• Vobluda

    Chtel bych se podelit o prvni zkusenost nakupovani pres ebay. Vyhral jsem na nemeckem ebay nove tretry Specialized Comp za 42,63 EUR + 8 EUR postovne. A to neumim ani slovo nemecky:-) Jelikoz bankovni prevod penez do zahranici trva a je relativne drahy (220 Kc) tak jsem po dohode s prodavajicim poslal penize v doporucenym dopise. Postovny bylo 53 Kc, dle vahy byl dopis pojistenej do vyse 1500 Kc (cca 50 EUR). Dopis dorazil do Vidne za min jak 40 hodin! Tretry do Prahy za dalsich 5 dni (vcetne vikendu). Vysledek? Naprosta spokojenost! Jake jsou vase zkusenosti s nakupem pres ebay?

    0 0
    • grafik  

      a tretry sis uz vyzkousel?

      0 0
    • maxtor  

      Skoro celou silnici jsem poskládal z komponentů koupených přes ebay. Naprostá spokojenost. A hlavně ty ceny – kde jinde seženeš celou novou Duru za 420 EUR. Chce to jen mít štěstí.

      0 0
      • maxtor  

        Jo a k placení: Doporučený dopis beru jako poslední provizorium, převod z účtu na účet vyjde tak na litr, takže preferuji PayPal – je to zadarmo a hlavně to zaplatíš přes internet.

        0 0
        • -Alan-  

          Paypal není zadaramo. Velmi často ti kupující tu možnost sice nabízí, ale zároveň dodá, že ty 3% poplatku musíš uhradit ty. Převod vychází různě. Na mé straně asi 200 a v zahr. bankách zkušenost od 80–550Kč. Existuje taky cosi jako cenný dopis (ne doporučený), který ma speciální obálku a můžeš udat hodnotu. Takže je to vlastně pojištěný stejně, jako převod. Ani u toho nevíš, jestli ti to po proplacení pošle. Napínavý to je, ale docela se dá poznat solidní prodejce.

          0 0
          • maxtor  

            Paypal jsem použil asi 10× a vždycky to bylo zadarmo a navíc za slušný střednový kurz. Nevím, kdes tu informaci vzal. Bankovní poplatky jsou různé podle druhu banky. Já mám účet u KB a tam to stojí skutečně přes litr, i kdybys posílal třeba 1 euro. POkud se něco změnilo, tak to muselo být v průběhu posledních pár měsíců. Zjišťoval jsem to nedávno. Ten dopis poslaný jako cenina existuje. Všechno, co jsem ale poslal v doporučeném dopise došlo bez problému.

            0 0
            • Thidney  

              paypal ma opravdu polatek a ten plati prodavajici, je to stejne jako pri platbe kartou u obchodnika. Nekteri obchodnici / prodejci na ebay si reknou o uhrazeni 3–4 % poplatku co jim paypal sezere, vetsinou o tom informuji primo v popisu.

              0 0
              • maxtor  

                Tak tomu bylo tehdy, když PayPal a Ebay nebyla jedna firma. Už asi rok je to ale jinak. tady máš důkaz: www.paypal.com/cgi-bin/webscr?…

                0 0
                • Thidney  

                  myslis tady www.paypal.com/cgi-bin/webscr?… porad tam u Premier/Business Account je poplatek 1.9% až 3.4% + 0.35 EUR za Receive Funds

                  0 0
                  • maxtor  

                    To jo, ale nezažil jsem prodejce, ktery by měl Business Account. Kolikrát jsi PP použil??

                    0 0
                    • Thidney  

                      40× – 50× nevim to uplne presne, protoze ho obcas pouzije zena, z toho na ebay 10× a z toho 5× velký obchodníci /hifi a foto/ a jeden mi to naúčtoval, objektiv ke contaxu, ale byl zas levne.

                      0 0
                      • maxtor  

                        Tak já asi 10× přes Ebay a nikdy nic. Možná jsem měl štěstí, ale tohle, co píšeš, slyším poprvé.

                        0 0
                        • -Alan-  

                          U hifi, pokud ho prodávají jednotlivci tak je to pravidlem. Možná že při nákupu věcí na kolo z virutálního krámu si to započítají do ceny a pak to nechtějí extra. Někteří soukromí prodejci (private seller) nechtějí o paypal vůbec slyšet, že prý mají problém z nich dostat peníze. A mám pocit, že na něco takového si v případě nerealizovaného obchodu stěžoval i někdo z kupujících. Díky tomu jsem já tuhle službu nikdy nepoužil, ale věřím, že to teda může bejt i OK.

                          0 0
                          • maxtor  

                            A jak teda pkatíš do zahraničí??

                            0 0
                            • -Alan-  

                              převod z účtu. Jak jsem psal u ČS to není tak drahý jako u KMB. Nebo to cenné psaní.

                              0 0
                              • Jerzy  

                                A kolik to stoji u CS?

                                0 0
                              • Jarda  

                                U KB je to myslim 0,9% převáděné částky, min. poplatek 250 Kč

                                0 0
                                • maxtor  

                                  Zapomněls na náklady druhé banky – tohle platíš pouze v případě, že používáš převod, kdy každá ze stran si platí náklady vlastní banky. Pokud platíš všechny poplatky sám, přípočti dalších 800 Kč. V ebay těžko můžeš po prodávajcím chtít, aby platil poplatky. Přes int. bank. je to o něco levnější, ale taky žádná sláva.

                                  0 0
                                  • Veeteck  

                                    800? To je blbost… Ted jsem z CSOB prevadel za aukce na ebayi asi 3×, poplatek vzdy 250 Kc – 150 muj, 100 banky prijemce. Poplatky me zas tak nevadi, vic mi stve drahy postovny.

                                    0 0
                                    • maxtor  

                                      Hmmm, tak asi je to jiné u každé banky. Posílal jsem jednou 15 000 a stálo mě to 1 200. Fakt nekecám. Mám KB.

                                      0 0
                                      • jirka23.1  

                                        ono záleží přes kolik to musí jít bank. protože každá si něco vezme za převod. stačí aby to šlo přes 7bank, každá si vezme něco za převod a rázem je z toho litr na poplatcích

                                        0 0
                                  • martt  

                                    Ja kupujem cez ebay iba v europe. Konto mam v Rakusku. Prevody v eurozone su zadarmo, teda v cene konta. Je na to nejaky zakon. Takze asi najjednoduchsie bude si spravit nejaku formu konta v zahranici.

                                    Prevody na Slovensko s pouzitim IBAN a SWIFT boli tiez zadarmo na oboch stranach (teda aj v mojej rakuskej aj slovenskej banke), napriek tomu, ze Slovensko nie je v Eurozone. Preevadzal som aj Eura na Slovenske eurokonto aj eura na slovenske SKK konto. Prevod EUR->SKK bol tiez na oboch stranach zadarmo s pouzitim toho lepsieho kurzu (neviem ako sa vola, jeden je valuty a druhy devizy).

                                    Prevody do USA su svinsky drahe aj z Rakuska aj zo Slovenska. Raz som spravil tu blbost, ze som poslal EUR na dolarovy ucet v USA a z 1200,–EUR si banky vzali asi 200!!! Lepsie je uz v tuzemskej banke nechat previest na dolare a poslat dolare, teda do prevodneho prikazu uz napisat sumu v dolaroch a nie v euro, potom rovnaky prevod vyjde asi na 30 az 50 euro. Blbe je, ze clovek nikdy dopredu nevie, co ten prevod bude vlastne stat a banky sa tvaria, ze to tiez nevedia dopredu zistit.

                                    Na platenie skypu pouzivam www.moneybookers.com , to vyzera tiez celkom pouzitelne a stacia na to lokalne prevody, maju ucty aj v CZ a SK.

                                    0 0
                                • Thidney  

                                  hmm naposled jsem platil za 13 eur za pruzinu k foximu tlumici /6 eur pruzina 7eur postovny/ poplatky u KB 225 Kc, ted mi psal, ze ji poslal o 4 euro levneji at mu poslu presny udaje o bance, tak jsem mu odpovedel at si da pivko a vzpomene si na me pac by nas ty polatky bankam vykrvacely .-)))

                                  0 0
                                  • maxtor  

                                    Do háje, jak je možné, že platíš převod do zahraničí u KB tak levně?? Neni to taky druhem konta. Fakt nechápu, proč po mě ti magoři chtěli tolik.

                                    0 0
                                    • Jarda  

                                      Tobe kdyz prijdou penize na ucet, tak za to platis?

                                      0 0
                                      • maxtor  

                                        Teď nerozumím. Jak to myslíš??

                                        0 0
                                        • Jarda  

                                          No, jak jsi psal náklady druhé banky-to by bylo náklady na přijetí peněz, ne?

                                          0 0
                                          • martt  

                                            do zahranicia je to bezne, ze aj banka prijemcu skasiruje velky poplatok

                                            0 0
                                          • maxtor  

                                            Ne ne, máš 3 druhy plateb

                                            1. všechno platíš sám
                                            2. ty platíš to, že tvoje banka peníze pošle a adresát, že jeho banka peníze přijme
                                            3. všechno platíš ty.

                                              Já jsem používal vždy ad3, takže jsem se z výpisu dozvěděl, že jsem poslal tu a tu částku tam a tam a druhá položka, že jsem zaplatil takový a takový poplatek. Dělalo to 1 200 – od té doby jsem to nepoužil. Zlatý PayPal nebo obálka…

                                            0 0
                                      • borda  

                                        jo, i ty. akorat to treba nevis

                                        0 0
          • maxtor  

            Jo a ječtě něco – jak ti kupující může nabídnout placení PayPalem resp. jak ty můžeš platbu PayPalem přijmout? Máš účet v zahraničí?

            0 0
            • Mamutt  

              Potřebuješ mít bankovní konto, kreditku a mailovou adresu. Peníze posíláš „na email,“ takže můžeš poslat platbu i někomu, kdo ještě PayPal konto založené nemá. Poplatek – banka ti strhne stejné peníze, jako při platbě kartou u obchodníka. Bohužel touto cestou ještě není možné v Čechách platbu přijmout, takže pokud chceš prodávat, nezbývá než zvolit jinou cestu.

              0 0
              • maxtor  

                Přesně tak.

                0 0
              • maxtor  

                Na platby příjmané od zákazníka např. z Ameriky se nejlépe hodí BidPay. Systém placení je stejný jako u PP, takže líný Američan udělá platbu přes net a tobě dojde šek, který ti proplatí v bance. Poplatky za proplacení jsou minimální – tak kolem stovky.

                0 0
              • Frankie  

                Presne, co jsem naposledy delal neco pres PP, tak prijimat u nas jeste neslo, jen posilat.

                U Sporky si musis kartu zaktivovat na internetovy platby, nevim, jestli se to nezmenilo, ale Sporka automaticky karty na platby pres net zablokovava a musis si jim rict, at ti to uvolneji, coz udelaji do druheho dne…a asi to musi byt takova ta mezinarodni embossovana, ale to taky nevim jiste, mam uz nejakej starej model, treba to zmenili…

                Joo… nemyslim si, ze bych platitl nejaky poplatek, proste jen prevedli platbu kursem pro ten den, mozna ze to strhli prijemci, ale mne ne…

                FV

                0 0
                • maxtor  

                  Jo, jak říkáš, musíš kartu odblokovat pro platby přes net – to je tak u všech bank. Navíc si nastavíš max. výši transakce.

                  0 0
    • pos3k  

      tohle resim historii (search) :-) jinak mas docela ploutve :-)

      0 0
    • Daník  

      …a nějakou reklamaci už jste úspěšně řešili?

      0 0
      • maxtor  

        Nebylo potřeba. Přes ebay jsem uzavřel 33 obchodů a vše v naprosté spokojenosti. Uvědom si, že takové podvody atd. si v zahradičí nikdo nedovolí tak, jak u nás. Když ti někdo z ebaye pošle něco, co neodpovídá tomu, co o zboží uvedl, dáš mu špatné hodnocení (feedback) a je to. Špatný feedback je pak pro prodejce velmi nepříjemnou vizitkou. Totéž pro kupujícího. Když jsem na Ebay začínal, tak mi někteří prodejci ani neodpovídali na mejly – teď je to naprosto super a nestalo se mi, že by mi některý nevyhověl – může se např. stát, že prodávající z Německa si dá jako podmínku, že zboží do zahraničí nepošle. Když jsem se zeptal, jestli by to poslal k nám, souhlasil – určitě taky vzhledem k tomu, že si z mého účtu vyčte, že jsem několikrát něco z Německa kupoval a prodejce se mnou neměl problém.

        0 0
        • Thidney  

          tak tak, akorat britove jsou ve svem britain only velmi neoblomny. Na dotaz jestli posle do cech kdyz zaplatim postovne + balne + pojisteni + jeho cestu na postu /o ten zesilovac mi fakt slo/ odpoved byla, ze by me to stalo moc penez .-))

          0 0
          • maxtor  

            Tak Brita jsem se nikdy ani neptal. Nejlépe se jedná s Američany. Jen jednou mě dožral jeden Němec, od kterého jsem kupoval sadu Dura Ace a ten debil to jen tak naházel do krabice. Takže převodníky poškrábaly ostatní komponenty. Přitom stačilo tak málo – zabalit to. Jinak ale všechno v pohodě a těch pár škrábanců jsem oželel. Je zajímavé, že některé ceny (např. komponentů Shimano) mají v zahraničí mnohem levnější, ale naopak jiné věci jsou tam dražší – např. přilby Giro. Chce to zvážit, jestli se to vyplatí.

            0 0
            • Lerious  

              A když nakupuješ z USA tak jak je to se clem a daní? Neměl jsi s tím problém? Správně bys měl asi balíček z USA proclít. Nemám s tím žádné zkušenosti a nevím jestli to někdo kontroluje.

              0 0
              • Ruprecht  

                ano kontroluje se to, zatím namátkou, ale bude hůř :-(. Ale zase šance, že otevřou zrovna tvůj balíček je vzhledem k celkovému objemu stále malá. To clo není prakticky problém, ale DPH by ti mohlo udělat čáru přes rozpočet…

                0 0
        • sun7dots  

          A to nakkupujete normalka pres ebay.com nebo ebay.de? Nebo je to jedno?

          0 0
          • maxtor  

            Je to jedno – jak se jednou zaregistruješ, platí to pro všechny Ebaye – je jich asi 20.

            0 0
          • Thidney  

            registrace plati pro vsechny ebay, ale na nemeckym neuvidis nabidku amiku, takze obcas musis probehnout vice mist .-))

            0 0
            • maxtor  

              Jo, na to jsem zapomněl. Stane se ale, že když něco není např. na německém, jako možnou alternativu ti vypíše např. ty z ebay.com. Některé ebaye jsou propojeny úplně (např německý a rakouský), některé částečně (např. americký a anglický). Chce se s tím pohrát.

              0 0
    • maxtor  

      A pozor na chytráky. Jednou jsem přes cyklobazar sháněl sadu Dura Ace a nějaký Ruda Špicar mi ji nabízel sundanou z kola za jedinečných 35 000, když uváděl, že normálně stojí tak 50 000. Upozornil jsem jej, že u nás stojí Dura 30 000 (bylo to koncem loňského roku) a na Ebayi ještě méně. Už se neozval. Pak jsem asi za měsíc podával na cyklobazaru inzerát, kde jsem sháněl jeden konkrétní rám. Odpověděl mě stjený člověk a připojil fotku z ebaye (dají se snadno poznat podle loga v pravém dolním rohu), že jestli mám zájem, domluvíme se:-)

      0 0
      • jirka23.1  

        jj nakoupil sem toho na ebay hodně včetně dílů na kolo, golfových holí atd. Domluvit se dá s každým a najít co mu bude vyhovovat. Je pravda, že pokud prodávající nechce uhradit poplatek za paypal je toto nejpohodlnější placení. pokud chce a vám nezbyde nic jinýho než ho uhradit protože převod z účtu na účet se nevyplatí. pro americkou ebay sem používal Bidpay.com, protože u nás ještě donedávna paypal nešel. je to vlastně forma elektronické platbě na složenku do zahraničí. akorát to trvá asi 5–7 pracovních dní. jinak s ebay zatím samá pozitivní zkušenost, nakupuju jenom od seriozních prodávajících. už sem řešil i reklamaci, kdy jsem to musel posílat zpátky, ale vše se vyřešilo k mojí a jeho spokojenosti.

        0 0
        • maxtor  

          BidPay je taky super – hlavně s ním můžeš přijímat platby ze zahraničí a pro Američany je to nejpohodlnější způsob. Jen je pro mě trochu složitější jejich proplácení – musíš do banky vyplnit s úředníkem sáhodlouhý dotazník a pak asi 14 dní čekat. Ještě je možnost používat Western Union, ale je to sakra drahé – nedoporučuji!!!

          0 0
          • -Alan-  

            líbil se mi i Nochex, protože jsem se hrabal hlavně v ebay.uk, ale pro nás to tou dobou nebylo možné. Jinak se mi to zdálo lacinější než paypal.

            0 0
          • jirka23.1  

            myslíš, jako když někdo platí tobě? tak musíš tuhle proceduru postupovat?

            0 0
            • maxtor  

              Tak tak, Američan zaplatí přes net, společnost BidPay ti za prvé okamžitě potvrdí platbu a za druhé pošle šek (v ang. cashiers check), který dojde do 5-ti prac. dnů. Ty zajdeš do banky a ta ti jej proplatí. Tahle procedura ale trvá tak 2 týdny. Je to ale v pohodě.

              0 0
              • jirka23.1  

                jo tak já zatím neprodával. jenom kupuju, protože na ebay většinou prodáš dost pod cenou. a když dáš vysokou vyvolávací cenu tak to většinou nikdo nechce :-( a ještě ti za to naúčtují poplatky za prodej i když to neprodáš!

                0 0
    • miki  

      Já nakupuji na E-bay už skoro rok ale platbu řeším převodem z německé banky a naprostá spokojennost a poplatek 2eur za vedení ůčtu a platby jsou zdarma přes net z domova a když jedu pro balík do německa cca 40 km tak jen vložím eur na konto na další nákup.Někteří prodávající totiž do čech nechtějí posílat a poštovný je dost velký než po německu.

      0 0
    • maxtor  

      Otevírám zvovu tento thread, chci se zeptat. Mám zaplatit do Německa a borec chce peníze na účet, PayPal nechce používat. Moje otázka. Mám účet u KB a pokud bych udělal platbu s poplatkem OUR (všechny náklady platím já) vyjde mě ta transakce na víc než litr. Tzv. Europlatba se sdílenými náklady stojí 250, ale mám strach, aby banka příjemce prodejci něco nenaúčtovala. Má někdo zkušenost???

      Nechal si někdo někdy něco poslat z Německa dobírkou??

      0 0
      • MartinX  

        Jest-li můžu radit – tak tohle nedělej, neriskuj! Mě se to jednou šeredně nevyplatilo a to jsem platil přes PayPal – ovšem obchod proběhl mimo aukci na základě mailu, zaplatil jsem a borec se dušoval, že už kolo poslal, pak nebral telefony a bylo to v p… :(

        Soudně vymahat pár tisíc za tolik starostí nestojí! PayPal kryje podvody do 1000 USD, nevim kolik EUR…

        0 0
        • maxtor  

          O to mi nejde. Ten borec má přes 100 obchodů s feedbackem 100%. Jinak bych se bál toho, co popisuješ. Jen mi šlo o ty poplatky. Dát jen tak KB skoro litr, aby s ním kryla případné náklady něměcké banky, které pravděpodobně žádné nebudou, se mi nechce. Jen jsem chtěl vědět, jestli s tím má někdo nějaké zkušenosti. Borec chce navíc zjisit, jestli to jde přes dobírku, tak uvidím. S tím taky nemám zkušenosti.

          0 0
          • kohic  

            :-) tak to vůbec neřeš a pošli to. Navíc pochybuji, že ti akceptuje platbu se sdílenými náklady. Mě to nikdy nevyšlo a radši to už posílám rovnou v OUR :-)

            0 0
            • maxtor  

              Mě jde hlavně o to, jestli účtuje německá banka nějaké náklady… Když jiná banka vezme na takovou úhradu v rámci EU s poplatkem OUR dvě stovky, tak to by prodejce ani neměl řešit. Jde mi o poslání částky 550 EUR.

              0 0
              • pepino  

                No Spořka má poplatek ze sporožira 1% z částky, minim.220,–, takže jsem dycky platil 220 za převod.

                0 0
                • maxtor  

                  No právě něco podobného jsem někde slyšel, tak přemýšlím nad tím, že místo 550 EUR pošlu 555 EUR se sdíleným poplatkem za Europlatbu u KB, zaplatím 250 Kč a bude pokoj. 800 jim prostě nedám.

                  0 0
                  • maxtor  

                    Tak jsem to nakonec vyřešil tak, jak jsem napsal v předchozím příspěvku a prošlo to!! Takže fakt asi stačí u KB Europlatba se sdíleným poplatkem a poslat 5 EUR navíc než těm magorům z KB platit 8 kilo.

                    0 0
          • ivaneck  

            Doporučuju najít kamaráda, co má účet v Německu. To je nejschůdnější varianta. Jinak tady někdo psal něco o cenném psaní.

            0 0
        • maxtor  

          Jinak upřímnou soustrast… Tohle bych fakt zažít nechtěl. Zažil jsem to z druhé strany: Prodal jsem věc přes Aukro, borec zaplatil, já okamžitě poslal. Za týden se mi ozval, kde je zboží. Ve mě by se krve nedořezal – nepojistil jsem to a bylo to asi za 10 000. Zavolal jsem na jeho poštu, jestli to tam náhodou neleží, nic. Pak jsem to šel reklamovat a prý to poslali omylem někam jinam a už to týden leželo v Praze. Naštěsti to napravili.

          0 0
      • kohic  

        Ahoj, já to praktikuji standardně přes převod.Sice to něco stojí, ale např. u ebanky to docela jde (převod 1200eur do Německa za 550,–kč) Pokud máš jakékoliv podezření nebo se ti něco nezdá, radši si pro to dojeď. Do Německa to moc daleko není, ať ti přijede někam naproti. To je sázka na jistotu, tedy kromě případu, že se na tebe vykašle. Problém je, že pokud už jsi aukci vyhrál, musíš si zboží nějak vyzvednou nebo nechat poslat a hlavně zaplatit.

        Honza

        0 0
        • maxtor  

          A nevíš, jestli to stojí tolik i když tam nemáš účet? Prostě dojdeš na přepážku a zadáš zahraniční platbu? Mě prostě sere to, že KB ti nacvaká poplatek 800 na krytí poplatků přijemcovi banky. Když i KB účtuje za příjem ze zahraničí asi stovku, nechce se mi věřit, že v Německu by to stálo víc. Asi zkusím tu Europlatbu. Jinak když koupím něco za míň peněz a prodejce nechce PayPal, posílám hotovost v obálce. Zatím bez problémů.

          0 0
          • martt  

            Posli mu tu europlatbu. Podla mojich skusenosti je to bez poplatkov pre prijemcu.

            0 0
            • maxtor  

              Ono se to asi liší banka od banky. Takhle se to píše v sazebníku Komerční banky: KB EuroPlatba* 225 Kč: *Platba v EUR, objem platby do 50 000 € včetně, platba v rámci zemí EHP, s poplatkem SHA – rozdělení poplatku mezi odesilatele a příjemce, obsahující mezinárodní formát čísla účtu IBAN a BIC – swiftový kód banky příjemce, bez nároku na zvláštní instrukce pro zpracování, příkaz nesmí být označen jako urgentní.

              Už jsem psal výše – udělám to takhle a zaplatím o pět EUR víc než co dělá částka. Nelíbí se mi, že KB při poplatku OUR vybírá při platbě např. do Německa stejnou částku jako při platbě někam do Ugandy.

              0 0
              • miki  

                No jestli by jsi chtěl něco koupit v německu na Ebay tak se můžem domluvit já to vydražím zaplatím a ty mi pošleš jen peníze a já ti zboží pošlu českou poštou ale je to jen vyjímečně jestli to fakt hoří!!

                0 0
    • Krutohlav  

      Kto chce vediet ako funguje PayPal: www.lupa.cz/…elky-zazrak/

      0 0
    • jihra  

      Koukněte zde – www.lupa.cz/…elky-zazrak/

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.