• Volf

    Hledám zimní tretry a narazil jsem na tyto. Máte je někdo, nebo co si o nich myslíte. pcshop.pells.cz/shop/de­fault.asp?cls=sto­item&stiid=11271

    0 0
    • kajulka2  

      Není na to trochu brzo? Vždyť je 2.srpna ;)

      0 0
    • rasto  

      na minulou zimni sezonu jsem taky konecne koupil zimni, NW Grizzly. uz jsem to nemohl v navlecich vydrzet… k Tem Tvym: mno cena uzasna. obavam se, ze levnejsi nesezenes. podrazky vypadaj obstojne. ve snehu bys nemel moc klouzat. co by me trochu stvalo, jsou „pouze“ 3 suchace (zvlast pro zimni obdobi, do snehu). osobne by se mi zamlouvaly tkanicky + 3 (1–2?) suchace. ale jak rikam, za tu cenu bych to zkusil.

      0 0
    • Glum  

      Nemám, ale cena je víc než příznivá. Nevím, jak je to řešeno, ale tři sucháče nahoře mohou být slabinou, lepší by byly tkaničky a hlavně nějaký kryt. Mám Lake, kde jsou tkaničky, pak kryt a přes něj sucháče, to je OK. V novější verzi u Lakeů vyměnili sucháče za upínací mechanismus s lankem (což je pohodlnější, ale současně jako mechanismus zranitelnější). Zimní tretry jsou prima věc, dost bolo trhajících se návleků!

      0 0
      • raceman  

        jo ale ty boty s tím upínacím mechanizmem s lankem a klokaní kůží stojí 9000

        0 0
        • Ekscel  

          Ne, nestojí. Stojí jen „směšných“ 4490 Kč. :-) www.bikecentrum.cz/uvex.php?…

          0 0
          • Glum  

            No jo, teď katalogově. Ale obecně: pokud jezdíš v zimě pravidelně a nejezdíš-li masochisticky bos, pak stejně amortizuješ sestavu letní tretry + návleky (2–3 páry za život jednoho páru bot). Což finančně vyjde nastejno, pohodlí je pak nesrovnatelné. Btw: zimní tretry se dají sehnat podstatně laciněji (ideálně v březnu), vůbec to není marná investice.

            0 0
    • pz-km  

      jelikoz ja nejsem z tech co jezdi pocasi/nepocasi, tak v zime na obcasne projizdky pouzivam tenke 2mm neoprenove ponozky primo do botu – je to sice nahrazka, ale za 250,– staci nad hlavu…

      0 0
    • Petr 1  

      Tyto zimní tretry ve mě hned vzbudily nedůvěru svoji cenou.Ač jsem šetřílek tak asi vím kdy mám pustit chlup.Mám rád krásné a funkční věci/to u žen většinou nejde dohromady/a proto bych bral tyto zimní SiDi/ www.velohanak.cz/.Mám už troje tretry od této značky a neměnil bych

      0 0
      • ehvie  

        Zaujimalo by ma odkial tie zimne Sidi Velohanak ma, pretoze oficialne ich Nassa nedovaza…

        0 0
        • rasto  

          v lonske sezone prodavali zimni sidi i u Kony sportu (Praha 1). dodavatel: nassa. btw, nassa dodava i letni navleky na sidi, nejsou na strankach.

          0 0
    • Standa  

      Takže zima je tady,určitě zde pár lidí řeší jaké zimní tretry.Přidám pár svých zkušeností.Vloni jsem koupil Lake ,ty s tím kolečkem.Po jedné sezoně mi jde levá bota špatně povolovat,pod mínus pět je mi v nich zima,po hodince jízdy cítím obě klenby.Upozor­ňuji,že až do koupi těchto bot jsem nevěděl,že něakou klenbu mám.Je to jen má zkušenost,každý máme jinou nohu,ale podruhé bych je už nekoupil.

      0 0
      • TinkTink  

        Osobne se divam po Shimano zimnich tretrach – v nemeckem Biku dopadly naprosto skvele…ale kde j evyzkouset…to je otazka.

        0 0
      • tk  

        ja mam ty starsi s suchacema. taky je mi v nich zima. pamatuju si na nejaky test zimnich bot v nemeckym biku a tam vysly lake jako zimni boty s nejhorsim tepelnym komfortem. tyhle boty tam vychvalily: www.roseversand.de/…troller.aspx?… podle me jsou to ty samy jako na exustar od pells.

        0 0
        • civetta  

          Taky mam ty starsi a vozim pres ne navleky, coz je pakarna nejvetsi. O tom testu jsem nevedel, ale mam pocit, ze v historii na ne tady nekolik lidi pelo chvalu. Nicmene na obranu Lake musim rict, ze jsou kozeny a tim padem se musej kremovat, aby to fungovalo – myslim ze ty problemy pramenej z toho, ze pri ty my mizerny peci provlhnou a je to.

          0 0
    • Paja  

      Za ty prachy me ty tretry taky zaujaly, jen pokud nemaji nejake zatepleni (v popiskach to neni), ale zimnimi je dela jen to, ze jsou celokozeny s neoprenovou ponozkou, tak asi kdovijak zimni nebudou. Na druhou stranu si je clovek muze koupit rovnou vetsi tak, aby do nich vesly nejaky teply ponozky, asi se na ne zajdu do pellsu podivat…

      0 0
      • Paja  

        oprava: kdovijak teply nebudou:o)

        0 0
      • Rychlej turista  

        V zimě jde o to, aby byla noha v suchu, takže ne neopren, ale gore-tex.

        0 0
      • Volf  

        Tak jsem si je včera prohlížel v Pellsu. Mají už jen 43 a 44. Normálně kupuju 43, ale tato mně byla těsná, takže jedině 44. Nelíbí se mně na nich ta neoprénová manžete, protože má sucháč, kterej se při obouvání bude lepit na čapáky a bude za chvíli po nich. Nikterak zateplený nejsou, ale díval jsem se u Svorady na zimní Sidi a taky nic moc co se týká zateplení. Probíral jsem to s jedním prodavačem v dalším shopu a ten mně řekl, že zimní tretra neexistuje, protože se nedělá do nízkých teplot. Čili že i v zimní tretře bude zima?????? a on že by to řešil návlekem, protože bude mít raději jedny dobrý tretry než dvoje průměrný. No a teď babo raď.

        0 0
    • ktm.bike  

      koukni se sem, kámoš má tyhle a je spokojenej. A není to žádnej rekreační jezdej jak já. :-)

      www.bikebase.cz/article.php?…

      0 0
      • ktm.bike  

        Jéééé, ten link je už taky vejš. Tak sorry všem bikerům i tobě Pavle. Jsme to nějak přehlídl. No.

        0 0
    • dancing dog  

      zkus tyhle, ale asi to bude spíš o platformách…

      0 0
      • dancing dog  

        to nejdůležitější sem zapomněl, sorry

        0 0
        • zubatec  

          jj, co jsme se v nich za „mlada“ najezdili. Je teda fakt že tehdá žádný nášlapy neexistovaly, jezdili jsme s klipsnama. A na zimáky nám s oblibou dávali tzv. „furtšlap“, též zvaný „festka“. Pamatuje to tady vůbec někdo???

          0 0
    • rock  

      Byl jsem si je v Pell'su vyzkoušet. Mají pevnou spodní část (asi jak letní tretra) a pružnou tu, co je okolo kotníku. No a já mám asi nějaké divné nohy, protože ta pevná spodní část mi na noze moc nedržela (je moc mělká, takto ušitá letní tretra by se zouvala přes patu) a ta horní je pružná, takže v tom moc nepomůže. Pro mne nepožitelné, škoda …

      0 0
    • jihra  

      Zimní tretry neřeším. V zimě jezdím ve 30 let starých „sněhulích“. Vypadám sice jak debil, ale jak je mi teploučko na nohy!!!

      0 0
      • Rychlej turista  

        Tak to máš naprostou pravdu. Já v tom taky kdysi jezdil, jmenovalo se to Gerlach a stálo to 155,– Kčs. Jenomže jsem je někam zašantročil a dneska se něco takového snad už ani nedá sehnat.

        0 0
      • Brzdič  

        Já sem si na rozdíl od tebe jako debil nepřipadal. Do menší zimy důchodky viz obrázek od dancing dog, do větší kosy sněhule a bylo to ideální.

        0 0
    • Marcinka  

      A co třeba Lake MXZ 301? Jezdí v nich taky Honzík Kopka.

      0 0
    • Lister  

      Tak už to je opět aktuální.

      Mám dotaz na všechny olomoučany, zda neví, jestli mají v nějakém obchodě v Olomouci zimní tretry skladem k vyzkoušení.

      0 0
      • Gad  

        Tos´ to nemohl založit nově? Čtu to tu jak matěj , divim se že nejdou linky a pak zjistim, že je to 3 roky starý.

        0 0
        • Lister  

          Snažím se nová témata už pár let nezakládat…

          0 0
          • Gad  

            Hm, to je lepší tahat starý a totálně neaktuální, to je fakt…

            0 0
            • Lister  

              Nauč se kontrolovat datum příspěvku na který chceš odpovídat a nebudeš mít problém.

              A ano podle mě je lepší vytáhnout starší téma, kde se daná věc už řeší, než stále zakládat nové a tříštit tak informace do milionu threadů.

              0 0
      • petryk  

        Myslím, že u Kořínka něco najdeš, pak možná OnRoad a u Kaňourů snad něco málo.

        0 0
        • Lister  

          Kořínek měl jedny Answery, Kaňouři nula, ostatní jsem nestihl. Zkusím ještě ten Onroad, jinak tomu šanci moc nedávám – Helia, co si pamatuju, sice měla velký obchod, ale tohle bych tam nehledal.

          0 0
          • petryk  

            Helia jede přes zimu v lyžích, takže bych tam ani nechodil

            0 0
            • Lister  

              Už jsem tam byl :-)

              Myslím, že můžu s pravděpodobností blížící se jistotě prohlásit, že v Olomouci žádné zimní tretry nevedou.

              0 0
    • ove  

      Podle mě je to zbytečně drahá záležitost.Používám boty SIDI Eagle 5,na ně neoprenové návleky BBB za 600kč a do –5st. s teplejší ponožkou se to dá dvě hodiny vydržet v relativní pohodě.

      0 0
      • Pebe  

        a pět hodin?

        dneska jsem v letních s teplo ponožkou a lehčím návlekem po dvou hodinách prsty už prakticky necítil jak byly promrzlé :-(

        0 0
        • casesik  

          No prave jsem se vratil z dvou hodinove vyjizdky. Prsty na nohou a na rukou jsem tez uz necitil.

          Teplota –1.0 az 2.0

          Tretry specialized taho a na tom navleky od BBB, rukavice tez od BBB.

          Prvni hodina byla OK a pak uz to slo docela rychle, vyrazit nekam dal tak asi prsty upadnou.

          0 0
          • Evilcleaner  

            tak ono asi nejvíc záleží kolik máš místa v tretrách poté co si natáhneš hrubou ponožku…pokud už je ti tak akorát že nohou nepohneš tak je jedno jaké tretry nebo návleky máš.. prostě tam není prostor pro ten vzduch který tam tvoří tu izolační vrstvu a vždycky vymrzneš. vlastní zkušenost

            0 0
            • Ricci  

              presne tak a niekedy s tenkou ponozkou je potom teplejsie ako s hrubou,tiez vlastna skusenost :-(

              0 0
      • cagalam  

        Jednu zimu jsem tak jezdil a v –5°C nohy mrzly daleko dřív než po dvou hodinách!!! Pod tím neoprénem (v mrazu) se ta noho akorát krásně zapaří a pak mrzne. Takže bez zimních treter v zimě už ani kilometr http://www.cycloshop.cz/…s/SHMW80.jpg

        0 0
        • Lister  

          V mém případě ani tak nejde o prsty jako o achilovky – i když mám teplé vysoké ponožky a teplé návleky, tak achilovky trpí a to už nechci dál snášet, protože občas pak nemůžu pár dní ani pořádně chodit.

          0 0
          • cagalam  

            Tak to můžu zimní tretry jenom doporučit… A když už je jo velký mráz (-5°C a níž), tak na ně hodím ještě ty neoprénové návleky a vydržím v nich venku i půl dne!

            0 0
            • Lister  

              Už jsem právě rozhodnutý a proto jsem si tohle téma vytáhl z historie s výše uvedenou otázkou:

              Mají někde k vyzkoušení zimní tretry v Olomouci??

              To by mě v tuto chvíli zajímalo nejvíce.

              0 0
        • Radek CV  

          Mam je taky ale stejne prstiky trosku mrznou. Dnes jsem stravil 5 hodin v teplotach okolo 0 (plus minus 2 stupne) Chce to udelat vzdy nejakou tu pauzu na grocek :-)

          0 0
        • teepeex  

          bez zimnich treter jsou vyjizdky za teplot pod nulou o mire osobni statecnosti

          mam v planu opet zakoupit goratexovy zimni tretry

          navic o cislo, az cislo a pul vetsi, coz mi umozni vzit si dvoje, nebo teplejsi ponozky a navic, coz je podle myho velmi dulezite, vlozit dospod jeste jednu vlozku pod chodidlo

          pnac srouby do podrazky od kufru vytvari tepelny most a v tech mistech chodidlo nejdrive promrza

          zadne(o ultrasilny neopreny s windstopperem) navleky podle mych zkusenosti nenahradi zimni tretru lepsi kvality, navic nic nevydrzej a nejsou vubec zadarmo

          0 0
          • gargamel  

            jj, mám tam vystřiženou alumatku pod vložkou

            0 0
            • Lister  

              Možná myslíš to stejné jako já – mám tam alufolii, která se lepí za radiátory.

              0 0
              • Lister  

                ehm – alumatka bude asi alu karimatka co :-)

                0 0
              • pepek  

                Taky tak, dnes jsem vystřihoval druhou sadu. První dvě hodiny byly nožky jak v peřince, potom to trochu promrzlo, ale dobrý. Časem se to zmačkne, tak je třeba to obnovit.

                0 0
      • orgoj.chorchoj  

        Tak dneska bylo na vrskach Brd kolem –4 a me v letnich tretrach se zimnima ponozkama a letnima navlekama zacinalo byt trochu zima :D Ale ty tri hodky jsem prezil a po navratu mi ani nezalejzal mraz za nehty. Ale i tak o zimnich tretrach cim dal vic premyslim.

        0 0
      • JSt  

        navleky jsou zbytecne drahy. za cenu dvou navleku se daji poridit zimni tretry. vydrzi daleko vic nez dvoje navleky plus setris letni boty. kdyz si to ale neumis spocitat… ;-))

        0 0
      • Rychlej turista  

        Píšeš nesmysly.

        0 0
    • Mamut  

      Nemate niekto tip na SIROKE (velmi) zimne tretry? A este aby boli v cisle 47–48 (do 48 by som aspon nacpal 2 ponozky). NW Celsius su zufalo uzke, Exustary su male a vacsie nerobia. A idealne tip, kde by sli v Prahe vyskusat.

      0 0
      • teepeex  

        byt tebou, teda mamut, normalne bych to nehrotil, sundal na zimu naslapy a pouzival platformy a dobry zimni boty

        vozil jsem to leta a no problema

        0 0
      • šlapatko  

        Bude to znít blbě,ale hodně široké tretry jsou sidi diablo.Jezdím je už dva roky a super.Mám širokou nohu,sám jsem čuměl že obuju sidi.

        0 0
      • obda  

        Z mé zkušenosti Specialized.

        0 0
        • JSt  

          mas porovnani? dost jsem cetl a slysel, ze moc nehrejou.

          0 0
          • obda  

            Porovnani na vyjizdce nemam. Podle zkouseni v obchode to tak asi bude, prece jenom studeneji i vypadaji. Na druhou stranu jine mi vubec nesedly, takze jsem nemel co resit.

            0 0
          • Frankie  

            Rec je o Defrostrech?

            Koupil jsem je predminule jaro, ale ani jsem je nestacil vyzkouset, protoze rok nebyl na kolo cas… Takze zatim vyjizdky v min. asi 0–5°C a da se… vyslovene drtice mrazu to nejsou, o neco lepsi nez tretry+navleky (Axon neopren). Taky jsou nizsi nez ty navleky, takze nechrani tolik achylovky/spodek litek… Nevim, jak jsou na tom z prodysnosti treba NW aj., ale Spesly zrovna dvakrat nedychaji- o trochu lip nez neoprenove navleky…

            NW mi bohuzel byly hrozne uzky, naopak, jako vsechny Spesly, jsou i ty zimni spis sirsi.

            Takze vyhodu spatruji hlavne v tom, ze se v nich da normalne chodit a odpadne prace s natahovanim navleku… F

            0 0
    • jan 2  

      řešil jsem taky mrznutí nohou při mínus teplotách, pak manželka vyhazovala takové ty nechtěné dárky a narazila na takové divné ponožky a já řekl – zadrž. V pátek jsem je nazul do svých specialized Taho a ještě zakryl návleky. Teplota tak – 5 a řeknu Vám je to zázrak. Ty príma :) ponožky maj zateplenej a pogumovanej spodek a ten právě zázračně funguje – doporučuji jezdím s něma už třetí den a fakt dobrý !

      0 0
      • teepeex  

        to ale musis mit pocertech luxusni prostor v botach, pokud tam narves tohle ne? :)

        0 0
        • jan 2  

          né, to je velmi vzdušný a lehký materiál, nic těžkého, ale pozor s tretrama při koupi musíš vždycky myslet na to že tam máš na podzim narvat o ponožku navíc

          0 0
    • Greyhound  

      Neviděl jste někdo v Praze v obchodě NW Celsius? O víkendu se mi defintivně rozpadly letní tretry tak bych urgentně potřeboval koupit zimní a tyhle se mi líbí nejvíc…

      0 0
      • Bumerangista  

        V českých obchodech jsem to našel pouze zde ale není skladem. Vypadá to ale, že v UK by to mohlo existovat pod názvem Farenheit, viz zde ale není skladem v uvedeném e-shopu. Cenově by to ale vyšlo z UK lépe, max 3300 (záleží na převodu).

        0 0
        • Bumerangista  

          Tak sorry, v UK existje jak Farenheit, tak Celsius . Mají ještě 39–42 na skladě.

          0 0
          • Excel  

            jedna je silniční druhá MTB

            0 0
          • Greyhound  

            Fahrenheit je myslím silniční varianta, proto jiný název. Ale radši bych je vyzkoušel na noze i za cenu, že budou o pár set dražší. Jinak jsem našel jen ty Shimana MW80, u nich mi ale přijde míň praktický to provedení se zapínáním na odkrytý sucháče a hlavně po špatných zkušenostech s letníma Shimanama bych se radši vrátil zpět k NW.

            0 0
        • Pebe  

          Farenheit jsou silniční, Celsius bikové

          0 0
          • Bumerangista  

            Už jsem si všiml.

            Objednal jsem Celsium zde. Uvidíme, jak budu spokojen, může to dorazit tak za týden.

            0 0
            • Pebe  

              hm, to je cena skoro jak tady

              0 0
              • Bumerangista  

                Já to mám s dopravou o cca 30kč levnější. Navíc dám radši vydělat normálnímu podnikateli, který platí daně, a který se neschovává za freemailem. Bazary by měli být o starých věcech za zlomkovou cenu a nové věci by se měly prodávat v obchodech.

                0 0
                • Ricci  

                  Aj tak hrozna cena,pred rokom som ich kupoval v UK za 80 libier…

                  0 0
            • Jesterka  

              A vyzkousel sis je uz nekde? Nebo sis je objednal jenom podle velikosti?

              0 0
              • Bumerangista  

                Nezkoušel. Vypadá to divně, ale ještě jsem neměl problém s žádnou sportovní botou (lyžáky a podobně).

                Tady u toho je milión recenzí a navíc jsem to okouk na vyjížďkách. Moje velikost + 2. Jistí to druhá vrstva na nohu viz foto (Adidas Wind Sock).

                0 0
                • Ricci  

                  kde sa daju kupit tie Adidasy?

                  0 0
                • Greyhound  

                  Velikost + 2, mám tomu rozumět tak, že oproti jinejm botám jsou NW obecně o číslo menší a další číslo navíc jako rezervu na ponožky? Mám většinou 43, ale že bych si měl objednat zimní tretry 45 se mi zdá trochu moc odvážný :-D

                  0 0
                  • Ricci  

                    Mam velkost nohy okolo 43,5, Celsiusy mam 45 a mensie by uz boli tragedia…

                    0 0
                  • Lukin  

                    Stejně tak. Většinu bot mám 10, ale celsiusy 12,5.

                    0 0
                    • Greyhound  

                      Díky za odpovědi, ale někdy mám i 42 a nenávidim větší boty takže jsem nakonec objednal 44 tam co Bumerangista. Když budou malý tak si je pak tady třeba ještě někdo rád od mě koupí :-D

                      0 0
                      • Paja  

                        Jestli mas 43, nekdy 42, tak Celsiusy 44 budou o.k., ja mam normalne 45, Celsiusy 46 a mam misto i s tlustou ponozkou.

                        S jeste vetsima botama by se asi hur chodilo („vyzouvani“), pri jizde to neni tak znat, kazdopadne treba Kopka pouziva boty o 2–3 cisla vetsi a myslim, ze na Aljasce toho i docela dost nachodil, takze asi se da i s vetsima botama…

                        0 0
                        • obda  

                          Jde o sirku nohy. Ja, kdyz jsem loni zkousel NW Celsius, tak bych taky misto 42 sel do 44. Ale to jen proto, ze do mensich bych se nevlezl na sirku, a pak bych mel vpredu dost mista.

                          0 0
                          • Paja  

                            To jo, ale i kdyz ta bota sedi tvarem, tak potrebujes minimalne o cislo vetsi.

                            0 0
    • kubad  

      tak klasika vzal sem Celsiusy 43 a bohužel přestože mám NW letní taky 43 a celkem dost prostoru v nich, Celsiusy sou užší a mám pocit že i kratší takže potřebuju větší.

      Pokud by někdo chtěl 43 vyměnit za 44 budu vděčný, případně jsou na prodej.

      Pro ty co budou objednávat myslím cenná rada.

      0 0
      • Greyhound  

        můžu jen potvrdit, právě mi dorazily a ačkoliv jinak žádný sportovní boty 44 nemám, většinou 43, výjimečně 42, tak Celsiusy 44 jsou mi akorát a snes bych asi i o fous větší. A vypadaj moc dobře!

        0 0
      • MARIN  

        za kolik jsou?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.