centrování předního kola vs středová osa hlavy rámu

37 nepřečtených
  • grafik

    cau bikeri, urcite se tenhle problem probiral, ale najit to je docela umeni. Takze k veci, ptam se jak mate vycentrovana predni kola vzhledem k hlavove ose ramu (vidlice). Zhruba 2 roky jsem jezdil tak ze jsem mel kolo vycentrovano na stred naboje (var. B), nicmene po vikendovem precentrovani jsem jej vycentroval tak ze je v ose hlavy, tzn. ze spice z jedne strany sviraji temer pravy uhel k ose naboje (var. A). Tak by me zajimalo jak „centrujete“ vy.

    vidlice: Marcocchi 04 naboj: shimano 525, kotouc

    0 0
    • grafik  

      obrazek jeste jednou

      0 0
    • jecnak  

      Melo by byt centrovano na osu hlavy / stred osy predniho naboje.

      Na druhou stranu za jizdy to, ze je vycentrovano jinak temer nepoznas – pri jizde bez drzeni pojedes, abys jel rovne, malicko nakloneny na jednu stranu.

      0 0
      • grafik  

        prave ze kdyz sem chtel jet bez drze, zvyklej na B, tak sem se malem vysekal…

        0 0
    • Cortez  

      Mam to podle modelu A). Rek bych, ze to je jediny pouzitelny, dyt ty diskovy rafky sou casto taky asymetricky – aby byly k tomuhle vypletu prizpusobeny. Ciste logicky ten styl B) je blbost, prece nebudes mit levy kolo vic vpravo nez zadni, chtel bych pak videt stopu biku pri jizde po rovine:) Jinak to za C), taky myslim, ze to je spatny, takovy naboje se snad nevyrabeji. Musela by byt na prave strane hodne velka mezera mezi pravou casti vypletu a vidlici (pravym krajem naboje). Nehlede na to, ze vyplet by byl hodne uzkej a do boku malo tuhej.

      0 0
      • grafik  

        prave ze na B sem jezdil 2 roky aniz by mi to vadilo :o). Uznavam ze C je blbost ale vlozil jsem ho tam po debate s Luke777, ktery sklada novy bike a tvrdil ze nema ani A ani B :)

        0 0
        • luke777  

          no fakt rano sem nad to sedl cucim zleva zprava afakt to mam na stred podle varianty c meril sem to od rafku po vidli mam na kazde strane stejne a vyplety vidim stejne jak nalevo tak napravo toz nevim.akorat probehla hlaska od mamky zas u nej sedis:)))

          0 0
      • soc  

        Mozna jsem blbej, nebo to jenom nechapu, ale co znamena „prece nebudes mit levy kolo vic vpravo nez zadni“? Tohle je pro me nepochopitelne i na trikolce…

        0 0
        • Vrci  

          zatáčka

          0 0
        • Cortez  

          Blbej urcite nejses :) Sem se holt prepsal – „prece nebudes mit PREDNI kolo mimo stopu – vic vpravo nez zadni“. Jen nevim, proc jsem psal „vic“…

          0 0
    • kafac  

      A je spravne

      0 0
    • JirkaD  

      Ráfek by měl být osově uprostřed náboje, t.j. vzdálenost mezi kontramatkou náboje a okrajem ráfku by měla být z obou stran stejná. Pro měření se používá tzv. „léra“ www.kovys.cz/…dat_prod.php?…

      0 0
    • wroum  

      na osu hlavy

      0 0
    • jihra  

      Kolo se centruje na střed náboje. Pokud takto vycentrované kolo dáš do přední vidlice a ráfek není v ose hlavové trubky, tak máš něco s vidlicí – poškozené patky, zkřivená vidlice, zkrátka ta vidla není v pořádku. To též platí i u zadní vidlice.

      0 0
      • jihra  

        Totéž … (sakra, už z toho hicu nevidím).

        0 0
      • grafik  

        zadni vidle jde vycentrovat podle C, nicmene pochybuju ze mam neco s predni vidlici …

        0 0
    • vasil  

      si děláte prdel? možnost je jen jedna, tak proč o tom diskutovat

      0 0
    • martt  

      Ja by som povedal, ze zakladny test scentrovania je, ze stred rafku musi zostat v povodnej polohe aj ked koleso nasadis do vidle obratene. Z Tvojich obrazkov tato varianta nie je jasna lebo vztazne body nie su priruba rafu ale matky na oske, ktore sa dotykaju vidle. Ak stred rafku po tomto teste nesedi so stredom vidle, tak je nejaky problem s vidlou.

      Vynimkou su niektore zadne stavby (este som ale taku nevidel), ktore su konstruovane asymetricky.

      0 0
      • McBlacky  

        pro véčkový kolo jo, ale pro disk to může být i jinak

        0 0
        • martt  

          ak to bude inak, tak nepojdu kolesa v zakryte (stope) a to podla mna nie je dobre.

          0 0
          • grafik  

            podivej se na kola tvych deti a rekni podle ktereho modelu maji vycentrovano. Teoreticke dohady o tom jak – kdyby – jsou – nejsou – videl – nevidel – by sem povedal – sou o nicem … a to plati pro vsechny! :)

            0 0
            • martt  

              Kolesa mojich deti su vycentrovane tak ako tu pisem. Maju ale vsade V-cka. Pokial je vidla nejak zdeformovana, tak centrujem na stred vidle. Potom to koleso ale nemozes preniest na iny bike a je vlastne individualne nastavene iba do konkretnej vidle. Ked je to spravene spravne, nemame problem vozit na preteky k trom bicyklom iba jednu sadu rezervnych kolies a pasuju na hociktory z nasich bicyklov.

              0 0
    • vlk  

      hm já centruji na střednáboje, ale asi jsem při přecentrovávání na to pozapoměl a zjistil jsem, že mám přední kolo, trochu bokem, těch 2–3mm -se s tím nebudu znovu přecentrvávat, kašlu na to.

      0 0
      • maxtor  

        Trochu odbočím ale mě jednou na silnici vycentrovali zadní kolo tak, že tak tak vešlo do rámu, mělo osmici jak prase a ještě k tomu volný výplet. Bohužel to bylo přes internet, tak jsem jim to nemohl omlátit o hlavu a pouze jsem jim to napsal. Udělali ze mě idiota, že od nich to vyšlo naprosto v pořádku a že se mi to jen zdá. Nezbylo mi nic jiného, než to nechat udělat znovu.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.