vibrující vidle - vůle ve vejpletu...?

9 nepřečtených
  • Mikinik

Zdar, prosím o radu. Mám problem při brždění na přední kotouč. Když zaberu víc a podívám se na konec vidle – do míst RU, tak vidím, jak se to celý jemně klepe, prostě celej konec vidle s celý kolem a kotoučem. Připadá mi to, jak kdyby ta vidle byla z uměný hmoty… :o) a nevydržela to pnutí. Brzdy magura Louise- brzděj super, kola DT SWISS 4.1 zaplet, vepředu 180mm kotouč. Vidle je FOX F100. Brzdí to skvěle, jen to trošku vibruje při tužším brždění. Když zamknu vidli a na místě fest zabrzdím předek a snažím se s kolem rozjet, tak mi přijde, že kotouč se samozřejmě nehne ale stejně to kolo třeba o 3cm popojede a dá se stím popojíždět dopředu dozadu o ty tři cenťáky… že by vůle ve výpletu… babo raď… díky za každou radu.

• raceman  

nemáš náhodou volný kotouč na náboji??? podle toho, že když na doraz brzdíš přední brzdou a aji tak se dá s kolem pohybovat, to můžou být povolené šroubky, které drží kotouč na náboji. mi se stalo s novým kolem to samé, servisman to zapomněl dotáhnout.

• Páník  

tak presne tohle se mi deje taky…je to pri urcite rychlosti a urcite sile brzdeni…brzdy mam Avidy BB7,vidle Manitou Splice…vsechno nekolikrat dotazeno,vidle bez vaklu,tak nevim.tento tyden bude nova vidle,tak to snad prestane.

• raceman  

kotoučovky od shimana mají takové podložky vždycky pod 2 šroubky, když se potom ty šroubky dotáhnou, tak se okraje těch podložek zahnou k hraně šroubu a potom už se to nepovoluje.

• vlk  

hele já to řešil tady: www.bike-forum.cz/…4/forum.html#… a nakonec vyřešil. Další thread o těchto problémech je tady: www.bike-forum.cz/…0/forum.html#…

• MlokCZ  

Hodne toho je v tech odkazech, co sem dal vlk. Jen k tomu dodam, ze ten popsany stav je do urcite miry bezny uplne pro kazdy kolo s kotoucema. Jeste jsem nevidel zadny kolo, kde by pri brzdeni vidle lehounce nepocukavala, kdyz pozorne sledujes vidlici. Nesmi to ovsem delat moc a nesmi to byt vibrace, ktery bys dokonce citil. A s tim kolem na miste je to opet normalni, jen je otazka kolik by to melo delat. Vetsinu pohybu zpusobi pruznost plaste, dokonce i na silnicce s nizkym plastem tam urcity pohyb je (samozrejme mnohem mensi). No a pak trosku neco muze delat i vidlice, pokud ma pri locku pohyb par mm.

• revish  

co to je vejplet??? :o)

• enjoy  

no poznal jsem nekolik kotoucovek ktery takhle cukaj pri brzdeni.je to peknej hnus a neda se s tim citlive brzdit. muzes to mit malinko zamasteny,zkus to nejak zkouknout,taky desticky si prohlidni.

• Arramis  

Zdravíme pozemšťany!

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse