• Lance

    U nás prší. A já jedu pro bika:)

    0 0
    • kajulka2  

      Kde?? Já chci taky ;)

      0 0
    • maxtor  

      Se máš.. Tahle demoverze krematoria už mě s…

      0 0
    • Lance  

      tak uz prestalo

      0 0
    • blue  

      uz se tesim, az na podzim bude nekdo zoufalej zakladat thread s nazvem Neprsi :-)

      0 0
      • cabbage  

        a jeden zouflalec bez háčku bude zakládat „Nesněží“;o)

        0 0
    • Elwing  

      povídej mi o tom… u mě doma pro jistotu ani neteče voda :-/

      0 0
    • mastihuba  

      tady normálně prší uááá a svítí slunko. to je ideální kombinace. ono přímo leje :)

      0 0
      • mastihuba  

        sem tušil že neni něco v pořádku, mi kur.. zmokly hadry na kolo.

        0 0
    • enjoy  

      huraa v praglu prsii!

      0 0
      • mawerick  

        ne všude… na chodvě je ještě sucho:/

        0 0
      • Elwing  

        holešovice taky hlásí asi 15 minut už déšť :)

        0 0
        • Johy  

          No kdyz si sla z vaclavaku v druznem rozhovoru zatim bylo horko a neprselo:)

          0 0
        • raceman  

          se mate. tu v ostrave je sucho jak cip.

          0 0
          • Johy  

            Počkej ono to k nám na tu moravu doleze:))) Ale předpoklad v noci takže budu mít příjemnou cestu domů:))))

            0 0
            • raceman  

              to doufám, pri nasem stesti se to vyprsi na jizni morave, budou mit zas zaplavy, a tu nic :-(

              0 0
          • Papaja  

            ve Valmezu prší, ale když se to k nám táhlo tak nad Frenem a Ostravou nebyl ani jeden mráček z okna vidím aš na Odry tak nekecám, domek máme na kopečku a co defekty Tome doufám že se uvidíme na Oderské, navím jestli pojedu marodím se zlomenou klíční kostí, né musím ji jed a vyjed si tu dvoustovku. Tak v Odrách. Čus bus bambus :oDD

            0 0
      • pedrod  

        Kobylisy – stále prší, na jihozápadě nad Brdama modro

        0 0
      • enjoy  

        a je sucho..:-(

        0 0
    • rock  

      Fu**ing weather … je léto, chci sluníčko !

      0 0
    • gobike  

      to mi pripomina, jak sem jel do servisu pro bika, zaclo prset, cekal jsem hodinu aby prestalo, neprestalo, tak jsem jel, byl jsem oplne durch, voda vsude a kdyz jsem prijel domu, tak prestalo…

      0 0
      • enjoy  

        a ponauceni..?:-)

        0 0
        • gobike  

          Nechrapej tak dlouho, kdyz je venku pekne a bez si radej pro bika, nez zacne prset:)

          0 0
          • enjoy  

            tak to neni pro me:-).driv jak pred polednem vstavam jenom zejtra:-)

            0 0
      • pepek  

        Sem jednou seděl pod skálou aby na mě nepršelo asi 30 minut, pak jsem se rozjel a po 200 metrech bylo sucho.

        0 0
    • Lance  

      chcije a chcije

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Nějak tak. Dneska jsem se chtěl jet někam rozjet, protože zítra jedu maraton, tak nevím. Trať bude jedna velká kaluž… :((

        0 0
    • mawerick  

      a nezaprší a nezaprší;) :D Čím to je že to lidský stádo je furt nespojkojený?;) Když je zima tak žehraj že je zima, když teplo tak že teplo a když prší tak že prší;) Tak jaký by teda mělo to počasí bejt?;)

      0 0
    • Krys  

      Baaa, ja som sa vybral vcera vecer na bike. Vyrazil som o siedmej a zacalo prsat. Domov som prisiel o deviatej a vtedy prsat prestalo. Vsetko som mal totalne premocene, mobil to uz ani nerozchodil. Cestou som mal este taky maly bonus: nedotiahol som jeden brod dokonca a musel som zlozit uplne nove tretry do potoka. Hura!!

      0 0
    • jecnak  

      To je jak za komancu – 4 nepratele bikera – jaro, leto, podzim, zima. Skoda, ze nefunguje prislovecne „Porucime vetru desti“

      Ja si obcas bikovani v desti vychutnam:

      Neda mi to nenapsat par slov ke vcerejsimu treninku (140t, max. pod anp.). Brousil jsem svuj klasicky okruh Praha > Celakovice > Lysa > Sojovice > Brandys > Praha. Slunicko se nenechalo zahanbit a ani v pul sedme vedro nijak zvlast neustavalo. Kousek za Mochovem me malem sejmulo auto, ktere nedalo prednost – ridic me zcela prehledl, nebo necekal, ze se kolo muze po rovine pohybovat kolem 40km/h. Kousek dal podobna situace, i kdyz o poznani mene nebezpecna. No super, rikam si. Projizdim Lysou, v pohode si jedu do Sojovic. Zastavuju v lese si odskocit a hned zas pronasledovan hejnem komaru ujizdim dal. Dojizdim do Brandysa a uz mi to zacina byt jasne, dneska to bude stat za to. Obrovsky mrak jen hraje vsemi odstiny sedi a cerni a chysta se svuj obsah vyplivnout na zem. Kousek za Jenstejnem uz krape, ale zapinam blikacku a rozhoduji se jet dal. Prsi, leje, prutrz mracen, kroupy a vichrice. Jsem uprostred pole. Tak jsem nejdriv jel, pak zacalo tak foukat, ze jsem se skoro neudrzel na kole, tak jsem jel, pak zacly padat vetsi kroupy a na kole uz jet kvuli vetru neslo vubec, neslo ani jit, tak jsem se chvili schoval ke krovi. Jelikoz me ale dest a kroupy neprestavaly masirovat, tak jsem vyjel – auta staly, ja jsem jel a kroupy mi bubnovaly o prilbu a jako jehlicky pichaly do zad a rukou, ulice po obrubniky plne voldy, v podjezdech voda po prevodniky, popadane stromy, viditelnost cca 5m, vitr jak blazen, kroupy masirujici cele telo, dest a… …a ja se jen smal. Nahlas jsem se chechtal jaky jsem to magor. Fakt jsem byl uplne stastnej.

      0 0
      • raceman  

        seš dobrej. ja sem raz vyjel od kamosky, zaclo lit presne tak jak popisujes, za 10 min dojedu domu a už neprší. ale musim uznat ze kroupy fajně masírujou záda :-))

        0 0
        • raceman  

          BTW: v ostravě už konečně neprší, tak můžu vyjet a otestovat tepák co sem si včera koupil

          0 0
    • Jane  

      Chci jít na kolo a ono zase prší. Grrr!!! No aspoň nasadím řetěz…

      0 0
      • TheIF  

        U nás néé já byl zašpinit kolo :-) A čekla jsem více bahna, celkem to šlo jen zase ti lésácí grrrr natahjí dřevo přes cestu a udělaj mi z toho cyklokros (z Kelečského Javorníku po hřebenu na Chvalčov)

        0 0
        • pepek  

          Znám, pěkný sjezdík, teď to tam musí být placama lehce blátivé:-)

          0 0
          • TheIF  

            Blativé ani ne ja to tam hodně kamenu + písek, stejně jsem potřeboval zajet kotouče :-)

            0 0
            • pepek  

              Já jsem myslel ten sjezd po žluté z Jehelníku přímo do Chvalčova. btw: vyjedeš ten Jehelník celej až nahoru ?

              0 0
              • TheIF  

                No až na Chvalčov jsem nesjel před tím klesáním jsem to fiknul po nějaké lesácké cestě (hustě vyplavená od vody, samej velký šutr) a dojel asi na tu lesní cestu co je zatím mostem co staví na Chvalčově ? pak dlouhé mírné stoupaní až jsem vyjel v polovině stoupaní na Tesák (Drásal).

                Nee Jehelník nedám to je na mě moc prudké + 130mm vidle to snad ani nejde.

                0 0
      • elbi  

        Já měl v plánu celodenní vyjížďku .. po obědě to vypadalo že vyrazím, na chvíli přestalo, ale než jsem se ustrojil tak začalo lejt a ještě nepřestalo. :((

        0 0
      • footswitch  

        Taky jsem zatouzil alespon po nejakem kratkem svihu, ale z nebe padaj trakare, tak jsem to vzdal.

        0 0
    • P.L.  

      No já vyjel v sobotu i v neděli a zmokl pokaždé.

      0 0
    • elbi  

      Když už prší, máte někdo vyzkoušenou nějakou vhodnou pláštěnku ? Minulý týden když jsem valil z práce v dešti, bych si i jednu v lese koupil .. :)

      0 0
    • Páník  

      mno,me mokro nevadi,kdyz zmoknu po ceste,tak to neresim a jedu..ale kdyz prsi 4 dny v kuse jsem uz jaksi nasr.n,pac je to uz moc dlouho

      0 0
    • chodec  

      Tak pokud jde o jízdu v dešti, tak jsem s ejí doposud cíleně vyhýbal a s výjimkou několika málo přeháněk, co jsem chytnul po cestě jsem neměl zkušenost. A tak tento víkend pro mě byl pravý cyklistický křest vodou. Jel jsem v sobotu i v něděli – pomezí Jižní čechy a Vysočina a výhradně terény (lesy, pole, kopce …). V sobotu jen tak lehce mrholilo, takže funkční prádlo stačilo nějak fungovat, a tak jsem se ještě pokoušel kličkovat mezi zvlášť hlubokejma kalužema abych nebyl moc zasr… protože nemám blatníky. Zato v něděli jsem vyjel za sluníčka, které vydrželo jen první 3 km, pak přišel pořádný déšť, že jsem byl prakticky rozmočen po 500m a ten už vydržel skoro souvisle po zbylých cca 50 km v terénu, cesty kolem se proměnily v solidní potoky, brejle musely dolů, protože přez ně nebylo nic vidět, a na polních cestách jsem brodil chvílema po střed. Prostě masakr – nejdřív jsem si říkal, že mám po žížalkách, ale překvapivě mě to začalo bavit, protože už nemělo cenu se něčemu vyhýbat a tak jsem začal jet, co to dalo, jezírka přímo skrz, bahno skrz, prostě zjistil jsem, že pokud není zima, tak s vodou může být zábava ;-)))

      P.S. manželka mě pak i s kolem vopírala z většího hadicí na zahradě ;-)

      0 0
      • raceman  

        jo jo souhlasím, s tou vodou je fakt sranda :-)

        0 0
      • revish  

        tohle se mi stalo loni, jel jsem z frenstatu pod Radhostem na ostravici a pak kolem Sance na Lysou, ve vyjezdu mne chytl slejvak, ktery uz neprestal, prijel jsem domu zmrzly jak nanuk a navic vybarveny trochu domodra, ale jinak to byl zazitek. hlavne sjezd z Lyse :o)

        0 0
      • Santus  

        v sobotu se mi stalo neco podobnyho, chtel jsem projet a probadat trasu Zdar nad S. do Nedvedic, ve Zdaru vystoupim z vlaku a tam zima 12°C, lehce poprchalo, zatazeno proste hnusne.
        Chvilu jsem premyslel ze sednu na vlak a jedu dom,ale nakonec jsem vyjel a ve finale jsem vubec nelitoval a to i kdyz jsem treba bloudil a to tak, ze jsem se dostal zpatky na vychozi misto, myslel jsem ze toto vubec neni mozny, ze se to stava jen ve filmech.:-) Nevim cim to , ale nakonec se z toho vyklubala tento rok moje nejlepsi bajkovacka, doufam ze se jeste neco takovyho zadari.

        0 0
        • Lišák  

          Ty máš Spydera? Jsi měl LF, ne? Dej ho, prosím, do profilu a poreferuj. Dík. L.

          0 0
          • Santus  

            Kdepak, jsem verny znacce LF, ale trochu zmutoval.Dal jsem tomu jinou barvu, jinou marku, udelal jsem novy vahadlo na kul. lozizkach , jinej cep a tlumic Radium RL. Puvodni tlumic sem vyhodil z duvodu strasne tuhe pruziny a vahy, ale to vis, jinak ten tlumic myslim nebyl spatnej. U toho myho predelanyho cepu jsem musel po 3000km vymenit kluzny loziska, protoze sem to nijak neutesnil proti sajrajtu, ted uz by to melo byt lepsi, uvidim.
            Zdvih to ma kolem 8cm a ve spojeni s tim tlumicem (platform plus) to neni moc citlivy, pri spravnym slapani se tlumic skoro nepohne, zatim mi to tak vyhovuje.
            Do profilu to dat nechci protoze to jeste neni dodelany, to by mi vadilo, musim jeste odlehcit-odfrezovat to vahadlo a dat ho na cernej elox, naeloxovat to delany zavirani vidlice, jenze kdy, ted jezdim tak to vidim tak na zimu:-)
            Aspon foto.

            Co ten cep te tvoji kamosky, drzi, ja vim ze jsem ti ho sliboval, ale vem to tak ze tu konstrukci testuju, mel sem strach aby to treba neprasklo a nekdo se nezabil, ale vypada to ze to bude fungovat. Kdyby to bylo akutalni, tak se nejak domluvime Jinak nevim co jeste, snad jenom to ze i kdyz neni nejak extra pohodlnej tak HT uz nikdy

            0 0
    • pos3k  

      a bude hur :-)

      0 0
    • elbi  

      Momentálně asi po 4 dnech přestalo, jen se bojím že si mraky vybírají time out.

      0 0
      • Lance  

        ale fakt je ten, ze bylo moc sucho az byla trava uplne vypalena a ted se aspon zacina krasne zelenat, takze jeste tak tyden deste by z hlediska – ja zahradkar neskodil

        0 0
        • elbi  

          Já trávu zalíval i ovocné stromy takže z mého pohledu je vody už dost. Na to že jsem masožravec jsem se té zeleni věnoval až dost.

          0 0
          • Lance  

            ja nezalival nic, protoze tricet stromu bych zalit asi nedal, zalival jsem pouze sklenik, rajcata a okurky

            0 0
            • elbi  

              No já alibisticky pustil čerpadlo a pohodil hadici na trávník mezi stromy .. občas ji jen líně popotáhl. Stromy chlemtali už sami.

              0 0
        • raceman  

          zadny dest, nesmi pršet bo drtič bude hnusný

          0 0
    • raceman  

      kur*a v ostravě zas chčije. včera hezky slunko, obloha skoro bez mraku, a dneska od rana zas chčije.

      0 0
    • nobody  

      u nás taky neprší (Bohumín), ale je nepříjemný vítr, jsem se projel (30km) a připadám si jak po maratonu :)

      0 0
      • raceman  

        taky pudu odpoledne bikerit

        0 0
        • pos3k  

          V pze slunicko :-)

          0 0
          • Lump83  

            Dneska sice ještě neprší, ale ten vítr, fuj fuj, mám úplně zmrzlý modrý prsty :-) Asi vytáhnu zimní oblečení…

            0 0
            • raceman  

              v Ostravě ted dochcalo. to je pocasi na p*cu, vcera hezky slunko, teplo a dneska zima zamraceno a chcije

              0 0
              • Lance  

                kvuli pocasi jsem jel snad po roce a pul busem

                0 0
                • raceman  

                  to bys měl nakreslit. lance v autobusu by bylo další skvostné dílo :-)

                  0 0
                  • Lance  

                    s kreslenim je konec, prestal jsem s tim, proste jsem malovani zamkl, Lance uz neni Lance – mistr, chtel jsem kvuli tomu svolat tiskovy thread,ale reknu to jen tady

                    0 0
                    • Zlatka  

                      Mistře to nám přece nesmíte udělat ! To tady všichni špatně ponesou včetně mne ! Všichni musíme kvůli dešti hnít u svých pc…,a ještě TOHLE. Já už se snad dám na nějaké nábo-ženství. :-(

                      0 0
                      • Lance  

                        Verim, ze bys me i chtela, ale fakt jsem skoncil:( Ale jdu s Tebou do toho zenstvi:)

                        0 0
                    • cabbage  

                      mejlepší vlastností umělce je být mrtví;-P

                      0 0
                    • elbi  

                      A sakra Lance končí s kreslením to jeho kresby pěkně stoupnou v ceně .. ale jinak jsi mě nepotěšil Lanci, na co se teď budu těšit :(

                      0 0
                      • Biker jak Pes  

                        Třeba bych tě mohl potěšit já s mojími fotkami… ;))

                        0 0
                        • elbi  

                          Nějakej novej dres nebo sveřepý výraz, šup sem s fotkou :))

                          0 0
                          • Biker jak Pes  

                            Teďkom zrovna nemůžu žádnou najít, bych musel udělat novou a na to jsem už moc unavený… ;))

                            0 0
                    • goofy  

                      Diky ti za vsechny Tve dila, a je mi nesmirnou cti, ze jsem byl tebou zpodobnen… Budu te navzdy uctivat (viz. profil) :-)

                      0 0
                      • Lance  

                        uplne mi perem cuka, jak rad bych se vratil:) toho profilu si opravdu vazim, ten uz nesmis zmenit........

                        0 0
              • MARIN  

                A pockej az tam dorazi to co uz zacina tady na zapade :(

                0 0
    • Lister  

      takový univerzální nesmrtelný thread. U nás momentálně neprší, ale ráno chcalo, začíná být ideální počasí na kolo, už se těším až začne padat listí, do toho ranní mlha, občas zaprší, příjemných 18 st…no prostě bajková extáze :o)

      0 0
      • Lance  

        jo to je nadhera to co popisujes

        0 0
      • Lance  

        jo to je nadhera to co popisujes

        0 0
      • McBlacky  

        škoda že tohle se v čechách nestává…

        0 0
        • kámen úrazu1  

          Pokud by letos byl aspoň zčásti tak excelentní podzim jako loňský, tak jsem spokojená. Loňský podzim mně připadal z celýho roku nejlepší.

          0 0
          • Lister  

            podzim, je vždycky z celého roku nejlešpí, během těch pár krásných dnů najezdím tak 60% svojich ročních km. A loni byl fakt parádní :o)

            0 0
        • Lister  

          přestěhuj se na Moravu ;o)

          0 0
      • goofy  

        Zavidim. U nas od rana prsi.

        0 0
    • Marika88  

      Aktuální stav na Zlínsku – název threadu mluví za vše.

      0 0
      • raceman  

        V ostravě taky

        0 0
        • Lance  

          v opave taky

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Bohužel, ale snad to do odpoledne přejde…

            0 0
            • Lance  

              s tebou nikam nejedu rozdil mezi nama je sice pouhych 10000 km, ale asi prave proto:)

              0 0
              • Biker jak Pes  

                To není zas tam moc, to by se mezi náma ztratilo… ;))

                0 0
                • Lance  

                  vlastne v prumeru mame kazdy 6000 tak to jde to jsme na tom na kilometr stejne, kdy vyrazime? zase se mi zdalo, ze jsem te potkal na Tesinske, jednou si na tebe sahnu:) a pak uz se nebudu nikdy myt:)

                  0 0
                  • Biker jak Pes  

                    Červený dres a dlouhé černé kalhoty ?? Jestli jo, tak to jsem byl já. S tím neumýváním nevím, nevím. To bych ti nedoporučoval. Koneckonců, ty jsi taky mediálně (teda aspoň na B-F) známá osoba… ;)) S to vyjížďkou nevím. O víkendu jedu v sobotu i v neděli závody, tak to bude trochu složitější… :((

                    0 0
    • v3d  

      Asi to nevydržim a risknu, že někde zmoknu.. Ať xakru buď prší, nebo ne, ale tohle „něco mezi“ mi docela pije krev

      0 0
      • Lister  

        proč?? Furt lepší než 30 st a slunko, to zase nesnáším já :o)

        0 0
        • v3d  

          Ono jezdit si v lese v chládku a pak zajet k rybníku na koupačku a na zmrzku:)). Pod kopulovitejma mrakama je to v pohodě, z těch necáká, ale to počasí, co bylo odpoledne nad strašnicema se mi tuze nelibilo:(

          0 0
      • Marika88  

        Taky to tak vidím. Stejně to nebude poprvé ani naposledy, co bych zmokla.

        0 0
    • Manas  

      Fucking weather!

      0 0
    • Balrog  

      At prsi, aspon me tak nemrzí moje 3× zlomená klícní kost pred týdnem :-)

      0 0
    • goofy  

      Normalne nam tady pomalu vyliza slunko… ;o)

      0 0
      • Krys  

        No potes. Este k tomu zo zapadu. Zajtra rano idem autom na zapadne Slovensko a v piatok rano na vychodne. Tak to budem mat ten dazd stale v patach.

        0 0
      • TheIF  

        Takhle budem v záři zakládat thread sněží :-(

        0 0
      • Biker jak Pes  

        To mi povídej, dneska jsem vyjel a opět jsem zmokl. Zima jak v Rusku a vodu jsem měl všude. Už mě to přestává bavit, za poslední 4 dny jsem 3× zmokl… :((

        0 0
        • Lister  

          ty seš ale padavka, znáš základní poučku bike-fora???

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Neznám, pouč mě…

            0 0
            • Lister  

              neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený bajker :o)

              0 0
              • Biker jak Pes  

                Aha, tak to už mi zbývá jenom termo co vozím v zimě při mrazech. Nebo že bych na sebe navlékl několik návleků… ;))

                0 0
                • raceman  

                  dneska sem byl bajkovat, samozřejmě sem se vrátil špinavý jak prase. ale jedem do jistebníku za sucha sednem do hospy začne chcat, přestane, jedem jen za mírného deštíku, jsem skoro u konce vyjížďky a hynásek jede po železném mostě a hned za ním zatáčí a šup a už je na zemi, ja za nim 2 m a mam co dělat abych neskončil na něm.

                  0 0
    • BikerM  

      A co jako?

      0 0
    • TheIF  

      Tak na sníh to zatím nevypadá :-) zpravy.idnes.cz/po­casi-se-zlepsi-ve-ctvrtek-bude-az-28-stupnu-fzr-/domaci.asp?c=A060903_­154904_domaci_ad Sice se často netrefí ani z předpovědí na druhý den ale v tohle budu doufat :-)

      0 0
    • Páník  

      …a ja se chtel zrovna utrhnout po dlouhy dobe na 2 hodky na kolo:(

      0 0
    • Ladap  

      Leje jak z konve Tachov 14:00

      0 0
    • Mike TB  

      Ted jsem promokl kousek za Prahou. Hostivice, Brve, Zlicin, Repy. Na kost. Je to ale osvezujici.

      0 0
    • Mike TB  

      Ted jsem promokl kousek za Prahou. Hostivice, Brve, Zlicin, Repy. Na kost. Je to ale osvezujici.

      0 0
    • goofy  

      Brno – dusno jako v naparovacce

      0 0
    • Páník  

      kua, v Benesove slejvak a to jsem se chtel na 2 hodky projet…takhle budu muset sprtat i vecer:(

      0 0
    • Martula  

      Už to sem došlo taky, ščije a ščije ;) kapky jako granáty ;) no a za chvíli se to změn v jarní deštík.

      0 0
      • Martula  

        Tak to byla jen a jen přeháňka…

        0 0
      • pepek  

        Gde žiješ? Tady ani kapka!

        0 0
        • Martula  

          No, tady padlo více. Žiju v ČR, kde je možné všechno :)

          0 0
        • Jaroslávek  

          Já jsem vyjel v 15.3o z Líšně a z Páleníkova, nebojakseto tamkčertujmenuje mě to honilo až do Žabin a … nedohnalo. Akorát jsem si, jak spisuju jinde přivez 3 Pálenikovy klíščata.-)

          0 0
    • Biker jak Pes  

      Hmm, tak v Opavě pořád nic … ;))

      0 0
      • hribik A1  

        sem tiez od vas nic nedorazilo. jedna slaba burka nase kraje o pol piatej poobede prepadla z toho smeru kde byval sovietsky zvaz ale inac stale nic

        0 0
      • goofy  

        Brno tez furt nic :-(

        0 0
        • raceman  

          Ostrava jakbysmet :-)

          0 0
          • goofy  

            Uz se aspon trochu ochladilo a na pokoji je dychatelno… Asi zas budu delat do rana a pres den spat :-)

            0 0
    • raceman  

      jen tak sonduju počasí, tak povidejte… :-)

      0 0
      • Martula  

        Právě tu byl liják, malé kroupy, a bóřka… teď už jen prší a trošku hřmí… Doufám, že se blýskalo na lepší časy.. :)

        0 0
        • pepek  

          Tož tady nic, ani kapka. BtW: byl někdo dnes vůbec na Bukárně? Aby nám to tam někdo nezabral :-(

          0 0
          • Martula  

            My jsme to jistili… tak 2 hodiny :)

            0 0
          • Splinter  

            Tss byli.. a skoro nikdo tam nebyl…Pohodička:)

            0 0
            • pepek  

              Sem zjistil, že už su na tom Buku taky závislák. Jsme dojeli a něco mně tam furt chybělo, taková ta tečka …(Ale dal jsem tu zatáčku na Žižlavickým kopcu)

              0 0
      • Biker jak Pes  

        Hmm,tady jde něco od západu. Vypadá, že to bude velké. Zatím hřmí a fouká vítr. Na lepší časy nevím, ale zítra jedu závod a do bahna moc nechce … ;)

        0 0
        • Martula  

          No jo silničář… :D a bahýnko ne-e … ne neboj, bude to třeba jen přeháňka.

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Já Ti dám silničář, dneska závod na biku, zítra závod na biku. Na silničním jsem nebyl ani nepamatuji …:D

            0 0
            • Martula  

              :)

              0 0
              • Zlatka  

                Nazaprší a nezaprší sakra. :-P

                0 0
                • Biker jak Pes  

                  Buď ráda … ;) Konečně trocha sucha … :P

                  0 0
                  • hribik A1  

                    tu uz 2 hodiny leje. po silnom vetre prisla burka a odvtedy neprestala

                    0 0
                    • goofy  

                      Mate tam bourku a ty jsi na netu? Nektere lidi nechapu.

                      0 0
                      • hribik A1  

                        presnejsie povedane tak: ta burka ako taka prestala po prvej hodine, ale odvtedy lialo este vyse nez cez tu burku. uz pomaly prestava, ale na vidim to tak na 30 mm zrazok ze tu spadlo. na nete som len poslednu chvilu.

                        0 0
                        • goofy  

                          Timto beru sve tvrzeni zpet :-)

                          0 0
                          • hribik A1  

                            moja chyba, neviem sa presne vyjadrovat, ale aj tak, takymto sposobom tu za chvilu budeme v kybloch z pivnice vynasat to meteorologmi slubovane polojasno

                            0 0
                    • hribik A1  

                      a odvtedy co prestala ich tadeto preslo uz asi tak dalsich 5. kaluze ako po trojdnovom dazdi…

                      0 0
    • Pavlos  

      proc neprsiiii vsude je sucho:(

      0 0
    • Manas  

      Chcije jako krava. Dle m-online tak jeste do pulnoci bude … :-/

      0 0
    • Bafoon  

      s přestávkama od pondělka :-( na víkend dvě bajkovačky v neděli „závodně“ v Třebové – to bude marast jak sviň :-))

      0 0
      • Lance  

        v opave s prestavkama od soboty, pravda v sobotu odpo a v podvecer se vycasilo a to bylo vse

        0 0
        • Bafoon  

          kolik tak asi stojí dres z neoprenu? :-)

          0 0
          • Lance  

            nevim,ale vzal bych tu kratkou kombosku od potapecu a pro jistotu i snorchel pro pripad nejakeho brodu

            0 0
          • Igor Hnizdo  

            koukni do lidlu. tam zrovna nejaky kratky neopreny maji :)

            0 0
      • Lance  

        tak u nas se vcera trochu vycasilo,ted sviti slunko, chtelo by to uz dest at neni sucho, zem zacina byt od vcerejska vyprahla

        0 0
        • kuba.kuba1984  

          Ted jsem mluvil s matkou že prej v opavě je krásně…ale neboj, tady v čechách leje a je mlha a zima, takže ono to k vám příjde :D

          0 0
          • Lance  

            konecne, ty hice se uz nedaji snest

            0 0
          • Smazaný účet  

            Ocelove srdce hlasi, ze rano svitilo slunicko, ted uz se tahnou mraky. Dneska konec v praci driv-prave odevzdavam diplomku, jdu bajkovat ikdybych mel zmoknout:)

            0 0
    • Splinter  

      Zase chčije…

      0 0
    • blisterexist  

      no Dřevnice se za chvíli vylije

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Jajajaja, 97 se opakuje… ani ne půl metra a jsme pod vodou… :-/ Všechny kanály otevřené, ale jakoby tam nebyly…

      0 0
      • blisterexist  

        tak dřevkce chybí u příluku zhruba 10cm od vylití

        0 0
      • Lance  

        co blbnes? nebo kde to mas na mysli?

        0 0
        • Biker jak Pes  

          V Komárově, máme potok u baráku a teď je z toho řeka a na cestě nad kotníky vody … :-P

          0 0
          • Lance  

            si delas srandu ne? to mi nerikej,ze to tak stouplo, rano sem jel kolem a prislo mi to normalni, min, nez pred 14 dny

            0 0
            • Biker jak Pes  

              Ráno to stouplo strašně rychle, když pršelo před 14 dny nestoupalo to skoro vůbec, dneska se to vylilo úplně. Naštěstí se to ale už zastavilo a vypadá to, že to padá …

              0 0
              • Lance  

                tak to preju rychle opadnuti vody, jak daleko se ti to zastavilo od baraku? ale stejne v nejhorsim by to bylo jen ve sklepe ne?

                0 0
                • Biker jak Pes  

                  No, právě my sklep nemáme, tak že spodní voda nehrozí nebo něco podobného. Ale jde o to, že se to opravdu zastavilo necelý metr od baráku (na délku), kdyby se to zvedlo ještě trochu, tak už to je přímo u nás. Máme právě roh baráku postavený, že vyčnívá k tomu potoku, takže spíš hrozí, že se třeba podemele břeh a tradá … :-/

                  Ale když jsme vydrželi na suchu 97 … :-)

                  0 0
                  • Lance  

                    cau, tak vcera odpo sem byl v globu a pak pres komarov a reknu ti solidni, rano normalni ricka a odpo rozvodnena jaxvina, stoupolo to rychle, ta pole u globu jsou jedna velka laguna, uroda up, reka uz klesa,teda aspon o neco klesla

                    0 0
                    • Biker jak Pes  

                      U Globusu jsem teda nebyl, ale slyšel jsem, že to tam bylo taky divoké. Cesta Opava-Hradec prý taky zatopená a v Oticích 3 povonový stupeň, Hvozdnice jim tam udělala peklo. No a potom Zlatníky a Stěbořice, mamka už nabízela studentům, kteří jsou odtama nocleh u nás… :-D

                      0 0
    • prvniodkonce  

      Co je moc, to je moc. Už na to peču. Jestli bude někdy jaro, tak znova začnu jezdit.

      0 0
      • Lance  

        presne sem to psal rano, sezonu sem ukoncil, cekam na jaro 2011

        0 0
        • Igor Hnizdo  

          jj. jaro leto uz bylo pred prvnimy desti. ten tyden dva po zime.

          0 0
          • Lance  

            to je hnus to slunko, jak to pere do oci, vikend na nic jestli to vydrzi

            0 0
            • daymaker  

              Bahno mi moc nevadilo, po Silesii jsem trochu změnil názor… Bike je vyčištěný a asi ho vezmu na pár dní k moři, aby si pojezdil na suchu. .-) Jinak na silnici jezdím i v dešti. Má chcát dalších 4000–100000 let, prý začátek další doby ledové, takže čekat na sucho asi nestihnu… :-(

              0 0
    • Tommy_Lee  

      Tak mame v Brne prvni obet povodni :-((( Nekde pod Lesnou vytahli hasici z potoka mrtveho muze, ktereho zrejme strhl proud… Doufam, ze to nebyl nejaky biker.

      0 0
    • Kamikaze 591  

      Prší…už asi 2 týdny v kuse…

      0 0
      • WD 401  

        jj, u nás taky prší

        0 0
      • Zlatka  

        Věera jsem vyjela s tím, že snad přestane.. :) Samozřejmě bez pláštěnky.. No a ono to zesilovalo a tak jsem po 25km obrátila zpět úplně na kost.

        0 0
      • kyl  

        Zrovna ty dva týdny mám dovolenou.:-(

        0 0
        • Kamikaze 591  

          Tak to naštve, mě už to začíná lézt krkem. Ale teď přezuju furios freda ze zadu na něco jiného a snad to půjde. Ale takové léto je hnus. To samé Vánoce u nás, málo kdy jsou na sněhu.

          0 0
          • kyl  

            Tak to bych bral,sníh mě sere stejně jak déšť.

            0 0
          • hribik A1  

            a mne sa to začína páčiť. najradšej by som mal 10–20 stupňov celoročne

            0 0
        • jIrI___  

          A mně dneska začala a trávím ji sezením u B-F :-D. Snad aspoň 2 dny v týdnu bude hezky.

          0 0
          • kyl  

            Já si říkal kam se zajedu podívat,kolik najedu kilometrů a zatím jen za tento týden 264km,snad něco doženu příští týden.

            0 0
            • kyl  

              S odstupem skoro osmi let by mě už ani ve snu nenapadlo to najet za týden.

              0 0
          • winter78  

            Mne tohtoročná dovolenka vyšla fajn…bol to ten jediný teplejší júlový týždeň ;-).

            Ináč včera som nahodil blatníky a bol som pobehať aj v daždi…a bol som prekvapený že som stretol aj pár bikerov (vlastne na cesťákoch a na crossoch). Ale bolo fajn, je to zážitok jazdiť rovnaké okruhy v daždi , ktoré jazdím počas slnečného dňa.

            Blatníky nesklamali…už ich dole nedám, ostanú na crosse už naveky. Síce cross už vypadá skôr ako cykloturistický bicykel, ale za tú výhodu že sa už nemusím báť dažďa a mokrého chrbátu, to určite stojí. Navyše som nespozoroval že by tie gramy a tvar navyše nejako ovplyvnili jazdné vlastnosti, ani priemerku som nemal zlú…25,2 km/hod, takže taká klasika.

            0 0
      • M13  

        V Pardubicích už asi 2 hodiny neprší :)

        0 0
    • Tomahomo  

      300 :o(

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tady taky

      0 0
    • Smazaný účet  

      fuj…tam je hnusně

      0 0
      • Bubaaak  

        A dnes by to šlo?

        0 0
        • THORX  

          Prší

          0 0
          • kyl  

            Květen je totálně ********* měsíc,spadlo tu víc jak 130mm vody.

            0 0
            • kandik psi zub  

              sucho nahovno mokro nahovno. Vystrelit vas na mars, prudici.

              0 0
              • kyl  

                Za mě klidně sucho celej rok.Vodu a hlavně v podobě deště absolutně nesnáším.

                0 0
                • kandik psi zub  

                  az si nebudes moct umejt ani prdel, protoze sucho celej rok, proberes se.

                  0 0
                  • kyl  

                    Všichni řvou jak je málo vody ale posledních šest let mám ve studní víc vody jak kdykoliv předtím.Vidím to i jinde.Dobrá,sem tam může zapršet v noci.

                    0 0
                  • -b-n-x-  

                    Sak si muze prdel umyt piskem.

                    0 0
                    • Bubaaak  

                      Přijde mladík do baru a přistoupí k jednomu muži:

                      „O vás se říká, že prý jste drsný chlap.“

                      „Jo, a co má bejt,“ odpoví drsným hlasem muž.

                      „Poraďte mi, chtěl bych také být drsným chlapem…“

                      „Chceš být drsnej chlap, mladej? A čím si utíráš zadek?“

                      „No, normálně, toaletním papírem,“ pokrčí rameny mladík.

                      „Tak to nejsi drsný chlap.“

                      Druhý den mladík opět přijde.

                      „Tak co, čím si utíráš zadek, mladej?“

                      „Novinama.“

                      „Tak to nejsi drsný chlap.“

                      Další den:

                      „Čím si utíráš zadek?“

                      „Smirkovým papírem.“

                      „Tak to nejsi drsný chlap.“

                      Další den už přijde mladík celý od krve.

                      „Už jsem drsný chlap?“

                      „A čím si utíráš zadek?“

                      „Ostnatým drátem…“

                      „Hmmm, tak to nejsi drsný chlap.“

                      „Tak mi řekněte,“ ptá se mladík nešťastně, „čím si utírá zadek drsný chlap.“

                      „Drsný chlap si, mladej, zadek neutírá vůbec.“

                      0 0
              • Martin  

                jj

                0 0
    • Smazaný účet  

      Ať jdou všichni do ****** s těmi kecy o stále větším suchu. Začínám spíš věřit teorii o tom, že se střídají suchá a vlhká období. Tento měsíc stojí za jednu velkou vyliž prdel …

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jelikož mám krom kola i zahradu, tak tento měsíc je skvělý.

        0 0
      • snas89  

        Nejde o to, kolik vody naprsi (to bude cca porad stejny i v dalsich letech).

        Ale jde o to, kolik ty vody dokaze zem zadrzet (udrzet vlhkost, neodplaveni vrchni vrstvy).

        0 0
        • Martin  

          To některým lidem nevysvětlíš…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tyvole mi se zdal sen, ze jsem mel na zahrade zase potok-nestihala zakopana trubka…a ze mi spadly pytle s pisem do toho potoka, splachly se do trubky a tu nekde ucpaly a ja mel pak na zahrade metrovy rybnik…tak nestras!

            0 0
      • iron.hide  

        u mna dobry. Mam rad jazdu v dazdi v lese, super vzduch a nikde nikto

        0 0
      • klobrch  

        +1

        0 0
    • Lance  

      To byly krásné časy

      0 0
    • kotew CZE JIHLAVA  

      Kure*sky teda prší, květen jedna potopa, prostě masakr.

      Jinak jsem viděl na ČT televizi cca měsíc, že málo vody je kolem Prahy a někde na Brněnsku a Břeclavsku, jinak je to v normálu, u nás na Vysočině je vody dostatek , tak nevím proč se říká pořád že je málo vody:-)

      0 0
      • vt  

        LOL dostatek? Pred mesicem jsem prejizdel Zdarsky vrchy a jedna velka poust + samej kurovec. Daleko horsi nez treba v Brdech.

        0 0
        • kandik psi zub  

          jestli zacina bejt, a to jen nekde, vody zase dostatek, a taky je otazka ktery vody, resp. vlhkosti, tak je to prave kvuli tomu, ze vytrvale chcije. V pulce dubna vsichni pravem breceli, u nas hlina sucha 10cm do hloubky a vsude prach

          0 0
          • vt  

            Ja tomu prd rozumim (po odborny strane) ale na zahrade vidim, ze treba ted tech 14 dni pred Kralem S. prakticky porad prselo nebo poprchavalo, hlina pri ryti krasne vlhka … ale pak staci par dni a horni vrstva je sucha, takze laicky se mi zda, ze to musi byt hloubkove dost proschnuty :-(

            BTW ohledne vody aktualne zkousim tenhle sberac: https://eshop.panfitinka.cz/…filtrem-sedy

            a je to bida, ucinnost hodne spatna :-(

            0 0
        • kotew CZE JIHLAVA  

          Tak sucho taky bude mít vliv na kůrovce, ale vetší si myslím podíl nese pomalá těžba, pak se to šíří jak mor.

          0 0
          • Fran-tic  

            to je blbost, stromy se přirozeně brání kurovci pomocí smůly (utopí ho).a pokud je sucho…výsledek vi­díme

            0 0
          • vt  

            No hlavne se to dobre siri smrkovejma monokulturama :-) … ale jak vidim po lesech, tak se sazi porad vesele dal :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              vy jste jeste nepochopili, ze ten kurovec je statem rizena akce? Zase takova nahodicka, jak nas prebytku zbavi cina a jeste za vykupku vyssi nez obvykle :D

              0 0
              • obda  

                Vykupka vyssi nez obvykle? Pri prebytku dreva? To psali kde?

                0 0
                • Smazaný účet  

                  uz parkrat prosaklo, ze drevozpracovatele by radi chteli dotace, kdyz toho dreva je tolik, ze pada cena, tak jim unika zisk a chteli by to kompenzovat…bo pry vytezit to kua muuusiii.....

                  btw…kdyz budete mit kousek lesa..jako maly hospodar…a vykacite ho, mate povinnost ho do dvou let znova vysazet…kdyz drevari „vyberou“ kalamintu, vysazuji neco?:)

                  0 0
                  • petyn  

                    Divil by ses, ale musi. Ukládá to lesní zákon do 2 let. Ted jsou, ale díky kůrovcové kalamitě vyhlášené červené zóny, kde se doba zalesnění posouvá na 5 let.

                    0 0
                • Smazaný účet  

                  nemuzu ted najit ten clanek sakra, ale nejakej drevar tam tvrdil ze cajnani davaj vic jak se davalo v r.92, tak sem pochopil, ze tehdy byly asi ceny pekne vysoko.Tak jo nasel :D https://www.seznamzpravy.cz/…esnici-72627?…

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    ajaj…další Peroutka…

                    0 0
                  • obda  

                    Akorát že se v tom článku píše něco úplně jiného: Současné ceny jsou na úrovni r. 92, což je mj. dost *******. Čínani sice platí z odběratelů nejlíp, ale moc to taky nebude. S cenama tři/čtyři roky zpátky naprosto nesrovnatelné.

                    0 0
      • drood  

        Musíš do hloubky. To, že si namočíš tretry a zacákáš záda ještě neznamená, že je vody dost. Tyhle deštíčky vyčerpané spodní vody ještě neovlivnily…

        0 0
      • obda  

        Tady to máš aktuálně: https://www.intersucho.cz/…26AWP_CR.png

        V hloubce je ještě na dost místech sucho. A stav podzemní vody taky nic moc: http://hydro.chmi.cz/…hpps_pzv.php

        0 0
        • kotew CZE JIHLAVA  

          To ano, ale pořád to není tragédie, neříkám že všude je dobře.

          Ale prostě mě zaráží jaká je kolem toho hysterie, málo vody málo vody:)

          0 0
          • obda  

            Tak není tragedie… Třeba současná kůrovcová kalamita by bez sucha nevznikla (byť bez smrkových monokultur taky ne), nekde není voda ve studních, obilí neodnožovalo, protože v dubnu bylo sucho, a tohle taky není dobře – půda z těch polí mizí pryč.

            0 0
            • petyn  

              Tak samozřejmě sucho kůrovci pomohlo, ale větší vliv měly nesmyslné příkazy o těžbě kůrovce ze strany majitele lesa LČR. Nedokázali pochopit, že v těch souších už brouk není, že se musí kácet i ty stromy okolo kde je ten brouk už nalítlý. Takže ho krásně množili :(

              0 0
              • obda  

                Nesouhlasím. Navíc těžit ty suché stromy nařizoval přímo lesní zákon – s tím neměly LČR nic společného. A menší majitelé často neměli na těžbu peníze. V době kalamity cena vytěženého dřeva nepokryje ani náklady (dřeva je na trhu hodně, lidí na těžbu málo), o nákladech na následné zalesnění a péči o les do doby, než doroste, ani nemluvě.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  No, ale pro koncoveho maleho zakaznika stoji drevo porad stejne…to je jak s ropou…

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    +1 furt čtu že dřevo je laciný… hovňajs

                    0 0
                    • blue.sun  

                      Dřevo vyvážíme za draho do Číny.

                      0 0
                    • kandik psi zub  

                      slysel jsem, ze drevo je levnejsi, cca na polovine, ale musis si ho nechat privezt na tiraku kulatinu primo z lesa:)

                      0 0
                    • vt  

                      No asi jak kde. A je otazka jaka by byla cena bez kurovce, nejspis trochu vejs nez ted.

                      0 0
                    • kyl  

                      Možná jak kde.Tady se teď budou asi obnovovat akátové lesy a některé obce to nabízí za symbolický poplatek svým občanům.Vybereš si kus lesa,shodíš stromy a odvezes si to domů + nějaký ten úklid.Skoro nikdo to nechce.

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      No jako ja topim tvrdym, ale kdyby byl smrk za 200kc/prms tak klidne naberu smrk…slozit to mam kam…

                      0 0
                      • kandik psi zub  

                        ja jsem zjistil ze nakonec nejlevnejsi jsou baliky odsámků, nebo jak se tomu rika – odpad z katru. Balik 1,8m3 za nejakejch 700. A da se s tim nejen topit, ale casto je to celkem schopnej matros na ruzny blbosti v zahrade

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          okory, krajiny…jojo..to se da…jenom je s tim trochu vice prace a hodne vice bordelu:)

                          0 0
                        • kyl  

                          Taky jsem je brával.Byla to taková všehochuť,dub,b­uk,akát,smrk,ba­lík po třech stovkách.Pilu už ale zrušili.

                          0 0
                  • obda  

                    Tak tu mas podnikatelskou prilezitost :) Tipuju, ze problem budou zpracovatelske kapacity. Cele kmeny jsou fakt o hodne levnejsi. A kdyz si je odvezes, tak tuplem.

                    0 0
          • NikolasCZ  

            Myslíš, že je to neopodstatněné? U nás klesly ve všech vrtech hladiny za posledních pár let o 1,5 metru. Staré stromy v parku umírají, v místech, kde byly mokřady, je sucho. Tyhle věci mohou mít daleko větší dopady, než si fantazie umí představit. Například se hovoří o úhynu mnoha desítek procent dřevin v lokalitách s tímto problémem – a to už je *******.

            0 0
            • -b-n-x-  

              Hele a to ted pises o letosnim nebo lonskem roce?

              Chapu, ze vloni (a nejake roky predtim) mely stromy malo vody a mohl to byt problem. Ale letos? Mozna teda jak kde, ale me prijde, ze letos by stromy s vlahou mit problem nemely. Taky je asi az tolik nezajima voda nekde hluboko v zemi, ale spise „povrchova“ ne?

              0 0
              • Stingray  

                Stačí se projet kolem Vltavy směr Slapy a koukat kolem sebe. Chcípá úplně všechno, nejen jehličnany, ale i duby na skalách na dosti místech to mají za sebou :-( Ještě pár roků sucha a budeme to tu mít jak ve Španělsku.

                0 0
                • -b-n-x-  

                  Tak jestli ty další roky budou stejné jako ten letošní suchý rok tak to bude opravdu hrůza.

                  0 0
                  • Martin  

                    Ta spodní voda je prostě pořád problém, všechno steče do řek a do moří.

                    0 0
                    • -b-n-x-  

                      Dobře, zeptám se tedy jinak: pokud by teď několik let po sobě byly průměrné, nebo i nadprůměrné sračky, nedošlo by tedy k nápravě úrovně spodní vody?

                      0 0
                      • Martin  

                        Určitě došlo, hlavně je důležité, aby pršelo jemně a dlouho, aby to půda měla čas vsáknout a neodteklo to do kanálu.

                        0 0
                        • -b-n-x-  

                          No, tak to by pak ovsem asi znamenalo, ze to s tou krajinou mozna neni zas az tak hrozne. Jak si tady ctu nektere prispevky, tak mam pocit, ze i kdyby ted prselo/snezilo nekolik let v kuse, tak by to stejne pro podzemni vodu nebylo k nicemu. Coz se mi osobne treba uplne nezda.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            politicky Jasanek politicky. I kdyby prselo deset let v kuse, tak je sucho. Dotace ***** dotace. Si nevidel Pupendo. :D

                            0 0
                            • -b-n-x-  

                              Kua! Pupendo jsem uz docista zapomnel. Ale zase Cerne barony si obcas jednou za 5 let pustim :-)

                              Hele, tak jak to rikas – opravdu me to tak letos pripada.

                              0 0
                          • Smazaný účet  

                            Je to ale tak…a muze za to Putin!

                            0 0
                      • Smazaný účet  

                        Asi jo…ale pak by stacily zase dva tri podprumerne roky a jsi tam, kde jsi byl…voda odteka zbytecne moc a zbytecne rychle..

                        0 0
                        • -b-n-x-  

                          Hele, a jakto, ze tyhle sucha tady nebyly (nebo aspon ja o nich nevim) treba v obdobi 1990–2010? Uz v tom obdobi prece krajina byla vicemene takova jako ted ne?

                          0 0
                          • vt  

                            Asi je to dlouhodobej proces, pole se zacala masivne meliorovat uz v 50tych letech a taky to nevyschlo hned.

                            0 0
                            • -b-n-x-  

                              Jako ja rozhodne nechci obhajovat zpusob jakym se s krajinou hospodari. Preferuju co jeji nejprirozenej­si formu.

                              Akorat si osobne spise myslim, ze vinik sucha podzemnich vod v poslednich letech je prosty nedostatek srazek. Coz by se ted melo snad trochu zlepsit. Ale pravdepodobne ne hned, ale s nejakou setrvacnosti.

                              0 0
                              • Martin  

                                On ten nedostatek srážek taky vyplývá ze stavu krajiny. Je to provázané… bohužel se na to sere a Grétička nepomáhá.

                                0 0
                                • -b-n-x-  

                                  Jo, to urcite.

                                  Ja uz treba kdysi slysel teorii (dnes uz je snad i prokazana), ze na miste dnesni Sahary byla puvodne normalni vegetace, ale tehdejsi obyvatelstvo ji uspesne znicilo.

                                  0 0
                          • Smazaný účet  

                            Viz nize…nebo se muzes podivat, co s vodou udela nova esta od lesni tehcniky nekde ve svahu. Podle meho je vysledkem, ze dlouha leta voda z hor spis odtekala, nez aby se na vrcholku kopce vsakla a za tri roky nekde dole vytekla do potucku. To je jedn cesta tu, jedna tam…a ve vysledku jsou to tisice kubiku vody, ktere rychle odtecnou do reky…

                            V letech 1990–2005 jsem coby capart travil leta na chalupe prarodicu. Z rannych let si pamatuju spousty lesnich potucku, ktere tam tekly pravidelne. Z pozdejsich let znam uz jenom prilezitostne struzky nebo proste vychla koryta…a tak je to i ted, o 20 let pozdeji…

                            0 0
                            • -b-n-x-  

                              No jo, ale dle tveho pozorovani se asi neda rict co je pricinou. Muze to byt, ze ta krajina (les v kopci), ted vypada jinak, ale taky to muze byt tim, ze proste mene (nebo treba jinak) prsi. Anebo kombinace obojiho. Coz asi bude nejpravdepodob­nejsi.

                              Osobne bych byl pro to, aby se aspon nejaka cast lesu nechala treba dvacet let jen tak. Klidne i s tim kurovcem. Samozrejme by to imaginarni „stat“ stalo ohromne miliardy na „ztratach“ z chybejiciho dreva. Ale zase ta prirodou rizena krajina je asi taky potreba.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                No jo…ale jak je to s tou vodou…nekde se vypari, pak kousel odleti a spadne…jak a kolik nemusime rozpitvavat, ale je jneco jako velky obeh vody, to je z „velke vody, oceanu a mori“…a maly obeh, dany mikrokimatem…odpari se z lesu, poli…naakumuluje se nekde a vyprsi. Kdyz se nema co odparovat, omezi to srazky. Kdyz to vemes spolu s rychle odtekajici vodou a podobnyma srandama, tak dojdes k jednoduchemu zaveru…

                                0 0
                          • ememem1  

                            nemali v severnom mori vrtule, vsetko co ekologovia vymyslia je v konecnom dosledku picovina. jedine jadro a perspektivne fuzna reakcia.

                            0 0
                      • obda  

                        Ne nutně. Problém nyní je, že i v letech s průměrnými srážkami jsou nadprůměrné teploty. A pokud, jako letos na jaře, fouká, je teplo a stromy ještě nemají listí, tak je to dost na pytel. Navíc záleží, kdy a jak rychle to spadne. Ideální je sníh, který doplňuje při tání podzemní vody. Srážky v létě jsou výrazně méně efektivní, protože si je „sebere“ rozjetá vegetace dřív, než se dostanou do spodních vrstev. A s přívalovými lijáky proti vytrvalému jemnému dešti je to snad jasné.

                        0 0
            • Smazaný účet  

              No my bydlime „trochu pod kopcem“…nad nama zahrady a pole na kopci.....dva kilaky od nas Odra…a ve studni mame o metr az metr a pul mene vody nez pred tremi roky…ted je mozna trochu vice vody, ale neverim, ze by se nejak vyrazne hladina zvedla…

              0 0
      • NikolasCZ  

        Buďme rádi, že prší. Tohle je mimochodem normální jaro z mého dětství. Konečně to nevypadá na zahradě v květnu jako koncem srpna. Možná to není ideální na kolo, ale i tak.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.