0
        • Medunka  

          Taky si myslím, na dovolenou se snad jezdí každý rok a inspirace není nikdy dost :-)

          0 0
        • jIrI___  

          Máš recht, to mi nedošlo.

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce