GT Avalanche 0.0 disc model 2003

25 nepřečtených
  • ROpa

    Ahoj vospolok,

    chcem sa s vami podelit o dojmy z noveho bajku a zaroven mam par otazok.

    Dnes som si kupil vo vypredaji tento bajk a kedze som doteraz jazdil na starom favorite (sice dost upgradnutom lebo povodne tam zostali uz len kolesa a ram) som plny dojmov z prvej jazdy :-)

    Viac info o bajku: http://www.epinions.com/…_~full_specs

    Prva vec je ze bajk visel v obchode v ktorom uz v sucasnej dobe predavaju bajky len ako dopredaj… takze necakal som ziaden zazrak co sa tyka predpredajneho servisu… Mechanik hodil bajk na stojan vyskusal prehadzovacky a podla neho su ok. Retaz sa mu zdala ze je natreta nejakou vazelinou alebo cim tak to nastriekal myslim ze silikonovym olejom. Dalej prisli na rad kotucovky. Predne koleso sa tocilo omnoho lepsie ako zadne ale aj tak zadrhal kotuc o platnicky. Teda zadrhal asi nie je to spravne slovo ale jemne sa suchal. Povolil to na tych dvoch skrutkach co ta brzda drzi a podarilo sa mu ju tak nastavit ze uz sa o planicky kotuc prakticky vobec nesucha. 100% to sice nie je ale tak 95 to moze byt. Horsie na tom bola zadna brzda ta suchala viacej ale ani nijako rozumne to neslo nastavit lebo vzdialenost medzi dostickami bola oproti prednym o nieco mensia. Na to sa rozhodol povolit taku skrutku s krytkou vraj odvzdusnovaciu a zacal z toho tiect olej alebo kvapalina (neviem co tam vlastne je) nastastie minimalne ale malo to tendenciu natiect na dosticky tak som mu preventivne povedal ze kvapne na dosticky a je po nich tak to hned dotiahol naspat a utrel. Na dosky nastastie nekvaplo. Znova to skusal vselijako nastavit posuvanim celej brzdy na tych 2 skrutkach a je fakt ze to je teraz lepsie zasa nie 100% ale tak na 80%. Tvrdi ze ked sme odpustili trocha kvapaliny tak sa vzdielnost medzi dostickami zvacsila a je to ok. Zbytok ze sa mi uz sam po par km vysucha a bude to dobre… hmm tak neviem, vy co mate kotucovky ako ste to mali ? Packy zacinaju zaberat pod rovnakym uhlom co sa mi velmo lubi a nebolo tam treba nic stelovat, ked zabrzdim ze kolesa idu do smyku na asfalte tak od pacok po riaditka zostava este tak 2 cm odhadom co sa mi tiez zda byt ok, dalej stlacit nejdu takze zavzdusnene nie su. Vidlu mi nafukal na 10 alebo 11 atmosfer co sa mi zda byt sakra dost tak som si odpustil z nej odoka tak aby mi to aj trocha pruzilo… Plaste nafukal na 6.5 atm co sa mi zda byt tiez dost i ked je na nich napsiane tusim 3.5–6.5 bar.Dalej mi uz len vypisali zarucak, na ram je 10 rokov a na zbytok 2 roky zaruky.

    Prva jazda bola asi taka ze kym som skusal brzdit v obchode vedla bajku tak to stalo hned ale na ulici uz bolo treba o dost viac tlacit a v prvom momente som mal dojem ze to brzdi asi ako moj stary favorit. Nechal som teda bzrdenie tak a unasal sa hucanim pneumatik ktore je proti staremu bajku uplne brutalne a do toho este sumenie kotucov no parada… Inac proti tomu staremu favoritu je to kolos ktory rozhybat neni sranda ale sedi sa na nom lepsie.

    Asi po hodinke jazdenia a blbnutia som zistil ze to asi zacina brzdit lepsie lebo staci troska silnejsie dvoma prstami zatlacit a idem na predne koleso – zadok v lufte. Ak to este pojde hore po nejakych par stovkach km tak to bude pecka. Inac radenie vzadu je uplne super radi to presne a rychlo ze by to XT… horsie je to vpredu preradit na najvacsie koleso neni taka sranda a chce to mat v prste cvik aby to bolo uplne ciste a co ma stve najviac je ze ked dam vpredu najvacsie a vzadu najmensie tri tak mi retaz sem tam skrtne vpredu o zadnu cats presmykaca takze to by asi este chcelo doladit.

    Dalsie dojmy su asi uz len pozitiva, bajk jazdi sam, netreba ani riaditka drzat, sedlo sa mi paci, riaditka aj s tymi GT gumami su super. Proti favoritu to ma brutalne prevody najma tie do pomala, musi sa s tym dat vyjst aj po rebriku :-))

    Bohuzial dnes moc casu nebolo tak som pobehal len po asfalte obcas vysiel na obrubnik alebo z neho ale zajtra to prevetrame dakde v terene na hline. Ked skocim dole z obrubnika trebars, tak vo vidle sa ozve daky zvuk zatial neviem presne aky ale posobi tupim dojmom a je ho pocut pri akomkolvek silnejsom stlaceni vidlice, staci aj do polovice… ze by stlacenie tej pruziny ? Kazdopadne neviem ci to tam ma byt… Kolega dnes kupil trekoveho Authora Classic SX je tam vidla daka RST bez regulacie tam sa taky zvuk neozyva ale zasa proti Pilotovi to nie je vidla ale hupatko to som si overil hned.

    K bajku som dostal ako bonus dake starsie SPD pedale od Authora zltej farby… co sa tam teda moc nehodi ale su celkom zachovale a nemaju volu takze asi moc jazdene neboli, len problem je ze nikto nevie kde su od nich kufre… takze ak sa nenajdu, jedine zohnat dakde nove ale netusim ci sa daju niekde samostatne kupit… Ak nezozeniem tak co ake nove pedale kupit ? Pocul som ze Shimano 520 si ludia dost chvalia… Topanky by som chcel dake take v ktorych sa da aj chodit, ked treba z bajku zosadnut a vyslapat kusok lesom peso… mate nejaky typ alebo osvedcenu znacku ?

    Co mi pordite ohladom tej udrzby, za mesiac mam ist na garancku ale neviem ci to nemam dat pozriet radsej niekam kde tomu lepsie rozumeju aby som hned v uvode daco nepokazil.

    Kamrat bajker odchovany na Authore mi to hned cele skritizoval, najma kolesa, ze deore naboje su naprd a tiez ze tie Syncros rafiky a gumy Tioga sa mu vobec nelubia a uz uplna haluz je ze je to cele postavene na deorecku len zadna prehadzovacka je XT… podla neho je tam dobry akurat tak ram… nuz uvidime, spolieham na to ze v GT vedia co robia a hadam to aj tak bude ved maju uz na to roky… dalsiemu sa zasa nelubi ze riaditka su prichytene o predstavec len na 2 skrutkach nie na styroch ze to potom ma pri zatazi tendenciu sa vyklat…

    Rad uvitam dake pripomienky, idealne skusenosti s tymi komponentami co su tam alebo s MTB bajkami od GT ako takymi.

    Dakujem, Rasto

    P.S. Inac bajk sa mi fakt dost luuubi.

    0 0
    • Daf  

      Ty jo ja ten roman docet az do konce :) Tak at ti to jezdi. Ani nevim na co ses vlastne ptal :)

      0 0
      • ROpa  
        1. Daju sa tie kotucky nastavit tak aby nesuchali kotuce o dosticky kym su nove, alebo je to normalne ?
        2. Ake pedale a ake boty k nim aby sa v nich dalo aj chodit ?
        0 0
        • Aiax  

          Ad 2. porid si nejake turisticke tretry, ja mam adidas moro a v sobotu jsem se v nich nachodil az az

          0 0
        • Daf  

          Obavam se ze to sktani u kotoucovek jen tak asi neodstranis. Ale treba bude mit nekdo napad. Jo a k tem pedalum myslim si ze k tem Authorum kufry sezenes a jestli ne tak si kup Shimano M520. Ve vsech MTB botach se da vcelku chodit ale neni to na zadne tury. Boty se delaji turisticke a sportovni. Ty sportovni jsou lehci a maji pevnejsi podrazku. Turisticke ji maji pruznejsi ale o moc lepe se v nich stejne nechodi. Jestli presto budes vahat jake tak pokud jezdis v upnutem dresu tak si porid barevne sportovni a jesti budes jezdit ve volnych ktatasec a tricku tak to lip vypada s turistickejma :) Tech dobrejch znacek bot je opravdu hodne takze je z ceho vybirat. (Ja bych vybiral mezi Specialized, SIDI, NorthWave, Gaerne) Vyber takovou botu co ti dobre padne a pokud budes jezdit i v zime tak si porid o malinko vetsi kvuli teplejsi ponozce.

          0 0
          • ROpa  

            Mozem sa s tym este skusit pohrat a najst tomu taku polohu kde to bude robit najmenej, predsa len ten mechanik s tym trocha ponahlal. Inac som si vsimol ze pri rychlosti okolo 25km/h ten predny kotuc rezonuje ale s tym asi nic nenarobim.

            Rasto

            0 0
    • vlk  

      Z toho kamoše si nic nedělej oni už někteří authoráci takoví jsou.Jak tam není jejich nápis tak je to špatné kolo.Tiogy-sice nevím jaké máš ale factory se mi líbí.Deore náboje -na tu cenovou hladinu to taky ujde.A to že je to v deorečku bych neřešil.Až na přesmyk jsem zase až tak nezaznamenal, že by na něj někdo nadával.Sám časem poznáš které součástky odejdou, a ty pak nahradíš za lepší.Bych toho authoráka neřešil.

      0 0
    • riki  

      kazde kotuce treba najpv zajazdit, 30× zrychlit zhruba na 20–30 km/h a zabrzdit alebo si vyslap poriadny kopec a potom brzdi (cestou dole :)), oderu sa ti platnicky a kotuc trochu takisto a potom zistis ake tie brzdy naozaj su, s tym zvukom z vidly si nic nerob :), tie plaste su mozno oproti favoritu brutal ale zistis ze na blbnutie po lese a kopcoch ti budu este aj male :), gt ma osvedcenu geometriu ramov peknych par rokov, robili bajky v casoch ked author o nich nesnival, maju podstatne viac praxe a skusenosti v bicykloch ako autoraci :).

      0 0
      • ROpa  

        Mam tu po ruke kopec okolo 1000m a ja som v 210m vzdialenost vzduchom 8–10km takze cez vikend ho prebehnem a uvidime. Cesta najskor asfalt potom, makadam, strk, hlina, lesne cesty a chodnik po hrebeni takze vseho chut. Dam vediet v pondelok ci sa to pohlo k lepsieme alebo nie. Ale musim opatrne dole aby som tie kotuce hned na prvy raz neuvaril. na kolko fukas gumy do takeho terenu, vazim 70kg. Je nejaky spolhlivy recept ako nafukat optimalne vidlu ? Domnievam sa ze asi najlepsie to bude od oka aby bola primerane tvrda a pokial mozno nesla na doraz ani pri velkom raze.

        Rasto.

        0 0
        • riki  

          cau, na http://www.sram24.com/…_ENGLISH.PDF mas manual k tvojej vidle, su tam aj tlaky na vahy a tak :), kazdemu ale vyhovuje nieco ine, ja by som ju radsej dal 2 razy za jazdu na doraz ako schytat nejaku ranu do zapasti, ale to je moj vkus :), gumy fukam tak od oka ale do lesa a kopce urcite maksie ako na cestu, kotuce neuvaris, len zavaris a nevadi im to, ak mas polymerove dosticky tak ich odparis a vymenis za ocelove. ak su predajcovia magori, tak na garancku chod do servisu ktory moze robit GT a ludia na nich nenadavaju.

          0 0
          • ROpa  

            Vdaka za info, ten navod bodol, skusim to podla toho nastavit, pripadne prisposobit podla vlastneho vkusu. Este si sosnem navod na Hayesy a mozno budem o nieco mudrejsi.

            Rasto

            0 0
    • websky.cz  

      mi pripada, ze GT ma nejak divne poskaldany ty kola kolem 30, proti meride, kde se da za 30 poridit cela vybava v XT, tak tady to maji nejak divne namichany …

      0 0
    • Nikdo  

      He he to je nahodicka, ja jsem pred par dny presedlal z Favorita (ktereho si necham na silnici) na GT Avalanche 2 (mod 2004). Paradni kolicko, nedivim se, ze majitele Autoru jsou nevrli kdyz pozoruji GT :o). Tiogy jsou fajn, je sice tezke prokonat na silnici odpor Tiogy Extreme (predni, vzadu je Factory), ale v terenu fungujou jedna radost, maji i dobrou podporu ze strany takze se kolo muze pekne klopit. Jinak uz jsem zjistil, proc jsou bikeri tak rychli – snazi se ujet pred komarama, hovadama a jinou haveti … GT zdar !

      0 0
      • ROpa  

        Hehe konecne dakto z GT funclubu :-)) dnes som ho nechal odpocivat, mal som v plane sa ist kupat nedaleko asi 20km a je to cisty asfalt takze na to som bral Favorita, ta cesta je ako sita na neho… a tiez mi ho tam tak skoro nikto neukradne :-)

        Inac k tym Tiogam tolko ze na asfalte sice hucia ako slak ale drzia celkom dobre aj ked to tak nevyzera pretoze vydavaju na tom asfalte katastrofalne zvuky. Trebars si skus urobit na kvalitnej ceste bez strku kruznicu s co najmensim polomerom… Ten Favorit so slickami Hutchinson je v tomto asi neprekonatelny ale aj na tych tiogach to ide dobre ale lepi mi strasne lebo este neviem presne kde maju hranice… ako to bude vyzerat v terene uvidime.

        0 0
        • Marosh  

          Jak jsi se ptal na to skrtani brzd, tak mi to delaly Hayesy ze zacatku taky a ted uz se tak trochu oskrtaly a je to OK.

          btw: Nepises taky na ID2? Mam pocit ze tam je nekdo se stejnym nickem…

          0 0
          • ROpa  

            S ID2 som v kontakte ale do fora tam nepisem nic…

            Rasto

            0 0
            • ROpa  

              Dnes som odladil hrkotanie cohosi na bajku pri jazde po drobnych nerovnostiach… stacilo dat dole tie 4 odrazky co su vo vyplete a je to do pohody…

              R.

              0 0
              • ROpa  

                tak dnes som sa bol prebehnut asi 20km stupanie po lesnych cestach na hreben a po hrebeni hore dole, les, luky atd 20km, 10km zjazd dole dolinou po vsetkom mozno a nakoniec 20km po asfalte domov. Cakum prask 70km v sedle. Na starom favorite som chodil tych prvych a poslednych zvlast niekedy, ale s novym bajkom mi stacilo tych prvych 20km v uvode a bol som totalne odrovnany. Tazko sa s tym bajkom naraba, ako keby vazil 100kil… proste nezvyk prvy raz vaznejsie v sedle proste na novom stroji. potom som si dal preventivne 2 hodky obednajsiu pauzu a pokracoval. To uz bolo o dost lepsie najma z kopca to fici dobre. Raz sa mi podarilo do nejakej kaluze vbehnut kde som kusok zapadol asi 20cm hlboko inak pohoda. Po 60km som uz aj sedlo zacal citit a hovorim si mohlo by byt aj lepsie… preventivne som si vymenil bajk s kamosom co ma trekoveho kellysa lebo na nom sa mi za favoritovych ciach celkom dobre sedelo… no ale des a katastrofa sedi sa na tom treku ako na koze moc vpredu ze sa boji clovek ze preleti a sedlo asi uplne ina kategoria lebo zadok sa po par sto metroch zviezol dakam do stredu sedla kde je priehlbina a kvalitne tlacil aj zpredu aj zo zadu. Inak dole tou dolinou som kvalitne zabiehal brzy a trocha sa to zlepsilo najma po tom ako som doma bajk umyl. Zadna brzda uz je na 99% ok ale predna este sem tam suchne najma ked idem po ceste ktora ma priecny sklon. Po ceste som si parkrat odpustil vzduchu z vidly lebo sa mi zdala byt dost tvrda ale dosiel som na zaujimavu vec. Vidla RockShox Pilot XC model 2003 ma mat zdvih 100mm. Ja som zistil ze nezatazeny bajk ma tie nerezove vidlice visunute 110mm (viditelna cast)ale ked zatazim tu vidlu na maximum kolko ide tak sa stlaci iba o 55mm co sa mi zda byt dost cudne… myslel som ze 40ka sa zasunie o 40mm, 80 o 80 a 100 o 100mm ale asi to tak nebude… Este ma serie lava brzdova packa, ma vacsiu volu ako prava a na mensich nerovnosticah cinka. Skusim to dako dotiahnut ale neviem ci to pojde…

                Dik za pripadne info

                Rasto

                0 0
                • riki  

                  no oproti cestaku viac robis s rukami a chrbtom takze cakaj ze ti narastu bicepsy a ramena a budes sa ti to ovladat lahsie :), kotuce velmi neumyvaj, oni sa tymi platnickami vydrhnu same :), pozri v manuale kolko by mala mat ta vidla vysunute nohy, moja shitna manitou six comp 100mm ma 130mm ale su na nej manzety ktore v stlacenom stave maju tak 2 cm, a urcite sa da vrazit minimalne 90mm a to je pruzina a elastomer, mozno as ti s tou tvojou oplati skocit do dakeho osvedceneho servisu, kazdopadne by mala chodit hore dole skoro 100mm, ak to je znitovane tak s tym vela nespravis, ale pozri navod k hayesom.

                  0 0
                  • ROpa  

                    hej skusim s tym behnut co mi povedia. Tym mas aky bajk ? Nemas icq ? MOje je 39295123.

                    Rasto

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.