• miťo

    Nevíte někdo, kde sehnat 29" gumy, které ještě projdou krosovým rámem? Viděl jsem jen Bontragery 29×1,7", ale byly jen v kevlaru a dost drahý. Chtělo by to tak rozměr 29×1,7–1,8" Díky všem za tipy.

    0 0
    • zirecek  

      MTB cyklocros, :-). O takovém plášti nevim… .

      0 0
    • kurýr na bajku  

      BLACK JACK 700X47, ale nevim co se ti tam vejde.

      0 0
    • Pekáček  

      Drátový Nanoraptor 29"?

      0 0
      • miťo  

        Díky, ale já myslel něco svižnějšího, ne na city-bike. Viděl jsem tam Winner 47mm x 622, to by bylo zajímavý, jen jsem ho nenašel nikde v obchodech.

        0 0
        • sorak  

          cau, resil jsem to taky a nasel jsem docela rozumny: vyrobce Maxxis prodava plaste jak pod svou znackou, tak levnejsi CST a prave tohle CST vyrabi plast na crossa s opravdu hrubym vzorkem (i uprosted), vypada to jako uzsi 29" plast prodava se myslim pod oznacenim C-1040N v rozmeru 700×42C, nasel jsem to v katalogu kol GT jsou to levne plaste, stoji kolem 190,–/ks

          0 0
          • -Alan-  

            ty brďo, ten je super. To je první náhrada WTB Mutanoraptor 29". WTB byla dobrá guma, která se už ale nedělá. Mám ji už víceméně jako slick, něco jako Wormdrive :-)

            0 0
    • carpenter  

      ještě doplním kurýra – Schwalbe Black Jack

      0 0
    • Hynas  

      IRC a mají jich hromadu :o)

      0 0
      • Bea  

        IRC je dobra volba

        0 0
        • -Alan-  

          Chtěl něco, co se vejde do cross rámu. To se tam IRC fakt vejdou?

          0 0
          • miťo  

            V Lucky bike v HK je zkoušeli nacpat do krose Meridy a nešlo to u zadní vidle u šlapáku. Byly to 29×2,1". Škoda že nedělají 29×1,9", protože soudě dle jejich Mythose 26×1,9" by se to tam v poho vešlo.

            0 0
            • -Alan-  

              V Lucky Bike mají takovýhle zajímavý pláště? Hm, to se tam budu muset podívat. Naposledy jsem tam byl, když ještě čepovali Radegast a jmenovalo se to u Pražskýho groše :-)

              Tak ne, dělám si trochu legraci, jezdí za ně kamarád co bydlí za rohem. Tak jsem se ho ptal co tam mají, ale on je z jinýho těsta. Neví co mají, jezdí na tom, co tam zrovna koupil. Proto je o tolik lepší než já. Holt barva, cena a další věci nejedou.

              0 0
              • miťo  

                Jakpak se jmenuje ten co za ně jezdí? Jsem taky z HK:)

                0 0
                • -Alan-  

                  No to já vím, však od něm mám, kdo je Miťo a kdo je Pekáček. Kupodivu na Pekáčka jsem narazil dřív v hospodě při diskuzi s nějakou holkou z Bobr týmu. Ten člověk je Matěj Klepl, pilný čtenář B-F, který tvrdí, že se jednou taky zaregistruje.

                  0 0
            • kurýr na bajku  

              To máš značku od značky. Třeba do FUJI, FORTA a APACHE se vejdou fakt balóny (netvrdim o všech modelech).

              0 0
              • -Alan-  

                taky Apache Wakan je pravá 29". Loni na podzim jsem na ten rám skoro přestavěl svoje cross kolo. Nakonec jsem skončil u MTB hlavně proto, jelikož mi nikdo nebyl schopen ukázat solidní vidlici na 29".

                0 0
          • sorak  

            nevejdou, mam cross a IRC Mythos XC 2.1" a vzadu jsem orezaval bocni vystupky, aby se vubec mohlo tocit, 1.9" by byla lepsi, ale stejne by byla uplne natesno – pri sebemensim rozcentrovani ti to brousi o ram a dela to v hliniku solidni drazky… :-( Problem je i v tom, ze IRC jsou docela vysoky (od patky rafku po vrch dezenu mel Mythos cca 5.5cm).

            0 0
    • miťo  

      Tak jsem to pánové nakonec vyřešil mnou jinak neoblíbenou značkou Kenda. Jeden obchod, jehož jméno musím utajit, mi dal možnost si pláště nezávazně doma nazout a v případě že to nesedne je vrátit. Do Arthura se 2,1" vejdou, ale chraň Bůh aby mi vzadu praskl drát, škrtalo vy to o vidlici u šlapáku. Tak už zbývá jen odpružená vidlice, vytuněnej Suntour a rovná řidítka, s dvěma páry kol je z toho univerzální zimáček :) Kdo koupí mojí Meridu? :oDDD PS: Jinak tyhle zubatý Kendy jsou gumy do terénu, mokra a sněhu, na silnici a po rovinách kolem HK stačí Maxxisy Wormdrive.

      0 0
      • -Alan-  

        Kerý to jsou Kendy? Klaw XT? Jinak do okolí HK stačí i ta vidlice co máš ;-) Odjel jsem na takovém podobném kole ČS KPZ Hradeckou 50 a na ten čas dodnes s radostí vzpomínám a snažím se k němu na MTB přiblížit.

        0 0
      • -Alan-  

        jo a nemohl bys tam dát detail průchodu zadní stavbou v obou kritických místech? Dopředu jak dáš odpr. vidlici, tak by to mělo projít všechno. Ještě mě napadlo kromě vytuněných Suntourů a nově se objevivší Manitou Empire a 29" vidlic od RS sem dát odkaz na Marzocchi TXC ECC: www.marzocchi.com/…ForksMTB.asp?… Když dělat netradiční cross, tak se vším všudy. U té Marzocchi si můžeš dovolit i vepřovinku – dát tam dynamo! Kdo to má na odpruženým kole 8-O

        0 0
        • miťo  

          Díky za doporučení, ale mrkni na moje biky, je to pod nickem, klikni na něj, zůstanu věrný tuněnýmu Suntouru. Např.XC-Pro chodí lépe než Recon-co jsem mohl porovnat s bráchou a tady na fóru padlo i srovnání s Rebou, modlou tohoto fóra :) Za ty prachy… Už jsem si psal s Milanem 1, nechal bych si na tu vytuněnou krossovou vidli dát stíráčky a manžety z MG91, aby byla dobře chráněná na zimu. Copak ty stíráky, co tam dá Milan špínu dovnitř nepustí, ale nechce se mi otírat vnitřní nohy po každé jízdě :o))) -P.S.: Na té MG91 jsem po celé zimě našel na vnitřních nohách stopy čisťoučký vazelínky!

          0 0
          • -Alan-  

            Vlastně jsem trochu blb. Moh jsem ti taky napsat, že mi doma leží v podstatě minimálně ježděné 29" WTB a Kendu Klaw bych klidně taky pustil. Já už v terénu budu jezdit spíš MTB. No co, třeba se to v závěru sezóny (ano, takové období já mám) bude hodit na cesty do práce lesem.

            0 0
            • miťo  

              Jaký WTBčko máš doma? Rád bych na něj juknul. 29×2"?

              0 0
              • -Alan-  

                Jak jsme se bavili po ICQ, tak je to nakonec WTB Moto Raptor 2,1 v 29". Drátová verze. Je málo jetá a nevyužitá.

                0 0
          • -Alan-  

            A tu vaši sáhodlouhou diskuzi s Milanem1 jsem četl. Jen do té míry pozorně, abych pochytil zásadní věci. Taky proč to tak moc řešit, když mi musí MX Comp ETA nějakou dobu vydržet a Reba ani Suntour na mě aktuálně nečeká. Volbu tuněné vidlice vcelku chápu. Na mýho crosse je to stejně OT, anžto nemá ahead, jinak bych už dávno něco takového měl.

            0 0
    • miťo  

      Více na: www.bike-forum.cz/…big/2682.jpg

      0 0
    •  

      Baník pyčo!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.